Skocz do zawartości

BlazBlue


estel

Rekomendowane odpowiedzi

w Kanadzie opóźnili reprinta do 30 lipca....@#@% i tyle...czyli pupa blada bo pewnie do końca przyszłego tygodnia gry nie zobaczę :/

 

I tak tyczy się to też videogamesplus.ca - sklep kanadyjski ;p

 

EDIT:

Dostałem właśnie maila, że gra wysłana :) no nareszcie!

Edytowane przez sakiu
Odnośnik do komentarza

Wchodzę na a-cho.com bo chyba rok nie odwiedzałem (wow) a tam widzę same znajome xywki z 3s (Spellmaster J, Deshiken KFG, KO lol po prostu). Są walki 2v2. Chyba co drugi team wyposażony jest we własny egzemplarz V-13, (pipi) co za postać aż czasem smutno się to ogląda. Te cholerne mieczyki lecące przez cały ekran.

Przyznam, że nie spodziewałem się, że ta gra tak bardzo mi się spodoba. Fajnie, że system został praktycznie przeniesiony z GG, nie trzeba się będzie dużo uczyć. Postaci są naprawdę skomplikowane (i naprawdę się różnią między sobą [D] lol) i maksymalnie wykręcone (a myślałem, że już się bardziej nie da a tutaj zaserwowali nam objazdowy cyrk i kompletny freakshow). Z pewnością nie będzie to gra masher-friendly (zresztą, żadna 2d nie jest :P ), z tego co widzę na DL znowu od (pipi)a combosów do zapamiętania :lol:

Krilluch -> jak masz Ps3 (ew. chcesz nabyć) to załatw sobie tą grę, jest tego warta. A najlepiej jakbyś najpierw odpalił GG i wybrał Fausta, Zappę lub Eddiego. Wtedy stwierdziłbyś czy jest to gra dla CIEBIE( :lol: ). Mi się podoba, Proboszcz jest bardzo napalony, a Nemuś nie znalazł jeszcze odpowiadającego sobie topa więc jeśli po sieci będą lagi to będziesz miał z kim grać :lol:

 

Taokaka rządzi, ja (pipi)ę dla niej kupię sobie tą grę jak wyjdzie w EU na x0 (coś tam przebąkują o końcu października, mogę poczekać)

 

-Nie wiem po jakiego wała implementują w grach (BB, SF4) angielski voice-acting, tego się przecież nie da słuchać.

-Kiedy nie grałem przypatrywałem się arenom, czasem nie mogłem oderwać wzroku, nie jest ich wiele (mają co prawda różne wariacje) ale są bardzo ładne.

Odnośnik do komentarza

No ja cos nie moge ogarnac sie w ta gre narazie, dodajac jeszcze ze wczoraj spalem jakies 4 godziny i mielismy jednego sticka to wczorajszy wieczorek trzeba zaliczyc do udanych. Szkoda ze bylo nas tylko 3 :) ale jak ludzie beda mieli wolne robie kolejne granskowe party. A gra jest bardzo fajna, to jest narazie NAJLADNIEJSZE 2D na rynku mimo troszeczke odstajacej animacji ale to przynajmniej powoduje ze gra jest bardzo szybka.

 

Nie brakuje mi tu topa stary tylko postaci opierajacej sie na Ryu :) Dobrze wiesz ze zawsze takimi gram a tu kazda jest rozna. Kilka postaci mnie odstrasza. Nie przesadzajmy tez, nie biore np w SF4 Sagata i tu nie mam zamiaru wybierac V-13. Szukam jakiejs fajnej postaci dla siebie jeszcze. Zaczela mi sie podobac ta strzelajaca kobietka, przyjemnie sie ja oglada :)

Odnośnik do komentarza
Wchodzę na a-cho.com bo chyba rok nie odwiedzałem (wow) a tam widzę same znajome xywki z 3s (Spellmaster J, Deshiken KFG, KO lol po prostu). Są walki 2v2. Chyba co drugi team wyposażony jest we własny egzemplarz V-13, (pipi) co za postać aż czasem smutno się to ogląda. Te cholerne mieczyki lecące przez cały ekran.

No (pipi), ja już czasem mam dość tej gry, i to tylko przez tą postać ;p Nie ma to jak pressing na cały ekran i mixupy z zasięgiem całego ekranu, których nie widać kiedy stoisz w rogu (low i overhead wylatujące zza pleców...). Ciosy z bliska z nieskończonym priorytetem też są niczego sobie. Jedyne co można robić to cały ten syf cierpliwie blokować i wyjechać w odpowiednim momencie z combem za 3/4 paska (na szczęście ta suka ma mało życia), albo jak już sie naciśnie to nie puszczać do końca (bo drugiej szansy na podejście może już nie być :lol:) Chociaż ona i tak może odpalić swój reversujący mieczyk z dupy, a heat'a raczej jej nie brakuje, bo RC do niczego nie potrzebuje, a na FD jest osobny pasek.

 

Co do angielskich głosów, to beskitu zgadzam sie, to co wydaje z siebie np. Jin czy Ragna w wersji angielskiej to jakaś patologia. Jedynie angielski głos Nyu jest nawet nawet.

 

Nemo - no, rzeczywiście może być ciężko ze znalezieniem postaci 'jak Ryu', ale jesli już miałbym wybierać to Jin najbardziej na takiego wygląda - projectile, anty-air (tyle że nie reversujący, ale za to chyba bezpieczny), noob-friendly cios 'byle do przodu' całym ciałem, no i exowane wersje ciosów specjalnych (z D) ;)

 

Wpadłbym tam do was kiedyś z kumplem na jakieś granko, może przy okazji EP6 ; )

Odnośnik do komentarza
Jin czy Ragna w wersji angielskiej to jakaś patologia

Jin w wersji Japonskiej to dopiero PATOLOGIA - Dawno nie slyszalem rownie wkurzajacego spedalonego psychola ("nii-san .." ;*).

Serio gdybym byl Ragna kopnalbym go prosto w jaja (z wlaczonym Blood Kainem :****).

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza
Obejrzyj story on jest psycholem z duzym kompleksem na punkcie brata

No właśnie jestem pod wrażeniem story (które ukończyłem jak również True ending, pare postaci ma u mnie jeszcze z 80 % :P), spodziewałem się dosłownie GG'owych popułczyn ... ale to mi przywaliło ... Relacje między tymi dwoma postaciami, to jest nawet lepsze niż w GG :).

 

Nie chcę niczego spojlerować ale wyraźnie jest zaznaczone że doczekamy się jeszcze niejednej kontynuacji (błagam bez X w tytule).

Odnośnik do komentarza
Jin w wersji Japonskiej to dopiero PATOLOGIA - Dawno nie slyszalem rownie wkurzajacego spedalonego psychola ("nii-san .." ;*).

Mi tam sie podoba - taki 'freakowy' ;]

 

Fajne jest to story rzeczywiście? Bo nie wiem czy w ogóle włączać, do tej pory nie ruszyłem innych trybów nic vs, training i options (online zagrałem kilka razy i narazie odpuściłem) ;p

Odnośnik do komentarza
Jin w wersji Japonskiej to dopiero PATOLOGIA - Dawno nie slyszalem rownie wkurzajacego spedalonego psychola ("nii-san .." ;*).

Mi tam sie podoba - taki 'freakowy' ;]

 

Fajne jest to story rzeczywiście? Bo nie wiem czy w ogóle włączać, do tej pory nie ruszyłem innych trybów nic vs, training i options (online zagrałem kilka razy i narazie odpuściłem) ;p

 

Jak na bijatyke to niezwykle glebokiem i rozbudowane, bardzo zgrabnie chlopakom wyszlo.

 

Jesli lubisz anime zwlaszcza te nieco mniej powazne w stylu FMA czy FMP to story ci sie powinno spodobac.

Odnośnik do komentarza

Story to całkiem rozbudowany tryb - przy innych bijatykach można by powiedzieć, prawdziwa gra w grze !

Podobnie jak w GG tutaj wszystko zależy od naszych decyzji zależnie od opcji dialogowych, po skutki jakie odniesiemy w walce, w porównaniu do GG jednak tutaj NAPRAWDĘ jesteśmy dopingowani by odkryć wszelkie eventy i sekretne wątki daną postacią.

Problem z budową tej fabuły jest taki że wszystko jest pogmatwane, jeżeli chcemy poznać prawdziwy bieg wydarzeń, a przy okazji poznać różne terminy należy odszczepić prawdę od kłamstwa (lol normalnie jak w MGS2 :P)a przy okazji skorzystać z FAQ stworzonego na bazie krótkich historyjek (a bomba z tego niezła,

wzmianka o Chippie Zanuffie normalnie mnie zniszczyla, albo cenzura na którą nałożono głosy "ataków" postaci

:lol:).

Imo po takich popłuczynach "turniejowych" jak KOF XII czy SCIV tryb story to praktycznie gra w grze (visual novel bez dwóch zdań !), a jak jeszcze doda się fakt że Arcade też jest w sumie ufabularyzowany .... O lol :).

 

Miotam Ragną, trochę Jinem, ale naprawdę to chcę się nauczyć grać Hakumanem - świetna postać, potrafi atakiem zablokować praktycznie wszystko (chociaż nie mam pojęcią czy z AH są jakieś ulgi), jest też idealna w powietrzu, kosztem niskiej mobilności na dole (ale od czego jest właśnie góra, albo âââA ;)).

 

BTW - W online też tak macie że z początku animacja trochę zgrzyta a potem jak już zaczyna się mecz normalnieje ??

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

Dzięks, może jednak z ciekawości sprawdzę ten story mode ;)

BTW - W online też tak macie że z początku animacja trochę zgrzyta a potem jak już zaczyna się mecz normalnieje ??

Tak, chyba to jest celowy zabieg, wydaje mi sie że wtedy trwa jeszcze ta cała synchronizacja.

 

A tak w ogóle to ostatnio dopiero skapnąłem sie że Drive'y Nyu liczą się jako ciosy specjalne (nie wiem czy to reguła i tak jest też u innych postaci), w związku z czym biorą chip damage :lol::lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
A tak w ogóle to ostatnio dopiero skapnąłem sie że Drive'y Nyu liczą się jako ciosy specjalne (nie wiem czy to reguła i tak jest też u innych postaci), w związku z czym biorą chip damage :lol::lol::lol::lol:

 

Wydaje mi sie , ze innych moga sie nie liczyc bo Noel wchodzi w specjalny drive mode gdzie jej ciosy sie zmieniaja.

Swoja droga kurcze zagralem nia jakies 200-300 walk i nie zauwazylem :closedeyes:

 

Tak z tym rwaniem animacji to od polaczenia zalezy.

 

Jak jest dobre to nic nie skacze, jak jest srednie to przycina sie widok areny, a jak marne to i pierwsze kila sekund moze sie przyciac.

 

Ja docelowo chce isc w Rachel , ale tam to trzeba najpierw kilka encyklopedii przeczytac jak nia grac :)

Edytowane przez Michaelius
Odnośnik do komentarza

Czekolada - no właśnie ja o mieczykach mówie ;) Ale chodziło mi o to że już miałem nadzieje że moja "strategia" na v-13, czyli cierpliwe blokowanie wszystkich mieczyków zwykłym blokiem, okaże sie skuteczna, kiedy nagle w walce z kumplem zginałem po zablokowaniu 4D. Sprawdziliśmy to i rzeczywiście bierze na bloku, może malutko ale po dostaniu takim 5DD,4DD,236D już troche tego zdrowia zleci. Trza sie nauczyć to instant blokować, bo barriera nie będe przecież marnować na takie ścierwo ;p

 

Michaelius, ale ja mówiłem o v-13, a nie Noel :) Ale zakładam że Drive'y które są atakami u każdej postaci biorą chip damage, zdziwiony byłem po prostu bo nie jestem przyzwyczajony do tego, że ciosy bez kierunkowych inputów są uznawane za specjale.

 

Co do Rachel, to bardzo dobry wybór : ) Sam nią gram głównie i polecam. Ale przygotuj sobie oprócz tego jakąś postać specjalnie do starć z v-13, bo ten matchup to jakieś piekło ;]

Edytowane przez Snake.
Odnośnik do komentarza
w Kanadzie opóźnili reprinta do 30 lipca....@#@% i tyle...czyli pupa blada bo pewnie do końca przyszłego tygodnia gry nie zobaczę :/

 

I tak tyczy się to też videogamesplus.ca - sklep kanadyjski ;p

 

EDIT:

Dostałem właśnie maila, że gra wysłana :) no nareszcie!

 

Wlasnie dostalem moj egzemplarz - zamowienie/platnosc 28/7 a dostawa dzisiaj 3/8 czyli super szybko:-)

 

Nie moge sie doczekac odpalenia:-)

Odnośnik do komentarza
Ja już też się nie mogę doczekać aż zagram!:D

 

 

Juz gralem !!! Gra jest niesamowita, bardzo podoba mi sie i grafika i szybka muzyka. Design postaci jest rowniez jedyny w swoim rodzaju (tak jak w GG). Na razie jedyne czego mi brakuje to statystyk - tzn. informacji o stoczonych walkach etc., jest wprawdzie ID-code w sieci ale przydalaby sie opcja podobna do tej jak byla w SF4.

 

O systemie na razie nie pisze bo na razie stoczylem tylko kilka walk ale prezentuje sie niezle. Tryb treningowy zawiera swietna opcje - mozna polecic przeciwnikowi wykonywanie calej serii ciosow (tzn. nagrac sekwencje) i cwiczyc sobie odpowiedz na nia do upadlego.

 

A jezeli chodzi o dialogi w wersji angielskiej - juz po pierwszej walce w story mode przelaczylem je na wersje japonska z ang. napisami (te westchnienia Jina sa zabojcze:-))))

 

Stoczylem tez kilka walk w sieci i gralo sie dobrze, bez opoznien. Animacja zwlaniala przy prezentacji areny ale pozniej podczas walki byla ok. Niestety graczy nie bylo zbyt duzo i poza trzema wyjatkami wszyscy powyzej lvl.30. Ponadto duza liczba pokoi jest japanese only albo mozna do nich wejsc dopiero po osiagnieciu odpowiedniego poziomu. Z tego tez wzgledu nie udalo mi sie obejrzec zadnej walki jako obserwator bo jak juz znalazlem pokoj do ktorego moglem wejsc to zazwyczaj byla tam tylko jedna osoba rownie spragniona walki jak ja.

 

I na koniec - efekty dzwiekowe przy wyprowadzaniu poszczegolnych ciosow sa obledne - na razie moim faworytem jest drive Banga.

 

Odnośnik do komentarza
w Kanadzie opóźnili reprinta do 30 lipca....@#@% i tyle...czyli pupa blada bo pewnie do końca przyszłego tygodnia gry nie zobaczę :/

 

I tak tyczy się to też videogamesplus.ca - sklep kanadyjski ;p

 

EDIT:

Dostałem właśnie maila, że gra wysłana :) no nareszcie!

 

Wlasnie dostalem moj egzemplarz - zamowienie/platnosc 28/7 a dostawa dzisiaj 3/8 czyli super szybko:-)

 

Nie moge sie doczekac odpalenia:-)

 

No to myślę, że też dostanę dzisiaj....videogamesplus mają jakimś cudem za(pipi)iste szybkie dostawy....np eternal sonatę wysłali w poniedziałek a dostałem w piątek z samego rana w tym samym tygodniu LOL...jak ci Kanadyjczycy to robią?!

 

Arghhh doczekać się nie mogę!

Odnośnik do komentarza

Ja zamawialem w Hong-Kongu i przyszlo w 3 dni zwykla poczta. Zamowilem we wtorek i mialem w piatek. Teraz poszlo kolejne zamowienie ale do innego sklepu bo w tamtym nie mieli, wiec czekam. Jedyny minus takiej operacji to oczywisce wszystkie ksiazeczki i pudelko po Japonsku, ale oczywiscie gra sie nei rozni, jest domyslnie po angielsku i ma opcje przelaczania glosow. No i mozna grac z ludzmi z amerykanska wersja stad mysle, ze plytka jest identyczna tylko pudelko inne.

Odnośnik do komentarza

To zależy już chyba od sklepu i jaką mają umowę z ich pocztą? bo z USA jak zamawiam "nichowe" rpgi z małego sklepu to idzie i nawet 10-13 dni, a biorą dwa/trzy razy tyle co w Kanadzie.

 

EDIT:

No i mam gre :) za(pipi)ista po 5 minutach, coś więcej skrobne jak dłużej pogram xD

Edytowane przez sakiu
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.