Skocz do zawartości

Rpgi na PC


Tida

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem na rpgowym głodzie, muszę w coś pograć. mam tylko PC, błagam doradźcie coś. interesują mnie głównie rpgi turowe a nie takie w stylu baldur's gate, dungeon siege, sudeki itp. myślałem nad last remnant, ale spotkalem sie z multum opinii, mowiących, że to strasznie nudna gra. mogą być również, jakieś gry typu FF tactics, disgaea. no wlasciwie to cokolwiek.

z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza

Ale Baldur's Gate jest turowy :P . Serio, możesz ustawić nawet, żeby akcja zatrzymywała się po każdej turze :P .

 

A tak ogółem to trudno mi przypomnieć sobie takiego RPGa na PC jakiego szukasz poza, rzecz jasna, konwersjami z konsol. Mogę jednak śmiało Tobie polecić Planescape : Torment. Niedawno miał swoją reedycję w Xtra Klasyce. Fabularnie - Masterpiece, do tego bardzo, bardzo mroczny klimat, a i gameplayowo do dziś daje radę (dużo mniej tam walki niż w Baldurach).

 

EDIT:

 

Może spróbuj Anachronox? Tam był bodajże turowy system walki. Problem tylko w tym, że chyba nie da rady go odpalić na XP, choć może są jakieś fanowskie patche.

Edytowane przez Belcoot
Odnośnik do komentarza
Witam, jestem na rpgowym głodzie, muszę w coś pograć. mam tylko PC, błagam doradźcie coś. interesują mnie głównie rpgi turowe a nie takie w stylu baldur's gate, dungeon siege, sudeki itp. myślałem nad last remnant, ale spotkalem sie z multum opinii, mowiących, że to strasznie nudna gra. mogą być również, jakieś gry typu FF tactics, disgaea. no wlasciwie to cokolwiek.

z góry dzięki za pomoc

A w dwa pierwsze Fallouty grał?

Odnośnik do komentarza
ten tytul Planescape : Torment jakiś taki nieprzekonujący (bije do niego pctem ;d)

 

Niby tak, ale był mocno inspirowany jRPGami ;P . Nie jestem pewien w 100% czy Tobie by przypadł do gustu, ale ogółem gra kreowana jest przez graczy i krytyków na arcydzieło gatunku nie bez powodu, więc jakbyś się dał pochłonąć, to pewnie byś nie pożałował ;)

 

BTW gry z serii YS też wychodzą na PC, właściwie głównie na PC. Są wyrąbiste, a i istnieją do nich patche z angielskim tłumaczeniem.

Edytowane przez Belcoot
Odnośnik do komentarza

Chłopie ty chcesz koniec końców Jrpg'i ?!

Jesteś potwornie wybredny - ostatnio wyszedł The Last Remnant, i co cię obchodzą opinie innych (w sensie te negatywne ?) jest demo jakby co to możesz obadać.

Poza tym polecam tą stronkę - http://anime-online.info.pl/downloads.php?cat_id=9 , na PC wyszła jeszcze Magna Carta (ale nie wiem jaki tam jest system walki)

Zresztą taki temat raz już istniał :/.

Niby tak, ale był mocno inspirowany jRPGami ;P

Co ...

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza
ten tytul Planescape : Torment jakiś taki nieprzekonujący (bije do niego pctem ;d)

 

Jeśli cenisz sobie niebanalność fabuły i fantastyczno-tajemniczy klimat to myślę,że powinieneś dać PT drugą szansę.Charyzmatyczne postacie,dużo ciekawych questów,wspaniała muzyka(Przybytek Zaspokojenia Żądz Intelektualnych,mrrrr),fabuła bijąca na łeb wszystkie Fajnale,Fallouty i inne Baldury i klimat przez duże K

 

Niby tak, ale był mocno inspirowany jRPGami ;P

 

Taa,Final Fantasy X i czwartą Personą.Gra jest oparta na systemie D&D,więc bardziej amerykańsko się raczej nie da.

Odnośnik do komentarza

err, ludzie, napisałem "inspirowany", co przecież nie znaczy, że Torment jest jakimś zachodnim klonem jrpgów, come on ;P . Chris Avellone bardzo lubi jRPGi i w samych creditsach gry napisane jest coś w rodzaju "Thanks to FF7, FF8 - for inspiration".

 

Coś sie chłopakowi pokićkało. Albo może sobie myśli, że jak staroszkolny RPG ma taki klimat i fabułę to musi być wzorowany na jakimś japońskim "hicie".

 

Przykro mi, Gooralesko, ale tak było. Zamień sobie tylko słowo "wzorowany" na "inspirowany". Wbrew wszelkim pozorom to nie są synonimy. Polecam najpierw czytać ze zrozumieniem, a dopiero potem pisać o głupocie innych.

Edytowane przez Belcoot
Odnośnik do komentarza

sorry za nieścisłości, chodziło mi oczywiście o jrpgi:D póki co zdecydowałem sie sciągnąc to demo last remnant.

mam jescze pytanko, mój sprzęt to

procek- dual core 2,66

pamięc-2 gb ram

karta- 8600 gt

 

pójdzie mi na tym, sprawnie emulator ps2? pytam, bo jako fan serii front mission napalilem się na piątą część. zwłaszcza, że na ukończeniu jest profesjonalne, fanowskie tłumaczenie tej gry :)

Odnośnik do komentarza

Co do emulatora - czy sprawnie to wątpie, kartę radziłbym zmienić przynajmniej na 9800GT jeżeli mówimy o w miarę komfortowej zabawie.

Tutaj masz przykład działania jednej gry na PS2, film montował brat - klik! - pierwsze co musisz koniecznie zrobić, to wyłączyć dźwięk tego filmiku (nie pytaj, po prostu zrób to).

Także zmienić kartę możesz, bo wydatek astronomiczny myślę nie będzie (a jeszcze lepiej jak kupisz po prostu konsolę sic !) a satysfakcja z FM5 powinna być wystarczająca.

Odnośnik do komentarza
breath of fire grałem na playstation ozywiscie. ten tytul Planescape : Torment jakiś taki nieprzekonujący (bije do niego pctem ;d) moze, jeszcze jakies propozycje? może coś własnie jak tactiscy, albo disgaea?

Św. Jacku z pierogami, Torment to jedna z PC-towych Gier Wszechczasów. Nie lubię silnika Infinity, ale - pomimo takiej a nie innej implementacji AD&D - Planescape: Torment wciagnął mnie po uszy.

Poleciłbym jeszcze inne cRPG-i (w tym osobliwie "japoński" Anachronox), turowe tacticsy itd., itp., ale chyba szkoda mojej fatygi.

P.S. Bajdeuej, Grandia II jest na kompa.

 

Może spróbuj Anachronox? Tam był bodajże turowy system walki. Problem tylko w tym, że chyba nie da rady go odpalić na XP, choć może są jakieś fanowskie patche.

Hel noł, żaden tam turowy system, tylko ATB jak w Fajnalach IV-IX i hel jes, działa na XP, tylko się wiesza, bo to gra nieodrobaczona i właściwie zrobiona tylko do połowy.

Edytowane przez Sonotori
Odnośnik do komentarza
sorry za nieścisłości, chodziło mi oczywiście o jrpgi:D póki co zdecydowałem sie sciągnąc to demo last remnant.

mam jescze pytanko, mój sprzęt to

procek- dual core 2,66

pamięc-2 gb ram

karta- 8600 gt

 

pójdzie mi na tym, sprawnie emulator ps2? pytam, bo jako fan serii front mission napalilem się na piątą część. zwłaszcza, że na ukończeniu jest profesjonalne, fanowskie tłumaczenie tej gry :)

Na tym sprzęcie spokojnie odpalisz sobie emu NDS (np no$gba), a tam jrpg jak mrówków.

 

Co do japońskawych inspiracji P:T - coś by się znalazło. Brak tworzenia postaci i dużo silniejszy nacisk na story niż to z reguły bywa w zachodniakach, poza tym efekty ciosów krytycznych i animacje czarów - imho to też wschodzącą wiśnią zalatuje.

 

Było nie było, przedmówcy mają rację. P:T jest WIELKI. Jedyna gra, która wyprzedza Fallouty w moim prywatnym rankingu rpg :)

Odnośnik do komentarza

Jak sie teraz zastanowie to .... cRPG'i / jRPG'i maja ze soba wiecej wspolnego niz myslimy - Nawet te gatunki przeplataja sie na obu platformach (pamietacie Record Of Lodoss War ? - prawdziwe Diablo na konsolach !).

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza
err, ludzie, napisałem "inspirowany", co przecież nie znaczy, że Torment jest jakimś zachodnim klonem jrpgów, come on ;P . Chris Avellone bardzo lubi jRPGi i w samych creditsach gry napisane jest coś w rodzaju "Thanks to FF7, FF8 - for inspiration".

 

Coś sie chłopakowi pokićkało. Albo może sobie myśli, że jak staroszkolny RPG ma taki klimat i fabułę to musi być wzorowany na jakimś japońskim "hicie".

 

Przykro mi, Gooralesko, ale tak było. Zamień sobie tylko słowo "wzorowany" na "inspirowany". Wbrew wszelkim pozorom to nie są synonimy. Polecam najpierw czytać ze zrozumieniem, a dopiero potem pisać o głupocie innych.

Grałem w planescapa. I obok jrpga to to nie stało, i nie ma z tym tematem nic wspólnego. Nie ten świat, nie ten klimat, nie ta fabuła i zupełnie inna mechanika.

Ale muszę przyznać że to chyba najlepszy crpg w jakiego grałem. Przynajmniej ma jakiś klimat, czego ani baldur, ani icewind dale ani neverwinter nights ani... nie ma zupełnie.

Odnośnik do komentarza
Grałem w planescapa. I obok jrpga to to nie stało, i nie ma z tym tematem nic wspólnego. Nie ten świat, nie ten klimat, nie ta fabuła i zupełnie inna mechanika.

 

............ z recenzji na gamefaqs (nie chce mi się robić screenów creditsów Tormenta):

 

In the credits entailing the ending there is a mention that the game drew inspirations from FFVII and FFVIII.

W swoich powyższych postach użyłem słowa "inspirowany". Poniżej podaję znaczenie tego słowa:

 

INSPIROWAĆ [od łac. inspiratio - natchnienie]

dawać natchnienie, impuls do czegoś, pobudzać do aktu twórczego.

 

Słowo "wzorować" (które jakimś trafem niektórzy widzą w miejscach gdzie napisałem "inspirować") zdaje się znaczyć coś innego, a mianowicie:

 

wzorować - tworzyć coś na wzór czegoś, opierać się na jakimś wzorze

 

Zmierzam do tego, że nigdzie nie napisałem jakoby Torment był wzorowany na jRPGach, czy że był jakimś "zachodnim jRPGiem" w stylu Septerra Core albo Sudeki, a że Chrisa Avellonea do stworzenia tej gry natchnęły m.in. jRPGi

:franc:

Bardziej klarownie tego nie wyjaśnię. Bez obrazy, podkreślam, bez obrazy, ale... no WTF, no, come on :( ... 

Ale muszę przyznać że to chyba najlepszy crpg w jakiego grałem. Przynajmniej ma jakiś klimat, czego ani baldur, ani icewind dale ani neverwinter nights ani... nie ma zupełnie.

Zgadzam się po części, choć przyznam również, że o ile IWD, NWN czy ogółem Forgotten Realms nie trawię, tak Baldurom, zwłaszcza dwójce, udaje się załapać naprawdę mocny i mroczny klimat.

Edytowane przez Belcoot
Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 6 miesięcy później...
  • 1 miesiąc później...

Co do drugiego:

-Phantasy Star Online/Universe (to chyba były zarówno on-, jaki offline), robi się drugi PSO.

-Na pewno Breath Of Fire 4 (nie wiem, jak reszta)

-Reccetear (ale to raczej ekonomiczna z elementami RPG - jesteś loli-merchantem w jRPG-owym świecie :)) i Chantelise (zachodni dystrybutor - Carpe Fulgur wydał coś jeszcze, ale nie wiem, czy to RPG)

-Chyba parę części Ys wyszło też na PC, tylko czy po angielsku, czy trzeba szukać fanowskich tłumaczeń?

 

[EDIT]

Ups. "Typowo japońskie" to miało znaczyć, że nie Action-RPG? Bo takim klasycznym z tej listy jest chyba tylko Breath Of Fire...

Edytowane przez Accoun
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.