Skocz do zawartości

Tomb Raider


_mike

Rekomendowane odpowiedzi

W takim kierunku idą gry. Kto pamięta Gears of War 1 na mutli ten wie, że gra nie była przyjazna dla nikogo, trzeba było w niej posiedzieć żeby mieć tych killi, a jak grałeś np. egzekucję i zdechłeś po paru sekundach to siedziałeś twardo i czekałeś na nową rundę. Nie było lekko ale ile satysfakcji. A teraz? We wszystkich niemal grach jest opcja - "siadaj i graj, byle jak, byle tylko". Nie ma w obecnych tytułach czegoś co można nazwać hardkorem. Są pojedyncze sztuki ale taki Tomb Raider, RESTART serii wyszedł IMO średnio. Dla niedzielnych graczy, jestem nieco nagrzany na tytuł ale widzę, że nadal jest to samograj. 

 

 Zaliczę na pewno ale czy o to w tym chodzi? by tylko zaliczyć bo honor inaczej nie pozwala? coś tu nie gra. Jak dla mnie, to potrzebna jest nowa generacja.

Odnośnik do komentarza

Tak analizuje nasze wywody i aż ciśnie mi się na usta pytanie:

O ilu dzisiejszych tytułach możemy obecnie powiedzieć że są godne dawnych czasów?

 

Też miałem niezłego w(pipi)a przy RE6, który traktuje gracza jak skończonego kretyna, który miałby gubić się nawet w prostym korytarzu. (Żeby to była jedyna wada tej gry :P)

Uncharted 2 uznawany za najlepszą odsłonę jest płaski jak deska w kwestii gameplayu i łamigłówek nawet na tle następcy.

Killzone3 to przepiękny od strony technicznej festiwal płaskich skryptów i jeszcze bardziej płaskich postaci na 4-6h.

Puruści obrzucają błotem serię BioShock, porównując ją z System Shock'iem od tych samych twórców - choć i tak  na tle 90% gier jawi się jako Artystyczny Majtersztyk.

Cod'ów nawet nie warto wspominać....

Można by rzec: Adapt or Die.

 

Pewnie te same pretensje będziemy słyszeć o nadchodzących TLOU, MGS: Ground Zero oraz BioShock'u. Nic tylko się pociąć, albo wrócić do poprzednich generacji.(?) :ermm:

Ciekawe czy za 5 lat nie będziemy wypominać obecnej generacji z łezką w oku na tle ps4 i nowego x-boxa? :blum1:

Ja już wiele serii spisałem na straty. Wyjdzie mi to tylko na zdrowie bo będę grał tylko w nowe w IP a ich nie ma zbyt wiele.

W tematach o Devil May Cry, Resident Evil, Final Fantasy, Splinter Cell, Hitman, Assassin's Creed itd. będą po prostu trollował. Nie ma już nawet najmniejszych szans, żeby te gry wróciły na właściwy tor.

Odnośnik do komentarza

A czy to coś zmienia? Nowy Tomb Raider jest pełen uproszczeń. AI praktycznie nie istnieje. Przeciwnicy zbierają się 5 sekund do oddania strzału. MIały być elelmenty survivlaowe a ich nie ma. Gra jest po prostu średnia i tak powinna być oceniana. Underworld był pod wieloma względami lepszy a został gorzej oceniony.

 

Po nowym Tomb Raiderze ludzie oczekiwali znacznie więcej a otrzymali zwykłego klona Uncharted. Na pewno nie warto wydawać na tą grę 200 złotych. Lepiej poczekać aż stanieje o połowę. Tym bardziej, że mutliplayer też nie zachwyca.

Edytowane przez rkBrain
Odnośnik do komentarza

survivalem jakim byc moze bedzie the last of us to nie jest(zreszta nigdy TR nie mial taki byc,jesli ktos byl nie biezaco),ale elementy survivalu sa jak najbardziej obecne.Dla mnie to jest lepsza wersja  Uncharted(mroczna,brutalna,mniej strzelania,wieksza swoboda,elementy survivalu,fajne wywazone zagadki srodowiskowe,przyjemna eksploracja,w jakis sposob dorosla bo ktora duza gra chocby drasnela sie z tematem gwaltu?,co prawda subtelnie i  prawie niezauwazalnie ale jednak),mimo ze pozycza najlepsze elementy z Uncharted to widac ze TR ma swoj wlasny charakter i tozsamosc.Według mnie smieszne jest nazywanie tego sztosa klonem.Nigdy nie lubilem serii tomb raider ani glownej bohaterki,bo byla dla mnie  calkowicie nieprzyjemna w sterowaniu,malo wciagajaca a zarazem nie wywolujaca zadnych emocji a lara croft byla sztuczna jak tylko mogla byc i nawet nie udawala czlowieka.Ale od tego restartu marki jaram sie i jestem ciekaw co moga wymyslic w kolejnej czesci,a co najwazniejszje jak ja przebic,bo to łatwe nie bedzie.Jest tak jak developerzy mowili w jakis wywiadach,ze malo ktora seria moze sobie pozwolic na tego typu swiezy restart,ktory w mojej ocenie udal sie swietnie.Nie wiem jacy ludzie oczekiwali znacznie wiecej,pewnie ci ktorzy kazdego slashera nazywaja klonem DMC czy God of war,FPS klonem  call of duty kazdy sandbox klonem GTA.W takim wypadku powinni sobie odpuscic i ewentualnie wrocic do  staroci bo zbyt wielu rewolucji raczej nie ujrza

Odnośnik do komentarza

Wy sobie tutaj marudźcie sobie dalej i wytykajcie co tylko popadnie, a ja wracam do konsoli wybornie się bawić z przygodami Lary Croft. Dawno mnie żadna gra tak nie wciągnęła i nie zniszczyła klimatem. Aby też nie było jestem już graczem z 20 letnim stażem, gram tak długo jak sięgam pamięcią i zaliczałem stare części TR, trójkę nawet kochałem, niemniej już nie umiem wrócić do tej gry, jest nazbyt archaiczna. Zaś nowy Tomb Raider w moim mniemaniu przebija nawet serię Uncharted. Dobra spadam do konsoli. 

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ledwo co zacząłem, a już gierka wciąga jak bagno i jest rewelacyjnie wykonana. O ile sam początek to taki 100% Uncharted z masą skryptów, tak dosyć szybko trafia się odrobina swobody. Nie wiadomo za co się brać, a jest co robić choćby szukać skarbów, czy dzienników, polować na zwierzęta i zbierać surowce, do tego można rozwijać umiejętności  postaci, czy sam sprzęt.

Odnośnik do komentarza

A czy to coś zmienia? Nowy Tomb Raider jest pełen uproszczeń. AI praktycznie nie istnieje. Przeciwnicy zbierają się 5 sekund do oddania strzału. MIały być elelmenty survivlaowe a ich nie ma. Gra jest po prostu średnia i tak powinna być oceniana. Underworld był pod wieloma względami lepszy a został gorzej oceniony.

 

Po nowym Tomb Raiderze ludzie oczekiwali znacznie więcej a otrzymali zwykłego klona Uncharted. Na pewno nie warto wydawać na tą grę 200 złotych. Lepiej poczekać aż stanieje o połowę. Tym bardziej, że mutliplayer też nie zachwyca.

Fragment recenzji z ps3 site by Mikołaj:

 

"Wspomnianej powyżej walki nie jest w TR na szczęście tak dużo, jak chociażby w Uncharted 3. Zgodnie z tradycją serii przeważają motywy eksploracyjne. Najciekawsze jest to, że choć główny wątek jest liniowy i jesteśmy prowadzeni od lokacji do lokacji zgodnie z zamysłem twórców scenariusza, to większość z tych leveli oferuje masę ścieżek pobocznych, przedmiotów do odnalezienia czy miniquestów do wykonania. (...) Najbardziej atrakcyjny aspekt eksploracji świata gry stanowią jednak tytułowe grobowce. Są one całkowicie opcjonalne, ale warto splądrować je wszystkie z co najmniej dwóch powodów – nie dość, że znajdziemy tam przedmioty, które pomogą nam w dalszej części rozgrywki, to jeszcze dowiemy się więcej ciekawych rzeczy nt. historii Himiko i czczącego ją kultu. W mojej opinii te sekwencje polegające na przeczesywaniu ciemnych jaskiń i rozwiązywaniu świetnie zaprojektowanych zagadek (wymagających wykorzystywania wagi przedmiotów, różnych żywiołów, a także naszej zręczności) to wręcz najlepsze fragmenty nowego Tomb Raidera. (...)

 

Krótko i na temat - Tomb Raider to najlepsza gra, w jaką przyszło mi grać od wielu miesięcy. Myślałem, że będzie to pozycja znacznie bardziej podobna do mojego ukochanego Uncharted, czyli z fajną historią, ciekawymi bohaterami, dobrze zrealizowaną mechaniką walki i eksploracji, ale osadzona w rynnie, w ramach której nie da się poruszać w innym niż do przodu kierunku. Tymczasem dostałem wszystko to, ale wzbogacone o elementy typowe dla gier RPG z otwartym światem oraz tytułowe grobowce, które, choć relatywnie krótkie, to jakością wykonania przebijają moim zdaniem podobne misje z innych topowych tytułów TPP."

 

Zalety: sprawnie poprowadzona opowieść, klimat survivalu, b. dobra grafika i realistyczne udźwiękowienie, brak cover systemu, półotwarty świat, misje poboczne, wygodne zbieractwo

Wady: zakończenie mogłoby być lepsze, brzydkie twarze, sztampowy tryb multi, drobne bugi

Werdykt: 9

No i bądź tu mądry człowieku. :turned:

Wychodzi na to że gra podchodzi wszystkim tym, którzy zauroczyli się serią Uncharted, ale z poprzednimi Tomb Raiderami nie mieli styczności od czasów psx, ps2 (lub i wcale). I chyba tak należało by do niej podchodzić.

Edytowane przez nobodylikeyou
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

hmmm czyżby wszyscy kłamali? początek gry jest zrobiony perfekcyjnie, po prostu idealna sekwencja, dalej ofc widać duże zapatrzenie w Uncharted, ale w dobrze wykonanego klona chętnie zagram tbh...czy dalej też jest tak dobrze?

 

btw nie ma onlinepassa w ogóle, niespotykane :)

Edytowane przez black mamba
Odnośnik do komentarza

Witam mam pytanko , czy jak kupie tomb ridera w Irlandii tam gdzie mieszkam to będę miał gre po polsku , czy musze ja kupic z polski ? dzeki z gory

to zalezy, kto wycenia w irlandii. jak jest to PEGI, to zazwyczaj kopie sa lokalizowane, badz przynjmniej maja PL napisy np.LBP2, Portal2, FC3 maja  :) nie wiem jak bylo z Uncharted2 ale taz bylo w PL.

 

czasem zasysaja z UK i w tedy jest lipa, np LBP2 - z tym mialem problem ale sie dalo.

z drugiej strony  sprobuj zrobic zrzutke z kims i zassac z ps store, moze ja sam sie zglosze ;) ale chyba jeszcze nie ma ups.

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...