Skocz do zawartości

Tomb Raider


_mike

Rekomendowane odpowiedzi

No Drake strzela slepakami, znaczy sie z kapiszonow, ghe ghe.

Mi U w ogole nie lezy. Ani postacie, ani fabula, ma beznadziejny IMO firefight, itd. Podoba mi sie jak jest wyrezyserowane, ale i tak TR IMO fajniej.

TR podejmuje podobny temat, ale IMO robi to 100 razy lepiej.

Mialem PS3 kilka razy i za kazdym razem probowalem sie przemoc do U, ale po prostu nie moge, nudzi mnie w chuy. Zmusilem sie i U2 przelazlem do polowy. Nie wiem, moze potem robi sie nieziemsko, ale watpie.

TR ma to cos, co sprawia, ze MUSZE grac dalej, U tego nie ma.

No i lara niezle ciska z gnashera, a to zawsze na propsie.

 

Nie chce wszczynac wojenek,  szanuje U m.in. za niesmawita grafike, ale CB bardziej mi sie podobal (zwlaszcza CTR, do dzis najlepsza scigalka) i moim zdaniem U jest gorszym tworem.

 

Aha, jeszcze jedno - to jest wspanialy restart serii i jak ktos chce powrotu do tej drewnianej mechaniki sprzed lat, to niech sie puknie w czolo.

 

Grobowce <3

Edytowane przez Dave Czezky
  • Plusik 2
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

IMO nowy TR to gra za(pipi)ista tak samo jak za(pipi)ista jest seria U a kto szukal w niej survivalu niech ..sam nie wiem , odpali sobie sims wakacje i pojedzie do afganistanu :0 Tak jak napisal juz david czeski : za(pipi)iscie wyrezyserowana , za(pipi)iscie miodna, super grafika, super dzwiek, KLIMAT , naprawde dorosla gra a sprawa gwaltu stala sie juz legendarna na necie :D

Odnośnik do komentarza

Mam ponad 70% na liczniku. Wnioski:

-  im dalej w las tym lepiej, chociaż przesadzają z niektórymi skryptami.

- giera zrobiona na modłę Uncharteda; można nie lubić tej serii, ale należy docenić(lub ganić- jak kto woli) jej wpływ na wygląd tego Tomba.

- podoba mi się bardziej niż U1 i U3, ale nie widzę szans na pokonanie U2.

- gdzie są te zagadki, bo łaże wszędzie, ale żadnej nie znalazłem? jeżeli to chodzi o te grobowce, to sorki, ale to jest niższy poziom niż to  co nam zaserwowano w U2. Te etapy wymagają zręczności i timingu, a nie myślenia.

- ogólnie niski poziom trudności w każdym elemencie gry, ale -z wyjątkiem 'zagadek"- nie przeszkadza to w badzo przyjemnej rozrywce; jest miód.

- poziom techniczny grafiki to jakieś 7,5/10, za to design i miejscówki to 9,5/10

- historyjka której się przyglądamy, to taki typowy gierkowy poziom, czyli sztampowo do bólu; jak kogoś nudzą powtarzane do bólu frazesy, to spokojnie może skipowac cutscenki; świetny dubbing

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Ja jestem ciekawy co nam w sequelu zafundują, bo fabularnie "survival" to na bank raczej nie będzie, a Lara całkowicie przestanie być niewinną dziewczynką. Będzie powrót to podziału na poziomu, czy może znowu będzie jeden wielki teren i będziemy się poruszać w jego obrębie?

Czzeki - a w Uncharted 3 grałeś? Jak nie zamierzasz to obejrzyj sobie chociaż na YT wersje filmową

bo naprawdę, pod względem akcji i filmowości to U2 nawet nie stało koło 3, może dzięki temu bardziej by Ci podeszła? Grzechem jest nie zobaczyć niektórych momentów po prostu i nawet jak Ci się nie podoba to wypadałoby przejść :P
Odnośnik do komentarza

Warto jeszcze zobaczyc wszystkie animacje smierci Lary.Taki Mortal Kombat jest mega brutalny ale w groteskowy sposob,a tutaj jest to zrobione naprawde mocno i dosadnie,a co za tym idzie mozna w to uwierzyc(np skok do wody).Taki maly szczegol ale trzeba docenic ze duzo mocniej dziala na psychike niz animacje w Dead Space 3 gdzie przyjmuje sie to wzruszeniem ramion

Odnośnik do komentarza

Ale o jakiej niewinności Wy piszecie? Lara ściąga łobuziaków bez mrugnięcia okiem. Tak jak pisałem, skrypt jest dosyć słaby, co przekłada się też na samą wiarygodność postaci. W takim Far Cry 3 przynajmniej sam początek wyglądał pod tym względem dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza

Poprzednia strona

 

 

Czy jest wybór języka pl. - ang. ? Czy trzeba wybierać pomiędzy wersją pl i "normalną"? Bo przyznam że chciałem dać szansę tej całej Karolinie, ale jeśli mam przez to pożegnać się z oryginalnym podkładem...  

Pełna dowolność. Można osobno ustawić dialogi i napisy niezależnie od siebie. Napisów jest 9 wersji językowych do wyboru a dialogowych 7 (w tym PL i Ang.)

Mowa oczywiście o cyfrowej wersji z PSS.

Odnośnik do komentarza

Ukończona! Grałem dokładnie 7 dni po 2h dziennie co mi daje ok 14h czystego funu w singlu. Nie pchałem fabuły na maxa do przodu, zwiedzałem teren, szukałem środków, oglądałem widoki (mistrz), zabijałem zwierzynę. A przecież mam dopiero 70% na liczniku + boostowanie w multi :P .

Co ja piszę??? Nowa Lara RZAĄĄĄĄDZI!! Gra jest piękna, miodna, narracja genialna, całość wchodzi się jak w masełko. Jedynie faktycznie końcówka rozczarowuje (jak w każdej grze :)). Ja chcę więcej!!

 

Uncharted 2>Tomb Raider>Uncharted 3>Uncharted1=Uncharted: Złota Otchłań

 

Moje najlepsze gry obecnej generacji:

 

1. Uncharted 2: Among Thieves

2. Tomb Raider

... długo nic...

3. Wipeout HD

... długo nic... :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ok godziny 13.30 ukończyłem grę. Całość przeszedłem podczas czterech długich posiedzeń, trudno powiedzieć ile czasu spędziłem przy grze, ale myślę, że ok 15-16. Licznik singla 100 %, przyznaję, że na znalezienie 2-3 znaków do spalenia itp. poswięciłem z 1,5h.

 

Z powyższym rankigiem darasa się zgadzam, przynajmniej w kwestii gier przygodowych. Tomb dał radę, ale nie ze względu na słabą fabułę (w pewnym momencie przestałem zwracać uwgagę na przerywniki i np. wychodziłem zrobić herbatę), a miód i feeling. Te są z najwyższej półki.

 

8+ się należy.

Odnośnik do komentarza

 

Czy jest wybór języka pl. - ang. ? Czy trzeba wybierać pomiędzy wersją pl i "normalną"? Bo przyznam że chciałem dać szansę tej całej Karolinie, ale jeśli mam przez to pożegnać się z oryginalnym podkładem...  

Pełna dowolność. Można osobno ustawić dialogi i napisy niezależnie od siebie. Napisów jest 9 wersji językowych do wyboru a dialogowych 7 (w tym PL i Ang.)

 

Super! Dzięki! Naprawdę zaje... :woot:  :thanks:

 

Mowa oczywiście o cyfrowej wersji z PSS.

 Acha...  :confused:   

 

To z wersją pudełkową jest tak samo, czy będę musiał rozważnie wybierać wersje?  

Odnośnik do komentarza

dostałem dziś przesyłkę z Larą, pograłem 3h i... hype zadziałał, dał ogromny głód, a gra dobrze nie karmi...

 

nie powiem, wykonanie fantastyczne i widać tu ogromny kunszt, ale do mnie nie trafia. nie rozumiem zachwytu nad nią. może to się zmieni, ale póki co ten korytarz mnie nudzi.

(w porównywanym uncharted niby też korytarz, ale przynajmniej akcje strzelane jakoś napędzają... tu mi tego brakuje)

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

http://www.youtube.com/watch?v=GZLBEBd-Mik

 

Jedyna dosyć rzetelna recenzja w internecie.

 

 

No Drake strzela slepakami, znaczy sie z kapiszonow, ghe ghe.

Mi U w ogole nie lezy. Ani postacie, ani fabula, ma beznadziejny IMO firefight, itd. Podoba mi sie jak jest wyrezyserowane, ale i tak TR IMO fajniej.

Większych głupot już dawno nie czytałem. Ty chyba w ogóle w żadną cześć Uncharted nie grałeś, co? Pod względem reżyserii, postaci i fabuły nowy TR jest daleko w tyle.

 

Tylko Lara została przedstawiona należycie w tej grze. Czy ktoś się przejął

śmiercią Rotha?

Czy ktokowlwiek pamięta imię tego zwalistego Hawajczyka?

 

To samo tyczy się wymian ognia. Może w przypadku Uncharted strzelaniny nie są aż tak widowiskowe ale jeśli chodzi o techniczne wykonanie to TR może się schować. Samo 5-sekundowe zbieranie się przecinków do strzału totalnie dyskwalifikuje tą grę jako strzelaninę TPP. Czasami przeciwnicy stoją i nic nie robią.

 

PS. Dobrze, że we wrześniu wychodzi GTA V bo jeszcze nowe przygody Lary zgarnęłyby przez przyapdek nagrody za grę roku.

Edytowane przez Square
  • Plusik 2
  • Minusik 4
Odnośnik do komentarza

gratuluję spoilera kretynie

 

[EDIT:]

a już zakwalifikowanie Lary do strzelanin TPP w ogóle powinno wszystkim odebrać ochotę na jakąkolwiek dyskusję z Tobą...

 

A teraz idź do działu heavy rain napisać kto jest zabójcą origami. Ja za drobny spoiler kiedyś dostałem warna, za coś takiego dałbym ci 3...

Edytowane przez mr_pepeush
  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Tylko że to jest strzelanina TPP.

 

Gierka dobra, grało się bardzo przyjemnie, co nie zmienia faktu, że jak dla mnie jednak za mało zagadek a za dużo strzelania, fabuła jest arcynieciekawa, a postacie to taki branżowy standard (przyjacielski osiłek, zakochany nerd, opiekuńczy wujek). Po prostu szkoda zmarnowanego potencjału. W zasadzie recenzja z poprzedniej strony wyjaśnia temat.

Edytowane przez noxious33
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...