Skocz do zawartości

Tomb Raider


_mike

Rekomendowane odpowiedzi

hmmm czyżby wszyscy kłamali? początek gry jest zrobiony perfekcyjnie, po prostu idealna sekwencja, dalej ofc widać duże zapatrzenie w Uncharted, ale w dobrze wykonanego klona chętnie zagram tbh...czy dalej też jest tak dobrze?

 

btw nie ma onlinepassa w ogóle, niespotykane :)

Po tej początkowej sekwencji jest bida. Ciągle jakieś pagody, skały, obdartusy i ogólnie nie wiadomo o co chodzi. Po kilku godzinach gra się rozkręca. Fabuła rusza do przodu, pojawiają się ciekawsze lokacje, nowi przeciwnicy i bronie.

 

Nowy Tomb Raider zasługuje na wyróżnienie w kwestii zagadek. Osoby inteligentne inaczej bez YouTube sobie nie poradzą.

Odnośnik do komentarza

Ale jestem zadowolony z zakupu, gierka miażdży! Podoba mi się polski dubbing (Karolina dała radę), podoba dużo zbieractwa które uwielbiam w grach, oprawa graficzna i dźwiękowa, polowanie na zwierzaki. W sumie wszystko mi się podoba. Czuję taką samą podnietę jak przy pierwszym graniu w Assassin's Creed czy Uncharted 2. Ciężko się oderwać od gierki, a sprawdzę jeszcze to, a pójdę tam, a załatwię jeszcze parę wilków. TR wciąga jak bagno. Wersja na PS3 chodzi ładnie, wygląda ładnie i tylko jakieś problemy mam by wejść do multi.

Odnośnik do komentarza

Ja też przed chwilą kupiłem, pierwsze wrażenie niesamowite. Mam tylko problem z dźwiękiem, za cicho Lara mówi, szczególnie jak się dużo dzieje, bo efekty dźwiękowe zagłuszają. Chciałem ściszyć je i muzę ale niestety można ściszyć muzę oraz efekty razem z dialogami. Trochę bez sens. Też tak macie z tymi cichym mówieniem Larki?

 

Jak coś to kupiłem w MM, 199 mimo sugerowanej ceny 249, więc w sumie luz.

 

Edit jakby ktoś miał ten problem z dźwiękiem to mi pomogła zmiana z dts na dd.

Edytowane przez balon1984
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Siemka,

dajcie znać jak wygląda sprawa z animacją. Chcę kupić wersję angielską i zastanawiam się, czy brać na X360 czy na PS3. W recenzjach na X360 wyczytałem już, że giera chodzi niemal bezbłędnie płynnie, niestety w reckach na PS3 nie znalazłem wzmianki o frame rate. Nie wiem więc czy szukać specjalnie wersji ANG na X360 czy mogę jednak spokojnie brać na PS3, która ma dwa języki. Z góry dzięki za info

Odnośnik do komentarza

Weź na PC. Poważnie.
Grając początkowe, powiedzmy 3h miałem ochotę napisać do rkBrain'a by się walnął w głowę :) Po ponad połowie gry muszę mu przyznac rację w pewnych kwestiach.

Strasznie dużo tu ludzi to ubicia, za dużo, hordy wręcz. Na początku oszczędzałem amunicję do broni wychodząc z błędnego założenia , że to towar bardzo deficytowy.
Miałem nadzieję, że zamiast 20 będzie z 2 przeciwników ale trudniejszych, których eliminacja będzie jakąś kombinatoryką, wyzwaniem. Nie spodziewałem się niewiadomo czego ale myślałem, że będzie więcej walki o te przetrwanie, walki z naturą a nie bandą zakapturzonych brudasów i wilków w ilościach prawie hurtowych.

Mimo wszystko gra się przyjemnie i w miarę beztresowo. Akcja jak w najlepszych filmach i jej nawał może Uncharted  wrzucić w kompleksy.

Klimat zagoinionej paczki na dalekiej wyspie to prawie jak Far Cry, tylko mniej kolorowo :turned:  W zalewie ostatnich "hitów" wszelakiej maści zakup nowego Tomb Raidera będzie dobrym pomysłem...ale raczej za 100 a nie za 200 zł :)

Edytowane przez da$io
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Gra jest bardzo dobra, jednak czerpie pełnymi garściami z przygód Drake'a, to jednak w niektórych kwestiach ma do zaoferowanie swoje własne, nowatorskie rozwiązania. 

 

Mam jednak wrażenie, że wszystkie elementy zaczerpnięte z produkcji Naughty Dog, są przynajmniej o klasę gorsze. Choć druga sprawa, ze jakoś (ciągle na wysokim poziomie) nie idzie w parze z ilością, tej ostatniej jest o wiele więcej. Ciągle coś się pali, wali i niszczy, niektóre sceny wyglądają wręcz kapitalnie. Grafika jest tak na 8  z plusem, przede wszystkim za nieco słabsze w niektórych miejscach teksturki, a ogólne wrażenie robi przyzwoite. Szczególnie ładnie wygląda porywisty wiatr, jak i odległe krajobrazy, których w tej grze z pewnością nie brakuje. 

 

Co nie zagrało? Małe stężenie survivalu w survilalu, a praktycznie - żadne. To trochę tak, że widzimy dżunglę, drzewa, zwierzęta, myślimy sobie - wow! Ile tutaj będzie możliwości, ile rzeczy będzie można wykonać. A po 1,5 h gry schemat jest prosty, praktycznie ciągle akcja, a jak chcesz, to eksploruj, z tymże jednak pamiętać trzeba, że możesz poznajdywać ciągle te same rzeczy, skrzynki, pamiętniki, czy inny absurd - porozrzucane praktycznie pod co drugim drzewem strzały, ciągle mamy ich pełen zestaw, że nawet nie ma nie miejsca w plecaku, ale nie, tak jakby tymi strzałami ta wyspa żyła. 

 

Druga sprawa, walki, za dużo tej walki. Tak jak powyżej napisał da$io - tez wolałbym 2 przeciwników, ale trudniejszych, niż tych bezmózgich półdebili, których strzałami sprząta się kolejno jednego koło drugiego i nic, stoją dalej jak kołki. Walki jest jednak mniej niż u Drake'a i to na plus, jest nieco więcej tej ekploracji, ale to w sumie zależy od stylu naszej gry. 

 

szkoda, że nieco nie wykorzystano potencjału. Klimat wyspy miejscami robi, prosi się o jakieś miejsca, gdzie nie można się dostać, jakieś naturalne przeszkody, skały, góry, na który trzeba by było się wspinać,aby przejść dalej. Brak tu walki z naturą. Co mi się jeszcze nie do końca podoba, to Lara ( nie jako postać, bo ta przeszła fajny lifting i daję się lubić plus dobry polski dubb Karoliny) to jednak fakt, że zrobili z niej taką morderczynię na potęgę, co nie do końca pasuję do ogólnej kreacji i gryzie się dość mocno. Niby to taka z niej licealistka, młoda dziewczyna, a potrafi dosłownie wszystko, bardzo szybko adaptując się do nowych, ekstremalnych sytuacji.

 

Jednakże gra jest dobra, wciągająca i miodna. Czasem przebija się klimat rodem z losta. ; -) 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Gra czerpie z uncharted , to prawda ale jeśli  miałbym porównywać TR do U3 to właśnie tutaj dużo lepiej się bawiłem niż w ostatnich przygodach drakea , których nawet nie skończyłem z powodu znużenia  tuż przed końcem.Poza tym TR ma świetny klimat , a zwiedzanie kolejnych lokacji na wyspie to sama przyjemność.Strzelania trochę jest ale sam feeling daje radę , więc nie ma żadnej tragedii.

Odnośnik do komentarza

Weź na PC. Poważnie.

Grając początkowe, powiedzmy 3h miałem ochotę napisać do rkBrain'a by się walnął w głowę :) Po ponad połowie gry muszę mu przyznac rację w pewnych kwestiach.

Strasznie dużo tu ludzi to ubicia, za dużo, hordy wręcz. Na początku oszczędzałem amunicję do broni wychodząc z błędnego założenia , że to towar bardzo deficytowy.

Miałem nadzieję, że zamiast 20 będzie z 2 przeciwników ale trudniejszych, których eliminacja będzie jakąś kombinatoryką, wyzwaniem. Nie spodziewałem się niewiadomo czego ale myślałem, że będzie więcej walki o te przetrwanie, walki z naturą a nie bandą zakapturzonych brudasów i wilków w ilościach prawie hurtowych.

Mimo wszystko gra się przyjemnie i w miarę beztresowo. Akcja jak w najlepszych filmach i jej nawał może Uncharted  wrzucić w kompleksy.

Klimat zagoinionej paczki na dalekiej wyspie to prawie jak Far Cry, tylko mniej kolorowo :turned:  W zalewie ostatnich "hitów" wszelakiej maści zakup nowego Tomb Raidera będzie dobrym pomysłem...ale raczej za 100 a nie za 200 zł :)

Na laptopie średniej klasy sprzed 3 lat raczej w to nie zagram komfortowo :P Dlatego chciałbym wiedzieć czy na PS3 gra chodzi płynnie.

Odnośnik do komentarza

 

Weź na PC. Poważnie.

Grając początkowe, powiedzmy 3h miałem ochotę napisać do rkBrain'a by się walnął w głowę :) Po ponad połowie gry muszę mu przyznac rację w pewnych kwestiach.

Strasznie dużo tu ludzi to ubicia, za dużo, hordy wręcz. Na początku oszczędzałem amunicję do broni wychodząc z błędnego założenia , że to towar bardzo deficytowy.

Miałem nadzieję, że zamiast 20 będzie z 2 przeciwników ale trudniejszych, których eliminacja będzie jakąś kombinatoryką, wyzwaniem. Nie spodziewałem się niewiadomo czego ale myślałem, że będzie więcej walki o te przetrwanie, walki z naturą a nie bandą zakapturzonych brudasów i wilków w ilościach prawie hurtowych.

Mimo wszystko gra się przyjemnie i w miarę beztresowo. Akcja jak w najlepszych filmach i jej nawał może Uncharted  wrzucić w kompleksy.

Klimat zagoinionej paczki na dalekiej wyspie to prawie jak Far Cry, tylko mniej kolorowo :turned:  W zalewie ostatnich "hitów" wszelakiej maści zakup nowego Tomb Raidera będzie dobrym pomysłem...ale raczej za 100 a nie za 200 zł :)

Na laptopie średniej klasy sprzed 3 lat raczej w to nie zagram komfortowo :P Dlatego chciałbym wiedzieć czy na PS3 gra chodzi płynnie.

Gram na PS3 już dobe kilka h i animacja bardzo płynna , w ogóle technicznie to majstersztyk , biorąc pod uwagę wielkość lokacji, grafe oraz płynność.

Odnośnik do komentarza

 

Proszę o informację czy wersja na PL PSStore jest z polskim dubbingiem.

 

Pozdrawiam.

Podbijam, jak to sprawdzić czy jest wersja PL? Kyo dzwonił na infolinię ale powiedziano mu że info będzie za kilka dni WTF?

Potwierdzam już - gra z PSS ma PL język (a przynajmniej pierwszy filmik jaki się pojawia). Sprawdzone osobiście jak coś ;)

Odnośnik do komentarza

Co do Panow ktorzy narzekaja ze gra jest za latwa brak powrotu do korzeni itp... Ogarnijcie sie ! Gdyby zrobili TR takiego samego tylko na nowym silniku brzeczelibyscie, ze to odgrzewany kotlet. Bierzcie pod uwage, ze wiekszosc graczy to nie "hardkorowcy" jak wy, moze tez nie "kazuale" ale do konsoli nie siedaja po to aby sie WK***ia* przechodzac etapy gry, ale cieszyc sie fabula, akcja oraz tym co widza i slysza. Lara nigdy nie byla asasynem, ani snake'iem aby oszczedzac amunicje - podstawowe pistole w TR byly z nieograniczona iloscia amunicji. Jesli chodzi o grafike nie ma tu wodotryskow na miare nowejgeneracji, ale jest niesamowita roznorodnosc oraz wiele pieknie wyrezyserowanych krajobrazow, a z tej generacji wycisk ostatnie soki 
.
Ta gra wraca do korzeni, lecz opowiada historie Lary na nowo. Polecam ! Costam bym jeszcze naskrobal dla tych wybrednych, ale nie mam juz sily :P

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Nowy Tomb Raider to powrót do korzeni xD Zapewne jeszcze tych sprzed 17-stu lat ; d Ja już w nowego nie gram, zapomniałem już o tej gierce ale nawet rozumiem tych którym się podoba więc nie będę tu prowadził jakiejś kampanii ; )

Edytowane przez Sebastian Ś.
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

^ Skreślasz i nie kończysz gry, której średnia ocen wynosi + 80% dlatego że.... zawiódł Cię jako Tomb Raider? Rozumiem że jako zupełnie inny tytuł, gra zyskała by co najmniej + 1 do osobistej oceny?

Toć tutaj nawet rkbrain, który na dobrą sprawę rozpoczął "flejm" potrafił choć docenić niezły poziom zagadek, jest bardziej litościwy. 8)

Odnośnik do komentarza

Jejku, po co to ciągniesz ? ; ) Mam grać bo ma wysokie noty ? Opisałem już co mi się nie widzi. Tu nawet nie chodzi, że to TR ponieważ nigdy jakimś wielkim fanem tej serii nie byłem. Nie uzyskasz 100% pozytywnych komentarzy na forum w temacie o danej grze ; d I nie robię nikomu na przekór. Wszyscy tak zachwalacie to już nie będę pisał co mi się tam spodobało trochę ( mało ). Skupiłem się na wadach. Czekam już na Bioshocka z tych wysokobudżetowych. Chyba nawet walnę preordera, chociaż może to się źle skończyć ; )

 

Edit : Grafa mi się podoba, dżungla.

Edit2 : Już minusujoo , trzeba uciekać. 

Edytowane przez Sebastian Ś.
Odnośnik do komentarza

Czy jest wybór języka pl. - ang. ? Czy trzeba wybierać pomiędzy wersją pl i "normalną"? Bo przyznam że chciałem dać szansę tej całej Karolinie, ale jeśli mam przez to pożegnać się z oryginalnym podkładem...  

Pełna dowolność. Można osobno ustawić dialogi i napisy niezależnie od siebie. Napisów jest 9 wersji językowych do wyboru a dialogowych 7 (w tym PL i Ang.)

Mowa oczywiście o cyfrowej wersji z PSS.

Odnośnik do komentarza

Co do Panow ktorzy narzekaja ze gra jest za latwa brak powrotu do korzeni itp... Ogarnijcie sie ! Gdyby zrobili TR takiego samego tylko na nowym silniku brzeczelibyscie, ze to odgrzewany kotlet. Bierzcie pod uwage, ze wiekszosc graczy to nie "hardkorowcy" jak wy, moze tez nie "kazuale" ale do konsoli nie siedaja po to aby sie WK***ia* przechodzac etapy gry, ale cieszyc sie fabula, akcja oraz tym co widza i slysza. Lara nigdy nie byla asasynem, ani snake'iem aby oszczedzac amunicje - podstawowe pistole w TR byly z nieograniczona iloscia amunicji. Jesli chodzi o grafike nie ma tu wodotryskow na miare nowejgeneracji, ale jest niesamowita roznorodnosc oraz wiele pieknie wyrezyserowanych krajobrazow, a z tej generacji wycisk ostatnie soki 

.

Ta gra wraca do korzeni, lecz opowiada historie Lary na nowo. Polecam ! Costam bym jeszcze naskrobal dla tych wybrednych, ale nie mam juz sily :P

Co ty pierniczysz? W Uncharted były elegancko 4 tryby do wyboru a w Tomb Raiderze co jest? Poziom Hard można przejść grając jedną ręką w drugiej trzymając piwo a po ukończeniu nie ma już co robić.

 

Dla mnie największe minusy nowego Tomb Raidera to:

- poziom trudności a właściwie jego brak

- długość gry

- zerowe replayability (nie licząc mutliplayera)

- za dużo zapożyczeń z innych gier

- liniowy level-design (nawet Shanty Town, o którym ktoś już wspominał, można oblecieć w niecałe 10 minut)

 

Na plus można zaliczyć:

+ świetne zagadki (jakiś idiota podobno siedział przy jednej 5 godzin :))

+ ciekawe mechanizmy rozgrywki (czekan, linka, ogień)

 

Nowego Tomb Raidera można spokojnie przejść w 2-3 wieczory. Na Allegro zaraz pojawi się cała masa używanych gier a cena spadnie na łeb na szyję.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Gra rządzi i mówię to jako wieloletni fan Tomb Raiderów, który grał w każdą część (oprócz Angel Of Darkness, ale ona ssała) od 1996 roku gdy pierwsza wyszła na psx. 

Nic nowego nie napiszę, ale nowy Tomb podoba mi się jakieś sto razy bardziej od całej trylogii Drejka (a mam w U1 i U2 platyny, w U3 zabrakło 2 pucharków do platynki).

Wszystkim nie dogodzi, obecnymi grami rządzą się pewne reguły i można się albo zaadaptować i grać z wielką przyjemnością albo kręcić nosem i nie grać w nic.

Wyspa robi ogromne wrażenie, jest autentycznie bardzo klimatyczna i świetnie zaprojektowana.

 

Moje sutki drżą.

Odnośnik do komentarza

 

- długość gry

 

Zależy jak grasz, ja spędziłem jakieś 20h w singlu, może nawet ciut więcej. Grałem całą niedzielę i kilka wieczorów po ~3h. Narzekasz na to, że jest liniowo i krótko, a sam nawet nie próbujesz zwolnić tempa i zająć się znajdźkami zwiedzając trochę (wnioskuję po tym ww "minusie")

za dużo zapożyczeń z innych gier

Jak w większości gier dzisiejszych czasów? TR wziął sprawdzone rozwiązania, dodał trochę od siebie i tyle, która gra dzisiaj tego nie robi?

zerowe replayability

Jak ktoś nie zdobył po drodze znajdziek, to ma co robić przy drugim podejściu, lub po napisach. Jak chcesz wyższy poziom trudności, to nie ulepszaj Lary i broni i już masz poziom "very hard"(sam nie wykupiłem apgrejda, która pozwala dłużej przeżyć i na hardzie ginąłem od jednej serii z karabinu)

 

A zagadki to są akurat proste.

Chociaż nie, inaczej. Są "za krótkie". Tak naprawdę wystarczy rozwiązać jedną rzecz i cała zagadka jest już rozwiązana. Brakuje mi tutaj takich wielopoziomowych, gdzie trzeba kilka rzeczy rozkminić, a nie tylko jedną.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...