Skocz do zawartości

PES vs FIFA


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

Z szczerą przykrością stwierdzam, że w tym roku lepszą grą będzie FIFA 2010. Granie w PES'a na dwóch z bratem, nie sprawiało nam żadnej frajdy, tylko irytowało. Jak to on powiedział: "czuję się jak bym grał 3 ligą polską a nie Barceloną". Jedyną nadzieją jest pełna wersja, i sprężenie dupy przez żółtków. Jak wygląda baza klasycznych piłkarzy w Fifie?

Odnośnik do komentarza

FIFA 10:

+grywalność

+realizm

+animacja

+kolizje

+Ekstraklasa

+tryb menedżerski

+komentarz

+ta gra zrobi w przyszłym roku większy postęp niż konkurencja

+prezencja

+całe mnóstwo wręcz lig

 

-troche mało drużyn narodowych

-lekko bezsensowne statsy piłkarzy

-brak licencji na europejskie puchary

-Lewandowski na polskiej okładce wygląda jak kwiaciareczka między dwoma gladiatorami

-pewnie jakieś ograniczenia w edytowaniu będą i nawet składu reprezentacji się nie zaktualizuje

 

PES 2010:

+niezła grafika (chociaż w tym roku przestałem się krzywić na grafę FIFA, więc drobny ten plus)

+rozbudowany edit mode

 

-animacja jest taka sobie, a momentami żal na to patrzeć

-strzelanie goli nie daje żadnej radochy

 

 

Nie mam żadnych sentymentów, przez 11 lat grałem w gry KCET, ale FIFA jest już za dużo lepsza.

Edytowane przez Sikor
Odnośnik do komentarza
Gość Marvelous

Mimo wszelakich dobrych chęci za cholerę nie moge się przekonać do Fify. Rozgrywka jest strasznie sztuczna dla mnie. Gra się zbyt lekko, nie czuć wagi zawodników i piłki. To mnie okropnie odstrasza. Nowy PES graficznie miecie Fife, oprócz animacji bo ta w produkcji EA to majstersztyk. Tyle że ja nie kupuje gry dla ładnej animacji. Gameplay to najważniejsza rzecz a PES jest tutaj bezkonkurencyjny według mnie. Jeżeli dopracują online to biorę PES'a 2010.

 

to mi opowiedz co cie urzeklo w gameplayu pesa, chetnie poslucham.

 

Odpowiem za niego. Urzekło go to co rok, dwa i trzy lata temu. Tzn? tzn. to samo.

Odnośnik do komentarza

Z szczerą przykrością stwierdzam, że w tym roku lepszą grą będzie FIFA 2010. Granie w PES'a na dwóch z bratem, nie sprawiało nam żadnej frajdy, tylko irytowało. Jak to on powiedział: "czuję się jak bym grał 3 ligą polską a nie Barceloną". Jedyną nadzieją jest pełna wersja, i sprężenie dupy przez żółtków. Jak wygląda baza klasycznych piłkarzy w Fifie?

W FIFIE znajduje się Klasyczna IX w której skład wchodzą min. Boniek,Cantona,Beckenbauer,Hagi czy Zico.Nie ma za to Pele czy Maradony ;)

 

Mimo wszelakich dobrych chęci za cholerę nie moge się przekonać do Fify. Rozgrywka jest strasznie sztuczna dla mnie. Gra się zbyt lekko, nie czuć wagi zawodników i piłki. To mnie okropnie odstrasza. Nowy PES graficznie miecie Fife, oprócz animacji bo ta w produkcji EA to majstersztyk. Tyle że ja nie kupuje gry dla ładnej animacji. Gameplay to najważniejsza rzecz a PES jest tutaj bezkonkurencyjny według mnie. Jeżeli dopracują online to biorę PES'a 2010.

:lol: Rozumiem mieć własne zdanie,ale to co napisałeś jest jak dla mnie jedną wielką bzdurą ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Marvelous

no przez iX lat miałem podobnie, w końcu gdy FIFA od 08 zaczęła pokazywać potencjał to już wiedziałem, że coś z tego będzie. Z PES nic się nie dzieje, drewniaki z odgłosem kopanej piłki za czasów PS2 no i masa tego samego co było.

Odnośnik do komentarza
Gość Pawlo_PL

- Just watch it..Takiego dema oczekiwałen na XBL.Jest to wersja review.Super płynne animacje,zauważalny motion capture,świetnie wyglądające podania.

 

Oglądajcie od 4:45 - kamera blizej boiska.

Edytowane przez Pawlo_PL
Odnośnik do komentarza

- Just watch it..Takiego dema oczekiwałen na XBL.Jest to wersja review.Super płynne animacje,zauważalny motion capture,świetnie wyglądające podania.

 

Oglądajcie od 4:45 - kamera blizej boiska.

Może ty widzisz jakieś większe różnice,ale mi w oczy rzuciły się nieco lepsze podania nic więcej ;) King is Back...ta z pewnością :)

Odnośnik do komentarza
Gość Pawlo_PL

- Just watch it..Takiego dema oczekiwałen na XBL.Jest to wersja review.Super płynne animacje,zauważalny motion capture,świetnie wyglądające podania.

 

Oglądajcie od 4:45 - kamera blizej boiska.

Może ty widzisz jakieś większe różnice,ale mi w oczy rzuciły się nieco lepsze podania nic więcej ;) King is Back...ta z pewnością :)

To tak jak z tymi głupiutkimi wojnami konsolowymi,każdy ma swoją rację i jego racja jest prawdziwsza.Powiedz fanboyowi Xboxa,że PS3 jest lepsze,a odzew masz jak w banku.

Jest postep w stosunku do zeszłorocznej edycji i to wcale nie taki mały.W PESie 2009 mam coś ok. 230h gry za sobą,więc na pierwszy rzut oka widzę różnice.

Odnośnik do komentarza

- Just watch it..Takiego dema oczekiwałen na XBL.Jest to wersja review.Super płynne animacje,zauważalny motion capture,świetnie wyglądające podania.

 

Oglądajcie od 4:45 - kamera blizej boiska.

 

Bardzo dobry masz wzrok, moze nawet zbyt dobry.

 

 

 

@Toshirou - LOL:rolleyes:

Edytowane przez Forebode
Odnośnik do komentarza
Gość Pawlo_PL

Demo jest żałosne,KONAMI zawsze wydaje niedorobione dema,a o błędach najnowszego nie trzeba pisać.Każdy rozegrany mecz to jeden wielki bug z lagami.Kto grał w pełną wersję PESa 2009 ten wie,że bramkarze bronią bardzo dobrze,a błędy zdarzają im się rzadko (pomijając wypuszczanie piłki prze siebie ;),na pewno nie częściej niż w prawdziwych meczach.Po prostu KONAMI pracuje w ślimaczym tempie.

Odnośnik do komentarza

Demo jest żałosne,KONAMI zawsze wydaje niedorobione dema,a o błędach najnowszego nie trzeba pisać.Każdy rozegrany mecz to jeden wielki bug z lagami.Kto grał w pełną wersję PESa 2009 ten wie,że bramkarze bronią bardzo dobrze,a błędy zdarzają im się rzadko (pomijając wypuszczanie piłki prze siebie ;),na pewno nie częściej niż w prawdziwych meczach.Po prostu KONAMI pracuje w ślimaczym tempie.

 

Nie o to tu chodzi. Pokazales filmik, na ktorym pokazana jest wersja review. Ogladalem ja kilka razy i dobrze sie przygladalem i nie widze zadnych znacznych ulepszen w animacji, strzalach, podaniach itp. w stosunku do dema. Wlasciwie rusza sie to identycznie. Stad te twoje "the king is back" wydaje sie byc lekko groteskowe.

Odnośnik do komentarza

FIFA 10:

+grywalność

+realizm

+animacja

+kolizje

+Ekstraklasa

+tryb menedżerski

+komentarz

+ta gra zrobi w przyszłym roku większy postęp niż konkurencja

+prezencja

+całe mnóstwo wręcz lig

 

-troche mało drużyn narodowych

-lekko bezsensowne statsy piłkarzy

-brak licencji na europejskie puchary

-Lewandowski na polskiej okładce wygląda jak kwiaciareczka między dwoma gladiatorami

-pewnie jakieś ograniczenia w edytowaniu będą i nawet składu reprezentacji się nie zaktualizuje

 

PES 2010:

+niezła grafika (chociaż w tym roku przestałem się krzywić na grafę FIFA, więc drobny ten plus)

+rozbudowany edit mode

 

-animacja jest taka sobie, a momentami żal na to patrzeć

-strzelanie goli nie daje żadnej radochy

 

 

Nie mam żadnych sentymentów, przez 11 lat grałem w gry KCET, ale FIFA jest już za dużo lepsza.

 

http://www.issonline.pl/?cmd=pokaz&id=1253626106

 

"+ Szybkie ładowanie meczu - wręcz błyskawiczne - oprawa meczu na wzór PES 6, celebracja po golach płynnie następuje po akcji - nareszcie wróciła radość ze zdobywanych goli (piękne animacje). Cieszy każda zdobyta bramka."

 

Każdy co innego pisze :P Ja na razie sprawdzałem demko Fify 10 i gra się świetnie, ale znowu tak jak co roku nie czuje siły strzałów :x może kiedyś się skuszę na Fife i w końcu rozegram chociaż sezon, jestem z tych co nie umieją się przestawić na Fife.

 

W ogole to można w Fifie ustawić ruch zawodnikiem na krzyżaku ? bo z tego co widzę to chyba nie, a szkoda, bo jakby nie było to jestem pewnie jedną z nielicznych osób, które grają na krzyżaku (pad od x360) i grało mi się dotychczas lepiej niż na analogu, tego mi brakuje w Fifie.

Edytowane przez Jared
Odnośnik do komentarza
Gość Pawlo_PL

Forebode@ Nie dziwię się,ze po grze w FIFE10 nie zauważasz żadnych zmian.Od lat gram tylko w PESa i uwierz mi,że gdybyś długo grał w poprzednia edycję,zmiany zauważyłbyś gołym okiem.Dla mnie FIFA10 również jest genialna,ale potrafię dostrzec jej wady.Dobrze,ze jest PES,dobrze,że jest FIFA,bo po co nam dwie takie same gry? A tak,wszyscy są zadowoleni.Dla mnie to jest król,bo gra mi się w nią jak za dawnych lat,wróciły "te" emocje.W tym roku kupuję obydwie gry.W PESa będę ciorał Ligę Mistrzów,Ligę Europejską i spotkania reprezentacji,a w grze EA ligi krajowe i online.

Odnośnik do komentarza
Gość Marvelous

No i takie jest pozytywne myślenie. Sam miałem rok temu obie, to nic, że FIFA 09 stała wyżej. Miałem porównanie. FIFA 09 wcale nie jest mega kozak, bo jest crapem okropnym, w którym nie liczy się skill ale ManU :] i banda angielskich tłustych dzieci. Chcę balansu, chcę aby gracz nie wykorzystywał błędów gry tylko po to by statsy rosły w rankingu.

 

Demo PES 10 naprawdę mi siadło, szczerze mówiąc, więcej w nie gram niż pełną edycję 09. Pozbyłem się już obu starych tytułów i czekam na te dwie premiery. Jakby nie patrząc, jedna ma coś na korzyść drugiej i na odwrót.

Odnośnik do komentarza

W ogole to można w Fifie ustawić ruch zawodnikiem na krzyżaku ? bo z tego co widzę to chyba nie, a szkoda, bo jakby nie było to jestem pewnie jedną z nielicznych osób, które grają na krzyżaku (pad od x360) i grało mi się dotychczas lepiej niż na analogu, tego mi brakuje w Fifie.

 

Można , też gram tylko na krzyżaku.

Odnośnik do komentarza
Gość Pawlo_PL

Marvelous@ Również miałem obie gry.PESa 2009 mam nadal,a FIFE09 i GTAIV sprzedałem,żeby kupić najnowsze edycje.Padło na FIFE,bo w PESie mam 800/1000GS i chcę dobić kiedyś do 1000,a do tego lepiej gra się z "żywym" przeciwnikiem.Przy F10 EA zrobiło ogromny postęp i za to im chwała,bo FIFA09 była "tylko" kolejną FIFĄ (przynajmniej for me).

 

"Jakby nie patrząc, jedna ma coś na korzyść drugiej i na odwrót." - ciągle próbuję to wytłumaczyć,ale się nie da.

Edytowane przez Pawlo_PL
Odnośnik do komentarza

Zagralem w oba dema i kompletnie nie mam zadnej rozterki co kupic.

To ze FIFA jest lekka w grze i pilka balonowa w porownaniu do tego co prezentuje demo PESa to chyba jakis zart.

 

Wlaczam PESa i stadion i poczatek faktycznie uau. No ale zaczynam gre i pierwsza mysl - co to k...a jest? Zawodnicy maja wielkie du.py. Ich poruszaie sie to smiech na sali. Wszyscy wygladaja jak nieproporcjonalne lalki. Cutscenki tego nie ratuja. Ruchy rwane oczywiscie jak w poprzednich wersjach z lekka moze poprawa, ale ogolne wrazenie to ze gram na PS2 w world tour soccer.

W grze obrona praktycznie nie istnieje. Rajd Messim po skrzydle sciecie do srodka i brama. Gram po demie z FIFY i calym roku grania w FIFA. Guziki mi sie co chwile myla i po pierwszej polowie wygrywam z Liverpoolem 3:0. LOL. Pilka jak zwykle zachowuje sie jak w kaluzy. Czyli praktycznie od razu siada i nie zdarza sie by podskoczyla przy zagraniach po ziemi. Nazywanie przy tym zachowaniu piki z FIFA balonem jest co najmniej nie na miejscu, no chyba, ze w tym kontekscie kazda pilka do pilki noznej to balon. Wystrzal pilka jak z armaty przy niektorych strzalach naprawde niewiele ma wspolnego z rzeczywistym zachowaniem pilki... Na pewno nie jest dla mnie atrakcja. Generalnie zal.

 

W FIFA 10 kazda akcja kosztuje mnie krew pot i lzy, wygranie meczu z kompem jest wyzwaniem na kazdym poziomie. Niestety Barceloną z ustawieniami domyslnymi bardzo ciezko mi sie gra i bardzo mi w demie brakuje ustawien strategii.

FIFA 10 w moim odczuciu jest gra trudniejsza od poprzedniej wersji. Moze dlatego, ze nie umiem grac cialem. Obrona gra calkiem rozwaznie (choc i partnerzy zachowuja sie duzo lepiej) naprawde ciezko jest ja przejsc. Do tego marnuję praktycznie kazda okazje sam na sam... Dojscie do strzalu z daleka tez nie jest latwe. Zwody skuteczne w poprzedniej wersji by minac choc jednego obronce teraz niemal nie dzialaja. Trzeba naprawde dobrac trik do sytuacji. Praktycznie bramki strzelam z wolnych glownie. Troche mnie to frustruje ale przynajmniej czuje wyzwanie i wiem ze z czasem osiagne taki poziom by postraszyc kazdego ;).

 

Myslalem, ze moze kupie PESa jak sie poprawi. Juz o tej mysli zapomnialem. To nie jest pilka nozna to jest tylko PES, bardzo ale to bardzo od pilki daleki... A FIFA to zupelnie inna historia.

Odnośnik do komentarza

No to chyba ze mną jest coś nie tak. Słyszałem już parę opinii od znajomych że, ciężko im wygrać w demku Fify 10, że jest trudno itd. WTF jakim cudem grając na najwyższym poziomie w fifie wygrywam bez problemu, bramki wpadają bez problemu. Przetestowałem wszystkie drużyny przeciwko wszystkim chyba każdą możliwą kombinacje i nie mam żadnych problemów z wygraniem.

 

Po pierwsze żadnych sztuczek/tricków nie używam piłkarzami dopiero się uczę. Po drugie co najważniejsze ostatnia edycja w jaką grałem na poważnie to 98 i w sumie jedyna. Bo 09 i 08 ograłem tylko demka i dosłownie kilka meczy u kumpli. Ok wiadomo że, z żywym przeciwnikiem doświadczonym pewno nie mam szans ale mówimy tu o grze z komputerem.

 

Z kolei z Pesem w którego gram od początku od pierwszej edycji na szaraka, w demku 10 mam problemy z wygraniem. Ba ciężko mi nawet stworzyć dobrą sytuacją do strzału szczególnie przez te opóźnienia, nie mówiąc już wrzutkach które w większości przelatują całe pole karne.

 

Nawet pytałem się kumpla czy w pełnej wersji Fify będą jeszcze jakieś wyższe poziomy trudności. Bo jest za łatwo !!!

Odnośnik do komentarza

No to chyba ze mną jest coś nie tak. Słyszałem już parę opinii od znajomych że, ciężko im wygrać w demku Fify 10, że jest trudno itd. WTF jakim cudem grając na najwyższym poziomie w fifie wygrywam bez problemu, bramki wpadają bez problemu. Przetestowałem wszystkie drużyny przeciwko wszystkim chyba każdą możliwą kombinacje i nie mam żadnych problemów z wygraniem.

 

Po pierwsze żadnych sztuczek/tricków nie używam piłkarzami dopiero się uczę. Po drugie co najważniejsze ostatnia edycja w jaką grałem na poważnie to 98 i w sumie jedyna. Bo 09 i 08 ograłem tylko demka i dosłownie kilka meczy u kumpli. Ok wiadomo że, z żywym przeciwnikiem doświadczonym pewno nie mam szans ale mówimy tu o grze z komputerem.

 

Z kolei z Pesem w którego gram od początku od pierwszej edycji na szaraka, w demku 10 mam problemy z wygraniem. Ba ciężko mi nawet stworzyć dobrą sytuacją do strzału szczególnie przez te opóźnienia, nie mówiąc już wrzutkach które w większości przelatują całe pole karne.

 

Nawet pytałem się kumpla czy w pełnej wersji Fify będą jeszcze jakieś wyższe poziomy trudności. Bo jest za łatwo !!!

 

Widac podobaja nam sie nie te gry, w ktorych mamy naturalne talenty.

 

Ja w dwoch meczach w PES strzelilem 8 bramek nie tracac zadnej tak radosnie sobie odpalajac te gierke. W FIFA najwyzszy wynik jaki osiagnalem to 2:3 zwykle 1:1 0:0 1:0...

 

 

EDIT:

 

Tak sobie mysle, ze moze obciazenie z poprzedniej wersji FIFA powoduje ze nie moge sie znalezc w obecnej i szarpie sie zamiast sie przestawic i podejsc do tego jak do PESa...

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...