Skocz do zawartości

PES vs FIFA


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

A ja wypowiem się z pozycji freaka serii Konami. Aż do odsłony z numerkiem "5" po której to seria zaczeła spadać naprawde na psy. Obecnie przerzuciłem się na FIFkę, i tak już edycja 09 niesamowicie mnie wciągnęła, a dopracowana i oddająca jeszcze lepiej feeling futbolu '10 totalnie uzależniła.

 

Odpaliłem dziś z ciekawości demko PESa2010. Jak dla mnie totalna kapa. Począwszy od docelowej kamery (tak, wiem można zmienić na inną) która zdecydowanie zbyt blisko prezentuje wydarzenia na boisku - defaultowe ustawienie tejże w FIFie to zupełnie inna, lepsza bajka. Dalej - fatalna animacja - piłkarze biegają jak kukiełki rzucając ręce na bok jak mózgotrzepy. Nie robi to dobrego wrażenia. Mechanika gry nadal nie zmieniła sie i jest sztywno, bez polotu i czucia dużej (jak dawniej) kontroli nad tym co dzieje się na boisku. Sam nie wierze w to co pisze, ale FIFA znacznie lepiej oddaje ducha futbolu, nieprzewidywalnej gry, w ktorej akcje mozolnie konstruuje wymieniając dużo piłek, a te zawsze moga odbić się od sędziego tudzież skozłować w taki sposob ze przeciwnik jej nie sięgnie, bądź zmyli mnie. Po prostu nowy PES to dla mnie totalnie sztywna i nierealistyczna - w odróżnieniu do FIFy rozgrywka. I nie twierdzę, iż gra od EA to ideał, bo równiez przydałoby się jej jeszcze kilka szlifów. Ale po prostu teraz z FIFĄ dzieje się to co działo się niegdyś z PESem - każda część serii to poszukiwania nowych rozwiązań i kolejne kroczki do tego by stworzyć jak najidealniejszy konsolowy futbol. Wybieram oczywiście 2 października FIFE 10. Na PESa patrząc przez pryzmat coraz to gorszych odsłon, skuszę się być moze przy okazji next-genowej odsłony.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam. Jako stary wyga wypowiem się w temacie, niech stracę hehe. Nie będę wracał do czasów od kiedy naparzałem w issy, winning eleventy, a gardziłem fifą... nie tyle gardziłem, co irytował mnie cały banalny system który sprowadzał się do czaskania zwodów i strzałów z 9 metrów. W fifie 98 dało się strzelić sprzed pola karnego, ale w 99 tylko raz tego dokonałem (sukurem barthezowi gdzieś z konta z 28 metrów, po ewidentnym błędzie gry... piłka przenikła przez jego ręce). Od tamtej pory nie dałem szansy Fifie wsiąkając w Peesa. PES6 dla mnie był ostatnim kapitalnym wyczynem KONAMI w kwestii piłka nożna. W necie dało się grać dniami i nocami i tak właśnie robiłem. Wydali Peesa 2008 i wydawało mi się, że można juz tylko lepiej... I tu gra była z góry skazana u mnie na porażkę, bo głównie siekam w necie, a po kilku meczach stwierdziłem, że szkoda moich nerwów i jak będę chciał pooglądać komiksy, to sobie je kupie. Lagi nieprzeciętne, co po prostu dyskwalifikuje ten tytuł w multi. No i wyszła fifa 09, a traf chciał, że premiera zawsze wypada w moje urodziny. 1pażdziernik, ale w empikach zawsze rzucają ją wcześniej na półki niż oficjalna data przewiduje, więc sobie sprawiłem prezent... nie byle jaki, bo przez te grę zaspałem do pracy. (od 20 do 5 rano siekałem puchar polski odpadając w półfinale, finale, grupie... nie ważne... ambicja nakazywała nie sejwować, zaczynać od nowa:)) Szczerze, to taki freak zdarzył mi się drugi raz od czasu GTA4... czyli bardzo daaaawno hehehe... Łupałem ostro w necie i wręcz zapomniałem o PESie... Grałem w niego, ale tylko u znajomych... może dlatego łatwo mi się przesiadło na FIFE, bo to co zaczęli robić z nią od wersji 09 bardzo przypominało PESa, tyle, że na licencji. Ale nowa FIFA 10... Tego już nie powiem. Tak tak, nabyłem ją 1 paździera za promocyjną cenę 149zł... koleś przede mną brał 20sztuk na handel... tak na boku wam powiem ;) i jeśli mam wyrazić opinię... DŻIZAS!!!!!!!!!! Gra masakra... co innego się tu gra niż w fife 09. System rozwalający!!!!!!! I z całym szacunkiem dla KONAMI, ale już w tej generacji utracili koszulkę lidera i chyba tak już zostanie, bo rozwiązania w fifie, od zwodów, edytor stałych fragmetów, przez Licencje, nie wspominając o MULTI....i reklamie :D No sieczka... Moje zdanie znacie... mam karnet u rodziny:) czyli fifa w urodziny :D

Odnośnik do komentarza

zacytuje sam siebie (dodam ze w tych ocenach nizej to tylko chodzi o gameplay, czyli najwazniejsza rzecz w tego typu grach)

po obadaniu demek wroze (troche z fusow a troche nie) ze fifa dostanie ocene 9/10, a pes 8/10

moje oceny (demek oczywiscie): fifa10 - 10/10, pes2010 - 7/10

 

jak ze juz sa recenzje obu gier na sieci to juz wiemy duzo wiecej niz po ograniu demek, kazdy ma swoje zaufane growe czsopisma czy serwisy jezeli chodzi o oceny, moim jest Eurogamer, ich ocena PES2010 utwierdzila mnie, zeby po tym co zobaczylem w demie wiecej tej gry nie tykac, fife mecze dopiero od 3 dni wiec za szybko by wydac swoj werdykt ostateczny ale jak na razie FIFA10 mnie ma, genialna gra, PES niestety nie dla mnie w tym roku (pisze to jako gracz, ktory gral we wszystko co wypuscil KCET, czyli issy, winningi, pesy, japan ligi, final evolutiony, internationale itd.), oto moja skromna opinia - FIFA10>PES2010.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

W PESA nigdy za długo nie grałem(jakos przez miecha kiedyś na 5 zalapalem zajawke to pocinalem).ale jak zagrałem w Fife 09 na x360 to się zakochałem w grach piłkarskich...Fani PESA niech sie nie burza ale na żywo porównałem sobie wersje demonstracyjne PES 2010 i Fifa 10 i PES jak dla mnie jest zupełnie niegrywalny... :confused: Więc jak dla mnie werdykt jest jest jednoznaczny FIFA 10 is KING!!!

Odnośnik do komentarza

Dobra to i ja sie wypowiem, ale z punktu widzenia testowania obu Pelnych wersji.

 

Fifa10 - uswiadomila mi przedewszystkim jedna rzecz. W pilke mozna grac przez net :), Nie widzimy pokazu slajdow tylko normanie mozna pograc. Gralem w nia przez prawie miesiac i musze przyznac ze Fifa zyskala ogromnie w moich oczach. widac ,ze ludzie z EA naprawde PRACUJA i staraja sie polepszyc swoj produkt w kazdym aspekcie.

 

Pes2010 - po demie padaka, Natomiast po pelnej wersji jest niezle (biorac pod uwage jak beznadziejne byly 2 poprzednie wersje). Rezygnacja z bzdurnego Konami ID pozwolila na rozwiniecie Pesa w temacieOnline i wlasciwie w 90% przypadkow bezstresowa gre online. Grafika w przeciwienstwie do wikszosci ludzi niepodoba mi sie. Uwazam ,ze ogolnie lepsza jest w fifie. Pes ma tylko dobre twarze, reszta jest gorsza.

 

Podsumowanie,

 

Grafika - Fifa10

Animacja - Fifa10

Gameplay - Pes

Online - remis ze wskazaniem na Fife

(sam niewieze w to co tu wyzej napisalem(jako fan Pesa)

 

Fifa 10 - 9/10

Pes10 - 8/10 a i tak bede gral w pesa

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

FIFA10 vs PES2010:

 

w FIFE 10 gralem od premiery, jezeli chodzi o gameplay to gra zasluzyla na swoje wysokie noty, ale mimo tego po okolo 3 miesiacach gre odsprzedalem, czegos jej brakuje, chyba najwieksza wada fify jest to ze nie jest PESem ;) cos jest z nia nie tak, ale przyzaje - mnostwo swietnych rozwiazan gameplayowych, o bugach w manager mode itd. nie pisze bo interesuje mnie czysty gamplay

 

w PES2010 mialem okazje sporo pograc ostatnio, rzeczywiscie jest lepiej niz demo, ale w ogole z czym do czego? oprocz fajnej grafiki nie ma w nim niczego co by bylo lepsze od kazdego z PESow z PS2, jest to taki PES, ktory zatrzymal sie w czasach PlayStation2 i do tego jest jeszcze popsuty, oczywiscie da sie grac, stary dobry (ale popsuty) PES, no ale stary

 

 

FIFA11 vs PES2011

po opiniach wylawianych z pierwszych testow itd, zapowiada sie, ze pierwszy raz w historii pojedynkow tych dwoch serii bedziemy mieli dwoch zwyciezcow, na razie czakamy na dema (oby finalne wersje) i opinie na forach, szykuje sie ciekawy pojedynek o tron...

Edytowane przez rado_PL
Odnośnik do komentarza

Na nowego PESa czekam ze sporym zaciekawieniem, bo podobno sporo się zmieniło. Nie jestem w stanie wyobrazić sobie, że w tej serii mógł nastąpić jakiś progres. Interesujące.

FIFA od trzech sezonów rządzi i zapewne nic w tej kwestii się nie zmieni, ale może będę miał chociaż jakąkolwiek wątpliwość, co do odpowiedniego wyboru.

Odnośnik do komentarza

Słupek ale czy ty jestes az tak pewny tego, że PES zarządzi? Ja póki nie zagram -niedowierzam...

 

 

...ale wali mnie która piłka bedzie lepsza, tę po prostu kupie, wzglednie obie

 

btw grasz na analogu czy krzyżaku ? bo ta odsłona chyba bedzie wymagała radykalnego odrzucenia d-pada (wielu pesowcó ciagle łoi na krzyżaku, sam tak robiłem do worl dcupa obecnego heh)

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Jeżeli masz na myśli mnie to wybiorę lepszą piłkę. Dlaczego nie ruszają mnie zapowiedzi PES-a ? Od 3 lat tak gadają, zawsze w rewelacyjnym tonie, a wychodzi kicha. W FIFIE co obiecują to się pojawi, w doskonałej formie. Jednakże z osądami wstrzymam się do dem i wybiorę lepszą piłkę, serio.

 

Bzdura. Jak już piszesz,że od 3 lat są zapowiedzi, a wychodzi kicha to byś wiedział,że ten rok to nie tylko zapowiedzi, a fakty widoczne gołym okiem przez recenzentów oraz osoby grające na targach.Po filmikach z gamescom już widać jaki ten PES będzie mocny.Różnica między tym co było kiedyś a jest teraz to taka, że wtedy były zapowiedzi i obiecanki ze strony KONAMI, a teraz są zapowiedzi i obiecanki ze strony KONAMI i potwierdzenie tego przez osoby grające w tę grę. Taka sobie mała różnica.

Edytowane przez klulu
Odnośnik do komentarza

Panowie tak szczerze i bez obrazy i napinki.

 

Pytanie do zatwardziałych fanatyków Fify (fanatyków bo "normalni" gracze się cieszą) kupa majty rysuje na myśl o PeS-ie 11? He He

O utracie korony...;]

 

Jakieś 5 lat temu, nie wierzyłem, że będę grał w FIFA. Pomny tych doświadczeń, nie będę równie sceptycznie podchodził do nowego PESa.

Naprawdę tęsknie za najlepszą serią gier piłkarskich w moim życiu, bo FIFA, to jednak FIFA i ciężko odnaleźć w niej staroszkolną magię i feeling włąściwy tylko konsolom.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...