Skocz do zawartości

PES vs FIFA


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

Słupek ale czy ty jestes az tak pewny tego, że PES zarządzi? Ja póki nie zagram -niedowierzam...

 

 

...ale wali mnie która piłka bedzie lepsza, tę po prostu kupie, wzglednie obie

 

btw grasz na analogu czy krzyżaku ? bo ta odsłona chyba bedzie wymagała radykalnego odrzucenia d-pada (wielu pesowcó ciagle łoi na krzyżaku, sam tak robiłem do worl dcupa obecnego heh)

 

Nie mam pojęcia czy zarządzi ale wiem, że szykuje się nowe na tyle nowe żeby się jarać ;].

Należę do tych osób które nadal wierzą, lubią PeS-a.

 

I bierz poprawkę na jedną rzecz ja wybierałem PeS-a nawet w 2008, 2009 i 2010 czyli w najgorszych edycjach. Ale w 2010 byłem bliski wzięcia Fify lub zrezygnowania całkowicie z piłki w tamtym roku, no bo jednak Fifa choć teoretycznie była lepsza przez te 3 ostatnie lata to i tak nie sprawiała mi radości...bez magii, feelingu, klimatu jak to ujął Pajgi.

 

Jedno jest pewne coś jest w tym PeS-ie ludzie się jarają i to ludzie którzy olewali ostatnio PeS-a. Padają hasła najlepszy, przełomowy, nie do poznania itd.

Proszę o powtórkę z edycji PeS3 a w szczególności PeS6.


 

Gram głównie na krzyżaku ale nie mam problemów z analogiem kwestia dłuższego pogrania.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Slupek - na naszym forum tego nie widac. Raczej pisza tak osoby, ktore podobnie jak Ty milosc do PES'a przekladaja nad kazda edycje FIFY. Dlatego czekam na dema, bo ja jestem pewny, ze PES zarzadzi, ale u tych co zawsze - zagorzalych fanow, ktorzy oczywiscie feeling czuja jedynie w dziele Konami... :whistling:

Odnośnik do komentarza

zobaczymy 8mego/16tego. Poki co nie wierze, ze Konami zrobilo az taki duzy skok miedzy beta a finalowym buildem. Co roku pisza o wersjach w 50%, 60%, 80%, co roku znajduja sie fani, ktorzy sie ta gra jaraja - nawet na naszym forum ile bylo przypadkow pieprzenia King Is Back przy wersji 2009, 2010 itp ? Jak sie to wszystko konczylo - wiemy wszyscy. :whistling: Czytalem dobre opinie z GS, w odpowiednim kaciku duzo tego, ale zamiescilbys linka do tvgram.pl, gdzie chlopaki dokladnie pokazuja te same bledy, co byly w becie, skonczyloby siekomentarzami: "ch.j sie znaja, nie potrafia grac" :thumbsup: Zreszta - w subforum pes'a co roku te same osoby pisza dokladnie to samo...

 

Inna sprawa - ze mi FIFA dostarcza tyle samo emocji co stare PESy, z ta roznica, ze lekkosc z jaka sie w nia gra, mozliwosci dryblingu 360, to, ze tam z pilka moge w kazdej chwili zrobic wszystko, przeciac, zastawic, kiwnac, wejsc w dwoch obroncow podoba mi sie o wiele bardziej, niz cala mechanika gry Konami. Czekam tak samo na demo jak wszyscy, i jezeli kumpel mi posle prostopadla przez 2 obroncow, bo przebiegna nad nia jak w becie to wykasuje je po 5 sekundach.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

zobaczymy 8mego/16tego. Poki co nie wierze, ze Konami zrobilo az taki duzy skok miedzy beta a finalowym buildem. Co roku pisza o wersjach w 50%, 60%, 80%, co roku znajduja sie fani, ktorzy sie ta gra jaraja - nawet na naszym forum ile bylo przypadkow pieprzenia King Is Back przy wersji 2009, 2010 itp ? Jak sie to wszystko konczylo - wiemy wszyscy. :whistling: Czytalem dobre opinie z GS, w odpowiednim kaciku duzo tego, ale zamiescilbys linka do tvgram.pl, gdzie chlopaki dokladnie pokazuja te same bledy, co byly w becie, skonczyloby siekomentarzami: "ch.j sie znaja, nie potrafia grac" :thumbsup: Zreszta - w subforum pes'a co roku te same osoby pisza dokladnie to samo...

 

Inna sprawa - ze mi FIFA dostarcza tyle samo emocji co stare PESy, z ta roznica, ze lekkosc z jaka sie w nia gra, mozliwosci dryblingu 360, to, ze tam z pilka moge w kazdej chwili zrobic wszystko, przeciac, zastawic, kiwnac, wejsc w dwoch obroncow podoba mi sie o wiele bardziej, niz cala mechanika gry Konami. Czekam tak samo na demo jak wszyscy, i jezeli kumpel mi posle prostopadla przez 2 obroncow, bo przebiegna nad nia jak w becie to wykasuje je po 5 sekundach.

 

Widze, że kolega wybiera sobie recenzje,które jemu odpowiadają lol A co powiesz o recezji PSX EXTREME HĘ? Jeszcze jakiś czas temu pisałeś,że czekasz na recenzję z PSX, a jak już napisali krótko "SZOK" to co kolega już tego nie komentuje? ŻAL.

Odnośnik do komentarza

Czego ci żal? że jemu nie podoba sie z jakichs powodó PES? Pracujesz w Konami - to jest jeden pomysł wyjasniający twe motywy.

 

Drugi jest taki, że cierpisz na nerwice natręctw.

 

PES (powiedzmy, ze wróci w tym roku w szczytowej formie) to zupełnie odmienny feeling od Fify. Są ludzie, którym podoba się ta "miekkośc " Fify, są też ci, którzy wolą styl z PES'a. Normalne chyba...

 

...a jednak nie, bo są kolesie którzy traktują jedną z gier jak kiedyś krzyzowcy wiarę chrzescijanska. Czyli jesli ktos smiał wyznawac inną - zaciukiwali go mieczykiem. Tylko, ze to było 8 wieków temu, czas sie odrobine przystosowac do nowego swiata :teehee:

Odnośnik do komentarza

Czego ci żal? że jemu nie podoba sie z jakichs powodó PES? Pracujesz w Konami - to jest jeden pomysł wyjasniający twe motywy.

 

Drugi jest taki, że cierpisz na nerwice natręctw.

 

PES (powiedzmy, ze wróci w tym roku w szczytowej formie) to zupełnie odmienny feeling od Fify. Są ludzie, którym podoba się ta "miekkośc " Fify, są też ci, którzy wolą styl z PES'a. Normalne chyba...

 

...a jednak nie, bo są kolesie którzy traktują jedną z gier jak kiedyś krzyzowcy wiarę chrzescijanska. Czyli jesli ktos smiał wyznawac inną - zaciukiwali go mieczykiem. Tylko, ze to było 8 wieków temu, czas sie odrobine przystosowac do nowego swiata :teehee:

 

Żal mi jest osób, które na siłę szukają dziury za wszelką cenę. Pierw piszą,że czekają na recenzję PSX EXTREME i jak ona okazuję się wbrew pozorom bardzo pozytywna wręcz maksymalnie pozytywna to już nic nie piszą na ten temat. Szukają za to innych recenzji,które są w olbrzymiej mniejszości, ale akurat podchodzą im w ich mniemaniu. Wyszukują tylko tych negatywnych których jest tyle co kot napłakał. Z jednej strony kreują się na osobę rzekomo czekająca na demo z drugiej wyszukują jak najwięcej złych rzeczy na temat gry. Pozytywne rzeczy omijają bo są one nieważne. Podaje on przykład gry.pl tylko dlatego bo oni nie zachwycają się PESEM jak PSX EXTREME, które notabene jeszcze niedawno było dla niego głównym wyznacznikiem oceny gry. Ustawia się odpowiednio do sytuacji jaka mu pasuje. Tego mi jest żal.

Edytowane przez klulu
Odnośnik do komentarza

Bardzo mi przykro, że twe serce przepełnia zal :D

 

wiesz, wrażenia w PE spisał Roger, który rok temu stawiał na PESa (2010) wiec...jakos nie kupuje jego opini, nie przekonuje mnie. Gdyby Koso, który narzekał na stoczenie się seri Konami, napisał text wychwalający PES'a - dałoby mi to do myślenia.

 

a taki izi wylosował klucz do bety, zagrał , ma swe zdanie i...ma do niego prawo. Dziwne, ze cie to tak strasznie denerwuje...

Odnośnik do komentarza

Bardzo mi przykro, że twe serce przepełnia zal :D

 

wiesz, wrażenia w PE spisał Roger, który rok temu stawiał na PESa (2010) wiec...jakos nie kupuje jego opini, nie przekonuje mnie. Gdyby Koso, który narzekał na stoczenie się seri Konami, napisał text wychwalający PES'a - dałoby mi to do myślenia.

 

a taki izi wylosował klucz do bety, zagrał , ma swe zdanie i...ma do niego prawo. Dziwne, ze cie to tak strasznie denerwuje...

 

Wystarczy obejrzeć filmik KOSO z targów Gamescom by zobaczyć,że ocenia PES'a bardzo pozytywnie. Główne słowa jakie używa to: wreszcie KONAMI dotrzymało słowa, wielkie zmiany, to zupełnie inna gra niż PES 2010,trzeba w tego PESA nauczyć się grać od podstaw,fajna nowa animacja,nowa super kamera etc.Już nie mówi o zmianie silnika, a nawet twierdzi,że ten daje sobie zupełnie radę(co za zmiana w dotychczasowej ocenie) etc. Żeby było śmieszniej w ogóle nie wgłębiał się w grę, a na szybko oceniał. To wskazuje,że wystarczy odpalić PES 2011 by poczuć mega wielki skok.Co dopiero po kilku miesiącach hardcorowego grania? Wymasterowania gry jak za PES 5? O czym my w ogóle mówimy,

Edytowane przez klulu
Odnośnik do komentarza

widziałem ten filmik i....oj, twe słowa to potwierdenie tezy, że człowiek czesto idzi to, co chce zobaczyć (twa intrpretacja)

 

Sens wypowiedzi Kosa można sprowadzić do stwierdzenia: zobaczymy, potestujemy, wydamy werdykt. Jasne, dostrzegł nowe animacje , slepy nie jest. ale o ZACHWYCIE mowy byc nie mogło.

Odnośnik do komentarza

widziałem ten filmik i....oj, twe słowa to potwierdenie tezy, że człowiek czesto idzi to, co chce zobaczyć (twa intrpretacja)

 

Sens wypowiedzi Kosa można sprowadzić do stwierdzenia: zobaczymy, potestujemy, wydamy werdykt. Jasne, dostrzegł nowe animacje , slepy nie jest. ale o ZACHWYCIE mowy byc nie mogło.

 

Teraz zaczynasz ty jak kolega odwracać kona ogonem twierdząc i zarazem tłumaczyć , iż słowa jakie mówił KOSO mogły być błędne w jego ocenie gry. Nie żartuj naprawdę. Dla mnie jeżeli gość co jedzie po PESIE przez 3 lata i jest fanem FIFY mówi w taki sposób o PES grając w niego tak krótko jest odpowiedzią. Chyba nie liczyłeś na to,że zacznie pisać,że ta gra jest super wypasiona i lepsza od FIFY? Bądźmy poważni.

Odnośnik do komentarza

dokladnie - zreszta tak jak mowisz Orson kulululu aka Lons tego nie rozumie, ze w nowym PSXie niestety PES'a recenzowali odwieczni fani PES'a. Czekalem na info Kosa, myslalem, ze chociaz zamiesci 3 grosze - niestety nic nie przeczytalem. Roznica tez jest taka, ze Koso na nie jeden turniej jezdzil, w niejednego PES'a gral, a jak gadalem niegdys z redaktorami o FIFIE i ewentualnym turnieju, odpowiedz byla jedna "u nas wszyscy graja w wiekszosci w PES'a", wiec sie nie dziw, ze nie skacze z radosci - bo dla mnie to to samo, jakbys Ty z Aderem ta gre recenzowali.

Czekam na demo, bo po demie PES jest juz zbyt archaiczny. Nie masz takiej kontroli, jak chwala tworcy. Sciagne - wtedy pogadamy, bo teraz nie chce mi sie czytac kolejnych 3 stron zali. :teehee:

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

dokladnie - zreszta tak jak mowisz Orson kulululu aka Lons tego nie rozumie, ze w nowym PSXie niestety PES'a recenzowali odwieczni fani PES'a. Czekalem na info Kosa, myslalem, ze chociaz zamiesci 3 grosze - niestety nic ne przeczytalem. Ja czekam na demo, ale dla mnie PES jest juz zbyt archaiczny. Nie masz takiej kontroli, jak chwwala tworcy, no chyba, ze przy demie sie zaskocze. Sciagne - wtedy pogadamy, bo teraz nie chce mi sie czytac kolejnych 3 stron zali. :teehee:

 

To mam dla ciebie dobrą wiadomość bo demo, a beta to duży skok. A w takim razie jak odniesiesz się do takich słów KOSA fana FIFY:

 

- KONAMI dotrzymało słowa

 

- są wielkie zmiany

 

- to zupełnie inna gra niz PES 2010

 

- trzeba nauczyć się grać w te grę od podstaw

 

- zmiana silnika wcale nie jest potrzebna bo ten daje zupełnie radę

 

- widać nowe fajne animacje

 

- super kamera

 

- nie ma tego głupiego przenikania zawodników jak w starych PESACH

 

Mało ci? Czego oczekujesz?

Edytowane przez klulu
Odnośnik do komentarza

no ja oczekiwalem zmiany silnika, o ktorym Konami tak trabilo przeciez, ale to nie jest istotne bo dla mnie, jezeli gameplay nie bedzie az tak znaczoca roznil sie od tego z bety, to mnie nie przekona. Zrozum, ze mnie nie interesuje, ze ta gra jest o wiele lepsza od PES 2010 i ze ma lepsze animacje, bo te i tak ustepuja konkurencji. Zrozum, ze PES 2010 byl dla mnie tak fajny ze nie przegralem w niego wiecej niz 10 meczy, wiec co moge napisac na zdanie "jest lepiej" ?

Sek w tym, ze od paru lat PES to PES, ale to co mnie bawilo w 2006 roku, nie bawi mnie dzisiaj, wlasnie przez firme EA. Sama mechanika tej gry jest dla mnie przestarzala, no i dla mnie o wiele blizej prawdziwego widowiska sportowego jest FIFA. Ale spokojnie poczekam i dam ostatnia szanse Konami. Mam nadzieje, ze nie zobacze tego, co w becie - w koncu wszyscy pisaliscie, ze wersja z targow juz wszelkie bledy wyeliminowala, a jak widze taki filmik http://tvgry.pl/?ID=1187 to jednak wydaje mi sie, ze nie do konca...

 

Ty kochasz MW, ja Halo ! EOT.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

dokladnie - zreszta tak jak mowisz Orson kulululu aka Lons tego nie rozumie, ze w nowym PSXie niestety PES'a recenzowali odwieczni fani PES'a. Czekalem na info Kosa, myslalem, ze chociaz zamiesci 3 grosze - niestety nic ne przeczytalem. Ja czekam na demo, ale dla mnie PES jest juz zbyt archaiczny. Nie masz takiej kontroli, jak chwwala tworcy, no chyba, ze przy demie sie zaskocze. Sciagne - wtedy pogadamy, bo teraz nie chce mi sie czytac kolejnych 3 stron zali. :teehee:

 

To mam dla ciebie dobrą wiadomość bo demo, a beta to duży skok. A w takim razie jak odniesiesz się do takich słów KOSA fana FIFY:

 

- KONAMI dotrzymało słowa

 

- są wielkie zmiany

 

- to zupełnie inna gra niz PES 2010

 

- trzeba nauczyć się grać w te grę od podstaw

 

- zmiana silnika wcale nie jest potrzebna bo ten daje zupełnie radę

 

- widać nowe fajne animacje

 

- super kamera

 

- nie ma tego głupiego przenikania zawodników jak w starych PESACH

 

Mało ci? Czego oczekujesz?

 

 

No ok, to wszystko prawda (choć zwrotu ":nie ma przenikania nie pamietam") ale gdzie jest zwrot "pes rzadzi" ? :P

Odnośnik do komentarza

Parę wrażeń z dema PESa (rozegrane 4 mecze):

- zmiana kamery na minus - będąc pod polem karnym robi się taka perspektywa, że biegnąc wzdłuż pola karnego biegniemy tak naprawdę po lekkim skosie, jednak na padzie trzeba trzymać kierunek do przodu - mylące, choć możliwe, że to kwestia przyzwyczajenia, natomiast nie wiem w czym przeszkadzał poprzedni widok, że trzeba było go zmienić. Aktualnie należy grać na kamerze podążającej za piłkarzem, a nie piłką, ponieważ przy rzutach rożnych AI nie widać większości pola karnego. Poza tym kamerze zdarza się nie nadążyć za akcją i trzeba częściej posiłkować się radarem, a to nie tędy droga.

- na szybkości gry +2 (maksimum) da się jakoś grać - domyślne ustawienie jest zbyt ślamazarne

- ustawienia formacji są mało intuicyjne (sterujemy kursorem jak myszką na komputerze, a wiadomo jak jest w takich wypadkach z precyzją na padzie), ale to pewnie też kwestia przyzwyczajenia. Na plus możliwość szybkiej edycji ustawień zawodników na murawie

- baloniaste strzały

- większa kontrola nad zawodnikami oraz podaniami - jeśli chcemy podać do zawodnika po skosie, to trzeba wybrać skos. Wcześniej wystarczyło dać do przodu, a piłka i tak trafiała do najbliższego zawodnika w stosunku do wybranego kierunku. Oczywiście trzeba się przestawić, ale umożliwia to na dokładniejsze podania tam gdzie chcemy.

- stamina - w okolicach 70 min. wszyscy piłkarze, łącznie z bramkarzem, wypluwają już płuca i tak naprawdę do zmiany nadaje się 9-10 zawodników

- AI na Top Player jest słabe

- bramkarzom dość często zdarzają się farfocle

- wprowadzono powtórki KAŻDEGO faulu - nawet najdrobniejszych kopnięć w kostkę, czy popchnięć. Prowadzi to do tego, że częściej naciskamy Start, niż kwadrat...

- brak PESowego feelingu :(

 

Jutro demo FIFY już na nowym silniku na PC... obawiam się, że PES w tym roku zostanie zmiażdżony.

 

EDIT: W razie gdyby kogoś interesowało, to demo FIFY na PC już jest.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

http://gamezilla.kom...a-12-i-pes-2012

 

 

fajny materiał video , Fifa vs PES.

 

Wynik 6-2 dla Fify (analizując poszczególne aspekty , opinia recenzenta nie moja.

 

 

Fifa 12 jest dobra grą ale:

 

1 gra z konsola jest lepsza w PES 2012 (oczywiście IMO)

 

2 multi w Fifie byłoby cudowne bo gra jest niczego sobie ale przez "oszukańcze momentum" sens rywalizacji online jak dla mnie spada straszliwie

 

Suma sumarum dla mnie PES i Fifa zajmują bardzo podobne miejsce w tym roku. Konami traci przez archaizmy a EA przez komercyjne skur.wysynstwo jak momentum

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza
  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...