Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

Czy tylko mi, po aktualizacji map Google, wywaliło aplikację Nawigacji? Co jest ku.rwa?

Gdzies czytałem tylko linku nie mogę zlokalizować ze ponoć teraz nawigacja jest zintegrowana z mapami google,

 

Znaczy ze osobna ikona ma zniknąć i maja zostać tylko google maps

Edytowane przez kubson
Odnośnik do komentarza

Zainstalowalem cm 10.1 archidroid v2.0.0 spoko, ze dalej nie dziala mi adf.ly na zadnej przegladarce. Moze mam wadliwy telefon. xD

 

btw. rom jest piekny, szybki, stabilny i niesamowicie plynny. Nie wiem jak moglem na stockowych romach siedziec. Wiekszych wad nie stwierdzono, kustomizacja niesamowita i autor romu siedzi na forum.android - sluzy pomoca. Polecam.

Odnośnik do komentarza

;-) W Samsungach jak zmienisz Launcher to masz wrażenie że masz nowy telefon ;-) Nawet  tablet Acer który nie customizuje softu lepiej się sprawuje na Nova Launcher - zmieniło wczoraj. Nie dość że lepiej działa to jeszcze można przyspieszyć animacje i wszystko lata jak szalone.

Odnośnik do komentarza

No trzeba byc ogromnym przegranym kto ze smartfonu korzysta i nie bawil sie nigdy glebiej niz sms/telefon i muzyka. Bez kitu. Powinny byc ogolnodostepne sajty z mozliwoscia nauki co jeszcze mozna ze swoim telefonem zrobic. :)

 

Dziala mi adf.ly w koncu. W terminal emulator wpisalem

 

su -c /system/etc/CrossBreeder/DISABLE_ADBLOCK

 

i dziala wszystko. :)

Edytowane przez 2razyjot
Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Słuchajcie, sprawę mam. Niemiłosiernie wkurza mnie w N2 szary status bar. Jeszcze na jasnym tle są bajki, ale jak dowalę jakaś czarną tapetę, to aż po oczach bije. Znalazłem metodę na rozwiązanie mojego problemu:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1985689

 

Tylko raz, że nie mam na razie dostępu do pc (i jeszcze przez jakiś czas nie będę miał), a dwa, że na samą myśl o jakimś kompilowaniu/dekompilowaniu ciarki mnie przechodzą. A więc tak: czy ktoś chciałby pobawić się z moim SystemUI.app i przerobić szary pasek na czarny? Oczywiście od razu przelewam na konto 2 dyszki za fatygę.

Odnośnik do komentarza

W czasach dgy samsung ma wylozone na aktualizacje androida do 2.0.2 wrzucilem archidroid v2.0.1 i musze przeznac, ze dopiero teraz galaksy 3 ma kopyto i daje rade. Wzbranialem sie ale teraz sam moge polecic CM. Sammy i touchwiz moga isc w cholere - nova launcher rozwala system. :)

Odnośnik do komentarza

Okej, teraz będzie eksperckie ni to pytanie ni to odkrycie. Do kontroli przesyłu danych używam popularnego widgetu APN switch. Wczoraj w odmiennym stanie świadomości grzebałem w telefonie i parę rzeczy poprzestawiałem, a dzisiaj się dziwię, że mi się nie włącza net z sieci komórkowej. Po krótkim śledztwie doszedłem do tego, że zablokowałem w ustawieniach przesył danych i po odblokowaniu jest już w porządku. Do tej pory byłem przekonany, że zmiana ustawień widgetu automatycznie zmienia odpowiednią opcję w ustawieniach sieci, a tu się okazuje, że chyba niekoniecznie. Do poprawnego wniosku doszedłem, czy tak jak na jana popsułem tak na jana naprawiłem ?

Odnośnik do komentarza

W robocie korzystam z telefonu z androidem i mam tam założone jakieś fejkowe konto gmail. Teraz jak mam swój prywatny telefon, to zastanawiam się, czy warto mieć podpięty swój faktyczny codzienny mail (a w nim tysiące maili, kalendarz, kontakty, google wallet), czy też jakiś "janek3434dupa@gmail.com"? Może to słabe, ale obawiam się co w przypadku kradzieży telefonu. Przecież wystarczy włączyć domyślną przeglądarkę androidową, a ona od razu sugeruje logowanie zsynchronizowanym kontem Gmail (żółty pop-up). Stamtąd już żaden problem wejść w ustawienia, dodać sobie nr telefonu do SMSów umożliwiających reset hasła (raz co prawda Gmail pytał mnie dodatkowo o obecne hasło w tym momencie, innym razem udało mi się dodać nr tel bez problemu :confused:). Mając przecież skradziony telefon z numerem, na który przychodzą kody weryfikacyjne SMS, konto jest przejęte w pełni.

Czy jest gdzieś dziura w tej logice, czy Google faktycznie jest na bakier z bezpieczeństwem?

Odnośnik do komentarza

Wiesz, to jak się zabezpieczysz zależy od Ciebie i twoich decyzji, podobnie jest z iPhonem przecież. Po pierwsze tel na PIN i nie na 1111. Po drugie KARTA na pin. Po trzecie jak nie ma telefonu dzwonisz do operatora i blokujesz kartę. Możesz też pewnie gdzieś zaznaczyć, żeby tel się czyścił po iluśtam źle wpisanych pinach i CHYBA jest opcja, żeby po 2-3 załączał się np GPS (ale nie pamiętam jaka apka to była, czy to nie było na CyanogenModzie.

 

Dodatkowo - google ma coś takiego jak 2-way authentication, zmieniasz hasło do osługi, możesz zablokować dostęp dla danego urządzenia itp, itd. Kwestia czy chcesz się zabezpieczyć czy nie. Największy problem przy technologiach jest między ekranem a krzesłem (nie chcę cię obrazić bynajmniej). Chodzi mi o to, że nie stusując pinów, mając te same hasła do wszystkiego itp, itd ciężko oczekiwać że dane będą nie do zdobycia przez osoby trzecie.

Odnośnik do komentarza

Nemo ale to chyba nie oto chodziło. Z tego co ja zrozumiałem Red ma wątpliwości obojętnie jakie masz hasło ustawione. Wiesz, zdjąć PIN z telefonu wprawnym zajmuje podobno około 10 minut bez kasowania zawartości telefonu. Do tego jeśli jest tak jak Red mówi (mnie pytał zawsze o stare hasło) to niezależnie jak bardzo masz skomplikowane hasło może podmienić je na nowe. 

 

W iPhonie z kolei jest tak, że od niedawna pod naciskiem użytkowników wprowadzili aktualizację programów bez potrzeby wpisywania hasła do AppStore (co było mega upierdliwe). 

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się, ale nie zawsze da się zdjąć to hasło, jak odpowiednio masz telefon zabezpieczony - wydaje ci się że to jest możliwe ale nie zawsze. Musisz mieć w telefonie włączone USB Debugging lub telefon musi mieć custom recovery. Inaczej nie jest to takie proste jak piszą dziwni ludzie, nie wierz we wszystko.

 

Druga rzecz to ustawienie zabezpieczeń do aplikacji itp. Jak masz Banki to one dawno poszły po rozum do głowy i nie pozwalają robić WSZYSTKIEGO przez 1 hasło, przez 1 kanał dostępu. Gmail ma coś takiego jak 2-step verification gdzie hasło ustawiasz dla konkretnego dostepu INNE (inne dla telefonu, inne dla przeglądarki, inne dla Outlooka, itp). Także kwestia zabezpieczenia to jest kwestia zrozumienia procesu itp. Można też wrzucić (przynajmniej próbować) jakieś zdalne wymazywacze, nie wiem jak to działa ale zawsze coś da. Ja koo.rwa NA ZŁOŚĆ bym poszedł na policje i jeszcze zablokował IMEI żeby tępę debile mogły ew telefonu do skype'a po wifi używać żeby nikt z niego nie korzystał skoro go ukradł.

 

Najważniejsze jak nie mamy tela, i mamy PIN na nim (kod) to pozmieniać hasła dostępowe. Bo jak nam zginie w knajpie w kiblu i nie ma NIC w nim, to jak piszecie, można nawet dodać telefon do gmaila i pozamiatane jest. A tak nawet jeśli to nie uniemożliwi w 100% dostępu to da nam czas na reakcję prawda?

Odnośnik do komentarza

Tak jak pisałem, zależy jak dbasz o jego bezpieczeństwo ale trochę widzę zaszalałeś :-) Tak telefon ma zalokowany Bootloader to w sumie ciężko się dobrać do czegoś, bez locka da się dobrać z poziomu Custom Recovery albo można włożyć właśna kartę sd, zrobić nandroid i powyciągać z danych co można. Przy lokowanym bootloaderze tego nie zrobisz.

 

Jedyna opcja to rozebrać telefon i zczytywać z NANDów przez odpowiednią aparaturę ale to duży koszt. Przy czym jeśli nie zaszyfrujemy całych nandów to zawsze tak można odzyskać dane, to jak przełożenie dysku to innego kompa. Android CHYBA sam z siebie nie pozwala wszystkie szyfrować i dopiero dodatki producentów (np. Samsung Knox) pozwalają to robić.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Ej dobra chlopaki. Jak ktos ma S3 i nie probowal archidroid v1.6 to jest du,pa zbita. :D Szybki, stabilny, bazowany na stocku ale szybki jak CM; serio. Pousuwany bloatware, mozliwosc instalacji w 240 dpi i ekran zyskuje na wygladzie. Bateria jak na stocku - b. dobrze IMO.

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

do ace 2 ukazała się aktualizacja na polske JB.

1) dlaczego nie mogę jej znależc po podłaczeniu do KIESa?

2) czy to przez to ze nie ma wersji brandowej dla plusa w którym jestem? kiedy bedzie,  iczy bedzie?

3) czy moge na luzie wgrac to przez odina? nie mam roota i nie chce miec

4) czytalem ze ponoc jak sie wgra tego xeo to ram sie obniża do 450, a po wachlowaniu jeszcze romem innym mozna osiagnac na jb ost. 620. Jak? dla laika.

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

nie wiem po co koleś w tej instrukcji dał instrukcje do roota, co ma  root do zmiany roma?

namieszane,  winstrukcji też nie ma etapu instalacji dwóch romów.

 

Aplikacje to zaden problem, bede lecial z konta googla wg kupionych i instalowanych wczesniej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...