Skocz do zawartości

Dead Space 2


Danonek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość konstant

Patche i tak mozesz pobrac niezaleznie od tego czy PSN dziala czy nie wiec nawet jesli to zaczynaj na luzaku

 

 

Tego to nie wiedzialem;)

Co przejsc pierwsze - DS2 czy Extraction ?

Zeby lepiej zaglebic sie w fabule (oczywiscie skonczylem DS1).

Odnośnik do komentarza
Patche i tak mozesz pobrac niezaleznie od tego czy PSN dziala czy nie wiec nawet jesli to zaczynaj na luzaku

 

Serwerów z łatami nie wyłączyli. Nie można powiedzieć, że PSN jest od tego nie zależne bo na PSN składa się kilkadziesiąt serwerów...

 

 

Do DS2 wyszła jedna łata, która odblokowuje DLC... które jest na płycie... Oczywiście po stosownym zakupie. Takie czasy.

 

Extraction jest jak zapewne wiesz prequelem do DS1, nic nie stracisz jak zagrasz dopiero po skończeniu DS2.

 

Powiedziałbym, że nawet nic nie straci jeśli wcale w to nie zagra. Nędza. Nie gustuję w "celownikach na szynach" i nie widzę niczego wartościowego w tym tytule, więc pewnie jestem stronniczy. Nie pociągnęli nawet grafy tylko dali port 1:1 z Wii.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś mógłby łaskawie wytłumaczyć mi (najlepiej jak cholernemu noobowi) jak mam sobie ściągnąć DS:E z PSN za darmo (kupiłem edycję kolekcjonerską a kod który wpisałem dodał mi tylko dwie bronie i jeden kombinezon)?? Nie widzę nigdzie w "extras" opcji ściągnięcia owej gry a na sklepie nadal za 55zł. Z góry dzięki za pomoc!!

Odnośnik do komentarza

Pod ikonką z płytą, pojawi się "ikonka z płytą, a na niej bąblem". Klikasz, instalujesz, czekasz sto lat, by potem stwierdzić że to nędzna, nic niewarta budżetówka. ;)

 

Niby fajnie bo niby prequel, niby fajnie że opowiada historię od wydobycia Znaku, aż po "epidemię" na Ishimurze, ale to niestety tylko "celownik na szynach", gra wydana na siłę, prosta i stosunkowo nieskomplikowana. Odpuściłem sobie na pierwszym bossie (za cienki byłem, potrzebny raczej Move żeby sensownie grać).

Odnośnik do komentarza

Pod ikonką z płytą, pojawi się "ikonka z płytą, a na niej bąblem". Klikasz, instalujesz, czekasz sto lat, by potem stwierdzić że to nędzna, nic niewarta budżetówka. ;)

 

Niby fajnie bo niby prequel, niby fajnie że opowiada historię od wydobycia Znaku, aż po "epidemię" na Ishimurze, ale to niestety tylko "celownik na szynach", gra wydana na siłę, prosta i stosunkowo nieskomplikowana. Odpuściłem sobie na pierwszym bossie (za cienki byłem, potrzebny raczej Move żeby sensownie grać).

Mam Move i uwwielbiam "celowniczki" :) Poza tym samo uniwersum DS jest dla mnie bardzo ciekawe wiec nawet Ignition (czy jakos tak) zakupiłem ostatnio na promocji.

Odnośnik do komentarza

potrzebny raczej Move żeby sensownie grać).

I tylko z tym się zgodzę. Move zdecydowanie lepiej się sprawdza niż DS3 bo po chwili granie na padzie zaczęło mnie męczyć, choć jestem skory do pochwał, że Move to nie mus, żeby w to zagrać. Jest to bardzo solidny celowniczek, po prostu.

 

Mam Move i uwwielbiam "celowniczki" :) Poza tym samo uniwersum DS jest dla mnie bardzo ciekawe wiec nawet Ignition (czy jakos tak) zakupiłem ostatnio na promocji.

A więc zdecydowanie można Ci to polecić.

Odnośnik do komentarza

Skoro temat trochę odżył to się podzielę linkiem. Ostatnio przeczytałem streszczenie Dead Space: Martyr. Jeżeli lubicie uniwersum to zdecydowanie warto przeczytać. Książka/streszczenie jest prequelem do wszystkich rzeczy dziejących się od DS: Extraction/Dead Space 1. Wyjaśnia kilka spraw i według mnie rzuca trochę światła na trzecią część (miejsce akcji).

Link:

http://deadspace.wikia.com/wiki/Dead_Space:_Martyr

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Ktoś kto posiada wersję Pal gry i gra po sieci mógłby coś dla mnie zrobić? Chodzi mi o to aby taka osoba stworzyła konto na US i zobaczyła czy ea pass do gry online jest przypisany do gry czy może jednak do konsoli i na kontach o innych regionach gra będzie działać.Bym był naprawdę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Tak, fabuła jest bardzo dobra. Tak jak napisałeś - jest tajemniczo. Pierwsza część jest trochę bardziej tajemnicza niż druga, ale nadal obie są bardzo dobre. Do tego polecam po skończeniu każdej części oglądać animowane filmy. Kolejność: Dead Space --> Dead Space Dawnfall --> Dead Space 2 --> Dead Space Aftermath. Jak ci się poszczęści to może dostaniesz jeszcze Dead Space 2 Limited Edition i będziesz miał na płytce za darmo Dead Space Extraction, który jest prequelem do Dead Space 1.

Zdecydowanie warto zapoznać się z tym uniwersum.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Pierwsza część to survival horror, druga to - można rzecz - tpp shooter. IMHO. ;)

I na dodatek jakiś taki łatwawy. Przechodzę pierwszy raz na "Zealot" i pierwszy trudny moment miałem na sam koniec siódmego chaptera. Teraz jestem w ch 10, na szczęście od ch 8 jest ciutkę trudniej, zdarzyły się momenty, które musiałem kilka, kilkanaście razy powtarzać - super, mam nadzieję, że jeszcze się rozkręci. Niestety amunicji jest pod dostatkiem, w przeciwieństwie do "straszaków". DS3 pewnie będzie jak RE4/5.

 

edit: Obecnie ch 13, tak jak pisałem wcześniej, od końcówki ch 7 gra nabrała rumieńców. Nie jest to może poziom wyzwalający irytację, ale są lokacje, przy których musiałem się pomęczyć.

Edytowane przez triboy
Odnośnik do komentarza

Jak wspominałem ostatnio, spodobało mi się to, co napisał Butcher. Szło to tak "twierdzenie, że DS2 nie jest horrorem, to zgrywanie piep**** cwaniaka". Jakoś tak.

Czym DS2 od poprzedniczki się różni.... Fakt, jest nieco więcej tałatajstwa do przetrzebienia, ale nie umniejsza to kompletnie temu co oferuje klimat. Momenty są, i to częste, gęste.

Ale jak widzę, że 3/4 osób z mojej listy grało w Dead Space II (w poprzedniczkę podobnie0 o godz. 16. to czego oni oczekują. Nie twierdzę, że Berion tak robił, ale nie popieram nazywania tej gry strzelanina, tym bardziej, że na "easy" to jeszcze w Rambo można się pobawić, a na wyższych (nie licząc medium) poziomach już tak bogato z apteczkami/amunicją nie jest.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...