Skocz do zawartości

Inception


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

ale sny w incepcji nie mogły wyglądać na nie wiadomo jak bardzo zakręcone bo to by było bez sensu ponieważ "cel" zauważył by, że jest we śnie. widać, że nie ogarniacie do końca tego filmu bo czepiacie się rzeczy, które podczas filmu są wytłumaczone dlaczego nie mogą się pojawić. a film naprawdę dobry.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dziś robiąc zakupy w galerii pomyślałem że może zamiast nudzić się w domu wpadnę do kina, licząc że ze względu na przedpołudniową porę obejdzie się bez żrącej popcorn, gadającej i śmiejącej się bez powodu hołoty, z powodu której omijam kina. Z jak zwykle badziewnego repertuaru wybrałem Incepcję.

 

I nie zawiodłem się- Nolanowi wyszedł całkiem dobry film. Cudów się nie spodziewałem bo jego Batmana uważam za jeden z najbardziej przereklamowanych filmów ostatnich latach- oglądając go zastanawiałem się czy to ja jestem debilem czy może jednak większość widzów piejąca nad tym średniakiem. Na Boga, gdyby Jokera grał Łukasz Płoszajski i zmarł to też byłby legendą, ale ja tu nie o tym. Tym razem film jest ze wszech miar udany, dość spójny, choc momentami pogmatwany, głównie dlatego że reżyser musiał połączyć sensowną akcję z wsadzeniem widzowi do głowy w miarę przejrzystego wyjaśnienia teorii i praktyki związanej z tymi wszelkimi ekstrakcjami/incepcjami.

Zamysł ciekawy choć mógł zostać lepiej wykorzystany, przeczytałem kilka postów z wcześniejszej dyskusji i mam w sumie podobne wrażenie że tematyka snów oferowała większe możliwości dodania jakichś dziwactw, lekkich zniekształceń, czegoś bardziej niezwykłego w sensie senno- koszmarnym w stylu pójscia np w kierunku Psychonautów Tima Schaffera, niż, dla mnie średnio przekonujące wspomnienia Dominika z Mal w roli głównej czy np swoją drogą widowiskowo walące się budynki, ale postawiono na przekaz w miarę realistyczny i tego się trzymano więc ok. Efekty też na dobrym poziomie, choć wiadomo że za trzy lata będziemy na nie patrzeć z politowaniem. Poza oryginalnym pomysłem jako największy plus wskazałbym obsadę- Leonardo już dawno udowodnił że poza byciem ładnym chłoptasiem potrafi grać (Romeo+Julia, Infiltracja), Ellen Page jak zawsze dała radę- osobiście uważam ją za perełkę, być może najlepszą aktorkę młodego pokolenia (Juno, American Crime), inni, może z wyjątkiem jakoś mnie nie przekonującej Cotillard też trzymali poziom.

 

Jednym słowem- udany, dobrze przemyślany film z dobrą obsadą, ale nie popadajmy w ekstazę, lepszy się dzięki niemu nikt nie stanie. Ode mnie coś między 7/10 a 8/10

Edytowane przez Wielki K
Odnośnik do komentarza

Film sredni, wiec bierz dvd, zaoszczedzisz czas i pieniadze. Piwo i mozliwosc przewijania nudnych fragmentow (w tym przypadku 3/4 filmu) i dasz rade dotrwac do konca.

Jasne ciekawsze i lepsze są takie filmy http://www.psxextreme.info/topic/91550-kino-gejowskie/ ;)

Edytowane przez Codename
Odnośnik do komentarza

Film sredni, wiec bierz dvd, zaoszczedzisz czas i pieniadze. Piwo i mozliwosc przewijania nudnych fragmentow (w tym przypadku 3/4 filmu) i dasz rade dotrwac do konca.

Cieszyłeś się tylko jak strzelali?

 

 

 

 

Film fajny i na pewno nie nudny. Z początku byłem zawiedziony, ale potem było coraz lepiej. 8/10

Odnośnik do komentarza

8/10 za pomysł i wykonanie. Nie wiem gdzie tu "film roku" . Ale już rzucanie, że film do pełnego zrozumienia trzeba obejrzeć kilka razy jest chyba autowytłumaczeniem ułomności.

 

Dodam jeszcze tylko, że film miał o wiele większy potencjał który IMHO został zmarnowany.

Odnośnik do komentarza

o wreszcie obejrzałem Icepcje ;D film fajny nie spodziewałem sie, że tak mi sie spodoba. Zdarzały sie momenty gdzie chciałem przewinac filmik ale wytrwałem do konca. W sumie dla mnie jako fana P.K.Dicka to nie ma tutaj żadnego oryginalnego pomysłu, ale co by nie było w kinie takich rzeczy nie oglądałem jeszcze (no może matrix). Dobrze oddano obraz, tego że rzeczywiście mozna miec trudności z odróżnieniem co jest prawdziwe a co nie. Drażnił mnie troche Dicaprio który wygląda jak retard, ale w sumie było ok, no i jeszcze ta indywidualistka rodem z Asp mnie roz(pipi)iła, architekt :Pale spoko ogólnie. Fajny film obejrze jeszcze raz sobie, a fanom P.K.Dicka jak najbardziej polecam!!

Odnośnik do komentarza

Obejrzałem również, bardzo fajny i w miarę logicznie poukładany film z fajnym wykorzystaniem efektów specjalnych. Cały film przypomina trochę współczesną, ledwo rozwiniętą wersję matrixa. Bardzo fajna historia, chociaż w pewnym momencie pod koniec już poczułem lekkie zamieszanie i musiałem zastanawiać się czemu coś się stało w taki, a nie inny sposób. Gra aktorska również świetna, DiCaprio już się chyba nie będzie mi kojarzył z chłoptasiem z Titanica. Jeden z lepszych filmów tego roku.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...