Skocz do zawartości

Steam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Oho

 

Steam Controller ditches the touchscreen for better backwards compatibility

 

The Steam Controller is going to change. According to two game developers tweeting from Valve's Steam Dev Days developer summit, Valve has decided to remove the controller's central touchscreen. While it sounds like the gamepad's twin trackpads will remain intact, the touchscreen was deemed redundant and possibly even distracting from games, as Valve wants players looking at the television instead of their hands. That doesn't mean there won't be customizable controls in the center of the gamepad, though. Players will simply use a feature that Valve's calling "ghost mode."

 

We saw an early demo of "ghost mode" at Valve's headquarters a few months ago, and it's fairly simple: when you move your thumb on the Steam Controller's touchpad, you can see a ghostly image of your thumb on your TV screen as well, and you can press virtual buttons placed there.

 

In addition to removing the touchpad, attendees are tweeting that Valve will be moving the existing ABXY buttons on the controller into a diamond shape to offer better backwards compatibility with other game controllers, likely the Xbox 360 gamepad which many PC game titles have adopted in recent years. It may add a directional pad as well. Presumably, the new controller will place a third touchpad near that diamond for ghost mode functionality. The controller will reportedly take standard AA batteries.

 

Steam Machines should support up to 16 controllers at a time with the new Steam Controller API, according to tweets from numerous attendees.

http://theverge.com/2014/1/15/5312452/steam-controller-ditches-the-touchscreen-for-better-backwards
Odnośnik do komentarza

Podsumowanie pierwszego dnia Dev Days - http://steamdb.info/blog/42/

 

 

 

 

 

  • Valve is showing off their take on what VR could be like in 2 years (Vortex?), there's a panel about it tomorrow but initial impressions are already coming in.
    @TheDavidHensley's tweets on Valve's VR prototype:
    • (Source) "Valve’s VR demo felt like being in a lucid dream state and very much like a holodeck"
    • (Source) The Valve's VR prototype felt like playing an XBOX compared to the Oculus's "8bit Nintendo".
    • (Source) Resolution is higher compared to the Oculus Rift. Accurate positional/rotation tracking. Able to walk around.

 

Odnośnik do komentarza

Nie popieram piractwa i nie mam zamiaru Ci pomóc w tej sprawie.

 

Co do biblioteki Steam to Valve robi różnego rodzaju darmowe weekendy. Dziś rozpoczął się Free-Weekend z Saints Row IV oraz Company of Heroes 2. Możesz sobie do poniedziałku pograć ile chcesz. Potem gry już nie odpalisz i będziesz musiał ją kupić.

Odnośnik do komentarza

Mam kompa od paru dni (do gierek) i trochę tytułów nazbierałem przez HumbleBundle. Wiadomo, że jednak chciałem sprawdzić coś bardziej wymagającego graficznie i padło akurat na SRIV. No nie wierzę, że nikt tu nigdy nie zagrał z iso. Wątpię, że grę ukończę, pewnie zaraz ją skasuję :), tylko chciałem wiedzieć, to, o co zapytałem powyżej.
PS. Nie piracę na PS3 (wcześniej Vicie), tablecie z iOS, czy nawet na telefonie z Androidem. A gierki na PC kosztują grosze (te kody Steam na Allegro), więc na kompie pewnie też nie będę piracił. Chciałem jednak wiedzieć jak to jest rozwiązane i co np. w przypadku gdy kupię wersję pudełkową danej gry. Wtedy też pojawi się na Steamie?

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Spoko, dodawaj pliki z torrentów do Steama, za tydzień nie będziesz mógł się zalogować :)

Nie da się piracić w Steamie, ponieważ ich nie obchodzi co masz na dysku, tylko co masz na swoim koncie dodane. Nie da się dodawać gier będąc offline. Niektóre gry wymagają Steama (np. Borderlands 2) i jak kupisz je w pudełku, to musisz je sobie dopisać do konta. Jednak fakt, że dana gra jest dostępna na Steamie, nie znaczy, że jej pudełkowa wersja zawiera kod Steam.

Tu masz listę gier, których pudełkowe wydania zawierają kod Steam:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_games_using_Steam_authentication

Edytowane przez Shankor
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Czesc to bundle, czesc wzieta z promocyjnych dorzucanych do kart graficznych, czesc z ruskiego rynku itp. Nie koniecznie musi byc jakis mega przekret (ale co do 100% legalnosci to daleko temu - szara strefa). Randomowe gry... raczej bundle albo licza na frajerow, ktorym dadza kody z promocji co byly czy cos.

Odnośnik do komentarza

Dobra, Tomb Raider kupiony, Duke Nukem Forever też :) (ten drugi za dychę).

O Steamie powiedziałem kumplowi (ten co mu pożyczyłem dyskietkę Addams Family w '96), założył konto i chcielibyśmy pograć coś w co-opie. Na PSN, były kiedyś w Plusie takie czołgi/jeepy z updateowaniem broni, nie pamiętam nazwy, ale chętnie bym w to pograł. Co ogólnie na co-opa polecacie?

Odnośnik do komentarza

Dobra, Tomb Raider kupiony, Duke Nukem Forever też :) (ten drugi za dychę).

O Steamie powiedziałem kumplowi (ten co mu pożyczyłem dyskietkę Addams Family w '96), założył konto i chcielibyśmy pograć coś w co-opie. Na PSN, były kiedyś w Plusie takie czołgi/jeepy z updateowaniem broni, nie pamiętam nazwy, ale chętnie bym w to pograł. Co ogólnie na co-opa polecacie?

Jeśli co-op to najbardziej się nada Borderlands 2 i left 4 dead 2 (ostatnio rozdawali za darmo;)

Darmowy  Warframe jest w miarę. Spróbujcie też Dead Island.

Edytowane przez GwynBleidd_79
Odnośnik do komentarza

Dobra, Tomb Raider kupiony, Duke Nukem Forever też :) (ten drugi za dychę).

O Steamie powiedziałem kumplowi (ten co mu pożyczyłem dyskietkę Addams Family w '96), założył konto i chcielibyśmy pograć coś w co-opie. Na PSN, były kiedyś w Plusie takie czołgi/jeepy z updateowaniem broni, nie pamiętam nazwy, ale chętnie bym w to pograł. Co ogólnie na co-opa polecacie?Re

Renegade Ops

Lego bla bla bla

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...