Skocz do zawartości

Forumowy Oscar 2009


Shago

Oscar FPE  

122 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Film roku 2009:

    • Bękarty Wojny
    • Dystrykt 9
    • Anioły i Demony
    • Star Trek
    • T2: Zemsta Upadłych
    • Terminator: Ocalenie
      0
    • Wrogowie Publiczni
    • Watchmen
    • Underworld: Bunt Lykanow
    • Wojna Polsko-Ruska
    • Zapowiedź
      0
    • 2012
    • Avatar
    • Odlot
    • Antychryst
    • Hurt-locker
    • Yattaman


Rekomendowane odpowiedzi

Nie od dziś wiadomo, że homoseksualizm to magnes na nagrody filmowe. Nie mówie tu tylko o Oscarach, ale i o Globach, Lwach, BAFTA, Satelitach i innych. Tak było z Milkiem, z Philadelphią, z Tajemnicami Brokeback Mountain i i można wymieniać dalej.

 

Ale to nieprawda jest i tyle. "Tajemnica Brokeback Mountain" przegrała Oscara z filmem gorszym od niej - tylko dlatego, że jest o gejach. Z kolei Hanks i Penn stworzyli po prostu wybitne kreacje i też było by po prostu absurdem, gdyby nie byli za nie nagradzani. Nie mówię, że ideologia filmu nie wpływa na żadne nagrody, ale jest ewidentne, że w przypadku homoseksualizmu nie jest to żadna pomoc pod tym względem. Tak samo "kino czarne". Spike Lee to jeden z najlepszych amerykańskich reżyserów, a od Akademii nie dostał nawet nominacji za to (tylko jedną za scenariusz). Z jakiej przyczyny? Bo jest czarny, i wszyscy to wiedzą.

 

Dlatego takie teksty jak powyżej to zwykłe wsiowe buractwo. Małe dziecko zobaczy w filmie geja i krzyczy: "o! gej!". Jejku, no faktycznie, tam jest gej, jakie to wyjątkowe i szokujące.

Odnośnik do komentarza

Czyli tu chodziło jedynie o pseudo zabawne komentarze dotyczące, czegoś co miałoby dyskredytować filmy traktujące o mniejszościach, a co prowadziłoby wszystkich do (niepodyktowanej niczym logicznym) konkluzji : "no tak, denny film o homo, to pewnie dostanie Oscara"? Jakie to ironicznie dow(pipi)ne i sprytne zarazem.

Ale smęcisz i nie jesteś w ogóle zabawny, ani nawet odkrywczy.

 

To ja chciałem być zabawny i odkrywczy? Dziwna sugestia. Smętny i owszem, ale to nastrój, w który mnie wprawiają podobnie "odkrywcze i zabawne" (ale mało logiczne) komentarze, jak te do których się odnosiłem.

Zapomniałeś o holokauście, historiach "silnych" kobiet itd. Uogólnianie jest o tyle do bani, że jest wybiórcze. Temat jest o Oskarach, nie o innych, bardziej poważnych nagrodach, a Oscara nie gwarantuje temat homoseksualizmu (nic na to nie wskazuje) i na tym bym zakończył temat.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Czyli tu chodziło jedynie o pseudo zabawne komentarze dotyczące, czegoś co miałoby dyskredytować filmy traktujące o mniejszościach, a co prowadziłoby wszystkich do (niepodyktowanej niczym logicznym) konkluzji : "no tak, denny film o homo, to pewnie dostanie Oscara"? Jakie to ironicznie dow(pipi)ne i sprytne zarazem.

Chodzilo o to, by ktos oddal glos i podal argumenty ku temu. Oczywiscie bez napinki. Poszlo troche w inna strone. Ale pierwsze posty byly dobre.

Odnośnik do komentarza

glos na bekarty wojny ale oscara zgarnie pewnie avatar bo jest najbardziej wypromowany.

Dzisiaj bylem w kinie i nie rozumiem jak na filmwebie ten film moze miec srednia 8,85 i byc na DRUGIM miejscu najlepszych filmow bijac wszelkie klasyki...

 

Nie sugeruj się ocenami na filmwebie, chociaż nie zmienia to faktu, że film jest według mnie wspaniały i dlatego swój głos oddaję na Avatar w roku 2009. Efekty specjalne, dźwięk, Pandora, Navi, Neyriti jej głos i uczucie do Jake'a przez które się wzruszałem. Wspaniałe sekwencje w powietrzu, które kopią zad, malowniczość tej niezwykłej planety, piękno wszystkich żyjących na niej organizmów. Zakochałem się w tym świecie, co wielu uważa za bajkę dla dzieciaków. Bękarty i Watchmen może i fajne, ale mnie osobiście nie porwały, nie zauroczyły, nie wciągnęły tak bezgranicznie jak Pandora i Navi. :* Pozdrawiam.

Edytowane przez sir_ryszard
Odnośnik do komentarza

Dzisiaj bylem w kinie i nie rozumiem jak na filmwebie ten film moze miec srednia 8,85 i byc na DRUGIM miejscu najlepszych filmow bijac wszelkie klasyki...

Spoko, ja dałem 1 i od razu spadł na 15 miejsce.

 

 

Z listy widziałem tylko 2 filmy: Bękarty Wojny i Anioły i Demony, głos oddaje na ten pierwszy.

Edytowane przez Junkhead
Odnośnik do komentarza

Tokar napisał:

natężenie naiwności, infantylizmu i przewidywalności scenariusza zaczyna osiągać dawkę śmiertelną dla komórek mózgowych

 

Tokar napisał dalej w innym temacie:

Ewentualnie Avatar za scenariusz.

 

No to jak to w końcu jest Tokar? ^^

 

Chwalisz połowę scenariusza, na drugą najeżdżasz, więc może dałbyś ew. scenariusz Avatara ale za tą pierwszą połowę? ^^

Edytowane przez sir_ryszard
Odnośnik do komentarza

Poproszę swojego rzecznika, żeby to skomentował, bo sam chyba nie dam rady O_O

 

 

 

A tak dla odmiany serio , to bardzo bym się cieszył, gdyby w tym roku wreszcie animacja dostała coś z najważniejszych kategorii, bo Pixar ewidentnie zasłużył. Przy Wall-E nie do końca wszystko zagrało, ale Odlot to już mistrzostwo świata.

Odnośnik do komentarza

A tak dla odmiany serio , to bardzo bym się cieszył, gdyby w tym roku wreszcie animacja dostała coś z najważniejszych kategorii, bo Pixar ewidentnie zasłużył. Przy Wall-E nie do końca wszystko zagrało, ale Odlot to już mistrzostwo świata.

Dla mnie odwrotnie: Wall'e to bylo arcydzielo, cos wiecej jak animacja, natomiast Odlot to swietna animacja. Ale fakt ten sam: Pixar sie wybija, a nikt tego nie docenia...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...