Skocz do zawartości

Ile im płacicie?


gekon

Ankieta   

313 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki operator?

    • Plus
      65
    • Play
      115
    • Orange
      66
    • Heyah
      8
    • Era
      52
    • Mobileking
      1
    • Inny
      13
  2. 2. Typ umowy

    • Abonament
      156
    • Karta
      129
    • Mix
      28


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Coś się w Orange zmieniło? Nie mają abonamentu między 30 zł, a 60? Dzwonią i proponują ofertę za 30 zł, która jest daremna, a 60 zł za droga i podobno nie mają nic innego (tak twierdzą w dziale utrzymania klienta). Jakoś słabe te oferty.. Zostaje play - 50 zł i wszystko bez limitów łącznie z internetem

Odnośnik do komentarza

Coś się w Orange zmieniło? Nie mają abonamentu między 30 zł, a 60? Dzwonią i proponują ofertę za 30 zł, która jest daremna, a 60 zł za droga i podobno nie mają nic innego (tak twierdzą w dziale utrzymania klienta). Jakoś słabe te oferty.. Zostaje play - 50 zł i wszystko bez limitów łącznie z internetem

coś chyba jest na rzeczy, bo na DUK faktycznie nie mają rewelacji, albo po prostu dostali przykaz, aby brać ludzi na przeczekanie. Ja przeskoczyłem do plusa, bo nie chciało mi się bawić w kotka i myszkę z telemarketerami 

Odnośnik do komentarza

Mi wystarczy freemium z virgin mobile. Wystarcza mi bez problemu, bo i tak nigdzie nie dzwonie ani nie wysyłam smsów. Net niby tylko 300mb ale tam gdzie mam fona to zawsze jest wifi (tramwaje, autobusy, itp) + czasem są mega promocje jak np. 10gb neta za 10zl z tego co pamiętam.

 

Teraz jest jakaś promocja gdzie za 39zl jest wszystko bez limitu + 8gb neta a dla przrnoszacych 10gb.

 

A Plus to (pipi) i (pipi).

Edytowane przez wojnar
Odnośnik do komentarza

Oferta z plusa jest najsłabsza z tych wszystkich jak przeglądam. Zostają te "internetowe" sieci jak nju, ale tam nie chce. Więc panowie i panie - 50 zł i wszystko za darmo to dobra oferta? Najgorszy warunek to umowa na dwa lata..

 

Mam wrażenie, że po walce cenowej jest jakaś odwilż. W każdej sieci jakieś kruczki są w umowach. Za tyle w play mam umowę na 15 miesięcy czyli krócej, tylko net z limitem (3 GB ). Za 10 zł więcej jest nielimitowane LTE, co sprawdza się w dużych miastach, gdzie ten zasięg jest dobry.

 

Orange i T-Mobile pomimo faktu, że założyli spółkę i RAZEM utrzymują infrastrukturę to nie bardzo chcą dawać zniżki. Dopiero jak masz więcej telefonów można coś ugrać. Ja mam telefon na siebie, żonę i teściową i jak dzwonią żebym do nich przeszedł to ścinają ceny do ok 40 zł za numer. Ale nie zagłębiałem się jakoś bardzo bo mam jeszcze 7 miesięcy umowy.

 

Kumpel z pracy chciał przejść z Orange do T-Mobile i okazało się, że trzeba dobrze czytać to co dają do podpisu. Umowa była na 24M ale cena dotyczyła 12M,  za kolejne 12M była 15zł wyższa bo "promocja trwa tylko rok". Orange z kolei dalej zakłada simlocki na telefony. Play ma najmniejszy rzeczywisty zasięg swojej sieci, korzysta z zasięgu innych sieci, ale widać ewidentnie, że jak masz zasięg innej to net chodzi średnio, czasem u mnie w ogóle. Czytałem, że ich umowa z innymi operatorami jest taka, że klienci operatora pierwszeństwo przed klientami Play. Dodatkowo potrafili przycinać maksymalną prędkość - czyli jesteś w zasięgu LTE, masz synchronizację z nadajnikiem LTE ale działa ci net z max 2mbps albo 4mbps. Mieli nawet takie zapisy w umowach drobnym druczkiem kiedyś, nie wiem czy jeszcze tak mają.

 

Z plusem mam najmniejsze doświadczenie. 5-6 lat temu brałem od nich neta do firm, bo Orange był kompletną padaką wtedy, moja firma miała telefony w Orange. Teraz jest lepiej ale o samym plusie nie mogę się wypowiedzieć, nigdy nie miałem u nich umowy na telefon.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Play ma fajną ofertę dla ludzi chcących się potargować i powołać na lepsze warunki innych operatorów, bo oficjalnie nic takiego w ofercie nie mają - mi to zaproponowali jak powiedziałem, że chcę zerwać umowę i przejść do nju mobile.

 

- abonament z umową na czas nieokreślony

- nielimitowane połączenia na tel. komórkowe/SMS/MMS

- 5GB internetu

- 29.99zł / m-c

 

Ja póki co zostałem jednak w Play :)

Odnośnik do komentarza

obecnie mam abonament w t-mobile, płace 55zł sms/mms/połączenia bez limitu internet 250mb(lol) brałem z telefonem. Teraz po już delikatnych negocjacjach proponują 59zł wszystko j.w tylko internet 7gb i huawei p8 lite za 9zł. Bez negocjacji proponowali takie warunki tylko bez telefonu, z telefonem 69zł. Interesuje mnie tylko oferta z telefonem, a sam telefon mi pasuje. Raczej nie są chętni do dalszych negocjacji, choć mi sama oferta wydaje się średnia. Brać czy szukać gdzie indziej z przeniesieniem numeru?

Odnośnik do komentarza

Zważywszy na fakt popularyzacji internetu LTE i ciągłego zwiększania pakietów i obniżania ich cen moim zdaniem pakowanie się w abonament dłuższy niż pół roku to strzał w kolano, dzisiejsze 5gb za rok może być jak dziś 250mb.

 

Jak ktoś nie ma gotówki kupiłbym telefon na raty (chociażby przez Allegro jak mają promocję z ratami 0%), a abonament wziął na czas nieokreślony. Umowy lojalnościowe na tym rynku od roku-dwóch IMO nie są już na tyle atrakcyjne by się w nie pakować, wystarczy spojrzeć na oferty nju/virgin/mobile vikings.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Całkiem niedawno pisałem podobnie w Jaki Telefon Wybrać. Zgadzam się ale nie w abonamencie na czas nieokreślony - wtedy nie dzwonią żeby coś zaproponować i ciężko dostać ofertę lepszą jeśli nie decydujemy się na jakiekolwiek czasowe zobowiązanie. Wtedy zmiana = zmiana operatora. Jak patrząc na rynek to po prostu najkrótsza ale terminowa umowa sprawdza się dobrze - rok po prostu abonamentu i telefon z rynku (raty, allegro). Po tym roku dzwonią i dają ZAWSZE więcej za tyle samo. Jak się przejdzie na czas nieokreślony to już nie dzwonią ;-) Testowałem na sobie :-)

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Przeglądam ostatnio ofert sieci i widzę, że większość operatorów wprowadziła abonament na zasadzie stawka za abonament koszt zależny od pakietu + raty za telefon. To będzie już standard czy wrócą stare oferty abonament + opłata za telefon?

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...

Czy jest bardziej z(pipi)ana siec niz orange? Gadalem wlasnie z siostra, zmienila telefon, musiala wymienic karte microsim na nano sim. Nie dosc ze wysłali ja do "głównego" salonu w Gdyni, bo nie w kazdym moga to zrobic, to jeszcze skasowali 25zł za to. W play juz wymienialem kilka razy, raz mi padla, potem wymienialem telefony, zawsze to robili od reki w 2 minuty w dowolnym salonie, za darmo.

Odnośnik do komentarza

Standardowo bezpłatne są wymiany przy przedłużaniu umowy lub gdy karta nie obsługuje jakiegoś standardu. Wymiany z czapy z tego co wiem są płatne w Plus, Orange.

 

Kalinho_PL

Teściowa potrzebuje mobilnego internetu przez modem 3g. Jaki pre paid w tej chwili ma najlepsze warunki internetowe? Tak żeby nie musiała non stop doładowywać i żeby transferu starczyło na allegro i maila.

Kupując nowy starter w Plus można za free dostać 50gb i 500zl na 30 dni. Jeden użytkownik może włączyć taki bonus na 5 kartach. Warunek to zarejestrowanie numeru.

 

Kalinho_PL

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.