Skocz do zawartości

Mass Effect 3


Rekomendowane odpowiedzi

Grało mi się w to baaardzo srednio. Może dlatego, że byłem swieżo po przejsciu Mass Effect 2, który to mi się bardzo spodobał. Tutaj nie podobała mi się opcja rozwiązania tych wszystkich małych side questów polegających na

skanowaniu obszarów w celu znalezienia tych wszystkich popierdółek dla osób, które w większosc mogłem znaleźć w cytadeli, która tak na dobrą sprawę oprócz naszego statku jest chyba jedyną lokacją, w której możemy porozmawiać z innymi osobnikami. No co to (pipi) jest...

. Fajnie, że co krok dostaje się w ręce coraz to nowszą broń, ale grając sentinelem zgarniałem to co najlżejsze a sam puszczałem cały czas "czary" lol. Trochę to wszystko spłycili, ta gra za bardzo przechodzi się sama, równie dobrze możnaby było wybrać przy rozpoczęciu opcję arcade (czy jak to się nazywa) i odgrywałoby scenki samo a my latalibysmy z misji na misję. Dobrze, że przeczytałem spoilery o

Cortezie, to za każdym razem gdy z nim rozmawiałem cos tam odburkiwałem i nigdy nie naciskałem LT kiedy mi się zaczynał wypłakiwać

. Co tam było jeszcze co mi się nie podobało...A! Pod koniec gry już tylko przewijałem dialogi żeby to szybko zakończyć. Mimo wszystko przejdę jeszcze na insanity i może soldierem. Tryb multi ssie pałkę konkretnie, kilka runów i galaktyka gotowa a postać na 20'tym poziomie. Powinni to jakos urozmaicić o nowe misje, ew. zatroszczyć się o jakies nagrody w trybie single.

 

PS O ile Illusive Masn w dwójce przypominał mi Palikota tak tutaj bardziej Zygmunta Hajzera.

Odnośnik do komentarza

Drugi raz przechodząc me3 można wyłapać sporo smaczków, w przypadku jak nie pogadam z kimś lub nie zrobimy jakiegoś zadania.

Np.

 

Nie pogadamy z Thanem to salariański radny zginie z rąk Kai Langa

Albo w pierwszym podejściu nie zrobiłem misji z akademią greyssona, jack pojawiła się jaok namezis cerberusa w ich bazie.

 

Edytowane przez MaroS
Odnośnik do komentarza

Skończyłem. Tak zj.ebanego zakończenia dawno nie widziałem. Co to kur.wa jest? Do momentu

gdy Shepard nie spotkał tego hologramo chłopczyka wszystko było za(pipi)iste.Katalizator i wybór ścieżek? Nosz kur.wa. Ja myślałem,że cel jest jasny od samego początku...zniszczyć Żniwiarzy,a tu du.pa,bo się okazuje,że Shepcio może ich kontrolować jeszcze albo co najlepsze połączyć ich z istotami organicznym. Większej bzdury nie widziałem. Czy nie dało rady zniszczyć tych Żniwiarzy,Shepard by przeżył i żył sobie spokojnie...z Liarą np.?

A było tak pięknie. :(

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

MYSZAa7:

 

Jedna z teorii n.t. zakończenia mówi że była to halucynacja lub próba indoktrynacji, ponieważ jest tam dużo niespójności. Z Normandi wysiadają członkowie którzy oberwali laserem od zwiastuna, shep ma inny strój, inny chód, zniszczenie przekaźnika teoretycznie powinno uśmiercić istoty na ziemi . I tylko w zakończeniu ze zniszczeniem żniwiarzy shep przejawia oznaki życia. Wygrana z indoktrynacją?

 

Odnośnik do komentarza

Nawet jeżeli tak to nie po to wydaję 260 zł, żeby czekać na właściwe zakończenie/ wyjaśnienie oczywistych nieścisłości. Mojego zaufania bioware nie odzyska.

Klasyczna deus ex machina, w tak dobrej i przemyślanej grze się tego nie spodziewałem :F

Edytowane przez Sebas
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Dobrze, że się powstrzymałem z oglądaniem trailerów, nawet nowi przeciwnicy są dla mnie zaskoczeniem :) Szkoda, że w przypadku ME2 już nie było tak fajnie.

 

8h in i stary dobry ass effect ;)

 

Czy mi się wydaje, czy jest więcej sidequestów. Co chwilę jak obok kogoś przechodzę, to wpada nowy quest do dziennika.

Odnośnik do komentarza

To muszę pograć w multi by mieć te 5000+?

Tak, musisz. Aczkolwiek wystarczy 4000+ żeby dostać teoretycznie najlepsze zakończenie

czyli Shepard żyje, ale tylko przy wybraniu zniszczenia.

4000 ponoć można osiągnąćw samym tylko singlu, ale jest to cholernie trudne. Ja miałem ~3500 po ukończeniu absolutnie wszystkich misji.

Edytowane przez Vulc
Odnośnik do komentarza

Skończyłem grę w nocy i mocno się wkurzyłem oglądając zakończenie. Nie tak sobie wymarzyłem koniec trylogii. Rozumiem teraz skąd ten wielki hejt na BioWare i petycje o inny ending. Ale szanuję twórców, tak sobie wymyślili i koniec, ich prawo. Marzyło mi się długie i zamknięte zakończenie jak w MGS4. Ludzie narzekali tam na długie przerywniki, a ja uważam że po tych setkach godzin spędzonych z grami Mass Effect fani powinni dostać coś konkretnego. Dzisiaj już ochłonąłem, czytam sobie spojlery i oglądam na YT filmiki z fanowskimi teoriami. I już tak krytycznie nie podchodzę do zakończenia. W końcu też lubię rozkminiać

Incepcję czy Źródło.

 

 

A teraz moje podsumowanie ME3:

 

Na plus:

 

-uniwersum

-bohaterowie

-fajne i klimatyczne lokacje

-miodne strzelanie i walenie mocami

-główny motyw muzyczny

-długość gry (w moim przypadku 40 godzin)

-intrygujące zakończenie

-fantastyczne multi

 

Na minus:

 

-brak skanowania planet w poszukiwaniu surowców

-niski framerate na PS3

-brak fajnych filmików z dokowaniem, takich jak były w dwójce

-mimo wszystko wolałbym inne i dłuższe zakończenie

 

Mój ranking ME: ME2>ME i ME3 równo.

Odnośnik do komentarza

Ja aktualnie mam 4200 i moglbym i bede mial spokojnie wiecej. Moglbym, ale niektore decyzje przyczynily sie do tego, ze mam troche mniej a bede mial, bo jeszcze troche gry przede mna. Bynajmniej tak mi sie wydaje.

 

A to ja juz sam nie wiem jaka jest prawda. Jedni mowia, ze to bujda i nie trzeba grac w multi, a inni mowia, ze jednak trzeba. A jak trzeba to ile? Do tego 20 levelu?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...