Skocz do zawartości

koso w komputer świat gry?


Rekomendowane odpowiedzi

A co, tak dobrze napisał swoją pierwszą książkę?
Tak czytam w Pikselu kilka słów o książce i wiem, że będzie 400 stron (szkoda, że nie twarda oprawa). Przeważnie jednak nie czytam recenzji gier/książek/filmów - wystarczą mi forumowe memy, kilka zdań, różnych osób. Ale niestety tutaj przeczytałem, że początkowo Koso pisuje tak skrótowo/encyklopedycznie i dopiero od czasów Amigi lepiej się czyta. Pewnie Koso, pisząc o tych pierwszych tytułach z '85, nie grał w nie, a swą historię z gierkami, zaczął od czasów Amigi. 
Tak, czy siak, zamówiłem tą knigę i czekam na listonosza. Paczka waży pół kilo! :)

Odnośnik do komentarza

Grzybie, dobrze zrobiłeś - koso naprawdę dał radę z tym Wiedźminem. Przyjemnie się to czyta, chyba dzięki obecności licznych ciekawostek/anegdot, do tego autor ma naprawdę lekkie pióro (co wiemy z PE). Jest coś magicznego w powrocie do tych "mrocznych czasów", kiedy to gry raczkowały w naszym pięknym kraju. A i powspominać masę mniej lub bardziej udanych tytułów made in poland jest naprawdę miło. Dla mnie na razie niespodzianka roku ;)

 

PS książka jest świetnie wydana - papier z górnej półki, solidna okładka. Kto żałuje 3 dyszek, ten wiśnia.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Ja zapłaciłem 30 plus wysyłka, ale były też darmowe formy dostawy (paczka w Ruchu). Tanio jak za materiał wydany własnym sumptem a nie

Nie będzie taryfy ulgowej w ocenianiu, ale jestem dobrej myśli.

Odnośnik do komentarza

Mam już książkę! Cieszę się, bo tak teksty Kosa (tej!) czytam ponad 15 lat, a teraz mam jego własną książkę, gdzie dumnie widnieje napis "Marcin Kosman" na okładce.

Ale trochę się zawiodłem, że screeny są czarno-białe. Ok, za dużo ich nie ma, ale jednak opisując stare gry, czasami jeden screen jest warty więcej niż kilka słów. Pewnie w ebooku będzie w kolorze:/

Edytowane przez grzybiarz
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mam już książkę! Cieszę się, bo tak teksty Kosa (tej!) czytam ponad 15 lat, a teraz mam jego własną książkę, gdzie dumnie widnieje napis "Marcin Kosman" na okładce.

Ale trochę się zawiodłem, że screeny są czarno-białe. Ok, za dużo ich nie ma, ale jednak opisując stare gry, czasami jeden screen jest warty więcej niż kilka słów. Pewnie w ebooku będzie w kolorze:/

Nie ma możliwości, żeby w ebooku były w kolorze :)

 

Kolor w środku znacznie podniósłby koszt druku (więc i książki). Obrazki są tylko orientacyjnie, każdy może w ułamek sekundy znaleźć w komórce, jak naprawdę ta gra wyglądała. Szkoda było miejsca na więcej takich obrazków i pieniędzy na kolor.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Świetna książka przeczytałem w szpitalu i dziękuje za umilenie kilku kiepskich dni. Czytało się jednym tchem tak od ok 100 strony. Wcześniej może nie mój okres albo autor tego nie czuł bo napisane było troszkę jak bym czytał wikipedie. Od Miąsika i Chmielarza coraz ciekawiej. Niektóre rzeczy mnie zdziwiły a niektóre wręcz zszokowały,

 

Naprawdę nie wiedziałem że my tyle tego wydaliśmy choćby na amigę. W niektóre gry grałem nie wiedząc że to polskie gry :D POLECAM dobra lektura

 

 

 

P.S. Dzięki za autograf musiała ręka boleć jak podpisywałeś każdą książkę :) 

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mam mały błąd i jestem ciekaw, czy komuś się to także przytrafiło:

DSC_0279.jpg

Czytam o Soldacie i chyba koniec działu, a tu następna kartka o Chrome. I to od połowy zdania.

Okazało się, że następna strona ma początek, a potem muszę czytać tą 293.

A tak poza tym, to właśnie idę kończyć lekturę :)

===

sorry, foto jakoś obrócone do góry nogami.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Sprawdziłem teraz i u mnie to samo. Po prostu strona jest wsadzona odwrotnie, tudzież odwrotnie wydrukowana. Zamawiałem książkę z cdp.pl, ciekawe czy cały nakład jest walnięty czy tylko część. Ale pewnie na start niewielka ilość poszła do druku, więc można gdybać, że cały nakład.

Edytowane przez Emtebe
Odnośnik do komentarza

W okolicach setnej strony, w jednej linijce, gdzieś na prawej stronie, nie ma w ogóle spacji;)

A w ogóle Koso nie wspomniał w ogóle o gierce Żużel: http://grymlodosci.blog.onet.pl/2011/05/19/zuzel-stara-gra/

czy Koło Fortuny.

kolo_fortuny_gra.jpg

Nie ma też chyba nic o The Roots, gierce z N-Gage, czy niewydanego Sadness. Chociaż w sumie to konsolowe produkcje.

A tak poza tym, to czyta się świetnie, jestem już w rozdziale o Dead Island :)

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Przepraszam za niedogodności :/ Skład dał ciała i w ostatniej wersji zamienił strony kolejnością. Pozostaje mieć nadzieję, że egzemplarze z bykiem będzie można za 50 lat sprzedać za duże pieniądze na Allegro!

 

 

Jaka tam niedogodność? To raczej ciekawostka i problem najniższego lotu. Nie ma co się przejmować :)

 

Planujesz za jakiś czas wspomóc się jakimś innym wydawnictwem, czy na chwilę obecną nadal jesteś w stanie sam to wszystko ogarniać od wydawniczej strony? Kurde, jakbym wiedział, że zamawiając bezpośrednio dostał bym podpis w książce, to bym olał zamawianie via cdp.pl, zawsze taki wpis podniósł by wartość jakbym to wystawił za 50 lat na allegro ;)))

 

A w ogóle to bardzo przyjemna lektura. Graczem jestem od lat, a już kilka razy czytając książkę miałem mózg rozwalony, że dana gra to... polska produkcja. Kosmos! Kos(o)mos.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.