Skocz do zawartości

Skladki na gry PSS - platforma komunikacyjna


micze

Rekomendowane odpowiedzi

Ale w tym przypadku, jest to jednak trochę krzywdzące. W przypadku awarii konsoli etc, dwie pierwsze osoby nie mają żadnych szans na ponowne ściągnięcie gry, kolejne dwie po zrobieniu dezaktywacji są w stanie pobrać gre ponownie na innej konsoli. Jest to tylko przykład, dzielenie się po równo w tym przypadku jest po prostu nielogiczne.

Odnośnik do komentarza

Ale w tym przypadku, jest to jednak trochę krzywdzące. W przypadku awarii konsoli etc, dwie pierwsze osoby nie mają żadnych szans na ponowne ściągnięcie gry, kolejne dwie po zrobieniu dezaktywacji są w stanie pobrać gre ponownie na innej konsoli. Jest to tylko przykład, dzielenie się po równo w tym przypadku jest po prostu nielogiczne.

No to do tej pory dzielenie się nie było nielogiczne. Bo wpadła tutaj kilka dni temu osoba której w ogóle nie kojarzę, wykorzystuje fakt że regulamin był przestarzały i zaczęła wprowadzać zasady jakie są na jednym z portali wymiany tłumacząc tym że druga para może odsprzedać slot (na tamtym portalu nie jest to zabronione - na forum PE jest zakaz sprzedaży slotów). Od zawsze każdy w tym temacie składał się po równo czy to w 5 czy to w 2 czy w 4 - nawet @Ins dołączył do takiej składki gdzie GTAV było na 4 po równo a dzisiaj nagle w statusach napisał że on się tak nie będzie składał bo nie ma zamiaru tyle wywalić na tą grę. To się pytam co się zmieniło od tamtej pory?

 

To czy zapłaci tyle samo czy mniej i tak traci dostęp jeśli jest się w pierwszej parze (jak rozumiem twierdzisz że 1/6 to warta ryzyka cena? Ale może ktoś zaraz zdecyduje się że jednak 1/8 albo 1/10? Czyli co - twierdzisz że podział 1/3 do 2/3 jest sprawiedliwy?) - w pierwszym poście przy regulaminie daliśmy zapis o tym że może to się wiązać z różnymi "konsekwencjami". Jeszcze raz podkreślam - nic się nie mieniło - jak było od początku - jest tak i teraz - każdy składa się po tyle samo.

 

Wg. mojej opinii to powinno wyglądać inaczej - sama idea składek - każdy się składa nie z myślą że odsprzeda slota tylko że ta gra zostanie między tymi osobami - w razie awarii konsoli czy się jest w pierwszej czy drugiej parze i czy się naprawi konsolę czy nie, po pół roku i tak przynajmniej dwie osoby odzyskają gry. A co jeśli jedna z osób sprzeda slot a osoba która kupi zmieni hasło i "zabierze" slota dla siebie - czy to będzie fair dla innych? No chyba nie bardzo. No bo chyba nie po to się ktoś z kimś składa żeby bez wiedzy innych można było dowolnie sprzedawać te sloty.

Odnośnik do komentarza

hmmm... czyli chyba to stało sie przyczyną usunięcia mojej składki na Diablo, kiedy zaoferowalem zakup z podziałem kosztów 40/40/80/80. Szkoda, ze wprowadzwcie takie - nomen omen - bezsensowne ograniczenie. Posiadacz tańszego wie, ze to slot martwy, dlatego płaci mniej. Skoro jest na to popyt, to sztuczne ograniczenia nie powinny miec miejsca. W końcu to umowa pomiędzy userami, a nie z forumkiem :/

Odnośnik do komentarza
Gość GregZPL

Dokładnie tak. Po co wprowadzać odgórne regulacje do czegoś co w żadnym wypadku nie dotyczy forum, a jest umową pomiędzy użytkownikami? Komunizm, czy co?

 

Przepraszam składkowiczów mojej składki w Raymana, ale musiałem bardzo pilnie wyjechać i wracam we wtorek wieczorem. Właściwie to w nocy. Od razu wtedy zakładam konto i kupuję grę. Jak ja i Ins zassamy to jeszcze we wtorek (ja na pewno) to w środę z rana wyślę dane do pozostałych osób. Sorry za zwłokę. Praca.

Odnośnik do komentarza

Powiedz mi proszę gdzie ktoś coś nowego tutaj wprowadził? Jedyne co nowego było wprowadzone to nierówne składki przez @michael98 w tym poście raptem kilka dni temu. I raptem od kilku dni każdemu przeszkadza że moderacja się doczepiła i coś nowego wprowadziła. Moderacja nic nowego nie wprowadziła - od zawsze były tutaj robione składki po równo - napisałem to wyżej i znowu muszę napisać. Przejrzyj sobie proszę wcześniejsze składki jeśli nie wierzysz.

 

A argument że to nie dotyczy forum i jest to umowa między użytkownikami skomentuję tak: ale robisz to na forum i równie dobrze mógłbyś napisać tak mając np. chęć sprzedaży slotu/konta z grą z PSS albo XBL bo przecież to też umowa między użytkownikami i forum nic do tego a Ty akurat masz ochotę sprzedać taki slot. Na tym forum jest to zabronione - władze tego forum kiedyś tak postanowiły i tak jest do tej pory. To samo ze składkami - do tej pory były zawsze po równo - nic nikt nowego nie wymyślił - ktoś z władz tego forum kilka lat temu wprowadził taki a nie inny regulamin i od tamtej pory zawsze była zasada składek po równo - to Wy teraz nagle zaczęliście robicie składki nowym sposobem.

Odnośnik do komentarza
Gość GregZPL

No tak, ale skoro już wprowadzacie możliwość składania się to co za różnica jakie są proporcje? Jak komuś się nie podoba to niech nie płaci i się nie składa. To co robisz to półśrodek. Albo całkowicie wywal robienie składek, albo pozwól się składać tak jak się komu podoba. Inaczej nie ma to sensu

Odnośnik do komentarza

Czyli twierdzisz że do tej pory nie miało to sensu? Ja widzę sporo składek czy to na 2 czy 4 które miały sens i doszły do skutku na tych zasadach które były od początku. I jeszcze raz Ci napiszę bo widzę że nie doczytałeś - nie ja ustaliłem takie a nie inne zasady i nie mi je teraz mieniać.

 

Dlaczego piszesz "robisz", "pozwól" itp.? To nie moje prywatne forum i nie ja o nim decyduję tak na marginesie.

 

P.S. Był taki pomysł aby wywalić składki - sam nawet go w części popierałem.

Odnośnik do komentarza
Gość GregZPL

Ja nie rozumiem co stoi za zasadą sztywnego ustalania składek. Może też ustal sztywne ceny używek na pchlim targu? Bo wiele od sztywnej ceny składek się to nie różni. To, że kiedyś tak było nie znaczy, że zawsze musi być. Zwłaszcza, że kiedyś sloty były warte tyle samo, a teraz nie są.

 

Piszę robisz, bo Ty z nami rozmawiasz. To jest chyba dosyć oczywiste.

Odnośnik do komentarza

Ja nie ustaliłem sztywnego ustalania składek - naprawdę masz problem z czytaniem. Argument że sloty, że mają wartość i że można je odsprzedać już skomentowałem i nie będę po 10 razy pisałe tego samego.

I co ma sprzedaż używanej gry na PT do składki? Serio - nawet nie wiem jak to skomentować :)

Chcesz być złośliwy to nie tutaj bo jak narazie widzę że próba normalnego dialogu nie ma sensu.

Masz jakieś nowe pytania - śmiało ale na tą chwilę EOT z mojej strony.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z Plamkiem. Co to są za komunistyczne ograniczenia? To tak jakbym poszedł ze znajomymi do sklepu, kupił zgrzewkę we czwórkę i w połowie drogi kierownik sklepu zablokowałby mi drogę, krzycząc "TAK NIE MOŻNA K$#%!, BO TO MOJA PLACÓWKA! MOJE PRAWA!".

 

Czy to forum ponosi jakieś starty albo ma jakieś zyski ze składek? Nie. Zachowujecie się tak, jakby to forum było odpowiedzialne za ich przeprowadzanie. Skoro by coś takiego było i gdyby ktoś kogoś, broń cię Panie Boże, oskubał, to wszystko by było jasne. Jestem kryty przez władze forum, jak ktoś zacznie kombinować, to będą konsekwencje i się tym zajmiecie. Ale tak nie jest.  Zaraz będziecie ograniczać liczbę postów na Waszym forum, bo na Waszym forum nie może być śmietnika. Zaraz zacznie rozdawać mandaty zamiast ostrzeżeń, bo na Waszym forum ma być spokój. Co Wam da takie sztuczne ograniczenie? Bo skoro następuje fala krytyki, to raczej coś jest na rzeczy, nieprawdaż?

 

Składki to umowa między dwoma bądź czterema ludźmi. Jeśli dwoje z nich się zgodzi nawet na 1/25 ceny, TO ICH SPRAWA. Argument z regulaminem to jakaś kpina. Jeśli pewne rzeczy się zmieniają i jakiś zapis jest nieważny, to pasuje go zmienić, prawda? To nie jest tak, jak kiedyś, że 5 osób się składa i 5 osób dostaje to samo. Teraz 2 osoby dostają więcej, 2 mniej. PRZECIEŻ TO JEST OCZYWISTA OCZYWISTOŚĆ, że te ceny powinny się RÓŻNIĆ. Ale o ile? To już jest sprawa pomiędzy składającymi się.

 

Skoro tak bardzo Wam te składki nie pasują, to tak jak napisał Plamek, na kij dajecie ludziom możliwość ich robienia? Tego moja zakuta pała nie potrafi zrozumieć.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
Gość GregZPL

Napisałem, że piszę do Ciebie, bo Ty się wypowiadasz w imieniu tego kto ustalił. Naprawdę masz problemy z czytaniem.

 

Nie napisałeś absolutnie żadnego argumentu, poza tym, że "kiedyś tak było". Megasłabe

Odnośnik do komentarza

Dobra - temat będzie do przemyślenia dla administratorów ponownie; ale załóżmy że wywalimy regulamin bo Wy tak chcecie i robicie sobie tutaj składki jak chcecie a administracja ma się nie mieszać, tak? - pytanie co się stanie jak ktoś kogoś oszuka? W grę wchodzi przecież kasa. Co robicie? Czy przylatujecie do moderacji lub krzyczycie "gdzie była moderacja" czy coś innego? No bo przecież admin tego forum ma logi/IP dane itp.

I najważniejsze pytanie - kto ma na takich zasadach tego tematu pilnować że każdy sobie robi jak chce składki bo to jego sprawa?

 

GregZPL - za to Twoje argumenty aż lśniły - zwłaszcza ten o PT :)

 

Składki to umowa między dwoma bądź czterema ludźmi. Jeśli dwoje z nich się zgodzi nawet na 1/25 ceny, TO ICH SPRAWA. Argument z regulaminem to jakaś kpina. Jeśli pewne rzeczy się zmieniają i jakiś zapis jest nieważny, to pasuje go zmienić, prawda?

No dla mnie to wyglądało tak jak już wspomniałem - przyszedł sobie user i wykorzystał fakt że regulamin był nieaktualny i wprowadził nowy sposób robienia składek :) Ot tak po prostu.

 

Homer - wytłumacz mi proszę tą oczywistą oczywistość jak kupując grę na 4 dwie osoby mają więcej a dwie mają mniej? Mniej gry pobrały? Jest gorsza? Czy powróci argument o odsprzedaży slota? Już wspominałem - forum PE nie wspiera handlu slotami.

Odnośnik do komentarza
Gość GregZPL

Jak konsola padnie to gra jest nie do odzyskania. Osoby z lepszymi slotami mogą ją odzyskać. Wystarczający argument? Dlaczego dwie osoby mają być poszkodowane w stosunki do pozostałych, skoro zapłaciły tyle samo?

 

A co jest jak ktoś kogoś oszuka przy równych składkach? Jak to się różni od oszukania przy nierównych składkach?

Edytowane przez GregZPL
Odnośnik do komentarza

Już pisałem ale oczywiście nie raczyłeś przeczytać że każda osoba może odzyskać slot - druga para od razu jak tylko naprawią konsolę. Pierwsza para nie wcześniej jak po pół roku.

Osoba która zapłaciła mniej nie będzie poszkodowana?

Czekam na resztę odpowiedzi tym razem na moje pytania.

Odnośnik do komentarza

Już pisałem ale oczywiście nie raczyłeś przeczytać że każda osoba może odzyskać slot - druga para od razu jak tylko naprawią konsolę. Pierwsza para nie wcześniej jak po pół roku.

Osoba która zapłaciła mniej nie będzie poszkodowana?

Czekam na resztę odpowiedzi tym razem na moje pytania.

 

Moze ja tu juz czegos nie rozumiem, ale w takim przypadku gdy minie pol roku i pierwsza para chce "odzyskac" gre po awarii konsoli, to para numer 2 musi wtedy dezaktywowac konta przez www i tym sposobem para numer 2 zamienia sie miejscami z para numer 1.? Mam racje, czy nie?

Odnośnik do komentarza

Kyo widze, ze pare razy uderzasz do mnie. Wydawo mi sie logicznie, ze jak sie robi skladke na 4 to musi byc nierowny podzial. Piszesz ze wykorzystuje regulamin,a to nie bylo moja intencja. Potem piszesz, ze sprzedaz slotow jest zabroniona. To wytlumacz mi dlaczego skladki na 4 sa nie zakazane  ?

Ta para, która placi mniej ponosi własnie to ryzyko, ze nie ma dostepu po pobraniu do konto. Dla mnie to jest wlasnie sprawiedliwe, placi mniej, ale ponosi pewne ryzyko.

 

PS Skladki z nierowna oplata na 4 byly juz wczesniej, ale Ty oczywiscie o tym nie wiedziales.

Edytowane przez michael89
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...