Skocz do zawartości

Skladki na gry PSS - platforma komunikacyjna


micze

Rekomendowane odpowiedzi

 

GTAV

 

1 slot 90 pln wojnar

2 slot 90 pln

3 slot 50 pln Jaczes mam karte

4 slot 50 pln areka

 

Bedziecie musieli mi wytlumaczyc jak juz sie zbiora 4 osoby - nigdy nie kradlem na 4.

 

Muszę być tylko pewny że to będzie działać  ;)

 

no chlopaki robia tak od kilkudziesieciu stron wiec chyba dziala ;f

 

Gdzie byl tutorial do tego? Kyo mi gdzies pokazal, ale juz zapomnailem gdzie.

Odnośnik do komentarza

http://gametrade.pl/grupa/wspolne-zakupy-ps-store/kupno-gry-z-ps-store-w-4-osoby-mozna
 

W jaki sposób? Otóż niedawno dowiedziałem się jak magiczne właściwości ma guzik "Deaktywuj wszystkie (urządzenia)" dostępny na stronie account.sonyentertainmentnetwork.com/cam/devices/device-media-list.action

Powiedzmy, że dwie osoby A i B tak jak dzisiaj zrzucają się na grę. Jedna z nich zakłada konto, kupuje grę, podaje dane do konta drugiej osobie, każdy z nich aktywuje i ściąga grę na swoją konsole (2 sloty zajęte). Teraz wchodzimy na stronę www podaną wyżej, logujemy się na konto z kupioną grą, klikamy guzik „Deaktywuj wszystkie” i co? 2 sloty się zwalniają a gra NADAL DZIAŁA na dezaktywowanych właśnie konsolach! Oznacza to, że dane do konta można podać dwóm kolejnym osobom C i D, które ściągną sobie grę na swoją konsolę. Dzięki temu w tym samym czasie w grę z jednego konta można grać na 4 konsolach i to w dniu zakupu. Oczywiście jest tu haczyk – gra na konsoli A i B (zdezaktywowanych guzikiem na stronce) będzie działać dopóki jej użytkownik nie zaloguje się do PSN na koncie z którego kupiono grę (dopiero wtedy konsola się połapie, że została zdezaktywowana zdalnie przez stronę www) lub nie usunie tego konta lub samej gry z konsoli. Łatwo zapobiec omyłkowemu zalogowaniu się na to konto i wpisanie się do PSN’u – wystarczy przed dezaktywacją konsol przez www zmienić hasło do konta – w ten sposób nawet przez przypadek nie zalogujemy się na to konto z konsoli (bo będzie tam zapamiętane stare hasło do PSN). Tak więc osoby A i B będą mogły się cieszyć grą po wsze czasy (dopóki jej nie skasują lub im dysk nie padnie) a osoby C i D będą mogły grać i odsprzedać dalej swojego slota gdy już przejdą grę.

Teraz pytanie, jak można wykorzystać ten mechanizm do wspólnych zakupów tak, aby wszystkich zadowolić? Jak podzielić koszt gry między osobami A B C i D? Raczej nie po równo, bo w końcu osoby A i B nie będą mogły odsprzedać swoich slotów a C i D tak. Z kolei A i B będą miały większy komfort i nie będą musiały się spieszyć z przejściem gry żeby ją wcześniej odsprzedać po dobrej cenie (ceny slotów też spadają wraz z biegiem czasu i mniejszym zainteresowania grą) tak jak C i D (chociaż niektórym w ogóle nie zależy na odsprzedaży slotów).

Moja propozycja: sloty A i B (bez możliwości odsprzedaży) niech będą warte 2 razy mniej niż sloty C i D (z możliwością odsprzedaży). Przykładowy koszt slotów przy zakupie gry za 240zł:

A: 40zł (slot bez możliwości odsprzedaży)
B: 40zł (slot bez możliwości odsprzedaży)
C: 80zł (slot z możliwością odsprzedaży)
D: 80zł (slot z możliwością odsprzedaży)

Najprościej policzyć to dzieląc koszt gry na 3 części, po 1/3 ceny płacą osoby C i D, a pozostałe 1/3 jest dzielone miedzy osoby A i B (które płacą po 1/6 ceny gry). W ten sposób ogólnie obniżamy koszt pełnoprawnego slota w porównaniu z dotychczasowymi dwuosobowymi składkami o 1/3!
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...