Skocz do zawartości

Call of Duty: Black Ops


Gość Pawlo_PL

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w ogóle dwie firmy mogą robić jedną grę, o tym samym tytule, na tym samym silniku i wydawać naprzemiennie co roku :angry2:

Inaczej by to wyglądało jakby CoD5 nie nazywał się CoD, tak samo CoD3. Do tej pory wszystkie CoD'y oprócz tych od Treyarch były bardzo dobre, no i może oprócz MW2 które zaliczyło wtopę, chociaż i tak się sprzedało w rekordowej ilości kopii. Jakby teraz była 2-3 letnia przerwa w premierach nowych CoDów to ludzi całkiem inaczej by patrzyli na grę a tak to każdy teraz będzie patrzył przez pryzmat 'MW2'.

Niech teraz teoretycznie Treyarch wyda słabego Black Ops, w 2011 wyjdzie następny - dobry - CoD to na pewno będzie się gorzej sprzedawał przez to, że dwie poprzednie części były 'słabe' a robione przez dwa różne studia.

 

Nie wiem czy ktoś wyłapie o co mi chodziło, ale nie mam czasu się rozpisywać :sweat:

Odnośnik do komentarza

Oj już nie pier.dolcie. MW 2 miało IMO doskonały tryb single player, o niebo lepszy niż Bad Company 2, w multi nie grałem, więc się nie wypowiem. Fabuła co prawda ssała jajca, ale kogo to. Że odcinanie kuponów? No łał, brawo Captain Obvious, ale czy jest ktoś, kto kupuje CoDy dla innowacji i oryginalności? Zainwestujcie w Heavy Rain.Od MW 2 oczekiwałem solidnego napier.dalania w single player i w sumie się nie zawiodłem. W zasadzie zgadzam się z tym, co napisał Grigori, tyle że lubię sobie czasem wszamać takiego hamburgera :) Prawda jest taka, że na Black Ops wybrali niewyeksploatowane, ciekawe realia i może z tego wyjść dobry/bardzo dobry shooter. Pewnie, gra może niesłusznie zgarnąć parę branżowych nagród(żeby było jasne - uważam, że MW 2 to niezwykle solidne rzemiosło, ale Uncharted 2 może co najwyżej klęknąć do miecza), ale szczerze mówiąc średnio mnie to grzeje.

Edytowane przez Khadgar
Odnośnik do komentarza

Oj już nie pier.dolcie. MW 2 miało IMO doskonały tryb single player, o niebo lepszy niż Bad Company 2, w multi nie grałem, więc się nie wypowiem. Fabuła co prawda ssała jajca, ale kogo to. Że odcinanie kuponów? No łał, brawo Captain Obvious, ale czy jest ktoś, kto kupuje CoDy dla innowacji i oryginalności? Zainwestujcie w Heavy Rain.Od MW 2 oczekiwałem solidnego napier.dalania w single player i w sumie się nie zawiodłem. W zasadzie zgadzam się z tym, co napisał Grigori, tyle że lubię sobie czasem wszamać takiego hamburgera :) Prawda jest taka, że na Black Ops wybrali niewyeksploatowane, ciekawe realia i może z tego wyjść dobry/bardzo dobry shooter. Pewnie, gra może niesłusznie zgarnąć parę branżowych nagród(żeby było jasne - uważam, że MW 2 to niezwykle solidne rzemiosło, ale Uncharted 2 może co najwyżej klęknąć do miecza), ale szczerze mówiąc średnio mnie to grzeje.

Szkoda tylko ,że w BC 2 singiel to tylko dodatek jednym się podoba jednym nie w tym i mi :) A jakbyś zagrał w multi to byś zobaczył jaka przepaść dzieli produkcję IW,a produkcję DICE :]

Odnośnik do komentarza

Oj już nie pier.dolcie. MW 2 miało IMO doskonały tryb single player, o niebo lepszy niż Bad Company 2, w multi nie grałem, więc się nie wypowiem. Fabuła co prawda ssała jajca, ale kogo to. Że odcinanie kuponów? No łał, brawo Captain Obvious, ale czy jest ktoś, kto kupuje CoDy dla innowacji i oryginalności?

Świetne zdanie.

 

Nie pier.dolcie bo IMO ja tak mówię. Gratulację.

 

To teraz moja kolej. Nie pierd.olcie MW2 miało najgorszy singiel w historii Cod-ów. Nudny, archaiczny, kiepski, bez polotu, bez niczego. SYF. Tego najsłabszego Cod-a ratowały tylko special opsy.

 

No dla oryginalności na pewno ludzie kupują CoD-y. A w zasadzie każdą grę kupuje się między innymi dla oryginalności. Brak zmian - odcinanie kuponów to nie minus................. No właśnie Ty się nie zawiodłeś a są ludzie którzy strasznie się zawiedli. Np. JA dlatego o tym piszę.

 

Albo może wyjść archaiczny średniak jak mw2.

 

Oczywiście chciałbym bardzo żeby wyszedł genialny CoD jak CoD4 czy CoD2. Czy dobry jak WaW.

Ale póki co w to nie wierzę. I nie uwierzę do po premierze.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

O właśnie, przypomniałeś mi, że jeszcze Spec-Opsy były dobre. Gry kupuje się dla oryginalności? Może Ty tak robisz(ja czasem też), ale gry to masówka tak samo jak filmy, książki itp. Ileś-tam-dziesiąt procent produkcji to shootery/slashery/whatever(ostatnio sandboxy) i tylko czasem zdarzy się perełka jak Bioshock/Heavy Rain/LBP. W dodatku gros bestsellerów to sequele. Uncharted 2, GoW 3 albo tak chwalone ostatnio Bad Company 2 jest oryginalne jeśli chodzi o rozgrywkę? Nie sądzę. Kwestia dopracowania pewnych elementów albo/i perfekcji wykonania.

 

I w sumie fajnie, że wyjmujesz zdanie z kontekstu i olewasz, to co piszę dalej. Gratulacje i sorry, że mi się MW 2 podobało. Żale wylewane na grę IW odkąd zgarnęła(niesłusznie, fakt) nagrodę GT są zwyczajnie nudne.

Odnośnik do komentarza

O właśnie, przypomniałeś mi, że jeszcze Spec-Opsy były dobre. Gry kupuje się dla oryginalności? Może Ty tak robisz(ja czasem też), ale gry to masówka tak samo jak filmy, książki itp. Ileś-tam-dziesiąt procent produkcji to shootery/slashery/whatever(ostatnio sandboxy) i tylko czasem zdarzy się perełka jak Bioshock/Heavy Rain/LBP. W dodatku gros bestsellerów to sequele. Uncharted 2, GoW 3 albo tak chwalone ostatnio Bad Company 2 jest oryginalne jeśli chodzi o rozgrywkę? Nie sądzę. Kwestia dopracowania pewnych elementów albo/i perfekcji wykonania.

Źle się rozumiemy. Dla mnie może być oryginalny nawet setny sequel tej samej gry. W niczym to nie przeszkadza. Jeżeli zawiera zmiany począwszy od grafiki, samej rozgrywki, kończąc na prowadzeniu fabuły. Zaskakuje, nie gra tymi samymi kartami itd. To jest to tytuł oryginalny na swój sposób, czy np. względem poprzedniczki.. A co najważniejsze nie cofa się w rozwoju (mw2). Który jest 100 % nieudaną kopią MW. Czy tam nieudanym mission packiem. IMO

 

Czy Uncharted 2 jest odgrzewanym kotletem czy grą oryginalną. Imo grą oryginalną. W życiu nie nazwałbym U2 masówką; nigdy. To samo GoW3 masówka? Nie ma takiej opcji. W BC2 nie grałem więc się nie wypowiadam. Czy każda kolejna część GTA to masówki (choć zasadniczo są takie same, chodzi o główny trzon rozgrywki). Nie. Każda część jest oryginalna.

 

A Bioshock/Heavy Rain/LBP to przede wszystkim gry nowatorskie. Choć z Bio można się spierać.

 

I w sumie fajnie, że wyjmujesz zdanie z kontekstu i olewasz, to co piszę dalej. Gratulacje i sorry, że mi się MW 2 podobało. Żale wylewane na grę IW odkąd zgarnęła(niesłusznie, fakt) nagrodę GT są zwyczajnie nudne.

Nie przepraszaj ;]. Cieszę się, że Ci się podobał MW2. To ja przepraszam, że mi się nie podobał. Żale są wylewane od premiery (mniej-więcej) a nie od GOTY.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

No to chyba w takim razie kwestia gustu, w takie np. GTA IV się zagrywałem, ale IMO to po prostu bardziej dopracowane SA. :) Ja te żale wylewane na temat MW 2 nawet rozumiem, tylko ich nie podzielam, bo do gry byłem nastawiony raczej chłodno(po czym naczytawszy się tego i owego grałem w zimową misję z otwartą japą). Skończmy offtopa, bo o masówkach/oryginalnych produkcjach można by flame'ować przez dziesiątki stron ;) Od siebie mogę tylko powiedzieć, że po Black Ops cudów się nie spodziewam, ale w sumie Wietnamem/Kubą nawet się jaram i jeśli dostanę sytego singla(+ może jeszcze co-opa równie godnego jak spec-opsy), to będę kontent.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie z mojej strony EoT hejtowania ;].

 

Po prostu cały czas mnie bolą moje 2 stówy które wydałem na MW2 :confused: Wiem sam sobie jestem winien.

Do tego dochodzą te "afery" z Activision i "Kottik". Którego bym rozstrzelał. Za to co gada i jak podchodzi do tematu.

 

 

EoT.

Edytowane przez SłupekPL
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość Pawlo_PL

W grze ma się pojawić tryb na wzór Spec- Ops z MW2. Mnie to cieszy gdyż uwielbiałem te misje. A w szczególności te na moście w słońcu, miały fajny klimat :P

Mam nadzieję, że nie kosztem trybu z zombiakami.

 

Skończyliście temat, ale ja pozowlę sobie jeszcze coś dopowiedzieć. MW2 był dobry, ale słaby jako CoD, najsłabszy z CoD.

Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

Analiza GT

Zimna Wojna, Gore i prawdopodobne sterowanie jednostkami latającymi... Boję się to napisać, ale to nie zapowiada się źle. Może nawet będzie lepsze od Modern Warfare?

 

@down: chodzi mi o jedynkę. Bo od dwójki (ja sam twierdzisz) to raczej na pewno będzie lepsze.

Edytowane przez Mr. Blue
Odnośnik do komentarza

A tak ogólnie jeśli ma być Wietnam to można liczyć na masę broni w multi: zaczynając od arisaki, mosinów, SKSów, poprzez MASy, Thomphsona, M1, M14, M16, kałachy, PPK, M60, M24, SWD... To może być najlepsze multi od początku serii.

Stare vs nowe :P Może być ciekawie... Rzecz jasna o ile wstawią tyle broni.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.