Skocz do zawartości

Pro Evolution Soccer 2011


Rekomendowane odpowiedzi

no ale co z tymi bramkarzami? Psują radość z gry znacznie ?

 

 

edit- jestem ciekaw tego pesa cholernie. Byłem OLBRZYMIM, wrecz FANATYCZNYM maniakiem PESa do czesci 6. Edycja 08 i 09 tak mnie dobiły, ze 10 nie kupiłem (choc grałem i to sporo)

 

Me oczekiwania są bardzo duze. Czytam raczej pozytywne opinie ale martwi to, że tylko jedna osoba, która porzuciła pesa (na rzecz fify) wypowiada się pozytywnie (black mamba, oczywiscie mówie o tym forum)

 

Reszta to osoby które nigdy się do fify nie przekonały.

 

Byle do środy

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Ciężko powiedzieć ale raczej bez przesady na pewno aż tak bardzo nie psują. Z drugiej strony 2 bramki, 2 akcje które dziś widziałem które odwalili mi bramkarze to absolutne TOP 10 GŁUPOTY w mej historii Pesa.

 

Aż żałowałem, że nie nagrałem filmiku heh.

 

Szkoda, że nie ma online w demie do sprawdzenia.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

no to tak, narzekalem na bramkarzy w becie, widze, ze w fulu w cale nie musi byc lepiej...

Narzekalem na przelatujace pilki pod naszymi obroncami, Blazej10 pisze, ze w fulu jest podobnie. Ole !

Pisałem o tym, ze pilkarze nie wychodza, tylko zatrzymuje ich niewidzialna linia czasami, jakby nie chcieli ruszyc z pomoca, przez co kontra wyglada czasami jak mecz 2 na 6ciu, pokazuje to Matinxowi w jakims filmiku Falcona i mam odpowiedz "w normalnym meczu tez atakuje maks 2-3 napastnikow, a reszta asekuruje"...

Czyli chlopaki, co w zasadzie zostalo poprawione z BETY, z rzeczy, ktore mnie najbardziej irytowaly, na ktore wtedy mialem nie narzekac "bo to przeciez BETA była" :huh:

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

No widze z reguly 4-5 (na niektorych nawet 6sciu) zawodnikow podlaczajacych sie do akcji i ping pong, ktory podobno"w realnym futbolu nie wystepuje :blink: " W PESie czesto biegnie 2ch, a 3 stoi na 30 metrze i nie wiadomo na co czeka . Ale okej Mati, niech Ci bedzie, bo o takie rzeczy sie spierac nie bede, czekam z niecierpliwoscia na demo bo sam chce zobaczyc, ile z tych rzeczy zostalo poprawione, ktore mnie draznily w becie, bo rozumiem, ze milosnicy na to przymkna oko, ale nie czaje tylko tego (pipi)enia, ze TO BETA, a jak Konami napisalo, ze zachowanie bramkarzy bedzie lepsze "to tak bedzie!"

"zreszta na targach z GS juz wszyscy to widza", cnie ? to w demie juz w ogole bedzie elegancko ! :thumbsup:

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Pasek przy podaniach to małe mistrzostwo świata :D Nie dość, że możesz zagrać gdzie chcesz piłkę zarówno górą (dobre l1+trójkąt) jak i dołem to jeszcze przy pomocy cancela możesz ją idealnie przeciąć :) Goście dobrze przyjmują piłki z r2 a więc warto stosować. Ten pes zapowiada się istnym festiwalem skila :) Łupałem w niego wczoraj około 14 godzin i cała ekipa jesteśmy zgodni, takiego pesa na konsole nowej generacji jeszcze nie było ! Wróciły timingowe zwody, chodzenie z l1, markowania są w miarę ok choć jeszcze ich dokładnie na bramkarzu nie testowałem. Zwody na analogu- świetna sprawa jak się przyzwyczaicie, ustawiasz sobie jakie chcesz pod przyciski, elastico wychodzi już zawsze dobrym zawodnikom, nawet Pujolem się da zrobić ale wypuszcza dalej piłkę i wolniej do niej biegnie. Menu formacji z kursorem też jest dobre, suwaki są od 1 do 20 i widać na boisku że dają rady. Wolne wchodzą jak złoto ;] Wczoraj trafiłem już trzy, z tego jeden z 38 metrów szwabem szwajsztajgejem :) Sama rozgrywka ? Miód! Nieźle w obronie, ogólnie timing bardzo dokładny i szybki jak za starych czasów. Wszyscy piłkarze bardzo wolno się rozpędzają, in plus łatwiej Messiego złapać ;] Strzały random jak na razie, jedyny element który mi średnio pasuje. Wrzutki bomba jeżeli wrzuca dobry koleś z dobrej nogi, inaczej łatwo o niecelna wrzutkę.Ciężko się gościem ustawić dobrze (jak wybiegasz z cancelem przed zawodników) z powodu kamery która jest tragiczna i często nie nadążą za piłką!!! Minus za to. Spuścizna po pesie 2010? Tak, pier.dolone karne, bije się tak samo z tym że bramkarzem się łatwiej broni, więc nie ma chorych karnych w środek wpadających przez jego łapy, mimo wszystko minus. Bramkarze bronią w miarę, ciężko powiedzieć w sumie bo w demie same słabiaki ( Valdes, Butt i jakieś kiepy z ameryki południowej). Goście kapitalnie się składają do nożyczek i wolejów.

 

Sory za nieczytelnego posta ale pisałem z głowy jak leciało.

 

p.s. Wróciły legendarne czasowstrzymywacze - faule ciałem z pesa5. Jak trzymamy kwadrat w polu nasz obrońca prawie zawsze tak sfauluje. Niestety wczoraj tez pojawił się jeden autokarny ;/

Edytowane przez zajman
Odnośnik do komentarza

No widze z reguly 4-5 (na niektorych nawet 6sciu) zawodnikow podlaczajacych sie do akcji i ping pong, ktory podobno"w realnym futbolu nie wystepuje :blink: " W PESie czesto biegnie 2ch, a 3 stoi na 30 metrze i nie wiadomo na co czeka . Ale okej Mati, niech Ci bedzie, bo o takie rzeczy sie spierac nie bede, czekam z niecierpliwoscia na demo bo sam chce zobaczyc, ile z tych rzeczy zostalo poprawione, ktore mnie draznily w becie, bo rozumiem, ze milosnicy na to przymkna oko, ale nie czaje tylko tego (pipi)enia, ze TO BETA, a jak Konami napisalo, ze zachowanie bramkarzy bedzie lepsze "to tak bedzie!"

"zreszta na targach z GS juz wszyscy to widza", cnie ? to w demie juz w ogole bedzie elegancko ! :thumbsup:

Akurat to co pisze błażej o podaniach i grze w obronie(że niby nie można się cofać jak w fife w obronie i przecinać podań - LOL ) to dowód na to,że nie umie grać,bo obie te rzeczy są możliwe,co piszą ludzie w innych postach.

Wiadomix,że jak się gra od kilku lat w FIFĘ to się nie wie jak takie rzeczy robić.Ale wierz w co chcesz,jak zawsze masz rację.

Odnośnik do komentarza

Panowie, Premiera w ultimie i psxE to 8 pazdziernika, czyli jak w Angli. W Europie sr. jest 30 wrzesnia jak podalo konami. Wiec w empiku w MM kupimy juz 30 wrzesnia jak domniewam tak ? pre order nie ma sensu

 

 

własnie PODOBNO (straszne zamieszanie z tym) nie, u nas 8 :mellow:

Odnośnik do komentarza

Ja jednak poczekam z preorderem, zobacze czy od 30 - to jest czwartek, piatek, sobota bedzie w empiku lub media markt, bede mial gre wczesniej o tydzien. Jesli natomiast nie, to 8 wypada w piatek. Jak to jest w praktyce z preoredarmi? przed weekendem gra powinna byc wysylaja wczesniej? w PSX pisze ze dopiero wlasnie w piatek wysylaja, to ktos moze sobie kupic w piatek a nie czekac do poniedzialku.

Odnośnik do komentarza

Ok, napiszę kilka słów z perspektywy osoby, która uwielbiała PESy (2-5 na PS2), a na nowej konsoli przerzuciła się na FIFĘ (08-10). Podobnie jak Błażej, mam wrażenie, że ciężko przeciąć podania. Spróbuję zrobić to z tym całym R2, ale wg mnie nie powinno być tak, że biegniesz zawodnikiem w stronę piłki, a on jakby specjalnie jej nie odbiera. Wciąż nie podoba mi się animacja biegnącego piłkarza, za to zwody są bardzo ładne. Grafika jest porównywalna z FIFĄ 10, zawodnicy na zbliżeniach są bardziej plastyczni od kopanki EA, ale widok z góry (kamerka Wide) nie nastraja optymistycznie. Wygląd trybun to porażka. Mamy mocne konsole, gry pokroju GoW (XBOX), Uncharted 2, GoWIII, a tu taka paskuda... . Jasne, niby to nie jest takie ważne, ale niesmak pozostaje. Podań jeszcze nie 'wyczaiłem', tak więc nie będę pisał, że są złe, bo mi nie zawsze wychodzą ;)SI bramkarzy jest niezbyt dobre, przede wszystkim mają problemy z łapaniem "niestandardowych" piłek (np. dośrodkowania, piłka lecąca poza linię). Natomiast, co mi się bardzo, ale to bardzo podoba, to strzały :) Co prawda, za łatwo wchodzą te zza pola karnego, jednak w porównaniu do FIFY 10, w którą grałem dłuuuugi czas, są jakieś takie mniej przewidywalne, mniej powtarzalne, bardziej 'footballowe' :) Po prostu, dają więcej funu.

 

Ogólnie, oceniłbym demo na 8/8+. Poczekam na wersję demonstracyjną FIFY 11 i wtedy będę miał lepsze porównanie. Choć myślę, że i tak skuszę się na kopankę od EA, ze względu na to, że po prostu lepiej mi się w nią gra i sama gra mi sprawia więcej przyjemności (choć powtórzę, strzały w nowym PESie są ssssoczyste :) ). Pewnie fani Konami mnie zjadą, że nie mam skilla, ale, szczerze powiedziawszy, nie zrobi to na mnie większego wrażenia. Opinia moja może przyda się osobom, które grają w FIFĘ, ale myślą nad powrotem do PESa. Raz jeszcze, gra się przyjemnie (o wiele lepiej niż w dema poprzednich PESów), czasami nawet bardzo, ale wciąż myślę, że piłka od EA wygra tegoroczny pojedynek (o ile jakaś zmiana w stosunku do 10 nie będzie całkowicie psuła tego świetnego mechanizmu).

Odnośnik do komentarza

Ja jednak poczekam z preorderem, zobacze czy od 30 - to jest czwartek, piatek, sobota bedzie w empiku lub media markt, bede mial gre wczesniej o tydzien. Jesli natomiast nie, to 8 wypada w piatek. Jak to jest w praktyce z preoredarmi? przed weekendem gra powinna byc wysylaja wczesniej? w PSX pisze ze dopiero wlasnie w piatek wysylaja, to ktos moze sobie kupic w piatek a nie czekac do poniedzialku.

w empiku i mm zapłacisz podatek od nowosci, tj pewnie wywalą cene 230 zł. Wprzypadku pesa gdzie dystrybutorem jest cdp (które to platyne sprzedaje po 149 zł, tyle do niedawna chcieli za pes 2010 ) az strac sie bac, trzeba bedzie chyba zamawiac online

Odnośnik do komentarza

Co by nie bylo tak rozowo to i ja dodam swoja opinie.

 

Zaczynajac do poczatku to menu fajnie wyglada chyba najlepiej ze wzystkich czesci.Do wyboru sa 4 zespoly ale ja gram praktycznie caly czas Bayern-Barca sterujac bawarczykami.Formacje robi sie teraz w inny,chyba troche bardziej intuicyjny sposob.Jesli chodzi juz o same opcje to doszla jedna nowa rzecz mianowicie mozna ustawic sobie strategie aby automatycznie auktywnialy sie w danym fragmencie meczu,czyli np do 60 minuty gramy pressing i atak srdoekiem a po 60 kontre,w polaczeniu z tym ze mozemy sonie dalej 4 rzeczy po L2 ustawic daje to troche nowych opcji.Powrocily tez karty zawodnikow z tym ze nie na dane jest je wlaczac i wylaczac tylko zalezy to od tego na jakie pozycji wystwawimy grajka-milo

Dobra teraz najwazniejsza rzecz czyli gemplej:

 

Nowy system podan jest fajny ale juz chyba wszyscy wiedza jak on funkconuje wiec nie ma sensu go opisywac.Niestety cale reszta jest o (pipi)a rozbic.Przelaczanie sie zawodnikow jest rownie marne albo i nawet gorsze niz w 2010,zadko uda nam sie przelaczyc na tego zawodnika na ktorego bysmy chceli a jak jest jakis kociol to juz w ogole mozna sobie darowac.Gra w obronie jest marna bo raz ze zadownicy nie kwapia sie zeby przecinac podania nawet jesli pilka przelatuje im 5 cm kolo nogi,dwa zeby zabrac pilke jakims lepszym grajkom trzeby zaatakowac z drugim zawodnikiem bo nowy system trickow(ktorych nigdy nie zobaczycie w prawdziwym meczu) z dupy dla dzeci neo na prawej galce powoduje ze b.latwo mija sie 1 obronce,2 juz troche trudniej ale gdy sprobujemy z to robia sie dziury w obronie ktorych az szkoda nie wykorzystac z nowymi podaniami.To wszystko prowadzi do tego seteczki stwarza sie z dziecinna latwoscia.

Bramkarze sa mego denni paruja mnostwo lawtych strzalow na srodek pola karnego zeby np taki Ibrahujovic mogl to pustej strzelic.No i zdarza im sie zle obliczyc L1 trojkat tak jak to bylo we wczesniejszych wersjach i po prostu przebiegaja sobie obok takiego podania,ale to stosunkowa rzadko na szcescie sie zdarza(2 razy na ok 30 meczy).No i wisienka na torcie-strzaly.Takiej (pipi)ni jeszcze w PESie nie bylo,w ogole pozbawione mocy,anemia ze szkoda slow.Z wolnego dosc latwo jest chyba (3 gole-wszykie Robben).Karne to samo co w 2010.

Z takich randowmowych rzeczy to dosyc mala ma sie kontrole na przyjeciami gornych pilek,zawodnik przyjmie sobie jak sobie bedzie chcial,czesto zdarza sie ze idoci chca przyjmowac pilke ktora jest gdzies kolo lini bocznej/koncowej i o ile nie uzyje sie wtedy super cancela to nasz patalach prawie zawsze zafunduje przeciwnikowi aut/rog.Ciekawe jest tez kto ze gdy rywal posyla trojkota do napastnika,ale my go uprzedzamy to nie mozna podac takiej pilki bez przyjecia do bramkarza.Trzeba najpierw ja dogonic i przyjac,dopiero potem mozna podac.Aha bylbym zapomial-trojkaty sa przepotezna bronia w tej grze,jesli jest dobrze zagrany to mozna liczyc juz tylko na bramarza bo zamim obrona zareaguje juz dawno bedzie po ptokach.

 

Co do oprowy AV to mozecie zobaczyc jak ty wyglada ponizej,ja tylko dodam ze fajnie wygladaja z poczatku niektore nowe animacje bo sa...nowe.Po paru meczach juz nie robia takiego wrazenia a animacja przepychania sie zawodnikow jest tandetna.

sam0164i.jpg

 

Podsumowujac gdybym mial teraz oceniac to chyba najgorszy pes ever,ale to tylko moje zdanie i innym moze sie podobac.

Odnośnik do komentarza

Ok, no trochę wiadomo czego mniej więcej można się spodziewać. Jedni znajdą w nowej gale od Konami coś dla siebie, inni nie.

 

A jak jest z muzą? Jeśli zapodadzą znów ten mega ujowy american rock to chyba wyskoczę przez okno...co mi niewiele da, ale w 2010 muza przyprawia/ła mnie o torsje.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...