Skocz do zawartości

Pro Evolution Soccer 2011


Rekomendowane odpowiedzi

@Ölschmitz, co do odbioru piłki, jeśli masz jeszcze z tym problem to Ci napisze a i hellofriend może skorzysta przy okazji ;p Sam miałem z tym problem ale jeśli sie wie jak to działa to jest bajka. A jest tak, że kiedy trzymasz x to Twój grajek zbliża się do przeciwnika, biegnie przy nim i nic nie robi, w momencie kiedy puszczasz x wystawia kulasa żeby wyłuskać piłkę. Trzeba wyczuć dogodny moment, jak się nie uda powtarzaj - trzymaj x i puszczaj, to jest o wiele skuteczniejsze niż maszerka albo pojedyńcze wciskanie. Pomaga też ponoć wychylenie lewej gałki w kierunku bramki przeciwnika ale tego jeszcze nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza

@Ölschmitz, co do odbioru piłki, jeśli masz jeszcze z tym problem to Ci napisze a i hellofriend może skorzysta przy okazji ;p Sam miałem z tym problem ale jeśli sie wie jak to działa to jest bajka. A jest tak, że kiedy trzymasz x to Twój grajek zbliża się do przeciwnika, biegnie przy nim i nic nie robi, w momencie kiedy puszczasz x wystawia kulasa żeby wyłuskać piłkę. Trzeba wyczuć dogodny moment, jak się nie uda powtarzaj - trzymaj x i puszczaj, to jest o wiele skuteczniejsze niż maszerka albo pojedyńcze wciskanie. Pomaga też ponoć wychylenie lewej gałki w kierunku bramki przeciwnika ale tego jeszcze nie sprawdzałem.

 

Dzięki Ziom! Gram tyle lat w PES'a i nie wiedziałem do czego służy X na padzie. Polecam metodę kolegi w przypadku gdy piłkę ma Messi, albo Krystyna - na bank zadziała, jeszcze online. :)

Odnośnik do komentarza

po nabiciu juz sporej liczbie godzin

 

najbardziej mnie wpienia sposób w jakim Seabass postanowił ukrócic rajdy skrzydłami- otóz Japonczyk zwolnił zawodnika z piłka (słusznie) w stosunku do obroncy dwa razy (paranoja)

 

co z tego wynika? nie ma rajdów skrzydłami (nice)a ale sa TYLKO DWA skuteczne sposoby na bramke

 

1 najskuteczniejszy- gra kombinacyjna i prostopadłe podanie

 

2 jesli nie prostopadłe podanie (po kilku klepach) to strzał z daleka

 

ok jest trzeci- wrzutki - ale duzo mniej skuteczny

 

NIE OPŁACA sie WOGÓLE grac piłek na dobieg <_< zero rajdów , te sa zupelnie nieskuteczne bo defensor dopada cie na 1 -2 metrach. Zero długich pilek na 30 metrów- defensor cie wyprzedzi ...nawet jak nie masz piłki a do niej biegniesz bo konsola wie co chcesz zrobic :potter:

 

co za tym idzie: barcelona jest najbardziej przepakowaną druzyna. skoro liczą sie padania w srodku pola , Barca ma Inieste i Xaviego- ci potrafia zagrac perfekcyjna piłke. Czasem zastanawiam sie na ile to jest oszustwo- bywa, ze grajac innym teamem, majac "pod opieka " sredniego gracza- naduszam klawisze odpowiednio a nie wychodzi zagranie. Natomiast majac pod kontrola duet Xavi _iniesta , ciskam takie piłki, ze głowa mała...miomo ze odcuwalnie "na pałe" wcisnełem klawisze

 

 

Niekótrym wyda sie to obrazoburcze ale sadze, ze PES nie bedzie sie rozwijał w zadawalającym tempie pod kirownictwem Seabassa. Szacun dla japonczyka za dokonania ale nie ma juz pomysłu na przyszłosc. Cos naprawi by zepsuc kilka kwesti

 

...tak jak i Fifa CHYBA osiągneła szczyt z Rutterem i Patersonem- dalej (chyba) nie pójda

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Prawie wszystko co mnie wkurza w PES2011 na ładnym filmiku :

http://www.youtube.com/watch?v=smRTHE8axDk

 

Brakowało tylko motywu ze zmianą w obronie, tocząca się piłka środkiem boiska i zero zainteresowania obrońców, a i bramek samobójczych! Wczoraj grałem z ziomkiem z Włoch, założył siatkę swojemu bramkarzowi po moim dośrodkowaniu z 11 metra.. Biedny schylał się po piłkę, która toczyła się wolniej od podania. Najdziwniejsza bramka jaką strzeliłem, nie licząc tej z kółka z rzutu wolnego 40 m na kozioł weszła po długim - dośrodkowanie praktycznie z linii bocznej, ale to akurat wyglądało realnie i takie bramki wpadają. Bramiki z krzyżyka z 16 metrów też wpadają.. No tak.. :/ Tak z ciekawości ilu z Was gra na manualu? Pozdr.

Odnośnik do komentarza

Swoją drogą swego czasu pisałem na forum pesa moja opinię o topowych zespołach w pesie, przyklejam:

 

Pod formację z dwoma napastnikami imo najlepszy jest Inter (+ dobra ławka). Milan jest świetny na papierze, na szczęście w praktyce jest dość wolny, wciąż jednak top 5 w tym pesie. Real jest bardzo dobry, Barca znacznie osłabła, małe knypki może i są szybkie i techniczne ale to już nie to samo co w pesie 09 i 10 (+ tragiczna ławka). Reprezentacje, tu moim zdaniem numerem jeden jest Hiszpania, z tym że wykorzystanie jej potencjału wymaga skilla. Swoją drogą Brazylia zrobiła się odrobinę bardziej skilowa, ma kozackiego overalla w statach oraz dobrą ławkę, na szczęście brak Konia i Pato sprawia że nie jest przegięta. Jak zwykle Holandia w (pipi)e. Reprezentacje są super wyważone, cieszy mnie to ogromnie bo zawsze wolałem grać właśnie nimi. Moje top 5:

 

1.Inter/Hiszpaina

2.Real/Brazylia

3.Milan/Argentyna

4.FcB/Anglia

5.Manu/Francja? Portugalia?

 

Zestawienie ustawiam biorąc pod uwagę swoją formację (z dwoma) oraz formy losowe (znaczenie ławki rezerwowej).

 

 

Ostatnio katuje ostro Hiszpanów, są przekozaccy. Przezuciłem sie na nich po 3 sezonach gry Francami, zmusili mnie do tego m.in. beznadziejni bramkarze oraz słaby Henry i brak Benzyny.

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich Świątecznie!

Wczoraj wreszcie znalazłem kilka godzin na granie, Żona czytała książkę, a ja męczyłem ludzi na PSN prosząc o meczyk w PES'a. BTW: Jeżeli ktoś chciałby zagrać, a nie zaprosiłem go jeszcze do kontaktu, to śmiało proszę pisać - nie odmówię i zagram na 100% jak tylko będę przy konsoli (PSN: elentario). O czym ja chciałem, a właśnie.. Leci ten czas cholernie, prawie 2011 i poza rozkminami dnia codziennego, myślałem również o erze gier 3D i nowych odsłonach PES'a. Nie ukrywam - konsolę zakupiłem właśnie dla tej gry. Podoba mi się wizja ciupania w "3D", ale nie mogłem sobie wyobrazić PES 20XX 3D (nie wiem kiedy planują przejść w tryb 3D i oby się nie spieszyli..) Trochę pogrywałem w udawane "3D" nie okłamujmy się to jeszcze nie jest to i męczy na dłuższą metę, kwestia przyzwyczajenia? Może i tak.. :)

 

Czego więc chciałbym życzyć sobie i Wam, skoro nie rozgrywek na wyższym levelu w kolejnej odsłonie? Na bank równie dobrego, trochę bardziej dopracowanego, ale w swoim klimacie PES'a z poprawionymi błędami, które możemy zobaczyć choćby w filmiku powyżej. Nie chcę zmian idących w kierunku fify, dopracowałbym rankingi online i.. Chyba tyle. :) Kocham tą serię, a teraz po poprawieniu połączenia rozgrywka, online cieszy mnie ogromnie! Ponad 30 meczy bez DC.. :) Wojna z dostawcą neta wygrana! Jak na XXI to żadna rewelacja, ale wygranie 15 meczy z rzędu to jest wreszcie to! :)

 

Życzę wszystkim Wesołych Świąt i miłego Świątecznego CIUPANIA! :)

 

PS. Zapraszam na zapomniane community PSX Extreme!

Odnośnik do komentarza

PES 2011 to bardzo zje.bana gra.

Stwierdzam po dłuższym graniu - masa bugów zabierających jakąkolwiek chęć do gry,debilni bramkarze,napastnicy po odbitym strzale bramkarza w ogóle nie biegną do piłki,sam muszę 10 razy nacisnąć zmianę zawodnika by ten łaskawie podbiegł do piłki i dobił - w większości sytuacji obrońca już dawno zabiera piłkę,MLO i ludzie wykorzystujący zje.bany patent : przegrywają pod koniec trwania competition i ciągle pauzują aż czas minie i mecz zostanie odwołany.Zero wychodzenia na pozycję,chyba że gram klepkę.

Jest tego masa.

Ja nie mam na to siły już.

Edytowane przez Ader
Odnośnik do komentarza

Co do przecinania pilek - jak pisalem o tym przy becie, demie, a pozniej fullu, to wszyscy jechaliscie po mnie, ze nie potrafie grac. Po pewnym czasie nagle piszecie to samo. Mnie to najbardziej wqrwialo - prostopadla pilka kumpla, ktora przechodzi cm od buta moim 3 obroncom. Podobnie bylo z wychodzeniem na pozycje i bramkarzmi. FIFA nie jest idealna, ale moze teraz niektorzy zdejma klapki z oczu i dadza jej szanse, bo mimo swoich bledow dla mnie jest wciaz gra lepsza, zarowno pod wzgledem technicznym jak i odzwierciedlenia pilki noznej.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

PES 2011 to bardzo zje.bana gra.

Stwierdzam po dłuższym graniu - masa bugów zabierających jakąkolwiek chęć do gry,debilni bramkarze,napastnicy po odbitym strzale bramkarza w ogóle nie biegną do piłki,sam muszę 10 razy nacisnąć zmianę zawodnika by ten łaskawie podbiegł do piłki i dobił - w większości sytuacji obrońca już dawno zabiera piłkę,MLO i ludzie wykorzystujący zje.bany patent : przegrywają pod koniec trwania competition i ciągle pauzują aż czas minie i mecz zostanie odwołany.Zero wychodzenia na pozycję,chyba że gram klepkę.

Jest tego masa.

Ja nie mam na to siły już.

 

 

Najpierw mantinx, teraz Ader, swiat sie konczy.

 

ale to dziwne bo to najlepszy PES od dawna a ci stracili cierpliwosc.....

 

szkoda jedynie , ze taki nie był PES 2008, stracilismy tym samym mase czasu :-(

 

 

a patent jest taki - po ograniu długim fify- obie gry maja duze błedy , mozna jednak sie przy nich bawic jesli nie bedziemy traktowac ich zbyt serio, to po prostu zabawa..........

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Mnie najbardziej w tej grze denerwuje Real, drużyna półautomatyczna, która 60 % robi za gracza. Nooby Realowskie dla mnie nie stanowią problemu, najbardziej irytują mnie gracze przeciętni, którzy stają się groźni jak biorą tych przepasieńców. Tak poza tym to z tych irytujących bugów drażni mnie podanie z pierwszej i zwody z L2 (jakoś głupio odczytuje timing tych zwodów, pewnie kwestia wprawy) reszta mi się bardzo podoba :D No może gdyby bramkarze tak bezczelnie nie piąstkowali pod nogi napastników (dobitka FTW) to było by idealnie ;)

Odnośnik do komentarza

Nie to żebym dolał oliwy do ognia,ale Ader szczerze Ci polecam fifę!

Ta gra to już kompletnie mnie odpycha.

 

Zawsze miałem takie same podejście do fify,fanem piłki Konami byłem jeszcze od czasu ISS98,ale od poprzedniej edycji postanowiłem spróbować konkurencji,bo PES mnie strasznie zaczął denerwować,masa błędów i te nieszczęsne licencje!Nie powiem początki były trudne,chyba ze trzy podejścia robiłem i za groma nie mogłem się przekonać,a błędem było to,że próbowałem grać w fifę jak w PESa,chciałem stosować te same schematy itp. Dopiero po ok.tygodniu ostrych treningów(wyrzucenie nawyków z PESa i zapoznaniu się z rozgrywką w fifie)zacząłem z tej gry czerpać radość.Ostatnia edycja już mnie przekonała w słuszności mego wyboru!Powiem Ci,że mieliśmy grupkę ok.10 solidnych graczy w PESa,a na tą chwilę tylko 3 zostało przy grze Konami (ale moim zdaniem,to tylko z tego powodu,że nie poświęcili dość wiele czasu na nauczenie się grania w fifę,bo ta gra naprawdę tego wymaga).

Odnośnik do komentarza

Ale ja gram w każdą fifę,którą chwali się od kilku lat - to nie jest tak,że sobie wymyśliłem,że nie będę grał w fifę bo nie i już.

I co roku jest to samo - gameplay mi nie pasuje kompletnie.

Gdyby piłkarze w PESie zachowywali się(AI) i byli animowani tak jak w fife,wybór byłby dla mnie oczywisty - każda z tych piłek ma coś do zaoferowania,tylko,że każda ma coś co odpycha.

 

http://www.youtube.com/watch?v=WN2ZE2-UGWs

Zobaczcie - dokładnie przez takie idiotyzmy w zachowaniu piłkarzy i ich animacji nie chce mi się grać.

Nie da się tego wychwycić po kilku meczach - rozegrałem ich już ponad 1000.

 

Oba filmiki,które wrzuciłem dodane są do sekcji FEEDBACK PES2012 na forum WENB,by Konami zobaczyło ile gó.wna musi poprawić.

Edytowane przez Ader
Odnośnik do komentarza

Co do przecinania pilek - jak pisalem o tym przy becie, demie, a pozniej fullu, to wszyscy jechaliscie po mnie, ze nie potrafie grac. Po pewnym czasie nagle piszecie to samo. Mnie to najbardziej wqrwialo - prostopadla pilka kumpla, ktora przechodzi cm od buta moim 3 obroncom. Podobnie bylo z wychodzeniem na pozycje i bramkarzmi. FIFA nie jest idealna, ale moze teraz niektorzy zdejma klapki z oczu i dadza jej szanse, bo mimo swoich bledow dla mnie jest wciaz gra lepsza, zarowno pod wzgledem technicznym jak i odzwierciedlenia pilki noznej.

 

Oczywiście, że PES 2011 ma błędy i jak widać w tej grze je dostrzegasz. Szkoda, że perfidnych bugów w FIFA nie widzisz. Gra, która polega na wiecznym klepaniu z jednej połowy na drugą. Klepa, klepa i jeszcze raz klepa. Ostatnio grałem z szwagrem w FIFA 11 na asyście i dałem sobie spokój po 3 meczach. Gra na asyście zalatuje typową arcadową rozgrywką a w szczególności podaniach. Klepanie z nóżki na nóżkę i strzały najlepiej wchodzące z 5 metrów przez wykończenie. Tak praktycznie non stop: klepa, klepa i wykończenie. Mówię o asyście bo 90% osób na sieci tak gra..... Nie ma mowy o kombinacyjnej grze bo po prostu szkoda zachodu w FIFA na taką grę. Sprawdza się zwykłe klepańsko i tak jedzie większość graczy. Z tego właśnie wynika kompletna nuda. Dlatego ja przez taką rozgrywkę tej gry nie trawię. Ty nie możesz znieść błędów z PES a ja z tych w FIFA, których ty nie dostrzegasz. Dla mnie FIFA jest lepsza z technicznego punktu widzenia, ale według mnie z prawdziwym footballem nie ma wiele wspólnego. Nie chce już wspominać o braku indywidualności bo ten cały Personality + to jakaś pomyłka.

Edytowane przez lons
Odnośnik do komentarza

No ok Lons ale jest i druga strona medalu. Ludziom, którzy umieja grac w Fifie na manualu brakuje swobody w PESie- tu z naduszonym L2 uzyskujemy pełną kontrole ale przeciez nie sposób trzymac go cały czas właczonego.

Odnośnik do komentarza

No ok Lons ale jest i druga strona medalu. Ludziom, którzy umieja grac w Fifie na manualu brakuje swobody w PESie- tu z naduszonym L2 uzyskujemy pełną kontrole ale przeciez nie sposób trzymac go cały czas właczonego.

Dokładnie,ten pomysł z L2 jest jakiś chory - albo niech zrobią opcje jak w fifie z asystą(czyli tak jak bez L2 teraz) lub bez i będzie spokój.

Ale akurat to chyba w tym momencie i tak najmniejszy problem PES2011...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...