Skocz do zawartości

Pro Evolution Soccer 2011


Rekomendowane odpowiedzi

askrobne cos o grze z cpu...otóz nie wiem- albo jestm cienki strasznie albo jak sie cpu UPRZE, ze masz przegrac to przegrasz...no albo zremisujesz bo gola im nie strzelisz.

 

Gram Barca lige, odpadłem z getafe z Pucharu Hiszpani. Mialem z 20 okazji na gola. Albo słupki/ poprzecki albo bramkarz bronił albo...EWIDENTNIE piłka leciała w innym kierunku niz chciałem/ nacisnełem.

 

Jak odbieracie gre z cpu?

 

 

 

btw braku swobody. W Fifie jest 5 opcji, które mozna ustawic trójstopniowo- od manuala po semi asyste do asysty totalnej.

 

Ja grałem tak:

 

- 3 opcje na full manual

 

-2 na semi asyste.

 

czyli nie miałem pełnej swobody a po ograniu pesa czuje ewidentnie , ze mnie ogranicza, ze chciałbym bardziej "manualnie"/

 

ale...znów mamy druga strone medalu! Moze w PESie nie ma manuala ale...nie ma full asysty, dlatego nooby az tak sie nie wożą

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

askrobne cos o grze z cpu...otóz nie wiem- albo jestm cienki strasznie albo jak sie cpu UPRZE, ze masz przegrac to przegrasz...no albo zremisujesz bo gola im nie strzelisz.

 

Gram Barca lige, odpadłem z getafe z Pucharu Hiszpani. Mialem z 20 okazji na gola. Albo słupki/ poprzecki albo bramkarz bronił albo...EWIDENTNIE piłka leciała w innym kierunku niz chciałem/ nacisnełem.

 

Jak odbieracie gre z cpu?

 

Jest dokładnie tak jak piszesz. Robiąc platynę w PES'a rozegrałem cholernie dużo meczy i często włączała się tzw. akcja cpu w której jak nie skosiłeś w odpowiednim momencie zawodnika wpadała bramka. Przeważnie taka akcja wynikała z dużej przewagi gracza nad cpu, który ma zaprogramowaną akcje - 100% bramki. Zwłaszcza jak prowadzisz ok. 3:0, od 86 min do 90 trwa oblężenie Twojej bramki, koś ile się da, pierwszy lepszy zawodnik jest wtedy nie do zatrzymania i ładuje bramkę z każdej czystej pozycji. W sumie te akcje to nic nowego już od czasów ISS'a cpu bywa przegięty od określonej minuty meczu w zależności od wyniku. W tej części jednak jest to przegięte i bije mocno po oczach.

Odnośnik do komentarza

Co do przecinania pilek - jak pisalem o tym przy becie, demie, a pozniej fullu, to wszyscy jechaliscie po mnie, ze nie potrafie grac. Po pewnym czasie nagle piszecie to samo. Mnie to najbardziej wqrwialo - prostopadla pilka kumpla, ktora przechodzi cm od buta moim 3 obroncom. Podobnie bylo z wychodzeniem na pozycje i bramkarzmi. FIFA nie jest idealna, ale moze teraz niektorzy zdejma klapki z oczu i dadza jej szanse, bo mimo swoich bledow dla mnie jest wciaz gra lepsza, zarowno pod wzgledem technicznym jak i odzwierciedlenia pilki noznej.

 

Oczywiście, że PES 2011 ma błędy i jak widać w tej grze je dostrzegasz. Szkoda, że perfidnych bugów w FIFA nie widzisz. Gra, która polega na wiecznym klepaniu z jednej połowy na drugą. Klepa, klepa i jeszcze raz klepa. Ostatnio grałem z szwagrem w FIFA 11 na asyście i dałem sobie spokój po 3 meczach. Gra na asyście zalatuje typową arcadową rozgrywką a w szczególności podaniach. Klepanie z nóżki na nóżkę i strzały najlepiej wchodzące z 5 metrów przez wykończenie. Tak praktycznie non stop: klepa, klepa i wykończenie. Mówię o asyście bo 90% osób na sieci tak gra.....

Trzeba bylo zagrac Legia Warszawa. Taki fan pilki noznej i nigdy sie nie nauczy, ze na tym wlasnie pilka polega.

http://www.metacafe.com/watch/5578206/fc_barcelona_tiki_taka_vs_real_madrid/

 

Taka Barca to dopiero arcadowka, pewnie jak ogladasz taki mecz to przelaczasz, bo wieje nuuuuuddda - klepa, klepa, klepa +momentum, bo niby graja z Realem, a wyglada to tak, jakby za przeciwników mieli Dynamo Tibilisi.

I jak to jest mozliwe, ze maja ponad 450 celnych podan w meczu ? ARKEJD! W prawdziwym meczu przeciez jest inaczej ! :teehee:

 

Zreszta - FIFA daje ogromna swobode w grze, co z tego, ze grasz klepe i utrzymywac sie przy pilce, jak mozesz przegrac mecz z zawodnikiem, ktory bedzie kopal pile do przodu na walke. Ma swoje bledy, ale nawet z nimi wciaz o wiele blizej jej do symylacji pilki noznej niz konkurencji, a to, ze Ciebie nudzi nie ma nic wspolnego z gra zrecznosciowa... :yes:

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Co do przecinania pilek - jak pisalem o tym przy becie, demie, a pozniej fullu, to wszyscy jechaliscie po mnie, ze nie potrafie grac. Po pewnym czasie nagle piszecie to samo. Mnie to najbardziej wqrwialo - prostopadla pilka kumpla, ktora przechodzi cm od buta moim 3 obroncom. Podobnie bylo z wychodzeniem na pozycje i bramkarzmi. FIFA nie jest idealna, ale moze teraz niektorzy zdejma klapki z oczu i dadza jej szanse, bo mimo swoich bledow dla mnie jest wciaz gra lepsza, zarowno pod wzgledem technicznym jak i odzwierciedlenia pilki noznej.

 

Oczywiście, że PES 2011 ma błędy i jak widać w tej grze je dostrzegasz. Szkoda, że perfidnych bugów w FIFA nie widzisz. Gra, która polega na wiecznym klepaniu z jednej połowy na drugą. Klepa, klepa i jeszcze raz klepa. Ostatnio grałem z szwagrem w FIFA 11 na asyście i dałem sobie spokój po 3 meczach. Gra na asyście zalatuje typową arcadową rozgrywką a w szczególności podaniach. Klepanie z nóżki na nóżkę i strzały najlepiej wchodzące z 5 metrów przez wykończenie. Tak praktycznie non stop: klepa, klepa i wykończenie. Mówię o asyście bo 90% osób na sieci tak gra.....

Trzeba bylo zagrac Legia Warszawa. Taki fan pilki noznej i nigdy sie nie nauczy, ze na tym wlasnie pilka polega.

http://www.metacafe....vs_real_madrid/

 

Taka Barca to dopiero arcadowka, pewnie jak ogladasz taki mecz to przelaczasz, bo wieje nuuuuuddda - klepa, klepa, klepa +momentum, bo niby graja z Realem, a wyglada to tak, jakby za przeciwników mieli Dynamo Tibilisi.

I jak to jest mozliwe, ze maja ponad 450 celnych podan w meczu ? ARKEJD! W prawdziwym meczu przeciez jest inaczej ! :teehee:

 

Zreszta - FIFA daje ogromna swobode w grze, co z tego, ze grasz klepe i utrzymywac sie przy pilce, jak mozesz przegrac mecz z zawodnikiem, ktory bedzie kopal pile do przodu na walke. Ma swoje bledy, ale nawet z nimi wciaz o wiele blizej jej do symylacji pilki noznej niz konkurencji, a to, ze Ciebie nudzi nie ma nic wspolnego z gra zrecznosciowa... :yes:

 

 

Grałem i gram w piłkę od kiedy tylko nauczyłem się chodzić, a wirtualnie od kiedy dostałem amigę mając 9 lat. Zawsze od gier piłkarskich wymagałem realnego podejścia do tematu i chociaż uwielbiałem sensible, fifę 98 (słynne rozgrywki na hali!:) to i tak nie spełniały one w najmniejszym stopniu moich oczekiwań. Dopiero seria Iss zmierzała w dobrym kierunku. Owszem szkoda, że nie ma licencji, że był moment w których stanęli w miejscu, a nawet zaczęli się cofać (szczerze nawet wtedy grało mi się przednio..). Do fify robiłem tyle podejść, że nawet szkoda o tym pisać i nie rozumiem zachwytu, swoboda? Cholera czy tylko ja nie potrafię docenić pozycji od EA? Dla mnie to shit i każde podejście kończy się wiązanką - !@#!$$$ $%%^%^^ &*&*%$^ !$#$$$ %%^%& KOCHAM PES'a!

Odnośnik do komentarza

1 zajman- tak, odczuwasz zauwazalnie wieksza kontrole nad zagraniami, podania tez to obejmuje XD

 

2 esay- problemem nie jest klepa klepa klepa (bo ja w PES ie tez potrafie grac bezbłednie podajac...nawet jest mi latwiej niz w fifie bo tu kontrola jest mniejsza niz na ustawieniach z fifiy , które uzywałem <3 manual , 2 semi> ) tylko totalna assysta w fifie. Mysle, ze o tym wiesz , powiem dla innych: nie jest jednak tak, ze jak ktos gra na asyscie to musi sie z nim grac źle. Moze to byc fajny koles, ktróy bedxie sie bawił przy grze....ale jest masa osób w sieci, które graja na asuscie i graja bardzo chaotycznie, olbrzymim pessingiem , do tego o wiele szybciej - a to dlatego, ze assysta nie zmusza ich do rozglądania sie zbytniego, do planowania, wiele zagran idzie na pale i dochodza

 

 

 

PEs 2011 ma mase błedów, to prawda. Ale mimo to wróciła radocha z gry, po jałowym PES 08 , 09 i 10 wreszcie daje mi to radosc , dlatego gram sobie sezon Barca , wymiennie z Chelsea :potter:

Odnośnik do komentarza

@Orson

 

Nie tłumacz Easyemu swojej racji, gdyż musisz wiedzieć, że on ocenia symulacje gry w 90% po animacjach. Naturalne animacje = symulacja. Nie wie takich podstawowych rzeczy jak:

 

1. Bramkarz nie ma żadnych szans wyjąć piłki z okienka ( W FIFA to norma). To są ludzie, a nie Super Human

 

2. Piłka to coś więcej jak gra z klepy a np indywidualności (Personality + to pomyłka), gra kombinacyjna, nie wieczny pressing.

 

3. Gała nie jest balonem

 

4. System kolizji przypominający bardziej ten z rugby niż piłkarski.

 

 

Easye nie widział błędów w FIFA 09 gdzie bugów było tyle, że szkoda czasu by je wypisywać. Od balonu jako piłki poprzez przepakowanych keeperów, momentum, a kończąc na lobach, który wpadały na 10 bramek przynajmniej 5 -6 razy. Dla mnie PES w wielu aspektach przypomina dużo bardziej prawdziwy mecz niż FIFA. FIFA technicznie jest lepsza, ale ogólnym gameplayem i radochy z gry to PES bije FIFA na łeb i szyję.

@ Easye

 

 

W FIFA na tak zwanych ustawieniach wyjściowych ( asysta) nie ma żadnej swobody w grze. Podania są schematyczne i piłka kula się z nóżki do nóżki. Nie ma mowy o żadnej swobodzie. To, że te arcadowe podania zlewają się z ładną animacją nie robią z tej gry żadnej symulacji.

Edytowane przez lons
Odnośnik do komentarza

Lons, nie bede wchodzil z Toba w polemike bo to nie do tego temat. Dla Ciebie w Fifa pilka jest balonem, dla mnie ma znakomita fizyke i bardzo dobrze odwzorowywuje ta z rzeczywistosci. To juz strzaly z PESa mozna nazwac arkadowymi. O reszcie nie bede juz pisal, zyj w swoim swiecie gdzie tylko Ty masz racje i tylko Twoje zdanie jest obiektywne. Na koniez zycze Ci, bys w przyszlym roku przestal przekrecac moje slowa, badz wracal do tylko wycietych z kontekstu wypowiedzi, bez cytatow. Fifa 2009 zachwycalem sie w 2009 roku, bo w porownaniu do PESa 08 i 09 byla rewelacja. Najlepszego!

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

jesli gracie w Master League online zmieniajcie kluby na polskie - łatwiej zobaczyć kto swój i jakoś w grupie razniej ,jak się gra community i są polskie drużyny ,bo po samych nickach ciężko stwierdzić czy to Polak :) Edytujecie nazwę i skrót jakiegoś zespołu z D1 lub D2 ,robicie load w zakladce My team i gracie polskim klubem w barwach strojów jakie sobie ustawicie. Co ważne zawodnicy zostają Ci co już kupiliście ,zmienia sie tylko nazwa i stroje :)

Odnośnik do komentarza

Poza tym, ze PES11 to festiwal bugow, i dziwnych zachowan pilkarzy gra sie lepiej niz w FIFE. Dlugo sie konstruuje akcje, i naprawde trzeba byc mysla juz o dwa podania do przodu, aby zakasic gola. Podobaja mi sie cross'owe podania ala Beckham oraz te z trojkatem (bajeczne czasami).

 

A co mi sie niepodoba? To ze messi wygrywa pojedynki glowkowe, ze karly z tejze druzyny przepychaja sie jak kolosy Chelsea. Mecze sa do jedenj bramki z regolu, niewazne czy miazdzysz przeciwnika czy jestes miazdzony. No i powolni pilkarze (nie chodz tu o tempo gry), ruszaja sie jak muchy w smole. Na twoje polecenia reaguja z opoznieniem, albo robia cos kompletnie innego (na chooj pasek ze zwyklym podaniem !?).

 

I jeszcze jedno. Sprzedawaj kosy w polu karnym ile mozna. Nikt w nowym PEs nie potrafi strzelac jedenastek!gralem ze 100 meczy, i tylko raz wpadla jedenastka- niestety rzucilem sie w bok, a trza stac nieruchomo (koles mial ponad 600pkt, wiec myslalem ze potrafi) :) he he he he

Edytowane przez walek
Odnośnik do komentarza

Poza tym, ze PES11 to festiwal bugow, i dziwnych zachowan pilkarzy gra sie lepiej niz w FIFE. Dlugo sie konstruuje akcje, i naprawde trzeba byc mysla juz o dwa podania do przodu, aby zakasic gola. Podobaja mi sie cross'owe podania ala Beckham oraz te z trojkatem (bajeczne czasami).

 

A co mi sie niepodoba? To ze messi wygrywa pojedynki glowkowe, ze karly z tejze druzyny przepychaja sie jak kolosy Chelsea. Mecze sa do jedenj bramki z regolu, niewazne czy miazdzysz przeciwnika czy jestes miazdzony. No i powolni pilkarze (nie chodz tu o tempo gry), ruszaja sie jak muchy w smole. Na twoje polecenia reaguja z opoznieniem, albo robia cos kompletnie innego (na chooj pasek ze zwyklym podaniem !?).

 

I jeszcze jedno. Sprzedawaj kosy w polu karnym ile mozna. Nikt w nowym PEs nie potrafi strzelac jedenastek!gralem ze 100 meczy, i tylko raz wpadla jedenastka- niestety rzucilem sie w bok, a trza stac nieruchomo (koles mial ponad 600pkt, wiec myslalem ze potrafi) :) he he he he

 

Ty, ale Messi akurat gra bdb głową - nie sugeruj się wzrostem ja mam 175, a ładowałem w cholerę bramek z głowy grając przeciwko dryblasom. Kwestia odnalezienia się i odpowiedniego pułapu.. :) Co do akcji - często można klepać z pierwszej ostatnie podanie z L1 i na wystawkę 1v1. Tanie, ale skuteczne - niestety. Nie wiem czy się bawicie zwodami z wykorzystaniem drugiego analog, dużo meczy ta wygrałem - świetna sprawa.

Odnośnik do komentarza

no karne sa dziwne. czasem wydaje mi sie, ze potrafie, strzelam (na treningu) np. 10 goli z rzedu, a potem w meczu robie to samo i leci lekko w srodek albo w trybuny xD

 

ale fakt faktem tak jak ktos napisal, najlepiej stac w miejscu bo wiekszosc ludzi wali w srodek. teraz juz rzadziej, ale powiedzmy 1 miesiac po premierze to naprawde sie tracilo jednego gola na 10 jak nie mniej.

Odnośnik do komentarza

Poza tym, ze PES11 to festiwal bugow, i dziwnych zachowan pilkarzy gra sie lepiej niz w FIFE. Dlugo sie konstruuje akcje, i naprawde trzeba byc mysla juz o dwa podania do przodu, aby zakasic gola. Podobaja mi sie cross'owe podania ala Beckham oraz te z trojkatem (bajeczne czasami).

 

A co mi sie niepodoba? To ze messi wygrywa pojedynki glowkowe, ze karly z tejze druzyny przepychaja sie jak kolosy Chelsea. Mecze sa do jedenj bramki z regolu, niewazne czy miazdzysz przeciwnika czy jestes miazdzony. No i powolni pilkarze (nie chodz tu o tempo gry), ruszaja sie jak muchy w smole. Na twoje polecenia reaguja z opoznieniem, albo robia cos kompletnie innego (na chooj pasek ze zwyklym podaniem !?).

 

I jeszcze jedno. Sprzedawaj kosy w polu karnym ile mozna. Nikt w nowym PEs nie potrafi strzelac jedenastek!gralem ze 100 meczy, i tylko raz wpadla jedenastka- niestety rzucilem sie w bok, a trza stac nieruchomo (koles mial ponad 600pkt, wiec myslalem ze potrafi) :) he he he he

tak, ale jak o tym pisalem, to wszyscy mi wmawiali, ze to wlasnie za(pipi)iste rozwiazanie - trzeba potrenowac no i wieksze emocje sa przy takim randomie. LOL. Fajnie grac jakis turniej i nie wykorzystac ani jednego karnego ! :thumbsup:

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

mi sie wlasnie karne podobaja. gralem z kolesiem ktory w meczu mi wladowal dwa na dwa, oba poszly w okienka. po prostu trzeba umiec.

 

easye ty nie jestes troche za stary na te wieczne klotnie? pes-fifa, x360-ps3 itd.? ;) ja w fife troszke pogralem u kumpla, nie podoba mi sie no i nie napisalem w temacie jej poswieconym ani jednego slowa. mniejsze cisnienie, mniej nerwow - polecam.

Odnośnik do komentarza

Karne to loteria (grałem wieczorem z Lonsem i nie wykorzystałem 2/2, a myślałem, że potrafię wykorzystać ten 1/2), ale ilu z Was zrobił karnego CPU w niewyjaśnionych okolicznościach - przeszkadzaćie przeciwnikowi w polu karnym, ba piłka prawie jest wasza, a tu nagle nie wiadomo skąd dostaje kose, dwie od obrońców, którymi nie sterujecie.. Akurat wczorajsze dwa karne tak wyglądały - porażka. Inna sprawa jak ktoś kosi z premedytacją, wówczas przydałoby się strzelić.

 

PS. Olschmitz Twój PSN to? Mamy do rozegrania kilka zaległych meczy, że się przyłożyłeś i dociągnąłeś mi kable pod dom, to chętnie Ci skopie dupę! :D Jesteś gdzieś na Community PSX EXTREME - daj znać.

Odnośnik do komentarza

PS. Olschmitz Twój PSN to? Mamy do rozegrania kilka zaległych meczy, że się przyłożyłeś i dociągnąłeś mi kable pod dom, to chętnie Ci skopie dupę! :D Jesteś gdzieś na Community PSX EXTREME - daj znać.

nick to olszman, jestem na community. jak sie spotkamy na psn to mozemy pograc, bardzo chetnie :)

 

aha, ja nie dociagam kabli pod dom tylko wypozyczam ksiazki!

Edytowane przez Ölschmitz
Odnośnik do komentarza

PS. Olschmitz Twój PSN to? Mamy do rozegrania kilka zaległych meczy, że się przyłożyłeś i dociągnąłeś mi kable pod dom, to chętnie Ci skopie dupę! :D Jesteś gdzieś na Community PSX EXTREME - daj znać.

nick to olszman, jestem na community. jak sie spotkamy na psn to mozemy pograc, bardzo chetnie :)

 

aha, ja nie dociagam kabli pod dom tylko wypozyczam ksiazki!

 

 

Ciul z kablami - jak nie opanowałeś odbioru piłki to będę rozczarowany.. :P Liczę na dobry mecz! (Jak jesteś w tym "1" community to Cię znajdę).

Odnośnik do komentarza

mi sie wlasnie karne podobaja. gralem z kolesiem ktory w meczu mi wladowal dwa na dwa, oba poszly w okienka. po prostu trzeba umiec.

 

easye ty nie jestes troche za stary na te wieczne klotnie? pes-fifa, x360-ps3 itd.? ;) ja w fife troszke pogralem u kumpla, nie podoba mi sie no i nie napisalem w temacie jej poswieconym ani jednego slowa. mniejsze cisnienie, mniej nerwow - polecam.

E tam, uwazasz, ze mnie to w jakis sposob denerwuje ? Daj spokoj, zupelnie inaczej podchodze do tego rodzaju polemiki, a taki ConsoleWars to nigdy mi sie nie znudz, no chyba, ze w końcu przejdzie mi zainteresowanie konsolami... :potter:

Odnośnik do komentarza

karne jak dla mnie zwalone sa calkowicie, zeby dobrzy gracze stlelali 3/6 "jedenastek" to przesada jest. Z zywym przeciwnikiem to czasem wpier.dala na maxa gdy ten zetnie cie perfidnie w polu karnym gdy ty masz tylko dołozyc noge do piłki..... :diablo:

Odnośnik do komentarza

karne jak dla mnie zwalone sa calkowicie, zeby dobrzy gracze stlelali 3/6 "jedenastek" to przesada jest. Z zywym przeciwnikiem to czasem wpier.dala na maxa gdy ten zetnie cie perfidnie w polu karnym gdy ty masz tylko dołozyc noge do piłki..... :diablo:

 

W tym wypadku masz rację, ale bardzo dużo karnych robi "nieproszony o wślizg" CPU.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...