Skocz do zawartości

Pro Evolution Soccer 2011


Rekomendowane odpowiedzi

Aem inwestuj w nowego pesa, daje masę frajdy, szczególnie jak kiedyś mechanika tej gry ci pasowała to myślę że ta część ci przypadnie do gustu ;]

Hmm, skoro stary wyjadacz tak mówi..;)

 

Chyba się skuszę, po nakręceniu sobie odpowiedniego hype'u mam coraz większą ochotę powrócić do serii. Znajde w 2011 elementy, które dają większą radość z zabawy niż w FIFIE? Oprócz fajnych replayów oczyiwscie, bo te bardzo mi się podobały w demie.

Odnośnik do komentarza

cóz...jak dla mnie najwieksza zaletą PESa (w stosunku do Fifki bo o to pytasz) jest brak mozliwosci zrobienia morderczego pressingu, stamina w PES ie odgrywa wieksza role niz w piłce EA

 

co za tym idzie przyjemniej sie gra z randomami

 

ale tez PES ma wiecej bugów niz Fifa, to zdecydowanie

Odnośnik do komentarza

Poza tym, ze PES11 to festiwal bugow, i dziwnych zachowan pilkarzy gra sie lepiej niz w FIFE. Dlugo sie konstruuje akcje, i naprawde trzeba byc mysla juz o dwa podania do przodu, aby zakasic gola. Podobaja mi sie cross'owe podania ala Beckham oraz te z trojkatem (bajeczne czasami).

 

A co mi sie niepodoba? To ze messi wygrywa pojedynki glowkowe, ze karly z tejze druzyny przepychaja sie jak kolosy Chelsea. Mecze sa do jedenj bramki z regolu, niewazne czy miazdzysz przeciwnika czy jestes miazdzony. No i powolni pilkarze (nie chodz tu o tempo gry), ruszaja sie jak muchy w smole. Na twoje polecenia reaguja z opoznieniem, albo robia cos kompletnie innego (na chooj pasek ze zwyklym podaniem !?).

 

I jeszcze jedno. Sprzedawaj kosy w polu karnym ile mozna. Nikt w nowym PEs nie potrafi strzelac jedenastek!gralem ze 100 meczy, i tylko raz wpadla jedenastka- niestety rzucilem sie w bok, a trza stac nieruchomo (koles mial ponad 600pkt, wiec myslalem ze potrafi) :) he he he he

tak, ale jak o tym pisalem, to wszyscy mi wmawiali, ze to wlasnie za(pipi)iste rozwiazanie - trzeba potrenowac no i wieksze emocje sa przy takim randomie. LOL. Fajnie grac jakis turniej i nie wykorzystac ani jednego karnego ! :thumbsup:

Dajcie sobie siana z tymi karnymi - ja strzelam 10/10 (no chyba,że przeciwnik obroni) i to jak chce wysoko,nisko, w okienko - gdzie mi się podoba.Znajdźcie sobie jakiś tutorial na necie i nauczcie się,bo te karne są proste jak drut i na pewno nie randomowe.

Jak ktoś nie wierzy i ma PC zapraszam na sparing z karnymi w tle.

Według mnie system jest ok,tylko kamera podczas ich wykonywania to porażka.

Co do automatycznych wślizgów to 99% ich można WYŁĄCZYĆ bo jest taka opcja - mi się to nie zdarza.

Edit:

Te brednie ,że karły z Barcelony się przepychają z obrońcami to można między bajki włożyć - właśnie jest dokładnie odwrotnie,nawet szybkim Lennonem nie można wyprzedzić takiego kloca jak np. Alex,a tym bardziej przepchnąć.

 

W PESa nie gram już online w ogóle,ze względu na jego Bugi,które dałem w paru filmikach wyżej,ale te rzeczy,które tu wypisujecie nie mają w PESie miejsca.

 

np.

http://www.youtube.com/watch?v=5KwXWYRlAXM

Edytowane przez Ader
Odnośnik do komentarza

karne jak dla mnie zwalone sa calkowicie, zeby dobrzy gracze stlelali 3/6 "jedenastek" to przesada jest. Z zywym przeciwnikiem to czasem wpier.dala na maxa gdy ten zetnie cie perfidnie w polu karnym gdy ty masz tylko dołozyc noge do piłki..... :diablo:

 

W tym wypadku masz rację, ale bardzo dużo karnych robi "nieproszony o wślizg" CPU.

 

Przecież automatyczne wślizgi można wyłączyć i po problemie. Już bardziej faule z dupy zawodnika którym prowadzisz albo faule w ofensywie są wkurzające.

Odnośnik do komentarza

karne jak dla mnie zwalone sa calkowicie, zeby dobrzy gracze stlelali 3/6 "jedenastek" to przesada jest. Z zywym przeciwnikiem to czasem wpier.dala na maxa gdy ten zetnie cie perfidnie w polu karnym gdy ty masz tylko dołozyc noge do piłki..... :diablo:

 

W tym wypadku masz rację, ale bardzo dużo karnych robi "nieproszony o wślizg" CPU.

 

Przecież automatyczne wślizgi można wyłączyć i po problemie. Już bardziej faule z dupy zawodnika którym prowadzisz albo faule w ofensywie są wkurzające.

Co idealnie obrazuje filmik wrzucony prze mnie.

Odnośnik do komentarza

dobra, wlasnie jadę po tego PESa. Jestem zachecony wspomnieniami, nieco zmuleniem FIFKA, gameplayami w Sieci i tym co tutaj wyczytalem.

 

Jedno pytanie do was: jako ze moj ostatni PES to ten z 2008 roku, to khem.. Ze tak powiem - jak rozpoczac zabawe z PEsem? Najlepiej najpierw potrenowac, pakowac sie w online czy moze jeszcze innym trybem sie zajac?:) aa no i druga sprawa - o co chodzi z tymi patchami, mozna sobie zaladowac aktualne sklady, stroje i grac lige polska?:) no i gdzie tego szukac? Moze ktoś podrzuci jakieś źrodlo? Z gory dzieki

Odnośnik do komentarza

Najlepiej by było jakbyś pograł z jakimś ziomkiem ;) Granie z CPU ssie, nie oddaje prawdziwych realiów tej gry. Online zostaw sobie na później, jeśli Pes przypadnie ci do gustu wtedy się zacznij w to bawić. Patche są oficjalne i nie oficjalne, te pierwsze ściągają się półautomatycznie, te drugie wystarczy wgrać na pena i przerzucić do konsoli.

 

p.s.

 

Przecież automatyczne wślizgi można wyłączyć i po problemie.

 

 

Gdzie to się robi ? <co za głupota>

Edytowane przez zajman
Odnośnik do komentarza

Ku&%#wa, jak się w tego PESa gra???? Co trzeba zrobić by zawodnicy wychodzili do piłki?? Jak trzeba grać by podania dochodziły??? Co trzeba zrobić by sędzia nie drukował każdego spotkania i wręczał choć żółtko za atak na zawodniku sam-na-sam z bramkażem??? I w końcu, jak macie ustawione przełączanie między zawodnikami???

 

Prawdę mówiąc miałem ochotę dziś wyrzucić konsolę przez okno. Po raz pierwszy w historii PESa ta gra mnie wkurrrrrwia na maxa. Nic nie idzie. Nic nie działa. Nic nie dochodzi. Leszcze lepsi od Arsenalu, Arsenal lepszy od wszystkich tuzów. Nic z tego nie rozumiem. Niech ktoś mnie oświeci w temacie ustawień bo ja już mam dość serdecznie kombinowania i klnięcia.

Odnośnik do komentarza

A ja mimo świadomości błędów tej gry, które zauważyłem już po kilku dniach grania jakie mam za sobą (faule z czapy, przenikanie, bramkarze, czasami strzały), bawię się naprawdę świetnie i po 5 latach przerwy od PESa, znów czuję ogromną chęć do gry. Gra broni się świetnym i nieprzewidywalnym gameplayem. Co prawda, potrafi czasem ta nieprzewidywalność wkurzać, ale osobiście oceniam to na plus, jako czynnik sprzyjający realizmowi. Świetne powtórki, świetna animacja. Przez wymienione wyżej błędy nowy PES nie jest killerem, ale już wiem, że po 3 latach kupowania FIFY, za rok spokojnie można brać już PESa.

 

Zapraszam do gry, podeślijcie zaproszenia, chętnie się sprawdzę z żywym przeciwnikiem:) PSN ID: Aem_PL

Odnośnik do komentarza

Kurcze, troszkę zapodałem posta...

 

Nieprzewidywalność przez Ciebie wspomniana to jest to co mnie irytuje. W jedym momencie konstruuję akcję, która ma szanse powodzenia. W drugiej chwili sędzia puszcza ewidentną kosę w sytuacji sam-na-sam, idzie kontratak, a po chwili już tonę. Nie jestem typem gracza, który lubi mecze on-line, wolę raczej zrelaksować się przy jakiejś lidze (głównie ML), pozbierać nieznanych kolesi i gromić Reale, Manchestery czy inne Milany. W najnowszym PESie strasznie drażni mnie moja ułomność co do ustawień bądź też ich ułomność. Kiedy już wydaje mi się, że skonfigurowałem formację pod moje oczekiwania (dwie/trzy wygrane z rzędu z silniejszymi przeciwnikami) jakiś team typu Wolverhampton rozwiera moje poślady i rypie mnie jak młodego. Sorki za wulgaryzm, ale nie potrafię tego inaczej określić. Pogodziłem się wieki temu z podejściem do PESa jako źródła funu z gry, a tu nie potrafię zmusić zawodników do startu do piłki. Upośledzone menu i niefunkcjonalne moim zdaniem opcje w tym nie pomagają. Gra w obronie strasznie mierzi. Przełączam zawodnika, który zamiast reagować na krzyżak/analog STOI W MIEJSCU i czeka nie wiem na co. Dlaczego zmieniać coś co działa całkiem nieźle jak w 2010? Niech FIFA będzie realistyczna, a PES grywalny.

 

Liczę na życzliwość któregoś z Was, że podzieli się swoją strategią, ustawieniami i preferencjami. Nie chcę rezygnować ponieważ widzę potencjał w tej grze, a nie po to wydawałem pieniądze by grać na Professionalu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Podaj całą swoją formację, coś zaradzimy.

Gram najczęściej ustawieniem 4-1-2-3.

 

Mam trzech napastników z dwoma SS po bokach. Dalej idzie lekko wysunięty po lewej stronie AMF, za nim po prawej stronie jest zazwyczaj CMF i w środku pola musi sobie radzić DMF (grając Juventusem w środku biega Melo, a po bokach mam Pepe i Krasica). Obrona to dwóch klasycznych stoperów + dwójka bocznych obrońców często wypuszczających się do przodu. Przy remisie mam ustawione Ball Possession Offensive + Counter attack mniej więcej od 25ej minuty do końca pierwszej połowy. Lubię przerzucać piłkę skrzydłami dlatego boczni obrońcy wałęsają się tam nader często. Tak mam też ustawiony styl na drugą połowę. Przez pierwsze 30 minut mam BallPossession (OFF) + Change Wings, później to ostatnie przechodzi w Counter Attack.

 

Przy prowadzeniu mam ustawione rozgrywanie defensywne plus kontratak, okazyjnie CB Overlap. Najczęściej się jednak zdarza, że jak tylko zdobędę bramkę wystarczy pierwsza, druga bądź trzecia akcja drużyny przeciwnej i jest remis. Moja formacja obronna zachowuje się wówczas skandalicznie, a przyciski nie wiem czy nie chcą działać, czy najpierw muszę odebrać piłkę by ją wybić. W obronie grało mi się lepiej przed pierwszym updatem. Od tego czasu nie mogę wycisnąć z niej stu procent.

 

Kolejny mój problem to karne. Generalnie wiem, że należy delikatnie wychylać analog/strzałkę w kluczowym momencie, ale w ten sposób przestrzeliłem już tuzin pewnych bramek. Kiedy jest ten kluczowy moment i jak mocno należy zareagować analogiem?

 

Gram na Top Player.

 

EDIT: Ustawiłem dziś Juventus troszkę inaczej i załączyłem w Controller Settings Assisted. Teraz dopiero Juve gra jak Juve, a ja cieszę się grą. Rozwaliłem Inter 3:0 na wyjeździe, pocisnąłem Lazio w pucharze i teraz dopiero zawodnicy robią to co do nich należy. Jakże banalne było rozwiązanie zakrawa na absurd.

Odnośnik do komentarza

Co do karnych, to siła wychylenie chyba nie ma znaczenia, ja zawsze daję na maxa i czasami ładuje tuż przy słupku. Nawet jeśli bramkarz rzuci się w dobrą stronę piłki nie sięgnie. Przy karnych w trakcie meczu, trzeba wychylić analoga w dół, lub górę. Ja zawsze to robię mniej więcej połowie odległości do piłki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...