Skocz do zawartości

Assassin's Creed: Brotherhood


Butcher

Rekomendowane odpowiedzi

Wręcz przeciwnie, gdyby skupić się na faktach historycznych i tam wydobyć jakiś morał opowiadanej historii to była by fabuła jakich mało, ale nie, w grach to zawsze trzeba świat ratować przed jakimiś wydumanymi spiskowcami z dupy ;/

Masz rację. AC osadzony tylko w realiach historycznych byłby bardzo dobrą grą. Sęk w tym, że AC jakiego wypuścił Ubisoft też jest bardzo dobry. Nie przypominam sobie drugiego takiego tytułu. Jedynie MGS ma podobnie poplątaną fabułę. Historia Desmonda naprawdę wciąga jeśli poświęci się dodatkowy czas na przeczytanie teorii spiskowych. Dziwi mnie, że nie było jeszcze jakiejś większej afery w mediach związanych z tą grą. Zagadki Obiektu 16 są naprawdę przemyślane i mocno kontrowersyjne.

Odnośnik do komentarza

Dziwi mnie, że nie było jeszcze jakiejś większej afery w mediach związanych z tą grą. Zagadki Obiektu 16 są naprawdę przemyślane i mocno kontrowersyjne.

 

Nie bylo, bo sami tworcy zaznaczaja przed wlaczeniem gry iz "nie ponosza odpowiedzialnosci za wyznawane przez graczy religie" czy cus takiego. Poza tym kto robi zagadki obiektu 16? Pewnie z 10% tych co ukonczyli gre.

Odnośnik do komentarza

I ja skończyłem. Fabuła z Ezio była dla mnie dobra ale słabsza niż w dwójce. Ciągle uważam, że mogli ją upchnąć w 5h gry i dać to w ACII. Za to fabuła w teraźniejszości zajeżdża już trochę kiczem.

Rozgrywka się za bardzo nie zmieniła i jakoś mało nowości. Liczyłem na rozbudowanie walki, żeby była bardziej dynamiczna, podobna do tej w Batmanie. A tu nadal jest system kolejek (używałem combo jakby co). Do tego miałem nadzieję, że rozgrywka wymusi trochę bardziej używanie zabawek z ekwipunku ale nic z tego. A z nowości to na pewno przywołanie Asasynów było bardzo fajne i w sumie to tyle...

Zagadki, jak w tamtej części były ekstra, tak tutaj mnie one jakoś nie ruszyły. Niby to to samo ale jakoś nie miałem ochoty poznawać dalej tej prawdy. Po czterech miałem dość, no ale dokończyłem i:

 

dobre 30minut spędziłem na powtarzaniu jednego momentu w sekwencji z Obiektem 16, bo Ezio zacinał się w "schodkach". :blink:

 

Multi jest przyjemne ale przez fatalny matchmaking odechciało mi się grać. No żeby tak z(pipi)?

 

Do grafiki i dźwięku nie można się przyczepić. Wszystko jak najbardziej ok ale za to ilość bugów i problemy techniczne już są dobijające. Często długie loadingi, framedropy, kilkusekundowe zacięcia gry przy większej akcji +loadingu i przenikanie przez budynki (wskoczyłem w wieżę, spadłem pod mapę do wody. Chyba tylko ja tak umiem...). To w sumie najbardziej razi w całej grze.

Ogólnie bardzo dobra z masą głupich bugów. Widać, że robione na szybko. Dla mnie 7/10.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

mam pytania odnośnie zadań gildi:

 

- jak zrobić skok na 25m dla złodziei

 

- gdzie nabijać strzelanie do strażników stojących na... straży dla kurtyzan

 

btw - ta gra jest boska a zakończenie mnie wnerwiło bo nie mogę się doczekać AC 3 :)

 

edit: dobra już wiem - trzea skoczyć na dynie ze szczytu kryjówki Ezio a najlepsza misja to 'francuskie porachunki'

 

 

 

Edytowane przez Kalinho_PL
Odnośnik do komentarza

tak wszystkie zebralem.a co z bronia w sklepach mam 2 bronie zablokowane i nie wiem jak je odblokowac i mam jeszcze jedno z ubran nieodblokowane.aha,a jest moze jakis sposob zeby wyjsc jeszcze z animusa po przejsciu gry,bo nie zdobylem tych artefaktow desmondem

 

Po ukonczeniu fabuly nie da sie wrocic do terazniejszosci; zreszta po zakonczeniu to chyba normalne :) . Jesli chodzi o trofeum to masz mega pecha, ze akurat trafiles na buga za to. Takze jak chcesz zdobyc full to zaczynaj jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza

mam na liczniku gry 16h z hakiem, co w realu jest duzo wiecej, a synchronizacji ogolnej 27% , a to dlatego bo na poaczatku zamiast wykonywac misje fabularne, zajalem sie ekonomia i szukaniem znajdziek, co teraz procentuje tym ze mam kasy w brud, najlepsze bronie, i przechodze przez misje fabularne jak burza. przed chwila konczylem jedna z misji w ktorej zapoznawano mnie z wiezami borgiow, i wykupem budynkow, co ja juz mam w wiekoszci zrobione w 80-90% heheh . milo ^^

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Właśnie ciągiem przeszedłem ac2 i teraz siedzę nad brotherhoodem i jestem miło zaskoczony. Ta gra, mimo całej swojej "casualowości" i "skakania jednym przyciskiem" potrafi stanowić niemałe wyzwanie podczas robienia 100% synch czy złotych medali w VR. Jako "sandbox" wciągnęła mnie o wiele bardziej niż GTA4 (na ps2 w GTA zagrywałem się godzinami) - praktycznie za każdą misją poboczną kryje się jakaś historia (jest nawet ścieżka fabularna w zleceniach dla asasynów, i to wplątana w historię Europy), zbieractwo, kupowanie nieruchomości, różne sposoby na wykonanie misji. Zagadki "Prawdy" dają radę, szukanie flag i piór uproszczone, szkoda że wymagają dziwnych osiągnięć z multi do platyny, odpuszczę ją tym razem.

Samo multi jest interesujące, całkiem świeży typ rozgrywki, nie znany mi z innych gier. Nie wiem tylko czemu nie grałem jeszcze na żadnej z dodatkowych map, szczególnie Mt. St. Michel chciałbym zobaczyć.

Widać też jak poszedł do przodu PR Ubisotfu - już nie chwalą się, że np. wycięli dwie sekwencje, a wręcz "dają za darmo" (czytaj: dawkują zawartość multiplayera).

Troszkę mi szkoda fabuły, moim zdaniem za bardzo "odjechana" i oparta na pomyśle: antyklerykalizm + teorie spiskowe = wysoka sprzedaż. Ale takie są prawa masowej kultury.

 

Chyba najlepsza gra zeszłego roku. Nic tylko czekać na kolejny odcinek serialu jesienią - ja stawiam na przełom XVIII i XIX wieku we Francji :)

Edytowane przez oTOMo
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Pożyczyłem sobie wczoraj tę grę od kolegi i przyznaje, gra fajna i fabuła mnie wciągnęła od razu. Ale zawiodła mnie grafika, bo może to ja miałem jakiś błąd, czy coś, ale:

- w intro gry, aż się roiło od ząbków

- gra się często tnie

- niektóre wskazówki znikają za szybko, inne z kolei są albo długo, albo się powtarzają.

 

To takie pierwsze wrażenie, ale dalej może będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...