Skocz do zawartości

LittleBigPlanet 2


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o to, że grom nie trzeba robić nie wiadomo jakiego okna startowego. W tamtym roku w ciągu 3 czy 4 miesięcy na X360 wyszły L4D2, Forza 3 i ODST i wszystkie gry się dobrze sprzedały. Styczeń to miesiąc gdzie pewnie tak jak w tamtym roku wyląduje sporo gier, które uciekają przed CoD. Wtedy to dopiero będzie konkurencja.

 

No tak, ale może to sprawa lepszego marketingu MS albo większej świadomości/wiedzy posiadaczy 360. Z reguły to gry na 360 sprzedają się lepiej. Jak widać SCE ma inny plan finansowy oraz marketing i może potrzebują stworzenie takiego okna. Nie zawsze ich decyzje są słuszne, ale w tym wypadku chyba dobrze się dzieje bo wbrew pozorom grudzień nie jest miesiącem dla premier. Tegoroczne święta to Move vs Kinect i wątpię by LBP2 w tym pomogło. W końcu znajdzie się tylko 10 lvl dla Move więc nie jest to gra stricte pod kontroler.

Edytowane przez MajorZero64
Odnośnik do komentarza

Gry na X360 sprzedają się dobrze niezależnie kiedy trafiają na rynek. W przypadku PS3 kompletnie nie mam pojęcia dlaczego niektóre się na premierę po prostu nie sprzedają. Pierwsze LBP jest tego dobitnym przykładem, na premierę gra schodziła jak krew z nosa. Sony samo sobie jest pewnie winne, potrafi zrobić hype u najbardziej hardcoreowych graczy na rynku, ale kompletnie nie trafia do zwykłego Kowalskiego, który lubi sobie szarpnąć od czasu do czasu CODzika po sieci.

Edytowane przez Texz
Odnośnik do komentarza

Chodzi o to, że grom nie trzeba robić nie wiadomo jakiego okna startowego. W tamtym roku w ciągu 3 czy 4 miesięcy na X360 wyszły L4D2, Forza 3 i ODST i wszystkie gry się dobrze sprzedały. Styczeń to miesiąc gdzie pewnie tak jak w tamtym roku wyląduje sporo gier, które uciekają przed CoD. Wtedy to dopiero będzie konkurencja.

 

No tak, ale może to sprawa lepszego marketingu MS albo większej świadomości/wiedzy posiadaczy 360. Z reguły to gry na 360 sprzedają się lepiej. Jak widać SCE ma inny plan finansowy oraz marketing i może potrzebują stworzenie takiego okna. Nie zawsze ich decyzje są słuszne, ale w tym wypadku chyba dobrze się dzieje bo wbrew pozorom grudzień nie jest miesiącem dla premier. Tegoroczne święta to Move vs Kinect i wątpię by LBP2 w tym pomogło. W końcu znajdzie się tylko 10 lvl dla Move więc nie jest to gra stricte pod kontroler.

 

Jak 10 leveli tylko? W LBP2 będzie można robić plansze z użyciem Move tak, że jeden gracz gra normalnie a drugi z użyciem Move otwiera mu drogę czy operuje Move czy jakoś tak. 10 planszy znajdzie się tylko z góry ale przecież gracze będą tworzyć setki takich leveli.

 

A tam Major takie gadanie, że grudzień się nie nadaje to wydawcy sobie tak ubzdurali tak samo jak z czerwcem-sierpniem. Jak jest dobra gra, "pożądana" to sprzeda się i w wakacje a tym bardziej w Święta a już na pewno lepiej kiedy nie ma konkurencji w postaci 2-10 mocnych gier obok siebie. Dobra, odpowiednia kampania świąteczna dla dzieciaków z LBP2 i z MOVE i myślę, że gra sprzedałaby się bdb.

 

@Don

 

Nie zapominaj, że na PS3 exy nie sprzedają się tak jak na XO. W ogóle nie ma co porównywać chyba tylko HR sprzedał się lepiej niż ex M$ Alan Wake porównując te dwie gry jako tako.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Bez przesady. GoW3, UN2 i HR bardzo dobrze się sprzedały. Pierwsze dwie dalej bardzo dobrze schodzą. Jedyna różnica jest taka, że na PS3 jeszcze nie było takich molochów jak Halo czy chociażby Gears of War, ale cała reszta to ten sam poziom.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

Bez przesady. GoW3, UN2 i HR bardzo dobrze się sprzedały. Pierwsze dwie dalej bardzo dobrze schodzą. Jedyna różnica jest taka, że na PS3 jeszcze nie było takich molochów jak Halo czy chociażby Gears of War, ale cała reszta to ten sam poziom.

 

Ok dobrze się sprzedały ale ta "dobra sprzedaż" przygasa jak się porówna do sprzedaży Girsów i Halo choć HR fakt tu miłe zaskoczenie jeżeli chodzi o sprzedaż.

 

No jak nie było molochów mgs4 (no ten akurat sprzedał się bdb), GoW3 to taki samo rodzaj molocha co Halo i Girsy.

 

@Major

 

No właśnie fenomen LBP polega na tym, że to gracze "robią" tą grę i te 10 leveli to pewnie tylko takie "dema" żeby nikt się nie czepiał. Bo zapewne tydzień po premierze będą setki leveli z Move i to 1000 razy lepszych więc...

 

No martwy okres bo wydawcy sobie tak wmówili wątpię czy taki CoD czy GTA jakby wyszło w grudniu to sprzedało się by o wiele gorzej, myślę, że nie.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

No to lipa, Sony zostal tylko jeden exclusive na ten rok. Mowa oczywiscie o Gran Turismo 5, ktore jednak moze sporo namieszac i calkiem mozliwe, ze sprzeda sie nawet lepiej niz Gears of War. To bedzie pierwszy, prawdziwy ex dla PS3, ktory bedzie schodzil jak swieze buleczki.

 

Co do LBP 2 - coz, poczatek przyszlego roku jak zawsze w przypadku PS3 zapowiada sie imponujaco. Dodajmy do tego zapowiedziane na luty Killzone 3, a takze MotorStorm Apocalypse, Ratchet & Clank, Socom 4. Jakby tego bylo malo zostaja jeszcze inFamous 2, Last Guardian, Twisted Metal oraz niezapowiedziane jeszcze Uncharted 3.

Odnośnik do komentarza

Molochow w jakim sensie? Kampanii reklamowej?

 

Jedyny moloch jaki ma teraz Sony to GT5. Tę grę zna każdy, o to chodzi i Kowalski kupi. Nawet w brytyjskiej reklamie MasterCard była babcia która znała wszystkie trasy z GT. xD

Edytowane przez MajorZero64
Odnośnik do komentarza

Molochow w jakim sensie? Kampanii reklamowej?

 

W sensie wielkości i prędkości sprzedaży.

Jest to racja. PS3 nie posiada zadnego takiego tytulu.

 

Ciekawe, bo tak wyczekuja wszyscy na GT5 a ja sie nie zdziwie w ogole, jak jego sprzedaz okaze sie failem tej generacji.

 

Przeniesmy do CW, szkoda tutaj smietnik robic.

Odnośnik do komentarza

Inna sprawa - zbliza sie koncowka roku, gdzie sprzedaz konsol wzrasta do bardzo wysokiego poziomu. Martwie sie, ze X360 pod wzgledem sprzedazy skopie dupe PS3, jak prawie co roku zreszta. Juz teraz X360 sprzedaje sie lepiej, a dodajmy do tego Fable 3 oraz Kinecta, czy wypuszczone kilka dni temu Halo Reach i Sony jest poskładane ze swoim PS3 i GT5. Co bym zrobil teraz na ich miejscu? Szybka obnizka ceny PS3, chocby o 50 dolcow :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

Molochow w jakim sensie? Kampanii reklamowej?

 

Jedyny moloch jaki ma teraz Sony to GT5. Tę grę zna każdy, o to chodzi i Kowalski kupi. Nawet w brytyjskiej reklamie MasterCard była babcia która znała wszystkie trasy z GT. xD

 

Bym powiedział , że nie nawet, a przede wszystkim:) bo Wileka Brytania ma największego świra na punkcie marki GT, chyba jedynie Japońce mogą się z nimi równać.

 

 

e: sorry za bezczelnego OT

Edytowane przez balon1984
Odnośnik do komentarza

Inna sprawa - zbliza sie koncowka roku, gdzie sprzedaz konsol wzrasta do bardzo wysokiego poziomu. Martwie sie, ze X360 pod wzgledem sprzedazy skopie dupe PS3, jak prawie co roku zreszta. Juz teraz X360 sprzedaje sie lepiej, a dodajmy do tego Fable 3 oraz Kinecta, czy wypuszczone kilka dni temu Halo Reach i Sony jest poskładane ze swoim PS3 i GT5. Co bym zrobil teraz na ich miejscu? Szybka obnizka ceny PS3, chocby o 50 dolcow :rolleyes:

 

No ale co z tego, że kopie du.psko? Fakt, faktem trochę to boli ale np. cholernie wysoka sprzedaż Halo: R (już pomijając fakt, że nie wiem jakim cudem ta gra się tak sprzedaje) w żaden sposób nie przekonuje mnie do tej gry.

 

Liczy się dana gra a nie fakt ile kopii poszło no tylko byle Sony/dane studio nie było stratne. Grigori zawsze mądrze o tym pisał... exy Sony sprzedają się gorzej względem Xboxa ale to jednak na PS3 mamy co rusz zapowiedź nowego exa. To na Sony dostajesz exy wyścigów, fps-ów, strzelanek, przygodówek, gier innowacyjnych jak HR czy właśnie LBP. To na Sony dostajesz gry z każdego gatunku i z najładniejszą grafiką heh.

 

To Sony tworzy HD kolekcję i ogłasza co chwilę nowe gry - nowe exy. Co z tego, że takie Halo sprzeda się w grubych milionach jak wolę "niszowe", dwu-milionowe LBP2 (przykładowo).

Za cholerę nie rozumiem podjarki liczbami, sprzedanymi kopiami.

 

Dopóki tak jest to jest dobrze a trochę inna sprawa, że Sony "ssie" ze swoimi kampaniami reklamowymi właśnie na przykładzie choćby pierwszego LBP. WTF te reklamy...

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Gra ma sporo tych błędów na becie, ale mimo tego widzę dla niej dobrą przyszłość.

 

Posiadam Betę, ale nie jestem z niej zadowolony, aż tak. Dlaczego?

- MM olewa znalezione przeze mnie błędy. Na forum odpowiedzą każdemu, ale nie mi. Trudno, ich sprawa.

- Nie mogę wczytać żadnych stworzonych już leveli. Nie chcą się załadować. Więc co mi po becie, w której mam dostęp do 3 leveli w singlu i nic więcej?

- ludzie jak zauważają na PSN, że mam betę do LBP2 to wariują normalnie. Np. wczoraj jakiś dzieciak 13-14 lat (i niestety Polak :/) do mnie wyskoczył:

 

- Daj mi twój mail i hasło.

- A po kiego grzyba?

 

Już myślałem, że ten chce ode mnie wyłudzić konto, przezorny zawsze ubezpieczony.

 

- Wiem, jak ściągnąć sobie betę do LBP2.

- Nie ma mowy.

- DLACZEGO?!?! Dałbym ci betę do Assassin's Creed: Brotherhood!

 

Mogłem mu jeszcze napisać "Dzieciak, śmieszny jesteś, kto ci powiedział, że zamierzam się z tobą dzielić tą betą lub innymi obcymi?", ale nie pomyślałem wtedy xP No w każdym razie sytuacja ta skończyła tak, że dzieciak zaczął mnie błagać i błagać, w końcu przestał błagać. Zaczął zasypywać mi skrzynkę na PSN spamem myśląc, że się przełamię. Zablokowałem typa.

 

W każdym razie hype na LBP2 jest duży i ludzie aż wariują czasem. Ja poczekam na grę, dam jej szansę i mam nadzieję, że cała gra będzie spolszczona, a nie tylko tyle, ile pokazała mi beta. Liczę chociażby na polskie filmy instruktażowe do tworzenia leveli.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...