Skocz do zawartości

GTA V - dyskusja ogólna


Rekomendowane odpowiedzi

2,5 raza większe od terenu RDR? :o

 

W takim razie samo miasto musi być takie jak cała mapa RDR. Miazga.

troche mi sie nie chce wierzyc ze bedzie 2.5 raza wieksze niż rdr, nawet zakladajac ze polowa to beda tereny pozamiejskie, no kurna, miast wielkosci calej mapy w rdr? jakos nie umiem sobie tego wyobrazic

chyba że 1/4 mapy bedą zajmowały góry w ktorych nic nie bedzie poza paroma drzewami i paroma random encounterami + jakis pojedynczy domek

 

 

 

z drugiej strony zobaczcie jak niewyobrazalnie ogormny swiat był w just cause 2

http://unrealitymag.com/wp-content/uploads/2010/05/large-video-game-worlds2.jpg

tyle ze tam jakość tego swiata i jego wypełnienie detalami bylo na zupelnie innym poziomie

Edytowane przez Yano
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Tak jeszcze pozostając w temacie ilości miast i dlaczego jest tylko Los Santos. Jestem pewien, że dostaniemy tylko jedno, ale ogromne miasto. To jedna sprawa. Druga - po cichu liczę, że mimo wszystko, dostaniemy dwa pozostałe w dwóch dodatkach. Wiem, że na razie jest za wcześnie na poruszanie tematu dodatkowych epizodów, ale myślę, że jest to jak najbardziej realne - DLC na taką skalę, zwłaszcza, że na tablicach rejestracyjncyh widnieje San Andreas, nie Los Santos :D Jakby chcieli dać wirtualną kalifornię, oddanoby nam do dyspozycji Vice City, szczególnie, że jest to dla wielu fanów wciąż najlepsza część serii ;)

 

Szczerzę watpię, że dostaniemy pozostałe miasta w DLC... Wydaje mi się, że potrzeba w stworzenie nowych miast włożyć zbyt dużo pracy, aby były wydane jako DLC...

 

Jestem ciekaw, jak Rockstar poradzi sobie w kwestii budynków, do których można wejść. Jeżeli mapa miałaby być 2,5 raza większa, niż ta w RDR, wątpię, by było w tym aspekcie o wiele lepiej aniżeli w IV.

Odnośnik do komentarza

Kur.wa, człowiek się nastawi na trzy miasta, a potem takie coś. Niby nic nie jest przekreślone, no ale jednak, jakby nie patrzeć, jest to w miarę realna opcja, że tylko LS plus jakieś dodatki. Szkoda, nie będę się na siłę pocieszał, że wolę jedno duże miasto, bo wolę trzy i już. Niech sobie to miasto będzie nawet 3 razy większe niż całe SA, jest to nadal jedno miasto i zwiększa się stopień jego monotonności mimo wszystko (LC z czwórki to dobry przykład, dla mnie). Czyli jeden z elementów pierwszego szoku (czyli rozmach) już odpadł, zobaczymy co dalej.

Liczę, że się jeszcze pozytywnie zdziwię.

Edytowane przez kotlet_schabowy
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

GTA to pewna formuła odświeżania miast, które pojawiły się w pierwszej odsłonie, wydanej w 97. Trudno żeby było inaczej, Rockstar stworzyło wyimaginowane uniwersum oparte o prawdziwe miasta i to się najwyraźniej przyjęło.

Skoro coś takiego się sprzedaje to trudno, żeby na zebraniu przy podejmowaniu decyzji dot. każdej kolejnej części ktoś wyskoczył z pomysłem: "A może by Budapeszt?"i ludzie na których barkach spoczywa przyszłość serii wartej miliony, a może i miliardy dolarów powiedzieli: "Ryzykujemy! Będzie Budapeszt!". Prędzej problemem było wybranie pomiędzy Vice City, a Los Santos. Dziwne, że się zdecydowano na to drugie. Sądziłem, że jednak zwycięży Vice City. Chciałem motorówką wbić w centrum miasta przy akompaniamencie strzałów z M16. Ale w Los Santos też się będzie dało.

Czyli w skrócie - idą na łatwiznę i po najmniejszej linii oporu w myśl zasady "po co mamy ryzykować, wrzucimy podobne miasto co wcześniej, gracze i tak to kupią i się osrają". Ciekawe jak długo chcą korzystać z tej taktyki? Mam nadzieję, że niezbyt długo, bo przy tym GTA VI albo VII chciałbym zobaczyć coś nowego.

 

Tylko ja?

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Po 11 miesiącach. Przeanalizowałem przed chwilą i sprawa trailerów GTA IV wyglądała tak:

 

zwiastun I: 30 marca 2007

zwiastun II: 28 czerwca 2007

zwiastun III: 6 grudnia 2007

zwiastun IV: 27 marca 2008

premiera gry: 29 kwietnia 2008

 

Ale nie zapominajcie, że GTA mialo wyjść jesienią, tylko woleli je dopracować... Może tym razem nie będzie takiej potrzeby :>

Odnośnik do komentarza

Vice City było 2,5 raza większe od Liberty City z GTA III, więc akurat takie info wcale nie jest wykluczone.

Chyba dobrze nie ograłeś tych gier. :) Vice City było mniejsze od Liberty City z GTA III. Vice City to dwie wyspy naprzeciw trzem wyspom podobnej wielkości z GTA III. Owszem, we Vice City były jeszcze budynki, ale nie na tyle, by zaoferować obszar działań 2.5 raza większy.

 

Poniekąd rozumiem, że będzie teraz tylko Los Santos. Wyobrażacie sobie trzy tak duże miasta jak Liberty City z GTA IV plus tereny łączące? To chyba ich przerasta przy takiej technologii. Lepiej niech się skupią na jednym, wielkim, porządnym mieście, niż 3 mniejszych. Już w San Andreas dało się odczuć, że San Fierro i Las Venturas były trochę "gorsze" od Los Santos.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Co do miast, to LC z IV nie bardzo przypomina wielkością i szczegółowością te z III więc nie rozumiem narzekań że znowu to samo, że małe itp. bo tak naprawdę to będzie całkiem nowe/stare LS.

Główny bohater, ja tam obstawiam że jednak będzie ich pięcioro, ploteczki które to "niby" wyciekały ostatnimi czasy okazały się w większości prawdziwe. Ten "stary" który jest narratorem nie mówi kim był tylko że jest zmęczony tym co robił (brudny glina? jakiś lewy biznesmen (co to pierwszą bańkę zaj,ebał) się wyłożył na krachu, intrygujące że pokazali w krótkim trailerze aż trzy razy włóczęgów, gościa sprzedającego dom, a często tak bywa że ci co mieli wszystko kończą pod mostami bez niczego) i na pewno to nie tommy. Nie przenosiłby się z vice city do LA dla zmiany pogody przecież bo to zadna zmiana :sorcerer: . Wszyscy wklejają jakieś lipne analizy typu tam żule tu rower.A ekipa wysiadająca z vana na robotę? jeden z czarnych według mnie to ten to nygas co zwiewa na piechotę jest jeszcze drugi i driver którego nie widać, to by było czworo, no i wszyscy się znają. A może to jego synalkowie? W końcu mówi że jego dzieci mogłyby być takie jak te z tv czyli nie są i mogą z nich być niezłe ziółka. (jeden pies, drugi diler, rodzinny biznes :D )

 

Ogólnie uważam że trailer IV był lepszy zwłaszcza kwestia od której zaczynał Nico :good:

A R* to ch.je. Wiedzą jakie ludzie mają ciśnienie na VC to trailer zaczyna się od plaży tak jakby to miało być właśnie VC dziady jedne :rolleyes:

Edytowane przez brumbrum
Odnośnik do komentarza

Ja tez nie czaję tych narzekań, odnosnie miast, że ''znowu to samo''. Przecież Liberty z III i z IV łączy tylko nazwa i klimat Nowego Yorku, poza tym to są zupełnie inne miasta. Tu będzie podobnie, Los Santos z V będzie tak naprawdę zupełnie innym miastem niż LS z SA, a jedynym wspólnym mianownikiem będzie tu klimat L.A i nazwa.

Co do bohaterów to ja też cały czas jestem zdania, że będzie ich 5-ciu i w każdym kolejnym trailerze narratorem będzie następny z tytułowej piątki. Oczywiście, to tylko spekulacje, jednak myślę, że jakby miał byc jeden bohater to poznalibyśmy go w pierwszym trailerze, tak jak w GTAIV, a tak naprawdę nie wiemy nic.

Odnośnik do komentarza

5 bohaterów to o wiele za dużo. Dlaczego trzymamy sie cały czas pięciu grywalnych postaci, przecież to piąta część więc rzymska piątka, rzymski znak oznacza innowacje w serii, więc innowacją może być granie dwoma bohaterami w jakiś sposób powiązanych ze sobą. To też innowacja, a Wy uparcie twierdzicie, że będzie ich piątka :sleep:

Odnośnik do komentarza

Jeżeli mam być szczery to jeszcze do wczoraj do oficjalnej notki Rockstar. Obstawiłbym lewe jajo, że wrzucą całe San Andreas; na początku troszkę się zdziwiłem, że tylko LS.

 

Ale po 5 sekundach przypomniałem sobie trailer i zajawki miasta. Gdzie już na tym trailerze zabiście widać jak zróżnicowany i zapewne duży teren nam się szykuje. Nie zdziwiłbym się jak mimo tego, że będzie "tylko" LS to zróżnicowaniem i wielkością będzie i tak lepiej niż w SA (już nie mówię o szczegółach i detalach w jakie miasto będzie obfitować bo to oczywista oczywistość). Poza tym:

 

"...and surrounding hills, countryside and beaches..."

 

Mając w głowie Liberty City z GTAIV - IMO do dzisiaj najlepiej wykonane wirtualne miasto. Ok wraz z LA z L.A. Noire bo tam TB też odjebało mega robotę to dla mnie w ogóle nie istnieje kwestia, że dostajemy tylko LS. Polecam obejrzeć jeszcze raz trailer i ...

 

"in the largest and most ambitious game Rockstar has yet created." :nyam2:

 

http://hustler098.de...paper-267110343

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...