Skocz do zawartości

GTA V - dyskusja ogólna


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

ja mówie że na tłumaczeniach traci sie mase rzeczy, MASE rzeczy! śmiało zaryzykuje że ze 30-40% smaczków i zartów traci osoba ktora posiłkuje sie dubbingiem albo napisami (napisy są jeszcze gorsze bo nie da sie w nich zawszeć skomplikowanych zdań i zwykle sie upraszcza wypowiedź tracąc jeszcze więcej sensu)

po prostu grając po polksu gracie w GTA 5/2

a chyba każdy tutaj przyzna jak ważny w gta jest klimat i właśnie teksty i poczucie humoru. tłumaczenie tego powoduje ogromne straty
więc cała moja wypowiedź nie tyle odnosi sie do "możliwości wyboru"*** języka tylko do tego jak wielkie wady ma ten wybor języka (i co za tym idzie jak wiele tracą ludzie piszący "oo super bedzie polski! kupuje!")
pomijam też całkowicie kwestie wątpliwej jakości tłumaczeń
więc nie wyskakuj że "jestemy polakami musimy miec polski" tylko zauważ to że produkt po polsku jest wybrakowany, to tak jak byś czytał ksiązke gdzie 30% tekstu w najlepszych momentach jest zamazane na czarno - tracisz kwintesencje wiekszosci tekstów podczas tłumaczenia (bo niektórych rzeczy nie da sie przetłumaczyć albo po prostu nie potrafią tego zrobić, albo musza sie zmieścić w linijce tekstu itp)

*** - gdyby nie było możliwosci wyboru to osobiscie bym spalił chate osobie odpowiedzialnej za to


a to jak lecą polskie napisy, to od razu głos w tv na mute się przestawia ? Cóż za problem, posiłkować się napisami polskimi by nie zwariować od natłoku angielskich słów. Sam gram w gry które są po angielsku, dużo rozumiem, dużo czytam na necie w tym języku. Ale tłumaczenie gry na polski to jest w tym momencie podstawa, nawet chociażby po to, by ten angielski sobie ćwiczyć i szlifować
Odnośnik do komentarza

polecam też obejrzeć film (Drive)

 

No jak jesteśmy przy filmach to ja niedawno trzasnąłem sobie "Miasto Złodziei" (The Town). Dobry, nawet lepiej niż dobry i idealnie wchodzący w tematykę "napadów" GTAV.

 

W ogóle to czekam czy Rockstar jak przed MP3, L.A. Noire czy RDR zapoda filmy jakie warto obejrzeć przed Piątką. Nie zdziwię się jak będzie Miasto Złodziei.

Odnośnik do komentarza

 

 

No jak jesteśmy przy filmach to ja niedawno trzasnąłem sobie "Miasto Złodziei" (The Town). Dobry, nawet lepiej niż dobry i idealnie wchodzący w tematykę "napadów" GTAV.


No, zayebisty. Widziałem dobry rok temu i jak R* zaczął przedstawiać to na czym opierać się będzie piątka to od razu sobie o nim pomyślałem.

A akcja

jak robili napad, poprzebierani za siostry zakonne


to już w ogóle pasowałaby mi do nowego GTA :D

Odnośnik do komentarza

Co wy z tym spolszczeniem. Przecież to nic pewnego, że nie będzie. Nie mogą jeszcze potwierdzić. Na polskie napisy do MP3 też długo czekaliśmy, a zapowiedź ich była krótko przed premierą.

 

Nie wiem po co umieszczać broń w bagażniku zamiast zawsze mieć kilka rodzajów przy sobie. W każdym razie wrzucanie ludzików do bagażnika to byłoby coś. Mam też nadzieję, że będzie można kupować bomby i podpinać do podwozia. Trochę telefonów do Packiego w czwórce wykonałem po te bomby. A wysadzić auto z ofiarą w środku to też dobra sprawa :D

Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem decyzji Rockstara. Max Payne 3,gra i seria nie tak popularna jak GTA doczekal się lokalizacji,a GTA V już nie? Lul trochę

 

Spolszczenie GTA V wymaga o wiele wiele więcej pracy. Ja nadal wierzę w napisy PL.

 

Okładka w tym miesiącu :yahoo: mam nadzieję że będzie tradycyjna i że nie pokażą jej 31 stycznia -_-

Odnośnik do komentarza

lol, mało? Jak na gre która ukaże się tylko na konsolach to dość dużo, takie liczby osiągnął u nas BF3 czy Wiedźmin wliczając wersje pecetowe.

 

250 tys sztuk to gdzieś 1/4 osób posiadających X360 lub PS3 w Polsce musiałaby nabyć GTA V.

Edytowane przez MaZZeo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...