Skocz do zawartości

GTA V - dyskusja ogólna


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Gram od paru dni i kurde, coś nie mogą się wciągnąć. Może to kwestia zmienionego podejścia do gier w ogóle, bo 10 lat temu po kupieniu San Andreas nie mogłem się oderwać od konsoli i nie wyobrażalna byłaby sytuacja, że na polu pada, ja mam wolne i siedzę w domu, a nie mam w ogóle ochoty włączać nowego GTA. Chyba już odwykłem od free-roamingowej zabawy, nie jara mnie już zwiedzanie dla zwiedzania, robienie rozpierduchy, największą frajdę dają mi misje fabularne, ewentualnie sprawdzanie takich bajerów, jak net i tv (ze względu na humor). Zagrałem raz w tenisa i już wiem, że tego nie zrobię ponownie. Mam 8 h na liczniku, jeszcze bez Trevora, i tak jak wspomniałem, nie chce mi się włączać konsoli. Nie wchodzi w grę jakiś większy kryzys, bo zaliczam sobie po kolei zaległe tytuły i czerpię z tego duży fun. Pewnie jeszcze się to rozkręci, no ale miałem potrzebę to wyrzucić z siebie.

Odnośnik do komentarza

Pierwsze 40h były cudowne. Ledwo wyłączałem grę, a już chciałem zagrać w nią ponownie. Jednak po pewnym czasie gra mi się przejadła. Minęło kilka miesięcy od tamtego momentu, ale nic się nie zmieniło. Nie chcę mi się w to GTA grać. Co ja mówię, ja nie mogę na tę grę patrzeć!

Jasne, próbowałem to zmienić. Zacząłem grę od nowa, wykonałem kilka misji. Na więcej nie miałem ochoty. Nawet bujanie się po mieście samochodem, tak świetne w poprzednich częściach, nie daje mi funu.

Myślę, że jestem po prostu znudzony tą serią. Chociaż nie, w Vice City mogę grać i grać. Hm...

Odnośnik do komentarza

Mam kurde to samo. Parę dni temu odpaliłem V z myślą że pogram sobie dłużej porobię złota w misjach a tu 10min i już nie mam ochoty. A taki hajp był przed premierą. Może po prostu muszę odpocząć od sandboxów, tytuł musi przeleżeć swoje by wrócić do niego z sentymentem i wywalonym jezorem tak jak wracam do Vice City czy SA. Huy wie

Odnośnik do komentarza

Prawie sierpień a tu nadal zero info na temat fabulanego DLC (miało wyjść w tym roku). Jeśli przesunęli to na przyszły rok to chyba coś grubego muszą szykować, obsrałbym się gdyby dali kompletnie nowe tereny (North Yankton).

 

Aha, było jakieś info na ile osób będzie multi na next-genach?

Odnośnik do komentarza

Po IV i V starsze cześci są tak skostniałe, że niegrywalne. Próbowałem przechodzić SA, ale nawet przeogromny sentyment nie pomaga.

Nieprawda. W starsze części gra się równie fajnie; a po latach (kiedy zna się juz lepiej angielski) stwierdzam, ze miały one lepszy humor aniżeli nowe części (w V nie grałem, nie dotyczy). Wszelakie audycje radiowe to kosmiczne jaja, szczególnie te w Vice City (audycja z pastorem wymiata - "chciałem pomóc ludziom w Grenlandii, wysłałem im moje książki za free by mogli poczytać, a oni je spalili w ogniu by się ogrzać, szmaciarze", albo inny tekst z tego samego programu - (facet przyszedł nago do studia, reprezentował nudystów) "czuje się taki wolny, patrzcie chłopaki, podskakuje sobie!"; "owszem, kłamałem, że odkryłem nudyzm dopiero w pewnym wieku, kłamałem. Ogółem mam dużo problemów ze sobą, potrzebuje pomocy, przytulcie mnie". Mistrzostwo to też matka od dzieci, wyciagajaca flaki ze swiniaka zapodajaca tekstem "moje dzieci ucze samodzielnosci, wypuszczam ich na dwór zeby upolowały sobie jedzienie, ostatnio upolowały listonosza!". W ogole każda postać w tych rozmówkach radiowych to poziom wyżej niż w nowych częściach, takie moje zdanie.

 

A jezeli chodzi o czysty gameplay to... Nie wiem do czego pijesz. Model jazdy lepszy niż w większości nowych gier, owszem, brakuje systemu osłon i innych takich, ale nie przeszkadza to zbytnio w czerpaniu zabawy z gry. Wszystkie niedoróbki te gry nadrabiają klimatem : ) 

Odnośnik do komentarza
Gość mate5

Po IV i V starsze cześci są tak skostniałe, że niegrywalne. Próbowałem przechodzić SA, ale nawet przeogromny sentyment nie pomaga.

 

 

Grałeś na konsoli? Vice City np. zawsze było niegrywalne na konsolach przez sterowanie. No kur.wa jak może być grywalna gra, której trzon gameplay oprócz jeżdżenia stanowi i strzelanie i to strzelania jest z autoaimem? Vice City na pc jest osom.

Odnośnik do komentarza

Owszem, grałem, bardzo dużo nawet. I może własnie ze względu na to, że się zwyczajnie do dziwnego CELOWANIA (bo sterowanie jako sterowanie było ok, samochody, helikoptery, motory, łódki i samoloty prowadziły/pilotowały się jak powinny; a chodzenie pieszo tez nie było takie złe, chociaż bardzo brakowało swobodnego obracania kamerą.)
Natomiast co do celowania - masz racje, było, spartolone (albo inaczej - źle rozwiązane :> ) a autoaim bym bardzo słaby, czesto namierzał nie to co powinien. Mimo wszystko, przebolałem to i czerpałem z gry mega frajdę. 
Nie rozumiem tylko dlaczego nie dano nam możliwości swobodnego celowania? Chyba, że ukryte jest to pod jakimś guzikiem (jak np. w VCS pod strzałką w dół o ile mnie pamięć nie myli)

Odnośnik do komentarza

mate, zwróć uwagę,że bronx pisał o SA, w którym masz normalny celownik, wiem, że każda okazja, żeby spropsować PC jest dobra, ale nie w tym rzecz.

 

W ogóle, "zawsze było niegrywalne", heh. Jasne, że rozwiązanie z SA i późniejszych części jest lepsze, ale mnie grało się bardzo dobrze i nie przypominam sobie, żeby ktoś był wtedy niezadowolony. Pamiętasz w ogóle, czy mówisz o graniu po paru latach od premiery ? Obniżenie poziomu trudności strzelanin niemal do zera za sprawą myszki zostało z pewnością przyjęte z aprobatą przez graczy PC.

Tak czy siak, wymęczyłem mocno każdą część w pierwszym roku, dwóch od premiery i stwierdzam, że dla mnie seria nie nadaje się zbytnio do powrotów po latach, pod względem czysto gejmplejowym. Bo jeśli chodzi o sentyment (muzyka itd.) i powtórzenie sobie fabuły, to inna bajka. Sęk w tym, że zniechęca do tego własnie gra właściwa.

 

A w piątce właśnie zacząłem zabawę Travorem i przyznam, że gierka nabiera trochę rumieńców. Świetny klimat nowych miejscówek, nowe opcje, latanie itd.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość mate5

Obniżenie poziomu trudności strzelanin niemal do zera za sprawą myszki zostało z pewnością przyjęte z aprobatą przez graczy PC.

 

Granie z autoaimem to kpina i tyle. Jakby samochody same jeździły do celu w vice city, to też byś zachwalał? Piszesz, że nie chcesz wracać do gry przez mechaikę gameplayu, na pc gameplay w ogóle nie skostniał oprócz może modelu jazdy, który w czwórce i piątce jest o klasę lepszy.

 

To nie jest cw, mówię serio - spróbuj zagrać w vice city jeszcze raz, tym razem na pc. Będzie ci się grało równie przyjemnie co ponad dekadę temu.

 

 

 

 

 

 

 

BTW dalej nie było żadnego info o single'owym dlc do piątki?

Edytowane przez mate5
Odnośnik do komentarza

Wiesz, to nie przez celowanie nie mam ochoty wracać do serii, te gry są na tyle rozbudowane, że jeden ich aspekt nie przesądzi sprawy, po prostu nie mam specjalnej ochoty na całokształt zabawy, a na PC też swego czasu grałem. Porównanie auto aima do jazdy samochodem jest na tyle z doopy, że się nawet nie ustosunkuję (poza tym, że niczego nie zachwalałem).

Jeszcze się skończy na tym, że mimo wszystko odpalę to VC i wsiąknę lepiej niż w piątkę.

 

 

Raven taki zły na minusy z przyczajki w CW, a tu proszę.

Odnośnik do komentarza

Byłoby info już. Poza tym sama konwersja sprzeda się rewelacyjne bez żadnego DLC (trailer remastera ma prawie 10 mln wyświetleń, większość gier może pomarzyć o takich wynikach). DLC dadzą później, na przykład na początku roku jako oddzielna gra tak jak EFLC i z pakietem V+DLC. I kolejna obrzydliwa suma pieniędzy wpadnie.

 

S(pipi)y.syny sprzedali 30 mln w przeciągu dwóch miesięcy, ciekawe jak wynik będzie się prezentował za rok od teraz.

Odnośnik do komentarza

hm zauważylem cos dziwnego - w statystykach mam napisane że wykonałem 65 misji fabularnych z 69, a przecież już dawno przeszedlem gre i widzialem napisy końcowe, a nawet  ztego co pamietam mialem wtedy (rok temu) napisane że wykonałem 69/69 nie wiem czy to jakiś błąd czy co, ktoś tak miał?

Misje Lestera.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...