Skocz do zawartości

Fifa 11


Rekomendowane odpowiedzi

Jakie to niezwykłe,że robimy dośrodkowanie na dobiegającego napastnika,czy odgrywamy po ziemi do lepiej ustawionego kolegi,albo strzały z 16m,a to już wogóle nie realne klepka i wyjście sam na sam,a jeszcze można podać prostopadle........(pipi) ale schematy! a Bacelona w rzeczywistości tylko podaje i podaje..........

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

przekłada sie...

 

natomiast w multi są wałki różne...wybierając "quick match" mozesz zagrac na normal speed, mozesz miec fast lub slow;-)

 

serio, wystarczy, ze trafisz na mnie przykładowo , który zawsze ustawiam slow i ci mnie dolosuje

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zachwyt FIFĄ minął z nieco innego powodu. Otóż jako samotnik sporo gram w sportówki online i choć PES również nie jest ideałem (dlaczego fani futbolu nie mają swojego NBA 2K11???) FIFA rozbroiła mnie zupełnie. W czym problem? W poziomach trudności. Otóż początkowo byłem zachwycony poziomem Legendary. Po kilkudziesięciu meczach okazało się jednak, że konsola zwyczajnie oszukuje (w PESie od ponad dekady tego nie zauważyłem, jeżeli istnieje to jest naprawdę fajnie zakamuflowane). I nie robi tego w sposób dla sportówek standardowy - tzn nie przyśpiesza swoich grajków względem gracza, ale już dopakowuje ich fizycznie jak najbardziej. I tak na poziomie Legendary Zlatan odbija mi się od Xavich i innych Sneijderów jak pingpongowa piłeczka. Ale to byłoby jeszcze do zniesienia. Najgorszy jest absolutny brak realizmu w meczach na najwyższym poziomie trudności. Gra przypomina hokej, nawet najsłabsi piłkarze walą triki rodem z FIFY '97, strzały z pierwszej piłki lądują idealnie przy słupkach. Zrzuć poziom trudności na World Class powiecie? Otóż spróbowałem. I co? Zagrałem 3 mecze - z Realem, Barcą i Interem. I o ile obrona trzymała poziom i obyło się bez oszustw i full pressingu na całym boisku, tak atak w wykonaniu CPU był żałosny. Pomyślałem, że to zbieg okoliczności i uruchomiłem mecz z Barcą, gdzie naprawdę starałem się odpuszczać rywali. Niestety strzały Messiego i Villi lądowały na autach. Dla mnie gra jako single tym samym nie istnieje.

Schematów jako takich nie zauważyłem, choć rzeczywiście idąc 1on1 zawsze można wycofać do drugiego napastnika. Tak jak ktoś napisał - potencjał technologiczny jest olbrzymi, ale doprawdy nie rozumiem zachwytów światowej prasy. Przy tegoroczny PESie spędziłem ponad sto godzin, FIFA zraziła mnie po 20 :/

Odnośnik do komentarza

e tam, ja skonczyłem sezon w trybie menagera , grając Chelsea, wygrałem Premierleague i Traczę , zaproponowali mi kontynuacje pracy z Chelsea, posadę w MU i Man City , jakiegos sredniaka z niemieckiej ligi i Reims- słabeusz z ligi francuskiej broniacy sie przed spadkiem.

 

wybrałem ten ostatni klubik i jest niezły hardkor. Budzet malutki , renoma zadna- np chciałem kupic Rudnevsa z Lecha to mi odmówił hehe, piłkarze mają noty rzedu 56 , ostatnio grałem z OL i stawałem na uszach a i tak dostałem w dupe

 

 

Nie żebym jednak siedział nad tym jakos duzo, jeden meczyk dziennie, dla relaksu...

 

 

A w PES oszukiwano również , jak miałes przegrac to działy sie cuda , piłkarze ostrzeliwali słupki , poprzeczki, kiksowali na pustą bramke itd

 

 

no i tez ubolewam nad brakiem piłkarskiej NBA 2k...kiedys zreeztą pisałem, ze jak 2k sports zapowie symulacje piłki to nawale sie z radosci jak biszkopt :D

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Szczerze mówiąc właśnie tego w FIFIE mi zabrakło - na najwyższym poziomie trudności nie sposób przejść dwóch rywali zwykłym dryblingiem. A przecież taki Messi nie robi żadnych trików - jego najbardziej zabójcza broń to balans ciałem. W FIFIE taki drybling niestety nie istnieje, bo obrońcy roztaczają pole magnetyczne i jedyny sposób na rozklepanie obrony to dziesiątki podań. Na szczęście w prawdziwym futbolu czasem liczą się również umiejętności indywidualne :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Pewnie na asyście wszystko. Z resztą, wypróbuj wszystkie i graj tak jak Ci wygodnie. Jak masz dużo czasu możesz poeksperymentować z manualem. Jak mniej i chcesz tylko pograć dla relaksu to graj na asyście/semi.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio kupiłem Pes'a 2011 na PS3 z ciekawości chciałem się osobiście przekonać jak ta seria się obecnie ma do FIFy i muszę przyznać, że gameplay to jest taka mała tragedia, może są nieco efektowniejsze szczały, ale nie ma płynności i wszelkie animacje są strasznie sztywne i mało intuicyjne. Jest jednak pewien aspekt w którym PES miażdży FIFe, a mianowicie menu i cała otoczka gry, świetnie wyglądają licencjonowane LM i LE, dość fajnie Copa Libertadores, fajny jest wybór drużyn i strojów, ogólnie główne menu jest o niebo lepsze niż w FIFie. Dla mnie idealna kopana to byłoby połączenie gameplayu z FIFy i całą otoczkę z PESa.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

gram czasami w sieci a jaki jest swposob na chelse ? bo oni majom droge i anelke i oni so za szybcy, dogonic ich nie da sie nawet pujol nie dal rady mi besens

Po pierwsze kupić słownik !!

 

 

Moje pytanko jak zapisywać powtórki ze strzelonych bramek w multi ?

W grze jest zakładka theatr mode ale tam mi się nic nie zapisuje why ?

Odnośnik do komentarza

Mam spory problem ,gram dużo arsenalem ,ale problem tyczy się właściwie każdej drużyny jaką gram .

 

Bardzo łatwo tracę piłkę w sytuacji gdzie mam podanie górą ,przyjmuję zawodnikiem na klate ,a wplecy wchodzi mi obrońca i bez problemu piłkę odbiera tak jak by się do niego przykleiła co gorsza po takich wejsciach mój grajek pada na glebę i leży "5min"

 

Kolejna sprawa to akcja po ziemi mijam typa zwodem ,lub wypuszczając sobie piłkę do przodu ,przeciwnik wystawia nogę piłka jego po mimo tego ze był już minięty ... no i znowu mój grajek na glebie . strasznie mnie to ...... .

 

Kolejna sprawa jakim ustawieniem grać mecze online próbowałem każdego dostępnego i jakoś nie mogę wybrać najbardziej uniwersalnego .

 

Często gram z Kontry +atak jesli przeciwnik jest mocniejszy lub wysokim presingiem + atak .

 

Możecie coś poradzić ?

 

Bo jak trafiam na typa który gra Chelsea lub Barceloną w dodatku w hooj ofensywnie to nie można nic zrobić ... nawet jak pójdzie prostopadła piłka na wolne pole i mój zawodnik dobiegnie do niej pierwszy to w 8/10 przypadków obroncy i tak mnie dogonią i odbiorą piłkę :/

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

uzywaj gry ciałem by sie zastawic, by zawodnik przybrał postawę "na ugiętych nogach" - wtedy cie nie beda przewracac. Ja mam to pod R2 (ps3) , nie wiem czy to deflautowo tak jest, sprawdź w instrukcji ale chyba tak...

 

 

 

formacja...musisz znależc cos dla siebie, nie ma uniwersalnej ...no moze 4-4-2 ale czy ci taka pasi to juz twoja kwestia...

ja gram 4-5-1 + ustawienie superofensywne, dzieki temu mam dominacje nad srodkiem pola a i piłkarze ochoczo wybiegają do akcji

 

 

Chelsea...cóż, nie graj przeciw Chelsea, szkoda nerwów, jesli przeciwnik jest na twoim poziomie lub lepszy bedzie bardzo ciezko, strasznie przepakowany team, tak samo jak real

 

 

 

 

 

Edytowane przez Orson
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tu nie chodzi o żadne zastawianie się za pomocą L2 czy R2. To jest po prostu błąd gry, który można łatwo wykorzystać. Nie oszukujmy się - przyjmowanie piłki na klatkę piersiową jest po prostu strasznie SPIER.DOLONE. Tak się chwalili na premierze, że poprawili ten element w stosunku do FIFY10, a tak naprawdę jeszcze go popsuli. Szkoda, że grając z CPU jesteśmy co chwilę je.bani w dupę przez chore akcje typu przenikanie przez klatkę piersiową, co niestety w drugą stronę nie działa. Zresztą... co się będę produkował. Błędów w tej edycji jest tak dużo, że brakłoby mi życia na opisanie wszystkiego. Liczę na POPRAWĘ w FIFIE12, bo inaczej się wkur.wię, sprzedam w pizdu i nigdy nie wrócę do FIFY.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...