Skocz do zawartości

Forza Motorsport 4


Gość bigdaddy

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie co jest najlepsze? Gra miała premierę tydzień temu, a nie pojawiły się w temacie żadne narzekania. Po prostu Forza 4 nie ma żadnych cech, które mogłyby być określone jako typowe wady.

 

A soundtrack spoko, dynamiczna muzyka w tle bez wokalu świetnie wpisuje się w charakter gry.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Zrobili sporo roboty, którą nie da się pochwalić na trailera, ale którą osoby grające w FM3 wychwycą. Wczoraj, kurde nie pamiętam, który to tor, chyba Sebring - na tym długim łuku przed metą gdzie z asfaltu zjeżdża się na te płyty, zmienili ich ułożenie i auto nie tylko drga tak jak w Forza 3, ale przy większej prędkości normalnie nim podrzuca. Positano ma już bardzo dobrą jakoś tekstur na kostce brukowej, itp. itd :)

Odnośnik do komentarza

Wiecie co jest najlepsze? Gra miała premierę tydzień temu, a nie pojawiły się w temacie żadne narzekania. Po prostu Forza 4 nie ma żadnych cech, które mogłyby być określone jako typowe wady.

 

A soundtrack spoko, dynamiczna muzyka w tle bez wokalu świetnie wpisuje się w charakter gry.

Wady ma - brak Nurba 24h zwykly i jest dość słabo oddany do rzeczywistego, to jest dla mnie największą wada tej gry, kolejna to brak pór dnia, warunków pogodowych, kolejną ale już dużo mniejszą to brak szyb w kokpicie, pewnie Forza 5 na next gena bedzie juz to wszystko oferowała z jeszcze lepszą grafiką powiedzmy poziom Autovisty + mocne AA podczas wyścigu.

Edytowane przez peter
Odnośnik do komentarza

Wiecie co jest najlepsze? Gra miała premierę tydzień temu, a nie pojawiły się w temacie żadne narzekania. Po prostu Forza 4 nie ma żadnych cech, które mogłyby być określone jako typowe wady.

Kazda gra ma wady i Forza nie jest wyjatkiem.

Mysle ze brak narzekania to kwestia nastawienia na gre przed premiera.

Wiele jest gier ktore zapowiadaja sie super, budujemy sobie jakies wyobrazenie o danej produkcji, po czym gra wychodzi i okazuje sie ze "to jednak nie to".

W przypadku Forzy jest inaczej. To przed premiera bylo narzekanie. Brak pogody, zmiennych warunkow atmosferycznych (generalnie wiekszych zmian widocznych na pierwszy rzut oka) sprawil ze wielu nastawilo sie na FM 3.5.

Okazuje sie ze feeling podczas grania jest zupelnie inny niz w poprzedniczce i w sumie ciezko stwierdzic dlaczego, ale jest po prostu znacznie bardziej miodna.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W rzeczy samej... miód dosłownie wylewa się z ekranu :). Gra wady ma, ale zupełnie nie da się o nich myśleć i nie są w stanie nam przeszkadzać :).

 

Co mi się jeszcze bardzo podoba, to niespotykana dotąd w serii różnorodność w prowadzeniu poszczególnych samochodów... taki SLS, LFA czy nowy McLaren to po prostu 3 zupełnie inne światy :).

 

No i ta autovista... początkowo uważałem to za zbędny bajer, ale jak się tym troszkę pobawiłem, to straciłem rachubę ile to już razy spadłem z kanapy :P. Odwzorowanie samochodów w tym trybie jest kosmiczne... można tak krążyć w okół fury i podziwiać ją godzinami :)

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Różnice w róznych typach aut są dobrze oddane. Takie Camaro już mocno średnio nadaje się do klasy S, wysoko usadowiony środek ciężkości i za słaby docisk kół przy tej mocy silnika i na szybkich łukach potrafią człowieka doprowadzić do ku*wicy, idealnie za to nadaje się Italia, a ta z kolei nie jest optymalna do R3.

Odnośnik do komentarza

Wiecie co jest najlepsze? Gra miała premierę tydzień temu, a nie pojawiły się w temacie żadne narzekania. Po prostu Forza 4 nie ma żadnych cech, które mogłyby być określone jako typowe wady.

 

A soundtrack spoko, dynamiczna muzyka w tle bez wokalu świetnie wpisuje się w charakter gry.

gra sama w sobie nie ma dużych wad, raczej małe pierdółki do poprawy:

- uboższe ustawienia audio niż w fm3 i brak opcji edytowania soundtracka fm4

- brak możliwości używania w autovista innych lokacji mimo że mamy je do oglądania samochodów

- AA na niektórych trasach w oddali daje po oczach ale to już problem tej generacji konsol

- brak Nurba 24h mimo że jest GP i długi odcinek, sama trasa to wersja z 2006

- w zależności od samochodów dobre i biedne zniszczenia, pewnie kwestia licencji

- brak Porsche i nocnych wyścigów (większe wady)

 

To tyle :D

 

Reszta gry jest fantastyczna, tak jak pisali poprzednicy, niesamowicie miodna i wciągająca, gra ma duszę, dopracowana, oprawa AV jest numerem 1 na konsolach, model jazdy i fizyka świetna, zróżnicowane eventy, autovista, ok. 150 wszystkich tras, 540 samochodów klasy premium (-/+) w gt5, świetne oświetlenie, bardzo dobre A.I., ogromna społeczność i rozbudowanie gry.

Wielki kombajn dla fanów motoryzacji.

Odnośnik do komentarza

Zapomniałeś dodać, że przy F4 model jazdy w GT5 to mistrzostwo świata.

:lol: :ph34r:

 

Akurat Porsche miało być, tylko EA wszystko popsuło chcąc wypromować za wszelka cenę swojego crapa NFS: The Run.

Tez jestem zly ze F4 nie ma porsche, ale zeby od razu okreslac NFS TR mianem crapa?!

Tak swoja droga, wie ktos na jak dlugo EA zawinęło licencje na wylacznosc?

 

Opinie po demie były raczej mało pozytywne, więc pewnie będzie duży krok wstecz od Hot Pursuit ;)

Odnośnik do komentarza

Akurat Porsche miało być, tylko EA wszystko popsuło chcąc wypromować za wszelka cenę swojego crapa NFS: The Run.

Tez jestem zly ze F4 nie ma porsche, ale zeby od razu okreslac NFS TR mianem crapa?!

Tak swoja droga, wie ktos na jak dlugo EA zawinęło licencje na wylacznosc?

licencje to oni mają od 1999/2000 i to chyba bezterminowo, teraz premiera NFSa którego promują Porschakami. Możliwe że po premierze gry usłyszymy o DLC do FM4.

Odnośnik do komentarza

Jedyne co mogę powiedzieć na temat modeli jazdy z 2 i 4 to to, że w czwórkę łatwiej gra się na padzie, bo jednak wspomaganie przy takiej grze delikatnie czuć, sama fizyka jazdy jest bardzo mocno zblizona. Rodzyny, że jest nierealistyczna pominę ;) Jechałem nie raz po torze, moze nie Ferrari czy innymi super autami, ale jeśli chodzi np o jazdę autami do 150 koni FWD czy np Mazdą MX5 mam porównanie.

Odnośnik do komentarza

Jedyne co mogę powiedzieć na temat modeli jazdy z 2 i 4 to to, że w czwórkę łatwiej gra się na padzie, bo jednak wspomaganie przy takiej grze delikatnie czuć, sama fizyka jazdy jest bardzo mocno zblizona. Rodzyny, że jest nierealistyczna pominę ;) Jechałem nie raz po torze, moze nie Ferrari czy innymi super autami, ale jeśli chodzi np o jazdę autami do 150 koni FWD czy np Mazdą MX5 mam porównanie.

ja jeździłem po torze Gallardo i również mam porównanie.

 

Ps.przed chwila specjalnie uruchomilem jeszcze raz obie gry ten sam tor + gallardo,i wciaz podtrzymuje forza ma najwiecej wspolnego z realizmem w tej kwestii

Edytowane przez poli_x
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...