Skocz do zawartości

Forza Motorsport 4


Gość bigdaddy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość donsterydo

To że wycięli procesor to okazało się plotką, która po prostu bardzo szybko została rozdmuchana jako fakt. Na forum VGChartz widziałem specyfikację Kinect i jednym z komponentów był chip/procek. Tylko się o link nie pytajcie bo było to już jakiś czas temu i teraz nie znajdę :) Wszystko okaże się po premierze Kinect.

Odnośnik do komentarza

tylko że info o 15% to była plota i chodziło o 15% jednego rdzenia konsoli....Kinect ma procesor, więc nic nie będzie zabierał.

Zresztą pierwszy pokaz fm4 i macanie samochodu, na 1.5 roku przed premierą już pokazuje że jest lepiej niż w fm3 ;]

 

To nie była plota tylko słowa Alexa Kipmana, głównego programisty Kinecta. To on także powiedział, że z Kinecta wyrzucono procesor w celu obniżenia kosztów produkcji. Dodatkowo Kinect dysponuje mniejszą głębią obrazu (rozdzielczość 320x240, wcześniej stosowano 640x480), co wiąże się z mniej dokładnym śledzeniem ludzkiego szkieletu (urządzenie rozpoznaje 20 punktów ciała, podczas gdy wcześniej radziło sobie z 48 punktami). Specyfikacja podana przez Play.com nic nie wspomina o procesorze wewnątrz Kinecta. Zarzućcie linkiem, który to oficjalnie potwierdza, bo mnie to ciekawi.

 

bigdaddy nie sugeruj się pierwszymi materiałami o Forzy 4, bo pierwsze to najczęściej są wyrenderowane. Tak samo było w przypadku Forzy 3 oraz GT5.

Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

tylko że info o 15% to była plota i chodziło o 15% jednego rdzenia konsoli....Kinect ma procesor, więc nic nie będzie zabierał.

Zresztą pierwszy pokaz fm4 i macanie samochodu, na 1.5 roku przed premierą już pokazuje że jest lepiej niż w fm3 ;]

 

To nie była plota tylko słowa Alexa Kipmana, głównego programisty Kinecta. To on także powiedział, że z Kinecta wyrzucono procesor w celu obniżenia kosztów produkcji. Dodatkowo Kinect dysponuje mniejszą głębią obrazu (rozdzielczość 320x240, wcześniej stosowano 640x480), co wiąże się z mniej dokładnym śledzeniem ludzkiego szkieletu (urządzenie rozpoznaje 20 punktów ciała, podczas gdy wcześniej radziło sobie z 48 punktami). Specyfikacja podana przez Play.com nic nie wspomina o procesorze wewnątrz Kinecta. Zarzućcie linkiem, który to oficjalnie potwierdza, bo mnie to ciekawi.

 

bigdaddy nie sugeruj się pierwszymi materiałami o Forzy 4, bo pierwsze to najczęściej są wyrenderowane. Tak samo było w przypadku Forzy 3 oraz GT5.

 

jaki render fm4 co ty za głupoty wypisujesz...tak samo jakie rendery fm3 o_0 już pierwszego dnia E3 pokazali gameplay i można było pograć, tak samo z fm4...czysty gameplay.

 

 

co do danych z play.com to wszystko przekręciłeś:

 

- 640x480 32-bitowe kolory przy 30 klatkach na sekundę

- śledzenie 20 stawów na każdego aktywnego gracza

 

20 stawów dla 2 graczy jednocześnie a nie 20 punktów dla jednego gracza... :rolleyes: Kinect dalej rozpoznaje 49 punktów na ciele, same dłonie + palce to ponad 14-16 punktów.

Według tabeli play.com tam nawet nie ma gdzie napisać o procesorze.

Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

o konkretne info na temat chipa uderzaj do donsterydo.

Nie było oficjalnej wiadomości że chip został wywalony ani że wrócił, to są ploty. Developerzy dostali kinecta 1.5 roku temu i jego specyfikację techniczną pod która robią gry więc można sądzić że od tamtego czasu jest zamknięta.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Gość donsterydo

Turn10 ma ode mnie kredyt zaufania, tylko mają jeden problem - pojemność DVD. Jeżeli podstawowa płyta będzie musiała zawierać wszystkie nowe ficzery to jeszcze wiecej takiej zawartości jak trasy i samochody będzie trzeba przenieść na kolejne płyty, tak płyty bo wydaje mi się, że jeśli dodadzą sporo nowości to gra wyjdzie na 3x DVD.

 

Zresztą kto wie czy przypadkiem w Forza 3 nie zobaczyliśmy zmiennych warunków pogodowych i pory dnia/nocy tylko dlatego, by Forza 4 mogła się wystarczająco odróżniać od Forza 3.

 

Zrobili smaka na E3 i teraz czlowiek czeka na jakieś konkretne info :)

 

Wszystko też zależy od tego w jakim stopniu uda im się wdrożyć nowe ficzery bo jeśli zrobią tak, że np. zmienne warunki pogodowe i cykl dnia/nocy będą na wszystkich trasach to będzie grubo.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

Dla mnie wystarczy, jak całkowicie wyeliminują ten paskudny aliasing (szczególnie na Suzuce, bleee :yucky: ), poprawią oświetlenie, dodadzą deszczyk i kilka nowych torów (marzy mi się Spa i Monza). No - model jazdy mogą jeszcze doszlifować, by był ciut bardziej wymagający. Poleją to wszystko nowym, świeżym sosem i będzie ok ;)

 

Na molocha pokroju GT5 raczej nie ma co liczyć, no chyba, że M$ opłaca się wydać grę na 5 DVD :teehee:

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Jakiego molocha :) Największe różnice między GT5, a Forza 3 to warunki pogodowe i cykl dnia i nocy, grafika. Samochodów GT5 ma ok. 250, reszta to kopiuj wklej z GT4. Forza na starcie miała ok. 400 aut. Tras obie gry mają tyle samo, nie licząc wariacji to Forza 3 ma chyba 2-3 więcej. Jak Turn 10 się postara to spokojnie będą w stanie przeskoczyć GT5 pod względem zawartości, reszta to kosmetyka.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Może być i 300 aut jakby było po jednym modelu bez wersji wyścigowych tego samego auta itp. Jeśli zrobiliby 30 unikalnych lokacji i nawszystkich wariantach dali deszcz/śnieg, cykl dnia i nocy to byłby mega wypas. Z punktu widzenia gry wyścigowej zbyt wiele nie da się już wymyślić bo niby co. Ewentualnie motocykle i więcej licencji na jakieś specyficzne rodzaje wyścigów.

Odnośnik do komentarza

nowe licencje owszem, marzy mi się WTCC i rozbudowanie DTM. motocykle fail, to nie PGR. pojemność płyt to nie problem. FM3 już była wydana na 2 nośnikach więc co stoi na przeszkodzie by dać trzy, lub nawet 4 dopakowane dvd? tym bardziej w dobie instalacji i niemałych już dysków. ktoś zaraz napisze że nie każdy ma dysk, nie każdego stać na kupno nowego itd. no trudno. pora zainwestować. rynek idzie do przodu i obecnie dysk to podstawa dobrego i wygodnego grania.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy to zdjęcie już przypadkiem gdzieś nie było (w końcu to tablica z FM3) ale... zobaczcie na sam dół, widać deszcz i wyścigi po zmroku. Czyżbyśmy dostali w następnej częśći zmienne warunki pogodowe ? Oby, bo patrząc na ostatnie zapowiedzi GT5 to raczej nie zadowolę się nowymi trasami.

Takie tam moje pobożne życzenia... ;]

forzarain.th.jpg

Heh...ta tablice widzialem grubo przed premiera FM3 ale wtedy nie zwrocilem uwagi a shoty z deszczem :unsure:

Ten "ficzer" wylecial pewnie z powodu ustalonej daty premiery i niemoznosci w tym czasie dopracowania tego jak nalezy.

Ale pozwala mi byc spokojnym o deszcz w kontynuacji ktora uderzy za rok :)

Niestety oficjalnej zapowiedzi nie uswiadczymy predzej niz na nastepnym E3.

Odnośnik do komentarza

FM4 na pewno będzie miała deszcz, czy zmienne pory dnia to nie wiem. Na pewno będzie więcej samochodów i tras, prosiłbym tylko o wprowadzenie trudniejszego modelu jazdy bo w trójce było łatwiej utrzymać samochód niż w dwójce. Grafika pewnie też będzie lepsza. Zobaczymy jak to będzie z Kinectem bo w normalną grę na tym nie wierzę. Niech lepiej MS weźmie się za kierownice, a nie jakieś bzdurne sterowanie.

 

Niech tylko dadzą więcej niż 8 samochodów na trasie. Pliz.

Edytowane przez MajorZero64
Odnośnik do komentarza

prosiłbym tylko o wprowadzenie trudniejszego modelu jazdy bo w trójce było łatwiej utrzymać samochód niż w dwójce.

Popieram w 100%...w FM2 fizyka i odwzorowany ciezar samochodow to byl sam miod...w trojce dopiero foru od klasy S wzwyz prowadzily sie jak nalezy natomiast klasa A i nizej zdecydowanie stracily na swojej rajcownosci..wystarczy przejechac sie F355 czy Gallardo na Suzuce w FM2 potem w FM3 zeby poczuc duza roznice.

Przydaloby sie wiecej dlugich fantazyjnych tras...Amalfi rzadzi (sam design przypomina mi troche NFS Porsche).

Marzy mie sie tez Spa i Monza.

Edytowane przez Magik
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

http://www.youtube.com/watch?v=hRQmWCnaFB0&t=0m37s

Dopiero dzis zauwazylem ze w demku na E3 fury podczas wyscigu nie mialy przyciemnianych jak w FM3 tylko normalnie wymodelowane wnetrza :P Do tego sporo poprawione oswietlenie w kokpicie i wkoncu dynamiczna kamera FPP...a to w zaledwie 6 miesiecy po premierze trojki...szkoda ze na konkretne info o grze bedziemy musieli poczekac prawdopodobnie do E3 2011 :(

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Ale masz zapłon :P Na filmach z zamkniętych pokazów pierwsze czym się chwalili to właśnie lepsze oświetlenie ;)

 

Podejrzewam, że konkretniejsze informacje odnośnie kolejnej Forzy dostaniemy w przeciągu 3 miesięcy, tym bardziej że niedługo premiera GT5 i może T10 będą się chcieli pochwalić co na tle konkurencji szykują w kolejnej grze.

 

orion50: Przez prawie 5 lat nie mieli konkurencji i się starali jak mogli to myślisz, że teraz jak w końcu na horyzoncie jest jakiś konkretny konkurent to cofną się w rozwoju ? Mało prawdopodobne choć nigdy takiej możliwości nie można wykluczyć.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

@ Magik

Nie chcę się czepiać... ale gdzie ty tam widzisz normalnie wytmodelowane wnętrza? Ja widzę to samo co w FM3, czyli przeźroczyste (tylko, że jakby mniej przyciemnione) i tyle.. w pewnym momencie było widac kawałek wnętrza ale podobnie jak w FM3 był on czarny.

Co by zaraz jakiś big... mnie nie zaatakowął. Nie twięrdzę, że w pełnej wersji in-game będzie taka lipa jak w FM3 ale na tym filmiku nie widać żadnych zmian (poza ruchomą kamerą w środku i lepszym kontrastem, bo oświetleniem bym tego nie nazwał).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...