Skocz do zawartości

Forza Motorsport 4


Gość bigdaddy

Rekomendowane odpowiedzi

400 euro ? Eeee, co to jest dla maniaka :teehee: (żart, chyba by mnie po(pipi)ło by dać tyle za kierownicę).

 

Swoją drogą nie mogę pojąć, że do X-a nie ma kiery klasy DFP - niezniszczalna konstrukcja, wspaniała jakość wykonania i precyzja, do tego świetna cena.

Na myśl o kółku M$ mam odruchy wymiotne, a Logitech DriveFX (niedawno kupiłem i się srodze zawiodłem) z racji braku Force Feedbacku do simów się nie nadaje :confused: . Jednym zdaniem - mamy kibel z kierownicami :(

 

Sorry za offtopa, ale niemożność pogrania w Forze na dobrej kierownicy sprawia, że mi się scyzoryk w kieszeni na ten przeklęty Microsoft otwiera :diablo:

Odnośnik do komentarza

Tu bardziej rozchodzi się o to, że Sony podpisało jakiś cholerny deal z Logitech'em i przez to Xbox dostaje same ochłapy (a, że przy okazji MS robi trochę kłopotów z licencjonowaniem sprzętu to inna bajka).

 

Zobaczymy, może przy okazji Forzy 4 (nie wiem czy tylko ja to zauważyłem, ale gdzieś po drodze zgubiło się Motorsport, wszystkie serwisy nazywają to po prostu Forza 4) zmieni się to i dostaniemy w końcu koło dla prawdziwych kierowców. Oby.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Taki mały cytacik dotyczący "Forza Motorsport Preview" na E3 wygrzebałem na forzamotorspory.net

 

The next full Forza Motorsport experience, which utilizes some of the ideas presented in this demo, will ship in 2011.

 

Czyli potwierdzone bankowo, że Forza 4 wyjdzie w 2011 roku. Oby tylko "niektóre pomysły" nie obejmowały jazdy możliwej tylko z Kinect.

Odnośnik do komentarza

Nie mam pytan. FORZA 3 mnie juz masakrowala modelem jazdy i grafika, ale widze ze dostaniemy kolejna swietna scigalke. Zal, ze na PS3 takie GT wychodzi juz 5 rok. Smiech na sali, niech jeszcze raz ja przeloza i wyjdzie razem z nowa FORZa !

 

Wróciłem ostatnio do FM3 i znów wsiąkłem...Model jazdy to coś niesamowitego, każdy samochód to zupełnie inny model jazdy, staram się zmieniać non-stop samochody, żeby grało się jeszcze fajniej.Różnice w prowadzeniu różnych aut są naprawdę kolosalne, każde auto ma inny promień skrętu, inne zawiesznie, wspaniale czuć także masę pojazdu, nie wspominając o rzeczach tak oczywistych jak różnice w prędkościach i przyśpieszeniach.Pod względem modelu jazdy GT5 zostanie raczej w tyle, jeśli będzie taki jak w prologu, bo to inna liga (chociaż w prologu też jeździło mi się bardzo fajnie, jednak do forzy nie ma to porównania).Aktualnie katuję grę na padzie, ale kiedyś grałem na kierownicy Drive FX, której niestety musiałem się pozbyć, ale nawet na tym kółku grało się wyśmienicie, więc wyobrażąm sobie co musi się dziać na porzadnej kierce z konkretnym force feedbackiem np. Porshe lub G25 (jakby dało się ją podpiąć pod Xa).

Tak więc jeśli chodzi o jazdę to Turn10 nie muszą nic zmieniać w F4, ale chciałbym żeby:

 

- postarano się o większą liczbe tras (nie ma znaczenia czy fikcyjnych czy prawdziwych, ważne żeby były dobre do jazdy)

- zmieniono trochę tryb kariery (może jakieś urozmaicenia, typu różne rodzaje wyścigów, lub np. zaliczanie jakichś zadań wymyślonych przez twórców - coś na wzór licencji z GT itp)

 

- dodano zmienne warunki podogowe ( chociaż deszczyk, alepewnie nic z tego nie będzie, no ale byłoby super)

 

- zaimplementowano zmienne pory dnia (wystarczyłyby po prostu trasy w nocy dla odmiany)

 

- dodano tryb pro dla hardcore'ów, jak ludzie wcześniej wspominali

 

- no i jak ktoś wcześniej pisał, żeby dodanie liczby do tytułu nie było oparte tylko na dodaniu do F3 obsługi kinectem i oglądania samochodów (sam motyw z 'lizaniem' TAKIEGO samochodu z bliska jest świetny, do tego wszystko jest fajnie opisane).

Edytowane przez 44bronx
Odnośnik do komentarza

Rewolucji napewno nie bedzie, ba....jestem przekonany ze nie bedzie takich zmian jakie byly pomiedzy FM2 i FM3. Watpie ze beda zmienne warunki pogodowe...ciezko by bylo utrzymac 60fps przy zacinajacym deszczu, pozatym wymagaloby to solidnej przebudowy samego modelu jazdy.

Licze przede wszystkim na powrot tras z jedynki (Tokyo, Blue Mountains itd).

Mam nadzieje ze jednak wroca do domelu jazdy z FM2 ktora byla znacznie bardziej wymagajaca od trojeczki.

Odnośnik do komentarza

Rewolucji napewno nie bedzie, ba....jestem przekonany ze nie bedzie takich zmian jakie byly pomiedzy FM2 i FM3. Watpie ze beda zmienne warunki pogodowe...ciezko by bylo utrzymac 60fps przy zacinajacym deszczu, pozatym wymagaloby to solidnej przebudowy samego modelu jazdy.

Licze przede wszystkim na powrot tras z jedynki (Tokyo, Blue Mountains itd).

Mam nadzieje ze jednak wroca do domelu jazdy z FM2 ktora byla znacznie bardziej wymagajaca od trojeczki.

 

 

W GT5 deszczyk będzie, więc jeśli Turn10 chce stworzyć sensowną konkurencję grze od Polyphony to zmienne warunki pogodowe powinny się w nowej Forzy znaleźć i tyle.

Odnośnik do komentarza

Błędne myślenie...to tak jakby powiedzieć że GT5 musi mieć wszystkie kokpity czy tak zaawansowany tuning wizualny jak w FM3 by nowe Gran Turismo było sensowna konkurencją dla FM3.

Czy GT4 było solidną konkurencją dla pierwszej FM? Ano było...pomimo tego że w przeciwnienstwie do gry od T10 nie było wogole uszkodzeń.

Obie serie mają swoje "ficzery" których na próżno szukac u konkurencji. ;)

Odnośnik do komentarza

Błędne myślenie...to tak jakby powiedzieć że GT5 musi mieć wszystkie kokpity czy tak zaawansowany tuning wizualny jak w FM3 by nowe Gran Turismo było sensowna konkurencją dla FM3.

Czy GT4 było solidną konkurencją dla pierwszej FM? Ano było...pomimo tego że w przeciwnienstwie do gry od T10 nie było wogole uszkodzeń.

Obie serie mają swoje "ficzery" których na próżno szukac u konkurencji. ;)

 

Może i masz rację, ale mamy 2010 rok i zmienne warunki pogodowe w racerach powinny byc standardem, tym bardziej, że nawet najbardziej skostniała seria samochodowa świata wprowadza takie rzeczy (mowa oczywiście o GT), PGR4 pokazał, że można to zrobić i o całkiem nieźle.Poza tym myślę, że dodanie deszczyku to nie jest jakaś rzecz nie dozrobienia, tym bardziej, że silnikm fizyczny forzy trzeciej jest naprawdę mega zaawansowany.Pożyjemy zobaczymy, skoro chcą dodawać numerek w tytule, to niech on będzie poparty jakimiś innowacjami, bo dodanie sterowania kinectem mnie nie interesuje, bo raczej nawet tego śmiesznego urządzenia nie kupię.

Odnośnik do komentarza

No mamy rok 2010...i poki co zmienne warukni atmosferyczne nie sa standardem (w przeciwienstwie do widoku z kokpitu :lol: ).

Owszem PGR4 pokazal ze mozna...ale PGR chodzi w 30 FPS a nie 60 (i potrafi sie troche dlawic przy wiekszej ulewie). Zrobic takie efekty zachowujac przy tym animacje w 1 ramce bedzie niezwykle trudnym zadaniem. Ale kto wie...moze sie uda (zwlaszcza ze seria PGR przeszla chyba pod skrzydla Turn10). ^_^

Czy GT bedzie mialo dynamicznie zmieniajaca sie pogode to tez dopiero sie okaze...jeszcze jakies 2 tygodnie temu Kaz na pytania o pogode odpowiadal "Maybe" co nie nastraja optymizmem biarac pod uwage listopadowa premiere. Ale trzymam kciuki ;)

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Kinect zabiera zasoby X360 - około 15%. Jak więc Turn 10 chce pod względem graficznym w Forza 4 podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej? Że nie wspomnę jeszcze o zmiennych warunkach pogodowych... Zastanawia mnie to.

 

Pomyśl trochę. Nawet jeśli, to tyczy się to tylko specjalnego trybu gry pod Kinect, a nie całej gry. Jazda na Kinect nie będzie miała nic wspólnego z resztą gry bo to będzie tylko dodatkowy ficzer i to zubożony względem normalnych wyścigów.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

To Ty pomyśl trochę. Przy produkcji Forzy 4, Turn 10 będzie musiało wziąć pod uwagę, że w każdej chwili, na każdej trasie, włączony może być Kinect. Od samego początku gra będzie projektowana tak by te 15% zostawić na rezerwę - kosztem czegoś innego. To, że dla Kinecta może być tylko dodatkowy tryb nic nie zmienia.

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza

No mamy rok 2010...i poki co zmienne warukni atmosferyczne nie sa standardem (w przeciwienstwie do widoku z kokpitu :lol: ).

Owszem PGR4 pokazal ze mozna...ale PGR chodzi w 30 FPS a nie 60 (i potrafi sie troche dlawic przy wiekszej ulewie). Zrobic takie efekty zachowujac przy tym animacje w 1 ramce bedzie niezwykle trudnym zadaniem. Ale kto wie...moze sie uda (zwlaszcza ze seria PGR przeszla chyba pod skrzydla Turn10). ^_^

Czy GT bedzie mialo dynamicznie zmieniajaca sie pogode to tez dopiero sie okaze...jeszcze jakies 2 tygodnie temu Kaz na pytania o pogode odpowiadal "Maybe" co nie nastraja optymizmem biarac pod uwage listopadowa premiere. Ale trzymam kciuki ;)

 

 

Nie chodzi mi o dynamicznie zmieniającą się pogodę podczas wyścigu, wystarczyłoby coś na zasadzie, że odpalasz wyścig i daje suchą (ładna pogoda), lub mokrą nawierzchnię (deszcz), a to już byłoby dużo, do tego zmienne pory dnia (tu też nie musi być nic dynamicznie, po prostu raz daje poranek, raz popołudnie, wieczór, lub noc).Już w pierwszych motoGP takie rzeczy były, to dlaczego miałoby nie być tego w F4 z 2010 r?Tym bardziej, że jazda na śliskim to pewnie zmiana kilku parametrów, a graficznie nie wymagam, żeby to jakoś obłędnie wyglądało, w tej grze najważniejszy jest feeling z jazdy, a kto z nas nie chciałby pojeździć jakimś super samochodem z tylnym napędem na mokrej nawierzchni...?;)

 

PS: niech oni coś zrobią z tymi kokpitami, bo naprawdę średniacko wyglądają, a to jest dla mnie najlepszy widok - najlepiej czuć furkę.

Odnośnik do komentarza

Prawda....brak jazdy w nocy to jakas pomylka...tym bardziej ze na co niektorych trasach w starej FM1 jezdzilo sie w nocy i w przypadku takiego Tokyo wygladalo to oblednie.

Sliska nawierzchnia sama w sobie jest jak najbardziej do zrobienia....zwlaszcza ze po premierze FM3 tysiace graczy psioczyli ze chca deszczu, a na oficjalnym forum FM3 w temacie gdzie daja sugestie na temat serii, ten ficzer jest wymieniany najczesciej :)

Kokpity napewno poprawia...dosc powiedziec ze zostaly oine dodane do gry "za piec dwunasta"...jeszcze 5 miesiecy przed premiera w kokpicie wogole nie bylo oswietlenia i animacja chodzila w 30 fps. ;)

Odnośnik do komentarza

Prawda....brak jazdy w nocy to jakas pomylka...tym bardziej ze na co niektorych trasach w starej FM1 jezdzilo sie w nocy i w przypadku takiego Tokyo wygladalo to oblednie.

Sliska nawierzchnia sama w sobie jest jak najbardziej do zrobienia....zwlaszcza ze po premierze FM3 tysiace graczy psioczyli ze chca deszczu, a na oficjalnym forum FM3 w temacie gdzie daja sugestie na temat serii, ten ficzer jest wymieniany najczesciej :)

Kokpity napewno poprawia...dosc powiedziec ze zostaly oine dodane do gry "za piec dwunasta"...jeszcze 5 miesiecy przed premiera w kokpicie wogole nie bylo oswietlenia i animacja chodzila w 30 fps. ;)

 

Oświetlenie nadal jest mizerne, jedyne co jest w kokpitach to średnie, ząbkowane, cieniowanie.Jedynym plusem kokpitów jest ich szczegółowość, bo trzeba przyznać, że odwzorowano wszytko bardzo dokładnie, szkoda, że brakuje wykończenia, czyli właśnie lepszego oświetlenia (nie mylić z cieniowaniem) i szyb, bo szyba bez jakichkolwiek refleksów wygląda jakby jej tam po prostu nie było.Ogólnie do grafy nie mam zastrzeżeń, bo to co prezentuje FM3 mi w zupełności wystarcza, jedyne co boli to właśnie te kokpity.W takim NfS:Shi(f)cie kokpity są wykonane świetnie, więc w FM też powinny.

Bardzo cieszy mnie to, że dużo ludzi wymaga od F4 zmiennej pogody i jazdy w nocy, mam nadzieję, że twórcy wezmą sobie to do serca i przygotują coś sensownego.

Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

To Ty pomyśl trochę. Przy produkcji Forzy 4, Turn 10 będzie musiało wziąć pod uwagę, że w każdej chwili, na każdej trasie, włączony może być Kinect. Od samego początku gra będzie projektowana tak by te 15% zostawić na rezerwę - kosztem czegoś innego. To, że dla Kinecta może być tylko dodatkowy tryb nic nie zmienia.

 

tylko że info o 15% to była plota i chodziło o 15% jednego rdzenia konsoli....Kinect ma procesor, więc nic nie będzie zabierał.

Zresztą pierwszy pokaz fm4 i macanie samochodu, na 1.5 roku przed premierą już pokazuje że jest lepiej niż w fm3 ;]

Edytowane przez bigdaddy
Odnośnik do komentarza

 

 

tylko że info o 15% to była plota i chodziło o 15% jednego rdzenia konsoli....Kinect ma procesor, więc nic nie będzie zabierał.

Zresztą pierwszy pokaz fm4 i macanie samochodu, na 1.5 roku przed premierą już pokazuje że jest lepiej niż w fm3 ;]

To jak wkoncu jest? Na poczatku mial byc ale od CES caly czas twierdzono ze wycieli procesor ze srodka bo niby za drogo wychodzilo.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...