Skocz do zawartości

Pieprzenie


Rekomendowane odpowiedzi

Przypomniało mi się jak kiedyś czytałem Moje dwa i cztery kółka i pomyślałem, że polecę. Nie pamiętam już szczegółów, ale książka w interesujący sposób, słowami naocznego świadka, opisywała rozwój motoryzacji w Polsce oraz przygody kierowcy w czasach, kiedy samochody mieli tylko nieliczni.

 

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/12636/moje-dwa-i-cztery-kolka

Edytowane przez Mustang
Odnośnik do komentarza

Na weekend musiałem skoczyć osobiście po części do pilnego zlecenia więc wziąłem z pracy służbowego Focusa prosto z salonu. No nie powiem po przesiadce z E36 doznałem szoku. I już nieważne ze 1.5 diesel bez mocy. Samochód jechał jak krążownik. Cicho, wygodnie i szybko. 5 godzin w trasie zleciało przyjemnie.

 

Ja nie rozumiem tych łbów co mówią że 15 letnia seria 5 jest lepsza niż nowy Focus z salonu. Przeciez w tym Focusie nic mi nawet nie zaskrzypiało. Nic nie wali. Leci przez wsie 140km/h a w środku cisza.

 

Za 20 miesięcy będę kupował nowy samochód. E36 zostaje bo szkoda za grosze oddać. Wpierw zastanwialem się nad BMW w okolicach 40k ale chyba jednak wolę brać nawet jakąś Fabie z salonu jak ma być tak jak w tym Focusie.

 

No bo co ja kupie za BMW za 40k? E91 z 2007? To już będzie 10-letnie auto.

Odnośnik do komentarza

To jest Focus z korbotronikiem i dieslem 1.5. Raczej nie topowy model a golas. Mustang dobrze to podsumował. Nawet w Fabii bedzie lepiej niż w 15 letnim wypierdzialym aucie. Choć muszę się przejechać taka 10-letnia serią 3. Zobaczymy czy spisze się dobrze. Zacząłem się powoli zrażać do starych aut.

Edytowane przez WisnieR
Odnośnik do komentarza

Mimo że od zawsze jestem z wolennikiem nowych auto to jak te 10letnie BMW będzie w dość dobrym stanie to nawet nie ma co przyrównywać do takiej Fabi bo będzie przepaść pod względem komfortu, właściwości jezdnych itd.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Balonie jeździłem w wielu 10-letnich BMW i to, że są to BMW, wcale nie ratuje je przed tym, że są 10-letnie. Zaczyna świrować elektronika, plastiki skrzypią, coś się połamie, drzwi ciężej chodzą itd. Ot samochód zaczyna się starzeć.

 

Nie myślę o nowym aucie z salonu bo na takie mnie nie stać - chyba że na Dacie Duster - a o jakimś właśnie 2-latku.

 

Choć i tak muszę sprawdzić jak sprawuję się seria 3 po ponad 5 latach. Może nie jest tak źle.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście bo w PL jak ktoś kupi nowe z salonu to będzie sr ał do środka, palił szlugi w środku i jeździł tylko po drogach gruntowych. Tym bardziej że 2,5-3 letnie auto będzie pod opieką ASO.

Biorę zawsze auta z salonu i sprzedaje po ok 5 latach w stanie idealnym. Dziwne prawda?

 

Edyta: Co to za zmiany avka?! Szejdi myślałem że to ta ameba mroku!

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

nie no można kupić w polsce fajny samochód, nie mówie, że nie, ale w przypadku niemieckiej motoryzacji ja osobiście wybrałbym się do NRD albo najpierw oczywiście poszukał w internecie ogłoszeń.

 

 

 

no zmieniłem avatar niedawno na taki znaleziony w google i agresja na forum w moją stronę znacznie wzrosła, dziwne

Edytowane przez Szejdj
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj kupa policji jeździła u mnie po mieście, jakieś zwykłe patrole. PRzebudowują u nas pewien odcinek drogi i bym wpakował się prosto w radiowóz, bo prawie nie zauważyłem znaku STOP XD na szczęście zatrzymałem się przed wyjazdem z podporządkowanej i jeno się spojrzeli co odpier.dalam. PRzez tą poje.baną przebudowę musiałem jechać bocznymi drogami i w momencie jak ruszałem z wyje.banego wzniesienia 3 razy mi zgasł, masakra. Nie na takich wzniesieniach się uczyłem startować, n o i wdziałem jak koleś za mną robi facepalm :P

Edytowane przez Plugawy
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...