Skocz do zawartości

Pieprzenie


Rekomendowane odpowiedzi

To że ktoś źle zaparkował nie oznacza, że mogą mu bezkarnie niszczyć samochód. Akurat w Szczecinie w ten weekend były tzw. Dni Morza, to była nagonka. Tak to w centrum parkują gdzie tylko popadnie i nic z tym nie zrobią, no ale wiejski spęd jest to trzeba się pokazać i przy okazji komuś roz(pipi)ać automatyczną skrzynie biegów. Ulungi umysłowe (pipi)a.

 

Nigdy nie zaparkowałeś niepoprawnie? Mi się nie raz zdarzyło gdy była zmiana organizacji ruchu i postawili zakaz parkowania, a ja stawałem na pamięć. Niech odholują bo taka ich praca i chwałą im za to, ale zrobią to poprawnie.

Odnośnik do komentarza

To że ktoś źle zaparkował nie oznacza, że mogą mu bezkarnie niszczyć samochód. Akurat w Szczecinie w ten weekend były tzw. Dni Morza, to była nagonka. Tak to w centrum parkują gdzie tylko popadnie i nic z tym nie zrobią, no ale wiejski spęd jest to trzeba się pokazać i przy okazji komuś roz(pipi) automatyczną skrzynie biegów. Ulungi umysłowe (pipi).

 

Nigdy nie zaparkowałeś niepoprawnie? Mi się nie raz zdarzyło gdy była zmiana organizacji ruchu i postawili zakaz parkowania, a ja stawałem na pamięć. Niech odholują bo taka ich praca i chwałą im za to, ale zrobią to poprawnie.

 

 

Nie, szanuje swoją kieszeń i czas aby odszukać potem auto w razie odholowania. Nie doprowadzam do sytuacji, w której parkuje w miejscu, gdzie mogliby mi cokolwiek zrobić a i chętnie się przejdę i korona z głowy mi nie spadnie jak zaparkuje gdzieś dalej. Ale to pewnie znowu ja i znowu niepopularny styl życia, że mi się nigdzie nie śpieszy i nie muszę parkować jak matoł i totalny ignorant aby być 10 minut szybciej tylko zostawiam samochód jak cywilizowany człowiek.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

RWB to swego rodzaju kult - anonimowy żółtek postanawiający rasować stare prosiaki, który nagle staje się guru tuningu, choć jego dzieła zazwyczaj ocierają się o kicz. No i ta pretensjonalna nazwa. Koncept chaotycznego świata - tak podobno tłumaczy się z niemieckiego rozwinięcie skrótu "RWB". Poziom cebulaków tatuujących sobie nad lędźwiami chińskie czy tam gotyckie znaczki.

 

Mimo wszystko szanuję, na filmikach koleś od RWB wiecznie pozuje z ćmikiem, jakże zapomnianym atrybutem wspaniałych mężczyzn sukcesu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ponad 2 k za przegląd samochodu. Chyba czas zmienić 8 letni samochód. Ceny części za duże i coraz więcej do wymiany. Portfel bolał jak rachunek otrzymałem. Wziąłem przelew bo na taką sumę przygotowany nie byłem. Chevrolet Epica super do jeżdżenia ale drogi w eksploatacji.

Odnośnik do komentarza

Ponad 2 k za przegląd samochodu. Chyba czas zmienić 8 letni samochód. Ceny części za duże i coraz więcej do wymiany. Portfel bolał jak rachunek otrzymałem. Wziąłem przelew bo na taką sumę przygotowany nie byłem. Chevrolet Epica super do jeżdżenia ale drogi w eksploatacji.

Z drugiej strony to w większości planowe wymiany z tego co rozumiem. A przy takich można też spróbować samemu zdobyć części i dać wymienić w lokalnym warsztacie. Zrobiłem już tak z mechanizmem tylnej szyby, a niebawem z hamulcami pewnie podobnie rozwiążę sprawę (tarcze oraz klocki z neta i robocizna sama w warsztacie).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Rok temu byłem e46 na przeglądzie i dostałem info, że zostało 30% sprawności amortyzatorów w całym samochodzie i diagnosta na odchodne powiedział, że jak za rok przyjadę z takim złomem to mi nie podbije przeglądu. Byłem wczoraj w innej stacji i wyszło ponad 70% sprawności, a diagnosta był zachwycony kondycją samochodu. Jedyne zastrzeżenie miał do spalonej żarówki podświetlającej rejestrację z tyłu.

Na jakieś 3 tygodnie przed przeglądem, ktory bmw ledwo przeszło pojechałem do szanowanego w mojej rodzinnej miejscowości mechanika, celem sprawdzenia układu chłodzenia, bo beema lubiła czasami coś popuścić z chłodnicy, a akurat zbierałem się do wyjazdu do Chorwacji. Diagnoza? Walnięta uszczelka pod głowicą, koszt robocizny - 1500zł. "Do Gdańska bym tym nie jechał, a co dopiero do Chorwacji w takie upały!", powiedział mi ów mechanik. Zabrałem samochód i pojechałem. Bez problemu przejechałem ~3k km w upałach, a e46 padło 10km od domu. Co padło? Śruba odpowietrznika chłodnicy - 10zł.

 

Gdybym choć trochę nie interesował się tematem, to byłbym już ponad 2 kafle w plecy, a tak to cieszę się sprawnym, choć nieco powolnym samochodem. 

Odnośnik do komentarza

No to już masz dwóch mechaników, którym możesz podziękować za współpracę. Jak masz BMW to u mnie w TST jest gość, który zajmuje się tylko tymi samochodami, jest dość drogi, ale ludzie z całej Polski się do niego zjeżdżąją i ma dobrą opinię. Ponoć ma jakiś certyfikat z BMW. Według mnie warto zrobić to 20-30km, ale mieć pewność opinii.

Odnośnik do komentarza

W planach mam e46 328/330i lub nissana s13, ale bez 20k raczej nie kupię sztuki, która będzie warta zakupu. E46 jest teraz masa na rynku, ale niestety większość to ulepy, które nie nadają się do jeżdzenia, Nissan natomiast mocno zdrożał w ostatnim czasie i też te ~20k trzeba mieć. Podoba mi się też pierwsza generacja lexusa sc300/400, ale to na razie za duza kwota jak dla mnie :D 

 

Poza tym, trochę mi szkoda sprzedawać obecne e46, bo kompletnie nic się z nim nie dzieje, buda jest bez rdzy, nic tylko zalewac 95 i jezdzic. 

Odnośnik do komentarza

Infidel, ty szukasz polifta czy przedlifta? Co do polifta to racja, bez 30k raczej nie ma szans na znalezienie dobrej sztuki, ale wydaje mi sie, ze przedlift jak najbardziej do znalezienia.

 

Chcialbym coupe, bo zamiast zamieniac sedana na sedana niewiadomego pochodzenia wolalbym wylozyc pieniadze na swapa.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Za takie np.15-20 letnie V8 zaplacisz ponad 10k akcyzy.

Teraz tylko akcyza do 2l i powyzej 2l. Pozniej maja byc ze 4 kategorie.niby ma to nie uderzyc w najpopularniejsze auta,ale nie rozumiem czemu na wieksze pojemnoscj maja byc tak ogromne oplaty. Obawiam sie,ze skonczy sie tak,ze 90% sprowadzanyvh to beda mniej i rowno niz 1.6L.

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/987966,nowe-stawki-akcyzy.html

 

Do teto warto wziac pod uwage drastyczny wzrost ubezpieczen. 18 latek za 18 letnie polo za 2k moze zaplacic i z 15k ubezpieczenia (slowa multiagenta kilku TU)

Edytowane przez Infidel
Odnośnik do komentarza

CVT to najgrosza skrzynia biegów w historii ludzkości. To chyba był pomysł szatana.

 

Przejechałem się toyotą rav-4 z tą skrzynią i każde przyśpieszenie to obroty na 6-7 tysięcy i notoryczne wycie. No nie idzie wytrzymać. A teraz w każdym japońcu ją dają.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...