Skocz do zawartości

Pieprzenie


Rekomendowane odpowiedzi

Tanie i swietne Cabrio to:

Alfa Romeo Spider

Mazda MX-5

BMW Z3 ( tutaj powyzej 8k)

Audi B4 2.3 ( piekny dzwiek)

 

 

Fajne cabrio dla kobiety:

Fiat Barchetta

 

 

 

Ja caly czas szukam budy AR Spider bo mam silnik 3.0 V6 wlasnie od takiego modelu, niestety ciezko znalezc spidera z zajezdzona V-ką

Edytowane przez Pajda
Odnośnik do komentarza

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Nowe-auto-na-gaz-Czy-to-sie-oplaca-7216225.html

 

 

Instalacje gazowe stały się w Polsce na tyle popularne, że zaczęli je oferować sami producenci samochodów. Redakcja Bankier.pl sprawdziła, ile auto z gazem kosztuje w salonie i kiedy takie rozwiązanie faktycznie przynosi oszczędności.

 

 

Założenia do obliczeń*

Cena benzyny: 5,38 zł/l
Cena gazu: 2,41 zł/l
Średnie zużycie benzyny na 100 km: 7l
Większe zużycie gazu od benzyny: 15 proc.
Miesięczny przebieg: 1 200 km
Cena instalacji z montażem: 3 500 zł
Koszty eksploatacji dla zwykłej, podciśnieniowej instalacji:
60 zł za przegląd co każde 10 000 km
50 zł za wymianę filtrów co 30 000 km
200 zł za naprawy co 60 000 km
63 zł więcej podczas corocznego przeglądu technicznego
11.86 zł/m-c to koszt benzyny zużytej do uruchamiania silnika
 
 
 
Przy danych założeniach, koszt założenia instalacji gazowej (3 500 zł) zwróciłby się po 16 miesiącach użytkowania. Modelowy kierowca rocznie oszczędzi dzięki temu około 1 460 zł.
 
Taka inwestycja nie jest jednak równie rentowna dla osób, które korzystają z auta tylko na dojazdy do pracy. Przy 700 km/m-c zaoszczędzą niewiele ponad 30 zł miesięcznie, a koszt instalacji zwróci się dopiero po ponad dwóch latach. Analogicznie, jeśli pokonywany miesięcznie dystans będzie większy od założonego, system gazowy będzie bardziej opłacalny.
 
Gdy zapadnie decyzja o kupnie samochodu bezpośrednio z salonu, czy warto od razu nabyć wersję z systemem LPG? W kwestii cen, różnice nie są na tyle istotne, by traktować to jako kryterium wyboru. Różnica w jakości wykonania także nie jest pewna. Tygodnik „Motor” podaje, że fabryczne instalacje gazowe zakładane są w autoryzowanych stacjach obsługi, a nie bezpośrednio w fabryce, co może oznaczać, że nie daje to żadnej przewagi względem instalacji zleconych na własną rękę. Fabryczne instalacje mogą posiadać kilka udogodnień (np. oryginalny wskaźnik poziomu gazu), ale mogą również generować wyższe koszty podczas serwisowania ze względu na bazowanie na zagranicznych częściach.

 

takie z dzisiaj wygrzebałem, bo sam się zastanawiałem czy wsadzić gazówkę do auta żony, lecz ona na tyle mało jeździ, że to chyba nie ma sensu....

Odnośnik do komentarza

Siara przech.uj zaje.bioza :D nie szkoda sprzedawać?

 

 

Szkoda mu, ale mówi, że 500 zł rocznie za ubezpieczenie i przeglądy to spora kasa, a auto jeździ może 100 km w sezonie, czasem mniej. Enyłej, auto wisi na alledrogo w zabytkowych. Jak ktoś chce, to znajdzie.

Edytowane przez Siara_iwj
Odnośnik do komentarza

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Nowe-auto-na-gaz-Czy-to-sie-oplaca-7216225.html

 

 

Instalacje gazowe stały się w Polsce na tyle popularne, że zaczęli je oferować sami producenci samochodów. Redakcja Bankier.pl sprawdziła, ile auto z gazem kosztuje w salonie i kiedy takie rozwiązanie faktycznie przynosi oszczędności.

 

takie z dzisiaj wygrzebałem, bo sam się zastanawiałem czy wsadzić gazówkę do auta żony, lecz ona na tyle mało jeździ, że to chyba nie ma sensu....

 

Ty się nie zastanawiaj tylko wygoogluj a znajdziesz kalkulator który ładnie ci przeliczy :) u mnie wyszło że instalacja zwróci się po 5 lat !!! więc prędzej staruszek pójdzie na złom niż będę miał zysk.

Odnośnik do komentarza

Wymieniam te  sprezyny,wahacze, lozyska mcphersona, laczniki stabilizatora u siebie. Jest hardkor, juz w sumie koncowka, ale mialy byc 2 dni, a wyszly 3. 

 

Nowe sprezyny sa tak kure.wsko mocne, ze strzelił mi jeden sciagacz, az podskoczylem pod sufit ze strachu. Huk byk jak wystrzal z AK47. Naciagnieta sprezyne niosłem do amorka jak skrzynke z nitrogliceryna :) 

Odnośnik do komentarza

Wymieniam te sprezyny,wahacze, lozyska mcphersona, laczniki stabilizatora u siebie. Jest hardkor, juz w sumie koncowka, ale mialy byc 2 dni, a wyszly 3.

 

Nowe sprezyny sa tak kure.wsko mocne, ze strzelił mi jeden sciagacz, az podskoczylem pod sufit ze strachu. Huk byk jak wystrzal z AK47. Naciagnieta sprezyne niosłem do amorka jak skrzynke z nitrogliceryna :)

Oj tak, zabawa ze sprezynami jest przednia :).

 

Ja 40min temu tez skonczylem wymiane kompletnej zawiechy przod, wszystkie wachacze, tuleje, stabilizatory. Do tego seryjne amory out i nowy gwint na ich miejsce. 2 dni pracy przy aucie, mnie to sie chyba nigdy nie znudzi :).

 

Pamietales by cala zawieche dokrecic jak juz samochod bedzie stal na kolach?

Odnośnik do komentarza

Jaha, wszystko skrecone podrecznikowk. Kurcze musze tylko w koncu kupic porzadny klucz dynamometryczny. A cala zabawe uratowal pistolet pneumatyczny, bez niego nie ruszylbym starych wahaczy i lacznikow stabilizatora. Tak, wiec porzadne narzedzia podstawa kazdej naprawy. Opuscilem Alfe i przerazilem sie, ze tak wysoko stoi przod, szybko skrecilem sruby i pojechalem na jazda probna, zeby sie wszystko spasowalo i sprezyny "ubily". Jest super! wreszcie moge podstawic podnosnik pod próg:P Jesli chodzi o wymiane, to Gtv byla najbardziej wredna, ze wszystkich moich samochodów. Wszystko scisniete, naprezone jak gacie na Ryszardzie Kaliszu i malo miejsca. Pozniej pokaze foty przed i po wymianie. 

 

Teraz nie dziwie sie, ze chlopaki wstawiaja do Gtv 19 calowe felgi :) Przed wymiana moje 17tki ocieraly o nadkola, a teraz wydaja sie za male.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...