Skocz do zawartości

Pieprzenie


Rekomendowane odpowiedzi

Nie no, aż tak zdesperowany nie jestem. Mam odtwarzacz CD/MP3 ze zmieniarką na 6 płyt, nagłośnienie Rockford Fosgate z subwooferem w bagażniku, więc jednak pocieszam się tym, że jest dobra jakość dźwięku. No bluetooth do muzyki to jedyna rzecz, jakiej mi brakuje w aucie. Super sprawa, łączysz telefon, playlista ze Spotify i cyk dwójeczka.

Odnośnik do komentarza

BMW serii 1 premium.... Dobre żarty. W ogóle BMW po E60 i E90 przestało produkować samochody, które robią wrażenie jak kiedyś. Konkurencja poszła na tyle do przodu, że ta granica pomiędzy Fordem, a BMW powoli zaczyna znikać. Same plastiki w BMW F i G to jakiś dramat. Teraz lepiej kupić chociażby nową Insygnie niż dopłacać do BMW.

 

A tym brakiem muzyki po BT. No cóż dlatego właśnie kupiłem Mondeo zamiast E60. Dla mnie to nie do zaakceptowania, że samochód klasy E60 nie ma BT. Po prostu nie.

Odnośnik do komentarza

@Lucek Ja byłem w Porsche, jestem fanem marki, więc mi się podobało bardzo. Natomiast jeśli ktoś nie jest, to wtedy nie wiem, moja żona np się nudziła ;) Bylo kilka modeli, których nigdzie indziej nie widziałem. Jak idziesz z audioprzewodnikiem, to spędzisz tam około 2-3h, w zależności czy chcesz np posłuchać silników z głośników, zrobić sobie zdjęcie w 911 itd. Jeśli bez audiotoura, to odejmij spokojnie z godzinę 

Edytowane przez second
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ja byłem w Mercedesie. Jest fenomenalne - nowoczesne i pełne ciekawych eksponatów. Jak bawisz się w słuchanie opisów, oglądasz filmy, można spokojnie spędzić tam pół dnia. Napisałem o nim tutaj parę lat temu, w 2012 może? 

 

I nie trzeba być fanem marki, bo auta są bardzo zróżnicowane.

Edytowane przez Mustang
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 18.09.2011 o 21:48, Mustang napisał:

Co do pytania powyżej - nadal aktualne, ale nie o tym chciałem.

 

W wakacje udało mi się wybrać do muzeum Mercedesa w Stuttgarcie. Wyjątkowe miejsce, w którym wypada spędzić cały dzień, bo naprawdę jest co oglądać. Ponieważ w aktualnej formie powstało zaledwie pięć lat temu, a znajduje się w najważniejszym miejscu dla chyba najsłynniejszej firmy motoryzacyjnej świata, można domyślić się, że koszty nie grały roli przy planowaniu ekspozycji, co skutkuje kolekcją idealnych samochodów, prezentowanych zgodnie z najnowszą modą, za pośrednictwem obrazu i dźwięku, a nie opisów z kartki w gablotce. Niektóre pojazdy zostały wręcz specjalnie odbudowane i zamieszczone w muzeum, np. wyścigowa laweta do przewożenia "srebrnych strzał".

Nie będę jednak więcej się rozpisywał czy zamieszczał zdjęć, powiem tylko, że warto się tam wybrać, szczególnie samochodem i przy okazji pośmigać sobie niemiecka autostradą.

Ale, co jeszcze zwróciło moją uwagę, to połączony z muzeum, wielki trzypiętrowy salon, gdzie modele umieszczone są wg "hierarchii", czyli A, C na dole, E, ML na drugim piętrze, S i modele AMG najwyżej - naprawdę sprawia, że ma się ochotę coś kiedyś tam kupić (i nie mówię tu o czapeczce).

Wreszcie rzecz, która szczególnie mnie zainteresowała to wystawione auta Young Classics. Oryginalne modele z lat głównie 80', 90', doprowadzone przez Mercedesa do perfekcyjnego stanu (naprawdę jak nowe), które normalnie można kupić. Stary - nowy W123 z 1983, z przebiegiem ok. 69k km, w stanie jak nowy, to wydatek 18 450 euro. Dużo, choć i tak znacznie mniej niż kosztowałby kogoś w 1983. Niemniej wygląda pięknie, a jakby ktoś jeździł nim na co dzień, to może miałby szanse zobaczyć jeszcze na czym polegała niegdyś jakość Mercedesa. Na fotkach salon i rzeczony W123.

 

zdjcie0211d.th.jpg zdjcie0208op.th.jpg zdjcie0209l.th.jpg

O tutaj był stary post o muzeum.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

fantastycznie, już nie mogę się doczekać, a to dopiero w połowie sierpnia :( lecę na ślub we Francji i najkorzystniejszą opcją był lot z Berlina do Stuttgartu, dlatego będziemy tylko przejazdem - ale na miejscu już sobie Mercedełka na wycieczkę do Francji zarezerwowałem :wub:

Odnośnik do komentarza

No tak ja Panu pisałem na fejsiku muzeum jest prze prze kozackie  ale sam budynek będący imitacją  fragmentu pierścienia DNA to coś niesamowitego...

 

Porsche też jak najbardziej ale nie ten kaliber.

 

 

p.s. co ciekawe w muzeum Mercedesa przewodnik po Polsku nas oprowadzał.

Odnośnik do komentarza

Tak, bo ma ładną sylwetkę i jest nietuzinkowy.

 

Nie, bo większość ludzi będzie go miała za podróbkę TT, bo pochodzi z okresu zanim Peugeot zrobił się nawet fajny (nowa 308, 3008, 5008, 508) i bodajże to 1.6 THP było skopane w początkowych rocznikach (do sprawdzenia detali).

 

Szczerze, to wolałbym aktualne 308 zamiast RCZ.

Edytowane przez Mustang
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...