Skocz do zawartości

PSX Extreme #156


Rekomendowane odpowiedzi

Widzę,że nikt nie ma za bardzo ochoty odnieść się do moich słów krytyki.Wiem,że użyłem może trochę zbyt mocnych słów i jeśli uraziłem recenzenta(a pewnie tak było) to przepraszam;).Pozwolę sobie jednak dorzucić coś jeszcze.Nie po to macie panowie dziesięciostopniową skalę ocen aby szastać dziesionami na lewo i prawo.Ten film w żadnym stopniu nie zasługuje nawet na ocenę zbliżoną do 10.Ma dobry początek(pierwsze 30 min buduje nieźle nastrój),ale im dalej w las tym niestety gorzej.Liczyłem na jakiś terror psychologiczny z elementami gore a dostałem jatkę bez żadnego poważnego uzasadnienia.Do tego ten "ożywający" glina-totalny bezsens.Dla porównania mogę dodać,że inny gore made in France "Frontier(s) jest znacznie lepszy choć ciągle daleko mu choćby do takiego "28 dni później" czy nawet sequela "28 tygodni później".Także pierwsza "Piła" bije go na głowę pod każdym względem-no może po za muzyką.

P.S

Dzisiaj sprawdzę ile jest warta "Agora" oceniona na 9.Choć prawdę mówiąc obejrzę ten film głównie ze względu na Rachel Weisz-jest boska:)

Edytowane przez QuadraxiS
Odnośnik do komentarza

Akurat 'koleś odpowiedzialny za dział filmowy', czyli Walkiewicz to gość który zna sie na tym o czym pisze (vide recenzje na filmwebie) i np. mi pasuje o wiele bardziej niż Myszaq, do którego nic nie mam- pisze świetnie o grach ale w kwestii filmu z reguły wystarczy mu parę strzelanin, efektów specjalnych itp żeby zapodać 9. Walkiewicz za to przemyca do PSXa mniej mainstreamowe, europejskie warte uwagi produkcje typu 'Jabłka Adama', "Obsługiwałem króla angielskiego' itp. IMO- właściwy człowiek na właściwym miejscu...

ps A wspomnianego, ocenionego przez niego na dychę horroru nie oglądałem, z zasady omijam tego typu kino.

Edytowane przez Wielki K
Odnośnik do komentarza

ah ci nowi na forumku, nie odpowiesz takiemu a juz sie bulwersują : -) aż sobie dziś film ten obejrzę, mnie też walkiewicz zaciekawił (choć koleś ma specyficzny dość gust)

Oceny...jak dee wspomniał wyżej przydałby si reset. Ja bym proponował powrót do korzeni, tj do skali 1-6.

Bo osobiście nie kumam różnicy pomiędzy powiedzmy grą na 3 a grą na 2. Obie są kupą

Odnośnik do komentarza

Widzę,że nikt nie ma za bardzo ochoty odnieść się do moich słów krytyki.

 

I bardzo dobrze, bo jeśli autora, którego nie znasz, nazywasz ograniczonym umysłowo i popapranym fanboyem, to wystawiasz sobie cenzurkę gówniarza zasłaniającego się anonimowością internetu. Trochę grzeczności i ogłady proponuję.

Odnośnik do komentarza

Nie twój interes Koso jak się do kogo zwracam do puki nie zwrócę się do ciebie OK?To raz.Dwa.Przeprosiłem więc nie baw się w adwokata i nie dawaj mi dobrych rad.Tak się składa,że przeżyłem na tym świecie więcej lat niż Ty i nie mam ochoty słuchać twojego pieprzenia o ogładzie i innych tego typu sprawach.Trzy to,że gość pisze recenzje dla filmweb nic nie znaczy.To nie zmienia faktu,że można mieć spaczony gust czego przykładem jest choćby Dycha dla "Inside".Jeśli uważasz,że się mylę i to wasz kumpel jest takim K ekspertem to obejrzyj tego gniota i sam oceń.Szczerze ciekawi mnie twoja opinia bo od zawsze lubiłem twoje recki i styl.Pozdrawiam;)

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie twój interes Koso jak się do kogo zwracam do puki nie zwrócę się do ciebie OK?To raz.Dwa.Przeprosiłem więc nie baw się w adwokata i nie dawaj mi dobrych rad.Tak się składa,że przeżyłem na tym świecie więcej lat niż Ty i nie mam ochoty słuchać twojego pieprzenia o ogładzie i innych tego typu sprawach.Trzy to,że gość pisze recenzje dla filmweb nic nie znaczy.To nie zmienia faktu,że można mieć spaczony gust czego przykładem jest choćby Dycha dla "Inside".Jeśli uważasz,że się mylę i to wasz kumpel jest takim K ekspertem to obejrzyj tego gniota i sam oceń.Szczerze ciekawi mnie twoja opinia bo od zawsze lubiłem twoje recki i styl.Pozdrawiam;)

 

O "GUSTACH" sie nie dyskutuje,to,ze autorowi podobal sie ten film i dal mu taka ocene,to tylko i wylacznie jego opinia.Nie zgadasz sie z ta ocena,masz takie prawo,ale wyjdz stad juz.

Odnośnik do komentarza

Nie twój interes Koso jak się do kogo zwracam do puki nie zwrócę się do ciebie OK?To raz.

 

Nie, nie jest OK. DOPÓKI piszesz na publicznym forum DOPÓTY każdy moze sie odniesc do Twoich slow. Tym bardziej, jesli uzywasz publicznie inwektyw w stosunku do nieznanej Ci blizej osoby. Twoje gusta nie daja Ci takiego prawa natomiast wiek zobowiazuje. Zwlaszcza do kultury wypowiedzi.

EOT. W razie potrzeby zapraszam na PW.

Odnośnik do komentarza

No, ale jedno nie ulega wątpliwości - zarówno oceny Walkiewicza, jak i same jego recenzje trudno do końca brać na serio. Kolo zdążył już nieraz udowodnić jak niesamowicie specyficzny ma gust. W przypadku recek takiego Myszaqa w zasadzie zawsze po przeczytaniu już wiedziałem czy rzeczywiście warto brać się za dany film czy nie, natomiast u Walkiego jest to jeden wielki "chybił-trafił".

Odnośnik do komentarza

Ciekawi mnie czy byłbyś taki skory do obrony tego "znawcy filmu" gdyby cała sytuacja miała miejsce w realu hmm?Czyżby nasz Pan recenzent nie miał odwagi albo argumentów aby przeciwstawić się mojej krytyce?Nie skąd, on pewnie nie ma ochoty podejmować dyskusji na takim poziomie.To dla niego uwłaczające taka jałowa rozmowa z kimś kto nazywa go popapranym fanbojem i upośledzonym umysłowo.Nie jestem dla niego partnerem do dyskusji co?Taki znawca a nie potrafi odróżnić dziury w tyłku od dziury w ziemi:))).Ale zostawmy to już.

 

Za "Agorę" masz plus "recenzencie".Film świetny i co najciekawsze niezwykle prawdziwy.Dla mnie nie jest to co prawda żadna nowość gdyż jestem ateistą od niemal 20 lat,ale dla osób wierzących ten film może być jak prawy podbródkowy.Szczególnie ostatnia scena...Mamy tu więc mały paradoks."Agora",która jest filmem na prawdę bardzo dobrym dostała 9 a na wpół-gówniany "Inside" 10.Ciężko jest porównywać oba te filmy,ale ogólna jakość doznań w obu tych produkcjach jest tak skrajnie odmienna i dzieli je taka przepaść jakościowa,że można odnieść wrażenie iż recenzent ma poważne problemy z logicznym myśleniem.Albo jego osobiste preferencje kompletnie przesłaniają mu zdrowy rozsądek.

 

Tak czy inaczej "Agora" to film ze wszech miar godny polecenia.

Moje zdanie na temat "Inside" nie zmieniło się mimo iż dałem temu gniotowi drugą szansę.Szkoda tylko,że kosztowało mnie to 30 zł.Czy recenzent odda mi te pieniądze?Wątpię.

Edytowane przez QuadraxiS
Odnośnik do komentarza

Sie masz Kazuo! Ten pst to oczywiście nie do ciebie tylko do niejakiego Fenixa.

 

P.S

Ciekawi mnie jaką oceną nasz geniusz zarezerwował dla "Zostań"(org."Stay").Pozdrawiam;)

 

Bardziej już nie mogę.Przynajmniej dopóty dopóki kolo nie zareaguje na moje uwagi.A jeśli tego nie zrobi to znaczy,że słowo jaja poznaje tylko przy okazji jajecznicy;)

Odnośnik do komentarza

Sie masz Kazuo! Ten pst to oczywiście nie do ciebie tylko do niejakiego Fenixa.

 

P.S

Ciekawi mnie jaką oceną nasz geniusz zarezerwował dla "Zostań"(org."Stay").Pozdrawiam;)

 

Bardziej już nie mogę.Przynajmniej dopóty dopóki kolo nie zareaguje na moje uwagi.A jeśli tego nie zrobi to znaczy,że słowo jaja poznaje tylko przy okazji jajecznicy;)

 

Idz juz sobie prosze,myslisz,ze Walkiewicz siedzi i czyta forum 24 na h? Napisz mu list do domu.

Odnośnik do komentarza

ale czego ty chcesz, walkiewicz wyraził swe zdanie w recenzji, ty masz inne i ok, po co sprzedajesz pogarde? Myslisz , ze w ten sposób wciągniesz ludz w dyskusje? Wątpię, pomyślą raczej żeś debil i tak się zakończy

Odnośnik do komentarza

Popełniasz pewien błąd Orson(Welles?:).Ludzie kupują gry i filmy często w oparciu o takie właśnie recenzje.Ja jestem tego przykładem.Widzę 10 to momentalnie mnie to intryguje.Poszedłem i wydałem trzy dychy na gniota.Czy to jest OK?Jak facet chce wyrazić swoją opinie to ma od tego blog albo forum.Recenzja w gazecie jest informacją dla potencjalnego kupującego.Ma go zachęcić albo ostrzec.A jeśli jego recki to taka rosyjska ruletka to jaki jest sens je publikować?Dla osobistej satysfakcji recenzenta?Wybacz...

 

P.S

Nigdzie się nie wybieram Faranell.I wiesz co jest najzabawniejsze?Że nic nie możesz na to poradzić:)

Edytowane przez QuadraxiS
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

No, ale w sumie mają rację, nie licz na to że Walkiewicz Ci tu odpisze. Najlepiej wyślij mu wiadomość przez gg, albo na naszą klasę (nie zapomnij też dodać do czarnej listy). Albo jeszcze lepiej - nie cackaj się tylko od razu nap*erdol mu jak będzie wracaj z pracy. Może dzięki temu poczujesz się lepiej. :kiss:

Odnośnik do komentarza

O jakiej agresji Ty mówisz człowieku?Krytykuje nic ponad to.Może trochę zbyt ostro do czego sam się przyznałem i przeprosiłem.A tego co ludzie o mnie myślą nie wiesz.Te opinie to tylko ułamek i prawdopodobnie wynika to z tego,że mój pierwszy post był zbyt ostry.Podejrzewam iż zdanie na temat mojej osoby będzie ewoluować w kierunku bardziej dla mnie bardziej pozytywnym.A do tego znawcy filmu puszcze maila bo takie zabawy przy pisaniu recenzji są niedopuszczalne w sytuacji kiedy ludzie wydają pieniądze w oparciu o ich treść.Na tym kończę w tym temacie.

Odnośnik do komentarza

A do tego znawcy filmu puszcze maila bo takie zabawy przy pisaniu recenzji są niedopuszczalne w sytuacji kiedy ludzie wydają pieniądze w oparciu o ich treść.Na tym kończę w tym temacie.

 

O jakich zabawach w ogole mowisz, czlowieku? Recenzentowi film sie podobal, Tobie nie - swiete prawo Was obu i nie ma tu o co robic afery, lol oO

Odnośnik do komentarza

Ciekawi mnie czy byłbyś taki skory do obrony tego "znawcy filmu" gdyby cała sytuacja miała miejsce w realu hmm?Czyżby nasz Pan recenzent nie miał odwagi albo argumentów aby przeciwstawić się mojej krytyce?Nie skąd, on pewnie nie ma ochoty podejmować dyskusji na takim poziomie.To dla niego uwłaczające taka jałowa rozmowa z kimś kto nazywa go popapranym fanbojem i upośledzonym umysłowo.Nie jestem dla niego partnerem do dyskusji co?Taki znawca a nie potrafi odróżnić dziury w tyłku od dziury w ziemi:))).Ale zostawmy to już.

 

Za "Agorę" masz plus "recenzencie".Film świetny i co najciekawsze niezwykle prawdziwy.Dla mnie nie jest to co prawda żadna nowość gdyż jestem ateistą od niemal 20 lat,ale dla osób wierzących ten film może być jak prawy podbródkowy.Szczególnie ostatnia scena...Mamy tu więc mały paradoks."Agora",która jest filmem na prawdę bardzo dobrym dostała 9 a na wpół-gówniany "Inside" 10.Ciężko jest porównywać oba te filmy,ale ogólna jakość doznań w obu tych produkcjach jest tak skrajnie odmienna i dzieli je taka przepaść jakościowa,że można odnieść wrażenie iż recenzent ma poważne problemy z logicznym myśleniem.Albo jego osobiste preferencje kompletnie przesłaniają mu zdrowy rozsądek.

 

Tak czy inaczej "Agora" to film ze wszech miar godny polecenia.

Moje zdanie na temat "Inside" nie zmieniło się mimo iż dałem temu gniotowi drugą szansę.Szkoda tylko,że kosztowało mnie to 30 zł.Czy recenzent odda mi te pieniądze?Wątpię.

 

Weź i wyjdź

Odnośnik do komentarza

Wracając do właściwego tematu - numer znakomity, a cieszy spora ilość publi i artykułów stricte technicznych (czekamy wciąż na publikację na ppe.pl dotyczącą odbiorników HD). Odnośnie testu kontrolerów - przydałby się stosowny RING pod koniec roku (jak niegdyś poczyniliście zbierając do 'testów' większość redakcji ;) ).

Odnośnik do komentarza

Akurat 'koleś odpowiedzialny za dział filmowy', czyli Walkiewicz to gość który zna sie na tym o czym pisze (vide recenzje na filmwebie)

 

 

on dał Transformersom "9", to chyba wyczerpuje temat

Pierwsza część jak najbardziej zasługuje na taką ocenę to tak nawiasem mówiąc. A on chyba właśnie jedynce dał 9, dwójkę zjechał ale nie jestem pewien.

 

Heh tego jeszcze nie było kłótni o ocenę filmu. A ludzie zawsze czepiają się tych co się czepiają o ocenę danej gry ;].

 

Ja osobiście wolę "recki filmów" w wykonaniu walkiewicza niż Myszaqa, bardziej się z nimi zgadzam. Po przeczytaniu Regionu filmowego pierwsze co zrobiłem to rzuciłem się w neta w celu obadania co to za horror. Recenzja mocno podkręciła i nie chodzi o ocenę tylko o tą podobno chorą brutalność.

 

Jak widać więcej osób zainteresowało się "Najściem".

 

A już tak nawiasem mówiąc Region filmowy powinien być na ppe.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...