Skocz do zawartości

Catherine


Paliodor

Rekomendowane odpowiedzi

He he. Ale oburzenie. :x

Nom, lament straszny. Ciekawi mnie tylko czy choć część osób tam piszących w komentarzach czytała newsy na temat gry z poza PPE i gazety PSX Extreme. Zapewne nie, bo gdyby chociaż przeglądali czasami Kontownię bądź też Adriasang to wiedzieliby czego się spodziewać po tej produkcji.

Sillent Hill, Allan Wake? Skąd oni wytrzasnęli te porównania i zachcianki co do klimatu gry to ja nie wiem. No i standardowa gadka obecnych graczy grafika jest beee, nie strzelają tylko jakieś głupie klocki się układa buu. Szczerze to nie sądzę by cały gameplay skupiał się na tych klockach, w końcu to ekipa od Person więc z pewnością gra będzie nietuzinkowa ale jednocześnie bardzo grywalna.

Aha teraz zauważyłem kto jest autorem tego news'a, Zax no fakt mój "ulubieniec" z PSX Extreme. Gdyby chociaż oszczędził sobie ten żenujący tytuł artykułu to byłoby pół biedy. Lepiej przecież pokazać te screeny i fragm. gameplay'u i niech sobie każdy wyrobi opinię na temat tej sekcji gry. A nie, że serwują tytuły godne Faktu czy innego brukowca. Po raz kolejny przekonałem się, że nie ma co zaglądać na PPE.

Odnośnik do komentarza

To juz nie pierwszy raz gdy Zax tak poleciał. Podobnie było z newsem o konferencji s-e w styczniu(nawet Enkidou o tym pisał na kontownii). Najlepiej gdy jest mało informacji to sobie dopowiedzieć reszte i już mam obraz gry ułożony, a ze nie się nie podoba to nie kupie tego.

 

Ja tam na catherine czekam i jak będe miał hajs to nawet japonca kupie(wole ten dubbing) chyba że w wersji na ps3 będzie można zmieniać głosy.

Odnośnik do komentarza

Przejrzałem posty w tym temacie i o 'wspinaczce' wiadomo co najmniej od października. W zasadzie wiadomo od początku, czyli od zapowiedzi, ale wtedy nie wiedziano jak dokładnie wyglądać będzie gameplay. : P Mnie też dziwi, że ludzie czekali na grę a teraz jeden nius i król jest nagi. Niby oczekuje się od Atlusa oryginalności, a naprawdę czegoś na modłę SH/AW. Zabawne to trochę. ; )

 

No i takie moje życzenie - redaktorzy PPE mają blogi, więc czy nie mogą swoich poglądów wyrażać tam a na 'głównej' skupić się na informowaniu czytelników? : P

Odnośnik do komentarza

Protip: Po prostu nie wchodźcie na PPE. Tyle jest porządnych serwisów i blogów w sieci, n-ta copy-pasta chyba nie jest nikomu potrzebna? A skoro redakcja chce robić sobie tanie widowisko dla mało wymagających małolatów, to niech robi. Tak jak Konsolowisko zyskało dzięki popularności Hiva, tak PPE cieszy się licznikiem odwiedzin ze względu na magazyn/redakcję. Klapki na oczy i frrruuu... Nas jednak nikt do niczego nie zmusza, w tym do wchodzenia na takie strony. To już przecież ciekawsze rzeczy na forum można wyczytać od przeciętnych użytkowników. W dodatku w znacznie bardziej przyjaznej dla oka formie i bez "cycków na głównej".

 

Jeśli zaś chodzi o Zaxa, jeszcze jakiś czas temu skłonny byłem go bronić, gdyż styl pisania ma całkiem przyzwoity na tle tych wszystkich Myszaqów, Kalich i innych Hivów, a recenzje w piśmie tworzy dość informatywne (nawet jeśli się z opinią nie zgadzałem). Faktycznie jednak, to co czytam okazyjnie na PPE sprawia wrażenie szukania taniej sensacji. Sam nie śledzę jakoś szczegółowo informacji o Catherine, ale już ze screenów i pojedynczych haseł można było dawno temu wywnioskować jak prezentować się będzie właściwy gameplay. Trzeba było naprawdę w jaskini siedzieć ostatnie miesiące, aby ktoś spodziewał się Alana Wake'a czy Silent Hilla. Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że tak wszyscy chwalili Catherine za oryginalność już od pierwszych screenów, a teraz gdy zamiast n-tego FPSa/TPSa/RPGa dostali grę "logiczną", to się burzą. Litości...

 

Aha, grafika nie powala, ale mimo wszystko wygląda przyzwoicie. Płakać nie będę nawet jeśli będzie poziom tylko trochę lepszy niż PS2. Zresztą, Atlus nigdy nie porażał jeśli chodzi o ten aspekt swoich produkcji, a jakoś źle na tym nie wychodził. No i czy przypadkiem nie było mowy, że Catherine to taka "rozgrzewka" i zapoznanie się z PS3/X360 przed kolejnymi zapowiedziami?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Na PPE zaglądam sporadycznie i przeważnie zawsze znajdę jakieś rodzynki. Ogólnie Wszystkie te Konsolowiska,PS3Site i PPE są sobie prawie równe.

Co się zaś tyczy grafiki w Catherine to mi nie przeszkadza jest imo dobra, wstawki animowane są świetne i to mi wystarczy. Zresztą osoby grające w tytuły od Atlus zwłaszcza Persony 3 i 4 wiedzą, że moc tych pozycji tkwiła w przedstawionej historii, postaciach i relacjach między nimi, a nie oczo.(pipi)nej grafice.

 

A pomijając już te nudne wywody to potwierdzono, że Catherine doczeka się wersji demo. Póki co nie wiele wiadomo na jego temat, ale zapewne wraz z nowym rokiem pojawią się nowe informacje co do daty jego premiery na PSN/ XBL. Ja już czekam i obym tylko nie przeoczył go na stronie głównej PSN bo ciężko się czegoś doszukać jeśli dana pozycja nie ma jakiegoś bannera .

Źródło newsa:Kontownia

Odnośnik do komentarza
Zresztą osoby grające w tytuły od Atlus zwłaszcza Persony 3 i 4 wiedzą, że moc tych pozycji tkwiła w przedstawionej historii, postaciach i relacjach między nimi, a nie oczo.(pipi)nej grafice.
I dlatego te osoby są w mniejszości ;). No niestety, ja zawsze powtarzam, że grafika w grach Atlusa jest nie tyle ładna, co stylowa, ale to nie przekona prostych mas spragnionych wybuchów i eksplozji. Dlatego też zapewne w erze PS3 i X360 taki "prosty" styl oprawy bardziej niż zwykle wpłynie na sposób postrzegania i popularność kolejnych produkcji Atlusa. Być może się powtarzam, ale przy obecnym rynku i trendach miejsca na oryginalność i ryzykowne posunięcia jest coraz mniej - a już na pewno nie w przypadku, kiedy dany tytuł nie ma za sobą wsparcia określonej marki. Oj kiepsko wygląda przyszłość japońskich gierek, oj kiepsko...
Odnośnik do komentarza

Nie będzie chyba tak źle. Twórcy chińskich gierek po kilku latach zaczadzenia przynajmniej częściowo zaczynają odzyskiwać zdrowy rozsądek. Capcom wywalił Inafune, Bandai Namco lwią część produkcji znowu przenosi do macierzy a SE kupiło Eidos i oni w całym holdingu robią zachodnie gry dla zachodnich odbiorców. Zresztą warto sobie przypomnieć lata, gdy to PS2 raczkowało. Większość osób które dziś piszą "Japonia lulz" wtedy nie potrafiło jeszcze czytać, ale też gdzieś ze dwa lata minęły nim gry zaczęły prezentować oczekiwany poziom. Pamiętam, że pełno było szlochań z tym związanych, że PS2 to nie to co miało być i w ogóle. Różnice między tym co dzisiaj a tym co wtedy? Zachodni developerzy na konsolach byli kompletnie do d*py (well, większość z nich nadal jest, przynajmniej na konsolach bo nie wiem jak na PC) a i rynek handheldów nie wyglądał tak dobrze. Teraz większość japońskich twórców wychodzi pewnie z założenia, że nie muszą być dojeni przez platformy stacjonarne więc wybierają PSP/NDS a za jakiś czas 3DS/PSP2.

 

Byłbym skłonny się z tym pogodzić gdyby nie jedna rzecz. Mianowicie to, że suavkowe "proste masy" swoim jazgotem jeszcze często i gęsto wymuszają podejmowanie przez developerów (eufemizm)mało ciekawych rozwiązań (/eufemizm). Srsly, wypi****lać jak się nie podoba. Nie lubię gdy ktoś próbuje mnie uszczęśliwiać na siłę. Sam np. do elementów "action" w Catherine podchodzę sceptycznie, ale wolę zobaczyć jak będzie to wyglądać w praniu i jak obmyślili to twórcy a nie pieniacze z jakiegoś community.

Odnośnik do komentarza

http://www.estarland.com/Playstation3.cat..product.37145.html

http://www.estarland.com/Xbox360.cat..product.37144.html

 

Will be released 06/01/11

 

Raczej nie fake. Okładka inna niż japońska, ze znaczkiem RP (to be rated). A eStarland dość często wrzuca do katalogu gry przed oficjalnymi zapowiedziami (podobnie było z P3P). Przypuszczam jednak, że data premiery może jeszcze ulec zmianie.

Odnośnik do komentarza

Info na temat baru "Stray Sheep", jego bywalców, obsłudze, a także grach możliwych do uczestniczenia w tym przybytku:

http://www.andriasang.com/e/blog/2011/01/12/catherine_stray_sheep/

 

//Update//

Prezentacja mini gry "Rapunzel" w jaką będzie można zagrać w barze:

http://www.andriasang.com/e/blog/2011/01/14/catherine_rapunzel_minigame/

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Podobało mi się to ukłądanie klocków. Nie jest takie proste jakby sie wydawało( z końcówką pierwszeg ostage miałem problem). No ale tutaj jest pokazany tylko kawałek gameplayu, jakby tak cała gra miałą wygladac to stałoby się to monotonne, mam nadzieje, że jakoś to urozmaicą. Fajnie wyglada patent z pisaniem sms-ów chociaż nie wiem czy w demie to ma jakiś wpływ na drugi stage.

Odnośnik do komentarza

Również ograłem jakiś czas temu demko i muszę przyznać, że wprost nie mogę się doczekać wersji na rynki zachodnie.

Świetna muzyka już od samego menu budująca bardzo dobrze klimat, plejada seiyu, którzy zostali idealnie dobrani do odgrywanych ról, oby tylko dali w wersjach dla USA/EU możliwość wyboru jap. dub. Bardzo dobrze zrobione wstawki zarówno animowane jak i te na silniku gry, no i właśnie silnik gry. Naprawdę jestem miło zaskoczony tym co udało się stworzyć Atlus'owi, grafika jest bardzo dobra, modele postaci świetnie wykonane i trzeba przyznać, że jak na Atlus to duży postęp w tej dziedzinie nastąpił. Co zaś się tyczy samego gameplay'u to mi osobiście elementy logiczno-platformówkowe w koszmarach Vincenta bardzo się podobały. Widać, że twórcy postarali się by ten element gameplay'u nie był nudny i jednocześnie stanowił wyzwanie. Pomysł z piciem, prowadzeniem konwersacji w barze i wysyłaniem sms'ów (pojawia się jakiś wskaźnik przy ich pisaniu więc zapewne będą mieć jakieś większe znaczenie) uważam za świetny, który również nieźle buduje klimat samej gry.

Teraz nie pozostaje mi nic tylko czekać na premierę i coś czuję, że złożę pre-order na ten tytuł, a tego generalnie nie robię. Jedno jest pewne, szykuje się jedna z lepszych gier tego roku. W która zapewne mało kto zagra...

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Ale jeszcze oficjalnie nic nie potwierdzono, więc do końca nie można być pewnym. Nie śledzę uważnie danych na temat sprzedaży, więc nie wiem jak tam sobie radzi Catherine w Japonii, ale oczywistym jest, że od tego ewentualnego sukcesu zależy czy gra w ogóle ukaże się u nas. Zresztą, tak czy inaczej wydanie tak cholernie specyficznego tytułu poza KKW wiąże się ze sporym ryzykiem i ostatecznie nie zdziwiłoby mnie, gdyby jednak się okazało, że ta gra do nas nie dotrze.

Odnośnik do komentarza

Gra sprzedaje się bardzo dobrze, a Atlus USA nie takie rzeczy już wydawał.

 

Sprawa jest prosta: Atlus nie ma zwyczaju zdradzania przedwcześnie swoich planów wydawniczych - nawet tych oczywistych - więc nic dziwnego, że nie zrobią wyjątku dla pojedynczej byle stronki. "No plans" = "wait till we announce it" tak naprawdę.

Odnośnik do komentarza

Gra sprzedaje się bardzo dobrze, a Atlus USA nie takie rzeczy już wydawał.

 

Sprawa jest prosta: Atlus nie ma zwyczaju zdradzania przedwcześnie swoich planów wydawniczych - nawet tych oczywistych - więc nic dziwnego, że nie zrobią wyjątku dla pojedynczej byle stronki. "No plans" = "wait till we announce it" tak naprawdę.

No to akurat prawda. Atlus to nie SE, które zapowiada mnóstwo tytułów, a potem ludki czekają na nie latami.

Catherine raczej wyjdzie, to tylko kwestia czasu. Choć wiadomo na zachodzie pewnie furory nie zrobi. Bo to nie fps, nie strzelają się i jeszcze na dodatek trzeba użyć mózgu przy etapach w koszmarach Vincenta.

Odnośnik do komentarza

"Catherine is a Japan-only game and there are no plans for a NA release at this time. Sorry about that!"

 

Tłumaczenie PPE:

"Catherine to gra przewidziana tylko i wyłącznie dla Japonii i nie mamy planów wydania jej w Ameryce Północnej."

 

Widzę pewną rozbieżność w tłumaczeniu.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.