Skocz do zawartości

Catherine


Paliodor

Rekomendowane odpowiedzi

Uprzedziłeś mnie z tym newsem. Przed chwilką sprawdzałem pocztę i zobaczyłem tego maila od Atlusa. Cóż limitka całkiem ciekawa i jakże tematyczna ^^. Fajnie, że nawet do edycji zwykłej dają jakieś bonusy, a z tego co pamiętam to są one identyczne jak te w Japonii. Tam też dawali tego OST'a i artbooka. Sam nie wiem, może się i skuszę na pre-order, dolar teraz nisko stoi więc kto wie.

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja jestem ciekaw jak wiele osob "zawiedzie sie" na Catherine. Jej dziwacznosc sadze, ze wielu nie bedzie w stanie zaakceptowac. Jak sadze tez wielu patrzy przez pryzmat Person na nowy tytul Atlusa. Czytajac wypowiedzi ludzi z zagranicznych forum grajacych czy tutaj np. Pinga to nie jest to czego wiekszosc oczekuje(jrpg). Najblizej jak widac jej do Visual Novel z elementami logicznymi :). Mnie osobiscie to nie przeszkadza bo wiele gier visual novel japonskich(adult only) goscilo na moim komputerze( i tak czytalem kazdy tekst, nie tylko klikalem ;)). Z tym, ze jak widac to w Catherine raczej golizny nie uswiadczymy.

Odnośnik do komentarza

Ja jestem ciekaw jak wiele osob "zawiedzie sie" na Catherine. Jej dziwacznosc sadze, ze wielu nie bedzie w stanie zaakceptowac. Jak sadze tez wielu patrzy przez pryzmat Person na nowy tytul Atlusa. Czytajac wypowiedzi ludzi z zagranicznych forum grajacych czy tutaj np. Pinga to nie jest to czego wiekszosc oczekuje(jrpg). Najblizej jak widac jej do Visual Novel z elementami logicznymi :). Mnie osobiscie to nie przeszkadza bo wiele gier visual novel japonskich(adult only) goscilo na moim komputerze( i tak czytalem kazdy tekst, nie tylko klikalem ;)). Z tym, ze jak widac to w Catherine raczej golizny nie uswiadczymy.

Nah. Najbliżej jej do gry z klockami przeplatanej animacjami. Rozbudowanych ścieżek dialogowych etc. tutaj nie uświadczysz.

Swoją drogą jak poszukujesz dobrej Visual Novelki na PS3, ino bez golizny to polecam 428~封鎖された渋谷で -> około setka zakończeń do rozkminienia = moc. Platynowanie zajmuje ~25 godzin jeśli masz dobrze obcykane tego typu gry. Jest jeszcze Imabikisou, ale póki co nie miałem okazji zagrać.

Odnośnik do komentarza

Tak mi wpadło dziś w oczy:

http://www.play-asia.com/Catherine_Primary_Cover/paOS-13-71-bp-49-en-70-45tw.html

http://www.play-asia.com/Catherine_Primary_Cover/paOS-13-71-dh-49-en-70-45tx.html

 

60$ + ~11$ wysyłka za pre-ordera z soundtrackiem i artbookiem. Drogo, ale jak na current-geny chyba nie AŻ tak drogo, biorąc pod uwagę, że to import.

Odnośnik do komentarza
Ile u nas nowa gra w sklepie kosztuje - 209/219zł?
U nas wszystko jest drogie ;). Patrzę w kontekście cen innych gier za granicą. Ale może inaczej - tanio jak na taką zawartość, ale i tak dość drogo jak na "gópjom gjerke wideło". Sam naprawdę bardzo rzadko kupuję coś w takiej cenie i czekam zwykle na jakieś obniżki. Tylko ostatnio zrobiłem wyjątek dla paru japońskich pozycji, na których mi zależało.

 

Poza tym miejcie na uwadze, że soundtrack to 11 utworów (czyli pewnie niekompletny), a Artbook to raptem 36 stron, czyli bez szału. A to chyba właśnie te dwa elementy zaważyły na tak wysokich kosztach przesyłki (11$ zamiast tradycyjnych 4$). Just sayin' ;).

Odnośnik do komentarza

Hmm...

 

http://www.play-asia.com/Catherine_Love_Over_Deluxe_Edition/paOS-13-71-bp-49-en-70-4830.html

 

Rozumiem ze ta wersja bedzie po angielsku tak?

 

 

I nie za bardzo rozumiem,czym sie rozni to: http://www.play-asia.com/Catherine_Primary_Cover/paOS-13-71-bp-49-en-70-45tw.html

 

od tego: http://www.play-asia.com/Catherine_English_Language_Version/paOS-13-71-bp-49-en-70-493b.html

 

Na jednym w naglowku napisane ze english language version i tansza 5 dolcow...druga ma napis primary cover ale flage US wiec pewnie tez angielska a drozsza 5 dolcow mimo ze to to samo....zagubilem sie i nei wiem ktore zamawiac,moglby ktos podpowiedziec o co tu chodzi? Ten sklep ma taki smietnik ze nic nie da sie ogarnac.

 

P.S. wkoncu bedzie tak ze wersja US bedzie miala angielski dubbing? nie bedzie mozliwosci japonskiego? :<

Odnośnik do komentarza

Ja już swoj egz. Catherine Delux Edition :whistling: zamówiłem, co wraz z kosztami wysyłki wyniesie mnie razem jakieś ok. 90 dolców kanadyjskich (o ile dobrze pamientam, bo nie chce mi się zaglądać do statusu zamówienia). Nie czekam łaskawie aż gra wyjdzie w Europie (choć jeśli wyjdzie to też zapewne kupie), bo patrząc na Persone 3 na PSP (choć w jakiś sposób zostało to nam wynagrodzone), to conajmniej przez najbliższy rok nie urzymy tej gry u nas.

 

Co do samej gry, to uwielbiam tak klimatyczne gry, a Atlus to dla mnie obecnie synonim jakości w przeciwieństwie do SE (chociarz bardziej chodzi mi tu o Square niż Enix'a), i ich gry moim zdaniem można kupować w ciemno.

Natomiast co do dubbing'u, angielskiego to nie jest zły, ale mam nadzieje, że przynajmniej w wersji na PS3 dostaniemy wybór, bo nie ukrywam, że chciałbym przetestować obie wersje językowe.

 

Co do pytania kolegi powyżej, to różnica jest nad wyraz widoczna (i nie chodzi mi tu o okładki), bo te drosze wydanie to wydanie USA, te tańsze to wydanie azjatyckie (ciekawe na jaki kraj), i jest dostępne odrazu bo na stanie. Więc płacisz praktycznie za samą grę bez bonusów jak OST i artbook.

Do premiery gry w USA zostało jakieś nie całe dwa miesiące, więc nie wiem czy jest sens zamawiać gierke z azji, ja tam mogę poczekać...

...choć kto wie :P .

Odnośnik do komentarza

W sklepie nie ma śmietniku, tylko nie bardzo ogarniasz o co chodzi z azjatyckimi wersjami ;). W Azji często wychodzą dwa wydania tych samych gier - z wersją językową japońską, a potem z wersją językową angielską. Stąd informacja przy wersji Azjatyckiej, że gra jest po angielsku - wcześniejsza Azjatka, która ukazała się równolegle z wersją japońską, była po japońsku.

 

@P-chan

Tamto Azjatyckie wydanie nie jest dostępne na stanie i będzie zawierać artbook oraz soundtrack. Jest to wersja na Hong Kong.

Edytowane przez ping
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Demko jest bardzo spoko. Gierka nie jest tak łatwa jak się wydawała i zdecydowanie bardziej "entertaining".

Jednego jestem pewien po tym demie - CHCĘ Personę na tym silniku bo Catherine wygląda obłędnie, najbardziej stylowy cel-shading jaki widziałem. Jestem zachwycony tym co Atlus wyczarował.

Catherine trzeba będzie kupić :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...