Skocz do zawartości

PSX Extreme #157


Rekomendowane odpowiedzi

hmmm;-)

 

wg mnie doskonale widać który zgred preferuje dana konsolę. Ale moment- to normalne! Kazdy z nas ma jakieś okreslone gusta , coś się lubi bardziej , coś mniej. Wszystko jest w porzadku do momentu w którym informacje podawane są rzetelnie a fanbojskie popisy nie mają miejsca.

 

a tu nie mają, co jak co.

 

czepianie się Move na okładce (swoją droga beznadziejna, ten nr kupowała mi ciocia, która w empiku nie mogła znaleźć PE, bo okładka taka jakas...dziwna ;-) jest ciosem ponjizej pasa, po jajach centralnie. wyszedł nowy sprzet, ktróry ma szanse zmienic branże (oby nie, zycze mu jak najgorzej, popierdółka i tyle) , to się go daje na okładke. gdyby np zmontowano autko , którego silnik spalałby np smieci (heh) to pomyśl co miałyby na okładce wszystkie magazyny motoryzacyjne?

Odnośnik do komentarza

Nie będę jednak narzekać, rozumiem czemu nie ma recki Mafii 2 i że pretensje można mieć do wydawcy.

 

takie opinie lubię. Sprawiedliwe. Zamiast "Wy cieniasy, nie daliście recenzji Mafii, przecież na pewno się dało, przecież spóźniliście się, przecież ja płace i wymagam, przecież..." to nazwałeś problem po imieniu. Recki nie ma, nie jest to na pewno dobre, ale winę za niedostarczenie recenzji na czas, nie ponosi PE. My tej gry nie produkowaliśmy/wydawaliśmy. Bez kodu nie ma recenzji. Szkoda że tak się stało, ale uwierzcie mi, że robimy co się da, żeby pozyskiwać gry na czas.

Odnośnik do komentarza

Numer jest dobry, ale mimo wszystko mam spore wątpliwości, co przesuwania daty nowych wydań, ze względu na brak interesujących czytelników informacji ( recenzje, zapowiedzi). W czasach powszechnego dostępu do Internetu, założenie, że "news" po miesiącu, nadal jest "newsem", jest mocno naiwne. PE nie kupuje dla przeczytania czegoś, o czym już raz, gdzieś czytałem, chciałbym być raczony czymś, mocno nie osiągalnym poprzez inne media. Publicystyka powinna gościć na Waszych łamach częściej i w bardziej skondensowanej formie. Zastanawiam się, jaki jest target Waszej polityki wydawniczej? Nie jest to, raczej grono osób spragnionych recki nowej gry, na pół roku przed premierą. Dziwi mnie zatem, tak widoczna pogoń za informacją, odkładanie, przesuwanie itd. PPE.pl miało uzupełniać PE, o takie rzeczy jak nowinki, zapowiedzi, coś czego Wasze czasopismo nie jest w stanie czytelnikom zaoferować. Wątpię, by PPE powstało z pobudek czysto ideologicznych, chęci niesienia dobrej nowiny itp. Liczy się sprzedaż, a ta jeżeli już nie spadła, to spadnie, o ile pismo nadal będzie trwać w rozwojowym marazmie. Liczę, że to tylko złudzenie, że za jakiś czas otworzę nowy numer PE i nie poznam swojego ulubionego czasopisma o grach video. Liczę też, że nie będzie to na uczcie zniesmaczenia, bo pismo chwyci się "krawężnika" w ostatniej chwili lub o tym zwyczajnie zapomni . Wybaczcie przesadną wylewność.

 

dobrze prawisz, mam podobne zdanie

 

Zgodzilbym sie z Wami, gdybyście mi powiedzieli, jak zapchać 44 strony publicystyka. Po prostu wyobrazcie sobie ze siedzicie na stołku rednacza i macie 44strony zapchać czymś co nie jest recenzja, playtestem albo testem PS Move :). Powtarzam - 44 strony.

 

sciera

Edytowane przez Mr_Sciera
Odnośnik do komentarza

wiesz co, akurat w tym przypadku musze sie zgodzic - sezon ogórkowy w tym roku przyniósł jakąs wyjatkową posuche.

 

Ale to tak generalnie, "na inne wypadki; na przyszłość"

 

 

aha- dobrym pomysłem była stronaka 'twarze PE" . Tylko, ze powinna byc bardziej rozbudowana, os jak dawno dawno temu w "zgredzi unpluged"- np delikwent opowiadałby o zainteresowaniach , planach , poglądach, generalnie cos wiecej o sobie- łatwiej sie potem z takim red identyfikowac, stają sie wtedy "bardziej ludzcy", znika 4 sciana kartki papieru

 

mam nadzieje, że rozumiecie o czym mówie ;-)

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Właśnie kupiłem nowy numer i jak najbardziej mi się podoba , okładka i zawartość , miałem kilkumiesięczną przerwę i skusiła mnie recka Move ,tego oczekiwałem i jestem w pełni usatysfakcjonowany , podejrzewam że znajdą się osoby które postąpią analogicznie w Kinectem , pozdrówki (dodam że numer znalazłem dopiero po ponad godzinie , a mieszkam w centrum ,ile wy dajecie nakładu na Szczecin heh )

Edytowane przez dc1982
Odnośnik do komentarza

Dla mnie obecny numer = największy zawód z mojej strony odnośnie serii final fantasy... Jeżeli to prawda(mam nadzieję że Zax stwierdził że zrobi we wrześniu 1kwietnia:P), Jeżeli tak będzie to wielki fan tej serii(od 1997r.) doznał załamania nerwowego....

 

Jak również troszkę za surowo potraktowano K&L2(ale to tylko moje spostrzeżenie.)

 

Ale ten numer, jak i każdy inny jest zacny:).

Edytowane przez xzdunx
Odnośnik do komentarza

Nie napiszę nic bystrego. Redaktorzy to też ludzie, a jak się nie podoba to nie kupujcie.

 

Bardzo dużo materiału z GC za co Wam chwała. Nie ma rady na sezon ogórkowy. Teraz wiem jak SCEP podchodzi do Move i czego oczekiwać. Zgretgen także ciekawy, można na Kinecta czy Move popatrzyć z innej strony. Recek nie ma za dużo, ale akurat dla mnie to żaden problem.

Odnośnik do komentarza

A ja się pytam gdzie byli rodzice kiedy powstawały brednie o fan boyach sony, i inne pierdoły spod rak gimnazjalistów którzy uja wiedza o prawach rynku, prasie itp. (pipi)ica bierze jak się to czyta i jednocześnie depresja ze jest tyle takich ludzi- popieram przedmówcę, nie pasi , to wyp...j

Edytowane przez MalcolMXXX
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Numer jest dobry, ale mimo wszystko mam spore wątpliwości, co przesuwania daty nowych wydań, ze względu na brak interesujących czytelników informacji ( recenzje, zapowiedzi). W czasach powszechnego dostępu do Internetu, założenie, że "news" po miesiącu, nadal jest "newsem", jest mocno naiwne. PE nie kupuje dla przeczytania czegoś, o czym już raz, gdzieś czytałem, chciałbym być raczony czymś, mocno nie osiągalnym poprzez inne media. Publicystyka powinna gościć na Waszych łamach częściej i w bardziej skondensowanej formie. Zastanawiam się, jaki jest target Waszej polityki wydawniczej? Nie jest to, raczej grono osób spragnionych recki nowej gry, na pół roku przed premierą. Dziwi mnie zatem, tak widoczna pogoń za informacją, odkładanie, przesuwanie itd. PPE.pl miało uzupełniać PE, o takie rzeczy jak nowinki, zapowiedzi, coś czego Wasze czasopismo nie jest w stanie czytelnikom zaoferować. Wątpię, by PPE powstało z pobudek czysto ideologicznych, chęci niesienia dobrej nowiny itp. Liczy się sprzedaż, a ta jeżeli już nie spadła, to spadnie, o ile pismo nadal będzie trwać w rozwojowym marazmie. Liczę, że to tylko złudzenie, że za jakiś czas otworzę nowy numer PE i nie poznam swojego ulubionego czasopisma o grach video. Liczę też, że nie będzie to na uczcie zniesmaczenia, bo pismo chwyci się "krawężnika" w ostatniej chwili lub o tym zwyczajnie zapomni . Wybaczcie przesadną wylewność.

 

dobrze prawisz, mam podobne zdanie

 

Zgodzilbym sie z Wami, gdybyście mi powiedzieli, jak zapchać 44 strony publicystyka. Po prostu wyobrazcie sobie ze siedzicie na stołku rednacza i macie 44strony zapchać czymś co nie jest recenzja, playtestem albo testem PS Move :). Powtarzam - 44 strony.

 

sciera

 

Jak ch,u,j,owo placa to sie zwalniam / prosze o podwyzke, jesli zas zarabiam tyle, ze jestem rednaczem od 100ilus tam numerow to raczej nie uzywam takiej argumentacji na forum. ;] Gdybys w koncu cos skrobnal jak za dawnych czasow bylo by juz z 2 strony. ;)

Odnośnik do komentarza

Mam wrażenie, że numer jest śmieszniejszy od poprzednich (w pozytywnym znaczeniu). Sweet, lecz brakuje mi starej ekipy :( Sam biedny Kali...

 

 

tak, pamiętam jak ściera pisał jakiś artykuł, do poczytania na plaży w staaarych nr - powinno wrócić ;]

Edytowane przez Figaro
Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie, jeden ze słabszych ostatnio numerów Extreme'a, ale nie winię za to redakcji - 2K Czech kombinuje z Mafią dla recenzentów, zaledwie dwa większe (w tym wspomniana Mafia...) tytuły w pudełkowej dystrybucji poza tymi na Move. Niby rekompensują to zapowiedzi z gamescom, ale jak dla mnie niedosyt pozostaje. Zdecydowanie na plus obszerne recenzje nowej Lary i Shanka oraz artykuł o growych lokacjach. Cieszy mnie, że kącik RPG nadal ma dwie strony, lubię czytać rozważania Zaxa na temat nowszych role-playów. Publicystki jeszcze nie przeczytałem, ale mam nadzieję, że felietony jak zwykle trzymają poziom - głównie dla nich kupuje PSX i myślę, że nie jestem odosobniony. ;)

Edytowane przez Szymki
Odnośnik do komentarza

Malutka recenzja 157# PE:

Co mi się nie spodobało? O plusach nie będę pisał, bo nie lubię się podlizywać :)

Dodam, że zbieram Was od '99 roku.

Mam nadzieję, że ktoś z Redakcji to przeczyta.

_______________

Wstępniak na białym layoucie... zdecydowanie lepiej wyglądały wstępniaki w poprzednich latach, gdzie Ściera umieszczał laski z gier:).

Tutaj takie białe tło, wygląda to prosto, ale chyba nawet za prosto. Wieki temu wychodził konsolowy Play - on miał świetną szatę graficzną - taką futurystyczną, pasującą do tematyki gier. Dziesięć lat temu, wyglądało to pro, a nawet na dzisiejsze czasy. Oczywiście nie tylko wstępniak wypada "blado" :), ale wszelkie felietony również mają ubogą szatę graficzną. Recenzję ok, ale np. te prostokąty w artykule Wirtualna Turystyka, wyglądają jak z Painta. Nie lepiej je jakoś ładniej zaokrąglić, dodać ramkę itp?

Co do wstępniaku, to również przydałoby się go zmodernizować np.:

"RECENZJE:

KANE & LYNCH [PS3, X360]...............57"

zamiast osobno pisać tytuł w dziale PS3 i X360. Miejsce się zaoszczędzi, a nam łatwiej zobaczyć który tytuł to exclusive.

______________

"Co nowego"... co u licha w dziale "Co nowego" robią artykuły Dżuja? Nie pasuje to do niusów w ogolę. I jeszcze ten denerwujący napis "nowe Technologie, INTERIA.PL.". To albo Interia, albo Psx Extreme! W tym dziale powinny być niusy a nie felietony. Podobnie z Ohayo Nippon, przyzwyczaiłem się że mamy to w niusach i fajnie się czyta. Ot, nowinki z Japonii, ale kim jest Duch? Zawsze widzimy opis, w co gra Masaki. Ale chciałbym w końcu poznać tego Ducha, a nie ciągle czytać o jego lasce:).

Zniknęła lista premier, zamiast tego pasek, żeby owej listy szukać na portalu. To niech już całkiem zniknie ten pasek, a nie :). Szkoda w sumie, bo zawsze wiedziałem kiedy kolejny PE. A i Pe mam zawsze pod ręką a kompa trzeba specjalnie włączać.

______________

Co dalej? Hyde Park... brakuje mi Wesołej Kamery jak cholera, ale okej, przywykłem :(. Dobrze, że nie ma obok felietonów-smętów Czytelników. Każdy chcę zabłysnąć w PE, ale... o tym pod koniec.

______________

Recenzje wypadają dobrze, "pocket" również (nieco mały:) i rzadko coś Loki pisze o iPhonie, gdzie te jego mini-recki?

W dziale "bez tektury" brakuje niusów, same recki, a gdzie niusy?

______________

"Twarze Psx Extreme" - świetny pomysł! Mylą mi się ci nowi-starzy Zgredzi, a teraz może chociaż ich zapamiętam. I taka sugestia - kto się tu nie pojawi niech wylatuje ze stopki redakcyjnej oki? Po co tam tyle osób, rozumiem, że każdy chce się pojawić w PE, ale ktoś, kto przez pół roku nie napisał nic, niech po prostu dobrowolnie odejdzie! Gamera, sorki, ale mowa między innymi o Tobie. Proszę posprzątać tą listę! Innym Czytelnikom, także się to nie podoba. Może przez to że tyle tam Zgredów, tak ciężko zapamiętać niektórych.

______________

"Powrot do przeszlości". Świetny pomysł, ale czegoś mi tu brak. Pisałem nawet do Rogera, odpisał:). Mianowicie, konsole są opisywane w sposób losowy. Czy przy tych ikonkach nie można zaznaczyć "ptaszkiem" które już zostały opisane? Byśmy wiedzieli ile jeszcze zostało. A już najlepszym pomysłem byłoby w tym pasku z ikonkami, napisać numer w jakim była opisana dana konsola. Porządek musi byc:)

______________

"Listy", chciałbym aby dział z grającymi laskami, był jakoś nagradzany:) Jakimś DualShockiem, albo coś, nie wiem jak przekonać swoją pannę do sesji. Nagroda może by zmotywowała.

 

To tyle, pozdrawiam, Czytelnik :)

PS Całość brzmi jakbym nie lubiał PE, ale to nieprawda:)

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

No tak apropo Sciery- byłoby miło gdyby os napisał od czasu do czasu, raczej jakis felieton. Te jego przemyslenia do poczytania na plazy były niezłe.

Ja co miesiac walcze o to, zeby PE byl poskladany, na czas i z ciekawym stuffem. Na pisanie brakuje mi czasu.

 

O tym to każdy wie ;) (niestety nie każdy docenia).

Ale jednak miło by się poczytało twoje teksty Ściera, ostatni ( E3 w krzywym zwierciadle był świetny), więc może na coś również lekkiego i humorystycznego znalazłaby Pan chwilę i napisał coś do następnego któregoś tam numeru.

Odnośnik do komentarza

Zgodzilbym sie z Wami, gdybyście mi powiedzieli, jak zapchać 44 strony publicystyka. Po prostu wyobrazcie sobie ze siedzicie na stołku rednacza i macie 44strony zapchać czymś co nie jest recenzja, playtestem albo testem PS Move :). Powtarzam - 44 strony.

sciera

 

Jeśli mógłbym coś od siebie dodać, to proszę, błagam, błagam na kolanach, nie zwiększajcie ilości publicystyki. Moim zdaniem jakość publicystyki od jakiegoś czasu spada po równi pochyłej. Mam wrażenie, że czytam zina z gimnazjum albo wypracowanie z języka polskiego na dowolny temat zadane na siłę. Czasem trafią się rodzynki, ale w większości jest coraz gorzej. Najgorsze są całostronicowe eseje Mazziego, przepraszam, ale brak mi kulturalnych słów na opisanie tego co przeżywam przy tej lekturze. Już znacznie bardziej wolę sąsiednią stronę Butchera, który, jak mi się zdaje, zwyczajnie pisze i komentuje światek gier po swojemu, wg swojego widzimisię, owszem, zapatrzony jest w Sony, ale nie robi z tego IMHO wielkiego Halo czy nawet Halo 2 :) Raczej szedłbym w tą stronę, wolne teksty redaktora niż pseudopsychologiczne opracowania rodem z lekcji języka polskiego. Napisane na trójkę, sorry.

Co do numeru to nie mogę zbytnio komentować okładki, bo to mnie zbyt rozśmiesza dyskutować na forum o okładce. Jest po prostu ok jak przystało na okładkę magazynu o grach.

A co do treści to jestem gdzieś w 1/3 i mam wrażenie, że opisano wiele gier o których nie miałem pojęcia i mnie nie interesują, ale to nie jest broń boże wada, wręcz zaleta, w końcu skąd mam się o nich dowiedzieć? Bardzo mi się podobają jednostronicowe zajawki z targów na temat danej gry, krótko, treściwie, pozwala mi wysnuć teorię: czekam albo olewam na zawsze. SMS są IMHO zbędne.

Relacje z waszych wycieczek to majstersztyk, proszę, nie kończcie z nimi, to jest właśnie to coś, co odróżnia was od zwyczajnej, bezosobowej gazety, uwielbiam je, czytam z ciekawością co też znowu wam się przytrafi.

Acha, dzięki, że nie spotkałem jak na razie za(pipi)ongów.

 

Ja co miesiac walcze o to, zeby PE byl poskladany, na czas i z ciekawym stuffem. Na pisanie brakuje mi czasu.

 

napisz coś przed końcówką :)

Odnośnik do komentarza
Gość MasterShake

No tak apropo Sciery- byłoby miło gdyby os napisał od czasu do czasu, raczej jakis felieton. Te jego przemyslenia do poczytania na plazy były niezłe.

 

Ja co miesiac walcze o to, zeby PE byl poskladany, na czas i z ciekawym stuffem. Na pisanie brakuje mi czasu.

Ale wszyscy też pamiętają że pisałeś ciekawie a ostatni Twój tekst był w bodajże 49 numeże i był to wspomniany stek bzdur do poczytania na plaży. Tyle lat temu a dalej się to pamięta.

Odnośnik do komentarza

Malutka recenzja 157# PE:

Co mi się nie spodobało? O plusach nie będę pisał, bo nie lubię się podlizywać :)

Dodam, że zbieram Was od '99 roku.

Mam nadzieję, że ktoś z Redakcji to przeczyta.

_______________

Wstępniak na białym layoucie... zdecydowanie lepiej wyglądały wstępniaki w poprzednich latach, gdzie Ściera umieszczał laski z gier:).

Tutaj takie białe tło, wygląda to prosto, ale chyba nawet za prosto. Wieki temu wychodził konsolowy Play - on miał świetną szatę graficzną - taką futurystyczną, pasującą do tematyki gier. Dziesięć lat temu, wyglądało to pro, a nawet na dzisiejsze czasy. Oczywiście nie tylko wstępniak wypada "blado" :), ale wszelkie felietony również mają ubogą szatę graficzną. Recenzję ok, ale np. te prostokąty w artykule Wirtualna Turystyka, wyglądają jak z Painta. Nie lepiej je jakoś ładniej zaokrąglić, dodać ramkę itp?

Co do wstępniaku, to również przydałoby się go zmodernizować np.:

"RECENZJE:

KANE & LYNCH [PS3, X360]...............57"

zamiast osobno pisać tytuł w dziale PS3 i X360. Miejsce się zaoszczędzi, a nam łatwiej zobaczyć który tytuł to exclusive.

______________

"Co nowego"... co u licha w dziale "Co nowego" robią artykuły Dżuja? Nie pasuje to do niusów w ogolę. I jeszcze ten denerwujący napis "nowe Technologie, INTERIA.PL.". To albo Interia, albo Psx Extreme! W tym dziale powinny być niusy a nie felietony. Podobnie z Ohayo Nippon, przyzwyczaiłem się że mamy to w niusach i fajnie się czyta. Ot, nowinki z Japonii, ale kim jest Duch? Zawsze widzimy opis, w co gra Masaki. Ale chciałbym w końcu poznać tego Ducha, a nie ciągle czytać o jego lasce:).

Zniknęła lista premier, zamiast tego pasek, żeby owej listy szukać na portalu. To niech już całkiem zniknie ten pasek, a nie :). Szkoda w sumie, bo zawsze wiedziałem kiedy kolejny PE. A i Pe mam zawsze pod ręką a kompa trzeba specjalnie włączać.

______________

Co dalej? Hyde Park... brakuje mi Wesołej Kamery jak cholera, ale okej, przywykłem :(. Dobrze, że nie ma obok felietonów-smętów Czytelników. Każdy chcę zabłysnąć w PE, ale... o tym pod koniec.

______________

Recenzje wypadają dobrze, "pocket" również (nieco mały:) i rzadko coś Loki pisze o iPhonie, gdzie te jego mini-recki?

W dziale "bez tektury" brakuje niusów, same recki, a gdzie niusy?

______________

"Twarze Psx Extreme" - świetny pomysł! Mylą mi się ci nowi-starzy Zgredzi, a teraz może chociaż ich zapamiętam. I taka sugestia - kto się tu nie pojawi niech wylatuje ze stopki redakcyjnej oki? Po co tam tyle osób, rozumiem, że każdy chce się pojawić w PE, ale ktoś, kto przez pół roku nie napisał nic, niech po prostu dobrowolnie odejdzie! Gamera, sorki, ale mowa między innymi o Tobie. Proszę posprzątać tą listę! Innym Czytelnikom, także się to nie podoba. Może przez to że tyle tam Zgredów, tak ciężko zapamiętać niektórych.

______________

"Powrot do przeszlości". Świetny pomysł, ale czegoś mi tu brak. Pisałem nawet do Rogera, odpisał:). Mianowicie, konsole są opisywane w sposób losowy. Czy przy tych ikonkach nie można zaznaczyć "ptaszkiem" które już zostały opisane? Byśmy wiedzieli ile jeszcze zostało. A już najlepszym pomysłem byłoby w tym pasku z ikonkami, napisać numer w jakim była opisana dana konsola. Porządek musi byc:)

______________

"Listy", chciałbym aby dział z grającymi laskami, był jakoś nagradzany:) Jakimś DualShockiem, albo coś, nie wiem jak przekonać swoją pannę do sesji. Nagroda może by zmotywowała.

 

To tyle, pozdrawiam, Czytelnik :)

PS Całość brzmi jakbym nie lubiał PE, ale to nieprawda:)

 

Co do Powrotu do przeszłości, to doskonale pamiętam Twoją sugestię i w najbliższym numerze będą małe zmiany, które powinny Cię zadowolić :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...