Skocz do zawartości

HALO: REACH - Wszystko dotyczace Multiplayera


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

"tylko czasem na konsoli wyświetla "moderate" i restart x-a naprawia ten stan." (poprostu jestem ciekaw).

Pachnie DHCP... i konsola nie posiadajaca sztywnie przypisanego IP (w ustawieniach konsoli), dlatego "reset" naprawia ten stan - raz ma IP pod DMZ, raz nie.

Anyway juz mam NAT Open na dobre, nareszcie :P.

 

@Barth: A moj bandwith jest caly czas unknown :P.

Odnośnik do komentarza

tylko czasem na konsoli wyświetla "moderate" i restart x-a naprawia ten stan.

 

 

Pachnie DHCP... i konsola nie posiadajaca sztywnie przypisanego IP (w ustawieniach konsoli), dlatego "reset" naprawia ten stan - raz ma IP pod DMZ, raz nie. Anyway juz mam NAT Open na dobre, nareszcie :P.

 

@Barth: A moj bandwith jest caly czas unknown :P. <BR style="mso-special-character: line-break"><BR style="mso-special-character: line-break">

 

Pachnie DHCP... i konsola nie posiadajaca sztywnie przypisanego IP

 

 

Tak teoretycznie możliwe lecz w przypadku gdy pula adresów IP ?wewnętrznych? routera to około 256 adresów (kilka mniej) to za każdym restartem konsoli otrzymamy jeden z nich. Więc prawdopodobienstwo natrafienia na przypisany adres DMZ wynosi jak 1/256 (teoretycznie bo adresów jest o kilka mniej jak wspomniałem). Co piwinno zając kilka chwil (czas restartu konsoli).

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak u was ale wczoraj to co się dizało na serwerach Reacha to było cos niepojetego...Mimo zielonych pingów bzdury były co chwilę, a licznik osób wynosił od 300 - 400 (nie, nie tysięcy ;) )Kumpel sprawdzał licznik na H3 i tam też cuda pokazywało ( 1000000 osób podobno).

Na domiar wszystkiego grałem wczoraj z chłopakami mega mecz na Zealocie - przeciwna drużyna na początku meczu wyskpoczyła w przestrzeń kosmiczną, ustawili się po rogach i czekali aż wskoczymy...Czego nie zrobiliśmy i tak mecz trwał aż do końca czasu...Im dłużej gram w tą część, tym częściej mam wrażenie, że to nie jest kolejna część z serii Halo, zaczynam powoli rozumieć narzekających ludzi.Kolejny mecz to snajperki na Hemmorage czy jakoś tak, takiej kampy to jeszcze nigdy ta seria nie widziała...

Odnośnik do komentarza

Na domiar wszystkiego grałem wczoraj z chłopakami mega mecz na Zealocie - przeciwna drużyna na początku meczu wyskpoczyła w przestrzeń kosmiczną, ustawili się po rogach i czekali aż wskoczymy...Czego nie zrobiliśmy i tak mecz trwał aż do końca czasu...Im dłużej gram w tą część, tym częściej mam wrażenie, że to nie jest kolejna część z serii Halo, zaczynam powoli rozumieć narzekających ludzi.Kolejny mecz to snajperki na Hemmorage czy jakoś tak, takiej kampy to jeszcze nigdy ta seria nie widziała...

 

Hahaha...Grając z kumplami mieliśmy to samo, drużyna przeciwna się rozstawiła w rogach i czekała?A może to jakiś NOOB special tactic???

 

Bieganie i łokciowanie jest teraz również w mega modzie.

Odnośnik do komentarza

dokladnie - lokiec + Assault Rifle i co sec ten sam dzwiek. <_< Ze snajperkami tez to zauwazylem, ba czesto wczoraj wybierali Team Swat i kampienie w 1 miejscu. Bylem zachwycony ta gra i coraz wiecej wad w niej widze. Dobrze, ze dzisiaj FIFA jest w sklepach, bede mogl od Halo odpoczac. :potter:

Odnośnik do komentarza

Na domiar wszystkiego grałem wczoraj z chłopakami mega mecz na Zealocie - przeciwna drużyna na początku meczu wyskpoczyła w przestrzeń kosmiczną, ustawili się po rogach i czekali aż wskoczymy...Czego nie zrobiliśmy i tak mecz trwał aż do końca czasu...Im dłużej gram w tą część, tym częściej mam wrażenie, że to nie jest kolejna część z serii Halo, zaczynam powoli rozumieć narzekających ludzi.Kolejny mecz to snajperki na Hemmorage czy jakoś tak, takiej kampy to jeszcze nigdy ta seria nie widziała...

 

Hahaha...Grając z kumplami mieliśmy to samo, drużyna przeciwna się rozstawiła w rogach i czekała?A może to jakiś NOOB special tactic???

 

Bieganie i łokciowanie jest teraz również w mega modzie.

 

No też grałem SWATa na tej mapce i powiem tylko tyle - epic fail...Halo:Future campfare duty.

Odnośnik do komentarza

tylko czasem na konsoli wyświetla "moderate" i restart x-a naprawia ten stan.

 

 

Pachnie DHCP... i konsola nie posiadajaca sztywnie przypisanego IP (w ustawieniach konsoli), dlatego "reset" naprawia ten stan - raz ma IP pod DMZ, raz nie. Anyway juz mam NAT Open na dobre, nareszcie :P.

 

@Barth: A moj bandwith jest caly czas unknown :P. <BR style="mso-special-character: line-break"><BR style="mso-special-character: line-break">

 

Pachnie DHCP... i konsola nie posiadajaca sztywnie przypisanego IP

 

 

Tak teoretycznie możliwe lecz w przypadku gdy pula adresów IP ?wewnętrznych? routera to około 256 adresów (kilka mniej) to za każdym restartem konsoli otrzymamy jeden z nich. Więc prawdopodobienstwo natrafienia na przypisany adres DMZ wynosi jak 1/256 (teoretycznie bo adresów jest o kilka mniej jak wspomniałem). Co piwinno zając kilka chwil (czas restartu konsoli).

Nie tak do konca. Z drugiej strony nie widze powodu by miec tak szeroka pule adresow dhcp (m.in bezpieczenstwo sieci - jak jest wifi).

Ja sobie sztywno przypisalem adress w konsoli i taki (router jest na dhcp ustawiony) konsola dostaje - nonstop mam juz Open NAT.

Ograniczylem u siebie do 10 mozliwych adressow (192.168.x.2-11 - x.1 to router) - mam 6-7 urzadzen w domu, ktore korzystaja z netu.

 

Co do Zealota: Tez tak mialem... obstawilismy sie na dole i czekalismy... jak tylko stracili nerwy i zeskoczyli od razu licznik poszedl na 5:0 dla nas (spawn rape) :D. Chlopaki pozniej mega baty zebrali.

Internal Bungie MP testing zawsze ssal kule.

Odnośnik do komentarza

Nie tak do konca. Z drugiej strony nie widze powodu by miec tak szeroka pule adresow dhcp (m.in bezpieczenstwo sieci - jak jest wifi).

 

odp)

- to rozwiazuje szyfrowanie sieci od strony LAN i firewall od strony WAN

 

Ja sobie sztywno przypisalem adress w konsoli i taki (router jest na dhcp ustawiony) konsola dostaje - nonstop mam juz Open NAT.

 

odp)

- takie rozwiązanie jest niekompletne - najwazniejsze jest otwarcie portów. (bez niego nie bedzie to działało, sprawdzone empirycznie),

 

Ograniczylem u siebie do 10 mozliwych adressow (192.168.x.2-11 - x.1 to router) - mam 6-7 urzadzen w domu, ktore korzystaja z netu.

odp)

- skoro roter ma takie mozliwości czemu NIE (o ilości adresów decyduje przedewszystkim klasa)

 

 

P.S. Z ciekawości zapytam jaki masz router ?

Edytowane przez CSNier
Odnośnik do komentarza

Moj router to Linksys WAG54G2 z najnowszym firmware z ustawionym Wifi na WPA2.

Xboxa mam podlaczonego przez bridge'a w moim PC, ktory jest na WIFI (Xbox-kabel-PC-WIFI-access point-kabel-Router <- nie dosiega mi zasieg wystarczajaco do routera, wiec postawilem sobie access point). Takie rozwiazanie jest i tak tansze niz jakbym mial specialnie karte wifi kupowac do X'a.

Co do rozwiazania odnosnie Open NAT. Oczywscie, ze nie - otwarcie portow w swojej odp. bralem za oczywiste (dlatego nie wposminalem), ale bez ustawienia tak jak to zrobilem u siebie mialem NAT moderate (bo dostawal IP z rzedu 6-11).

Odnośnik do komentarza

Moj router to Linksys WAG54G2 z najnowszym firmware z ustawionym Wifi na WPA2.

Xboxa mam podlaczonego przez bridge'a w moim PC, ktory jest na WIFI (Xbox-kabel-PC-WIFI-access point-kabel-Router <- nie dosiega mi zasieg wystarczajaco do routera, wiec postawilem sobie access point). Takie rozwiazanie jest i tak tansze niz jakbym mial specialnie karte wifi kupowac do X'a.

 

odp)

- Zgadza sie. Ceniona firma.

 

P.S. Czy udostępnisz dokumentacje w wersji elektronicznej (pdf)?

Edytowane przez CSNier
Odnośnik do komentarza

Primo

We wszystkich moich postach napisalem, że DMZ ustawia sie na routerze (twój cytat "DMZ też zmieniłem dla konsoli przypisując ręcznie IP" - z tego nie wynika jednozdnacznie gdzie to zrobiłeś, a tak naprawdę i tu i tu, tylko konsoli nadaje się adres IP - pytanie jaki, a na routerze sie go potwierdza w opcji DMZ, ale jak masz NAT Port triggering {Open NAT} to nie jest Ci taki zabieg potrzebny).

 

Duo

O czym rozmawiamy - o oprogramowaniu routera czy dodatkowej aplikacji na konsole, czy jej funkcji (cos nowego dla mnie) Cyt "tylko czasem na konsoli wyświetla "moderate" i restart x-a naprawia ten stan." (poprostu jestem ciekaw).

 

odp do DUO: masz REACH że sie tak zapytam?

 

Czy to trzeba pisać że DMZ w routerze zmieniłem? konsola ma trzy opcje na krzyż i przypominać o tym nie ma sensu gdzie sie dane ustawienie zmienia.

testowałem to na trzech rodzajach ustawień(routera!!!):

zaznaczone UNPN(działa to dla całej puli adresów) i śmiga na open lecz czasem w network status (HALO REACH>> start i tam to widać, tak dla przypomnienia że nie sprawdzam tego na mikrofalówce u sąsiada) jest pokazane że mam NAT MODERATE.

Drugi sposób: otwarte porty (www.portforward.com) dla pierwszych czterech adresów (...100, ...101, ...102, ...103)(mam max trzy urządzenia po wifi, sprawdzałem jakie przypisuje adresy router i zawsze sie konsola łapie w te widełki) i to samo czasem jest MODERATE.

trzeci sposób: zaznaczone DMZ i adres dla jakiego ma to działać (192.168.0.101) i na sztywno wpisany adres w konsoli(tak ten sam żeby ktoś idiotycznie sie nie pytał) i tu też czasem MODERATE wyskakuje

Wszystkie te błędy z NAT naprawiają sie jak zrobie restart konsoli i nie mam pojęcia dlaczego to by miała być wina ustawień routera jak TYLKO reset konsoli wystarczy???

z DHCP sie nawet nie zastanawiałem i sie dopytam fachowca czy to może mieć jakiś wpływ.

Dalej uważam że ten "network status" to lipa i badziew a nie coś miarodajnego. (5Mbit UP i "warnig!" haha)

Wolałbym żeby się ustosunkować do reszty mojej pierwszej wypowiedzi, a nie szukać dziury w całym.

ide dobijać resztę punktów potrzebnych do colonela.

 

P.S.Pytania są z gatunku upierdliwego czterolatka, jak powiesz że "zatankowałeś samochód" to ten sie zapyta czy paliwo wlałeś do baku czy na siedzenie pasażera bo nie powiedziałeś dokładnie gdzie je wlałeś.

Odnośnik do komentarza

Primo

We wszystkich moich postach napisalem, że DMZ ustawia sie na routerze (twój cytat "DMZ też zmieniłem dla konsoli przypisując ręcznie IP" - z tego nie wynika jednozdnacznie gdzie to zrobiłeś, a tak naprawdę i tu i tu, tylko konsoli nadaje się adres IP - pytanie jaki, a na routerze sie go potwierdza w opcji DMZ, ale jak masz NAT Port triggering {Open NAT} to nie jest Ci taki zabieg potrzebny).

 

Duo

O czym rozmawiamy - o oprogramowaniu routera czy dodatkowej aplikacji na konsole, czy jej funkcji (cos nowego dla mnie) Cyt "tylko czasem na konsoli wyświetla "moderate" i restart x-a naprawia ten stan." (poprostu jestem ciekaw).

 

 

odp do DUO: masz REACH że sie tak zapytam?

 

Czy to trzeba pisać że DMZ w routerze zmieniłem? konsola ma trzy opcje na krzyż i przypominać o tym nie ma sensu gdzie sie dane ustawienie zmienia.

testowałem to na trzech rodzajach ustawień(routera!!!):

zaznaczone UNPN(działa to dla całej puli adresów) i śmiga na open lecz czasem w network status (HALO REACH>> start i tam to widać, tak dla przypomnienia że nie sprawdzam tego na mikrofalówce u sąsiada) jest pokazane że mam NAT MODERATE.

Drugi sposób: otwarte porty (www.portforward.com) dla pierwszych czterech adresów (...100, ...101, ...102, ...103)(mam max trzy urządzenia po wifi, sprawdzałem jakie przypisuje adresy router i zawsze sie konsola łapie w te widełki) i to samo czasem jest MODERATE.

trzeci sposób: zaznaczone DMZ i adres dla jakiego ma to działać (192.168.0.101) i na sztywno wpisany adres w konsoli(tak ten sam żeby ktoś idiotycznie sie nie pytał) i tu też czasem MODERATE wyskakuje

Wszystkie te błędy z NAT naprawiają sie jak zrobie restart konsoli i nie mam pojęcia dlaczego to by miała być wina ustawień routera jak TYLKO reset konsoli wystarczy???

z DHCP sie nawet nie zastanawiałem i sie dopytam fachowca czy to może mieć jakiś wpływ.

Dalej uważam że ten "network status" to lipa i badziew a nie coś miarodajnego. (5Mbit UP i "warnig!" haha)

Wolałbym żeby się ustosunkować do reszty mojej pierwszej wypowiedzi, a nie szukać dziury w całym.

ide dobijać resztę punktów potrzebnych do colonela.

 

P.S.Pytania są z gatunku upierdliwego czterolatka, jak powiesz że "zatankowałeś samochód" to ten sie zapyta czy paliwo wlałeś do baku czy na siedzenie pasażera bo nie powiedziałeś dokładnie gdzie je wlałeś.<BR style="mso-special-character: line-break"><BR style="mso-special-character: line-break">

 

odp do DUO: masz REACH że sie tak zapytam ?

 

odp)

- a co jestes niewidomy jak mnie masz na liście przyjaciół.

 

P.S.Pytania są z gatunku upierdliwego czterolatka, jak powiesz że "zatankowałeś samochód" to ten sie zapyta czy paliwo wlałeś do baku czy na siedzenie pasażera bo nie powiedziałeś dokładnie gdzie je wlałeś.

 

odp)

- Jak ja lałem ołowiową do baku to tyle lałeś prawdopodobnie do nocnika.

 

odp ogólnie)

Pisac każdy może, masz zrzuty z routera to gadamu, Nie - lejemy wode.

 

P.S. Bez "snapshotów" nie będzie odpwiedzi, skonczyłem temat EDIT

Edytowane przez CSNier
Odnośnik do komentarza

@CSNier http://www.linksysbycisco.com/PL/pl/support/WAG54G2/download (tam wybierasz wersja 1.0 i masz liste pdf'ow).

A i naucz sie cytowac brachu - twoje posty sa nieczytelne :P.

 

@Zuzu PL: Chyba nigdy nie pracowales na helpdesku czy temu podobnym stanowisku :D. "Komputer mi nie dziala, cos sie zepsulo" "A czy jest podlaczony do sieci?" "Oh, nie byl! Dziekuje!".

Dodam, ze u siebie mam wylaczony UPnP. Kombinowalem roznych ustawien i ostatecznie na tym mi dziala z Open NAT.

Odnośnik do komentarza

@CSNier http://www.linksysbycisco.com/PL/pl/support/WAG54G2/download (tam wybierasz wersja 1.0 i masz liste pdf'ow).

A i naucz sie cytowac brachu - twoje posty sa nieczytelne :P.

 

@Zuzu PL: Chyba nigdy nie pracowales na helpdesku czy temu podobnym stanowisku :D. "Komputer mi nie dziala, cos sie zepsulo" "A czy jest podlaczony do sieci?" "Oh, nie byl! Dziekuje!".

Dodam, ze u siebie mam wylaczony UPnP. Kombinowalem roznych ustawien i ostatecznie na tym mi dziala z Open NAT.

 

@raptor pomijam takie tłumaczenie się że "mam podłączone do gniazdka urządzenie i prąd w nim jest" etc.. czasem po rodzince coś trzeba pomóc ustawić i tego typu idiotyczne pytania trzeba zadać, ale tu pominąłem(pisanie oczywistej oczywistości jest dla mnie oczywiście bez sensu) uważając że minimum ogarnięcia mają użytkownicy.

 

@CSNier Snapshotów nie będę robił bo i po co? nie szukam pomocy tylko pisze jakie idiotyzmy są w reach, pierwszy mój post się kłania ustosunkuj się do tego postu a nie piszesz o tym NAT jakbyś się znał;) Następnym razem jak mi w reach pokaże że mam MODERATE NAT sprawdzę w daschbordzie czy tam tez tak jest (może to samo reach takie kwiatki wali)

Wcieło mi wczoraj range i statystyki i dziś pokazuje że 10 znajomych gra reach, a w ogóle jest 15 players Online.

W H3 były takie kwiatki że team control było 5 osób z czego 4 w mojej drużynie a mi mecz znajdowało:)

Odnośnik do komentarza

@CSNier http://www.linksysby...AG54G2/download (tam wybierasz wersja 1.0 i masz liste pdf'ow).

 

odp)

- dziekuje za link

 

A i naucz sie cytowac brachu - twoje posty sa nieczytelne tongue.gif.

 

odp)

- taki jest ten edytor (fakt mało go znam, ale zeby grafiki nie mozna było wkleic, jestem obecny na innych forach i tam nie podkresla mi tekstu po odpowiedzi, gdzie mozna znaleść instrukcje obsługi, czy należy ćwiczyć w real- time). Teraz zaczynam uzywac pełnego edytora, moze to coś da. good.gif

Edytowane przez CSNier
Odnośnik do komentarza

Na forum Bungie.net pojawił się temat, w którym ludzie mogą wyrażać swoje opinie na temat tego co chcieliby zobaczyć w październikowym update do Reach. Ja swoją opinię wyraziłem, Was też zachęcam:

 

I love Bungie and I loved their games for more than 10 years now, but they sure as hell -blam!- up Reach really good. Here's what I would propose to change (but that's just mine opinion):

 

1. Do something with the DMR bloom, because right now spaming the trigger has more sense than timing the shots. The gun is random as hell. Maybe make it more like the Needle Rifle - that weapon seems to work just fine.

 

2. Nerf the grenades. Right now in 8 out of 10 cases I die because of 'nade spam. If you don't want to nerf them just make the fuse a little bit longer, so it's easier to run away from them.

 

3. Make the Sniper Rifle much harder to use. At the moment it's ridiculously easy.

 

4. Do something with the spawns. Make them more like H2/H3. I've had it with the other team spawning on my back or right in front of me, when I'm in the middle of a fight.

 

5. Do something with the double-melee. Right now Reach is more a fighting game than a shooter. Something like 70% of the kills each match are melee kills.

 

6. Bring back the damage bleedthrough mechanic. It's just not fair that when I put 3 shots and a melee on someone and he gives me just one melee we're evened out. He should have less health than I, and be easier to kill. Also a melee and a shot should be faster than a double-melee.

 

7. Give us some better maps. The ones on the disc are pure and utter crap (besides 2 or 3). Maybe some remakes.

 

8. Balance the AA more. Do something with the overpowered Armor Lock and the Drop Shield should be damned for all eternity. Who in his right mind fought that combining two of the most camp-friendly Equipements (Bubble Shield and Regenerator) would be a good idea?

 

9. Balance out the Elites and Spartans in Invasion. The Plasma Repeter is nowhere as good as the AR, and the Elites don't have an equivalent of the Mangum (maybe the Plasma Pistol could go back to the way that it was in the beta?).

 

Sorry za kijowy inglisz, ale trochę mi zardzewiał ten język, nie używałem go od ponad pół roku ;).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...