Skocz do zawartości

Dark Souls


McDrive

Rekomendowane odpowiedzi

Uległem hype'owi. Słyszałem o Dark Souls od dawna. Raz już się przymierzałem do tej gry, ale spartaczony port na PC wybił mi to z głowy. Ostatnio jednak znowu złapałem haczyk. Co chwilę natrafiałem na materiały z drugiej części, jakieś filmiki, posty, inne cuda. Niestety nie mam konsoli, więc w 2 na razie nie zagram, ale doszedłem do wniosku, że to doskonała okazja żeby nadrobić zaległości i skończyć pierwszą część. Wygrzebałem jakieś archiwalne Cidi Ekszyn i zainstalowałem Prepare to Die Edition i wsiąkłem. Co prawda na moim lapku chodzi to średnio.. nie wiem czy jest choćby 30 Fps, to da się grać, a na prawdę warto. Gra jest przesiąknięta mrocznym, znakomitym klimatem fantasy. Po cichu liczę, że druga część będzie lepiej zrobiona i pogram na swoim wysłużonym lapku. Nie jest najgorszy ( I5, 4 Gb Ramu, jakiś radeon). Wracając do samej gry to jestem zauroczony. Co prawda na razie wszystko mnie przytłacza, mnogość różnych statystyk, nieintuicyjne menu, wstrętna grafika, która o dziwo w ogóle nie przeszkadza. Gra się znakomicie a tytuł wciąga jak bagno. Może jakieś porady ? :) Jak na razie doszedłem do smoka, tzn. odstrzeliłem mu ogon i zdobyłem smoczy miecz. Gram bez YouTube i czuje się troszkę zagubiony. Wybrałem Wojownika. 

Odnośnik do komentarza

Graj, graj. Ja z każdą godziną coraz bardziej sobie uświadamiam, że to najlepsza gra generacji. Ile ta gra posiada smaczków, tajemnic, sekretów, to się w głowie nie mieści. W pewien sposób kojarzy mi się z Super Mario 64, jakkolwiek to brzmi.

 

Zabiłem już wszystkich bossów, oprócz tego ostatniego. Bardzo podobał mi się Painted World, kojarzył mi się z jednym z dungeonów z Zeldy: TP.

 

Powodzenia, orion.

Odnośnik do komentarza

No, Sif zjedzony, zapomniałem o nim i cofnąłem się do Darkroot Garden. Przy okazji bycia w pobliżu zaszedłem do Valley of Drakes, ale oprócz rozjechania kilku smoków małych i jednego skur.wiela nic więcej nie mogę zrobić bo brama zamknięta ; /

 

Teraz do Duke's Archives czy New Londo Ruins, co forumek radzi? I jaką tarczę poleca na mid-late game, póki co biegam z silver knight shield bez apgrejdów.

Odnośnik do komentarza
Gość mate5

I jaką tarczę poleca na mid-late game, póki co biegam z silver knight shield bez apgrejdów.

Nie wiem jak w ng+ i dalej bo w drugim przejściu nie zabiłem jeszcze w drugi dzwon, ale w ng IMO graj z najlżejszą tarczą, która ma 100% redukcji ataków fizycznych.

 

 

 

W ogóle, jak przejrzałem wiki, to byłem w szoku że w DaS nie ma ani jednej tarczy redukujących fizyczne ataki i magię w 100%.

Edytowane przez mate5
Odnośnik do komentarza

Gra skończona, new game+ rozpoczęte. Dwa pierwsze bossy zabite w chwilkę, pewnie wraz z postępem gra się również prędko utrudni, bo jak nie, to trochę za łatwo ;p Zacząłem się też bawić w pvp, ale jest to o wiele gorsze niż w Demon's Souls, tam było to natychmiastowe, tutaj ciągle się męczysz by się udało nawiedzić.

 

Kto wie jak otworzyć te drzwi tuż po pierwszym ognisku w mieście nieumarłych? Tam za tym mościkiem co rzucają ogniem. Są drzwi, które otwierają się z drugiej strony. Trochę dalej są też drzwi (za tymi co rzucają tym ogniem), które też są zamknięte (obok tej małej wieży z łucznikiem) i ciekaw zawsze byłem co tam jest :(

Odnośnik do komentarza
Gość mate5

Łatwe to NG+. Skończyłem już Blighttown i nikt mi nie podskoczył. Ciekawe czy taki poziom się utrzyma do końca gry, pewnie nie.

 

Też wczoraj pokonałem Queelaga na ng+ i rzeczywiście jest prosto.

Odnośnik do komentarza

poczekajcie do O&S robaczki

 

 

 

black knight greatswordem i unikami w idealnym momencie <ok>

 

najgorsza z broni black knightów. każdy inny ultra greatsword będzie lepszy  

 

 

najbardziej uniwersalna średnia tarcza to silver knight, dlatego można nazwać ją najlepszą. drugą najlepszą będzie grass crest, ze względu na regen boost staminy (najlepsza tarcza na plecy). jeszcze trzecia, czyli iron round - jedyna mid shield z heavy deflectem

 pozostałe, to black knight do fire def, crest do mag def, heater ze względu na wagę. 

jest jeszcze tarcza z 90 lighting def, leży w tomb of giants, ale nie pamiętam jej nazwy, nigdy jej nie używałem. elygife....jakoś tak.

eagle shield - jedyna great shield z tak niskimi wymaganiami

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza

 

 

poczekajcie do O&S robaczki

No właśnie niekoniecznie. Ja o ile na NG podchodziłem do nich 4 razy to na ng+ wystarczył raz, i o jeden raz trudniej było na ng++ tylko dlatego, że ubijałem najpierw grubego.

 

Dużo częściej ginąłem w samym anor londo bo za bardzo się śpieszyłem i lekceważyłem knightów.

 

 

Wczoraj pierwszy raz skończyłem dodatkowy content i nie wiem czy to przez to, że zabrałem się za niego dopiero na ng++ czy to, że jest tam po prostu ciężko, ale z bossami męczyłem się jak z niczym innym w tej grze. Anus ubijał mnie tyle razy, że w sumie męczyłem się z nim jakieś 2 godziny, ze smoczkiem było tylko troszkę krócej bo zachciało mi się uwalić mu ogon, a abyss walker zabrał mi podobną ilość czasu.

 

A w podstawce prawie wszyscy bossowie to było 1 max 3 podejść.

Odnośnik do komentarza

poczekajcie do O&S robaczki

 

 

 

black knight greatswordem i unikami w idealnym momencie <ok>

 

najgorsza z broni black knightów. każdy inny ultra greatsword będzie lepszy  

 

 

najbardziej uniwersalna średnia tarcza to silver knight, dlatego można nazwać ją najlepszą. drugą najlepszą będzie grass crest, ze względu na regen boost staminy (najlepsza tarcza na plecy). jeszcze trzecia, czyli iron round - jedyna mid shield z heavy deflectem

 pozostałe, to black knight do fire def, crest do mag def, heater ze względu na wagę. 

jest jeszcze tarcza z 90 lighting def, leży w tomb of giants, ale nie pamiętam jej nazwy, nigdy jej nie używałem. elygife....jakoś tak.

eagle shield - jedyna great shield z tak niskimi wymaganiami

 

Myślałem że black knight greatsword jest właśnie świetny, ulepszyłem ją na maksa i jest dobrze. może teraz podlepszę normalny black knight sword.

 

robaczki, a powiedzcie mi, co zrobić przed wejściem do lasku, jak jest taka brama zablokowana czymś tam? czy to wejście do DLC czy coś tam faktycznie jest?

Edytowane przez Figaro
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...