Skocz do zawartości

PSX Extreme #158


Rekomendowane odpowiedzi

a nowy nr wiadomo kiedy ? czy coś mnie ominęło. Pewno po 20 ale ile ?

 

pozdro

 

Jest taka informacja podana na PPE, pod okładką bieżacego numeru - o tak.

 

Jak czytam takie pytania, to owszem - aż mi się chce print screena zrobic :)

 

Ściera rozumiem, że obligatoryjnie zakładasz, że każdy kto kupuje PSXa, śledzi na bieżąco i dokładnie PPE ?

 

Ja PPE odwiedzam z 2 razy w tygodniu, a forum codziennie, ale rozumiem, że to bardzo żmudna czynność raz w miesiącu wrzucić info na forum kiedy nowy nr :)

 

ps te info trzeba było jeszcze mniejszą czcionką napisać i bardziej na dole strony :thumbsup:

Edytowane przez balon1984
Odnośnik do komentarza

A ja z innej beczki, bo nie wiem czy dobrze kojarzę. Lucek ostatnio piszący w PE o samochodówkach to kolega będący autorem jednego z poprzednich postów? Nie jest to żaden osobisty podjazd, ale widzę lekki zgrzyt, gdyż o ile mnie pamięć nie myli to ta sama osoba która swego czasu na forum prowadziła największą akcję reklamową komediowego Engarde starając się na siłę udowodnić że PE to już suchy przeżytek i należy definitywnie przerzucić się na nowopowstały ekhm 'magazyn'? Chyba pozostaje tylko pogratulować redakcji wyrozumiałości a Tobie nawrócenia się na to co w polskiej prasie konsolowej porządne.

 

(A ON powinno zostać)

Edytowane przez Wielki K
Odnośnik do komentarza

A ja z innej beczki, bo nie wiem czy dobrze kojarzę. Lucek ostatnio piszący w PE o samochodówkach to kolega będący autorem jednego z poprzednich postów?

ten sam

 

Nie jest to żaden osobisty podjazd, ale widzę lekki zgrzyt, gdyż o ile mnie pamięć nie myli to ta sama osoba która swego czasu na forum prowadziła największą akcję reklamową komediowego Engarde starając się na siłę udowodnić że PE to już suchy przeżytek i należy definitywnie przerzucić się na nowopowstały ekhm 'magazyn'?

Pamiec Cie myli. Byl sobie temacik o Engarde (zalozony zreszta nie przeze mnie), w ktorym jedyna forma "reklamy" z mojej strony byl bannerek wrzucony w sygne i "napinka" z Yano o styl graficzny magazynu. Nigdy tez nie napisalem, ze PE to juz suchy przezytek, a jedyne co sugerowalem to to, ze minimalistyczna szata graficzna pozniejszych numerow Engarde bardziej mi sie podobala od tego co zwykle jest w PE - zreszta do dzisiaj uwazam, ze strony PE poskladane na zasadzie minimalizmu sa duzo bardziej spoko od takich, na ktorych jest "napackane" - no ale tu juz mowimy o guscie, o ktorym, jak wiadomo, sie nie dyskutuje.

 

Chyba pozostaje tylko pogratulować redakcji wyrozumiałości a Tobie nawrócenia się na to co w polskiej prasie konsolowej porządne.

 

Sciera trzyma wszystko twarda reka, ale jest bardzo wyrozumialy w pewnych kwestiach ;)

I nie nawrocilem sie - pod wzgledem merytorycznym to zawsze PE bylo dla mnie the best - nie odkryje Ameryki piszac, ze jesli chodzi o konsole to "wychowalem sie" na PE i tego nic nie zmieni :)

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
PE to nie jest organizacja charytatywna, ani fundacja, tylko BIZNES, ktory nie dosc, ze musi na siebie zarobic to jeszcze przyniesc zyski - dlatego piszemy dla wiekszosci, a nie dla mniejszosci...

 

PE to przede wszystkim wg mnie rowniez medium kreujace rynek, w pewnym stopniu. Nie rozumiem wiec tendencji do podpalania sie kilkoma i wiecej FPS-ami na jeden numer, a za to usuwanie w cien (bo jak inaczej nazwac ze ostatnio Ohayo Nippon bywa w co drugim numerze) najbardziej wyrazistego dzialu quasi-publicystycznego, traktujacego o ojczyznie gier.

 

 

 

Nie, nie skończyły mi się argumenty. Po prostu brak mi słów na gościa, który gry pokroju Heavy Rain uznaje za ciekawostkę.

 

Gadanie czegokolwiek gadaniem, a jestes w stanie obalic moje argumenty (sa w postach wczesniej jakby co, bo widze ze zrecznie potrafisz je omijac i udawac ze nie istnieja)?

 

Prostujac - nie twierdze ze rynek sie nie zmienia w ostatnich latach, czy tez juz sie nie zmienil. Jednak mowienie, na co niektorzy sobie pozwalaja, ze Japonia zostala wyprzedzona przez inne rynki to puste gadanie ludzi, ktorzy na fali pewnych zmian, pewnego docierania sie rynku, probuja wszystkim wmawiac wersje ktora byla im na reke nawet 10 czy 20 lat temu.

 

 

 

Czy mi się wydaje, czy na poprzedniej stronie obudził się jakiś koleś, próbujący wmówić wszystkim, że zachodnie gry nie są w stanie dorównać tym tworzonym w Japonii?

 

To tak, jakby powiedzieć, że budownictwo i architektura Egiptu przewyższają europejskie.

 

4 tysiące lat temu może i tak było. :whistling:

 

Tupnij jeszcze nozka, sila twoich "argumentow" od tego urosnie. :thumbsup:

Edytowane przez Krzychu
Odnośnik do komentarza

Ale to akurat prawda, że Japonia już nie generuje takich zysków jak kiedyś. Tam teraz wolą sprzęty mobilne. Gry na duże konsole lepiej sprzedają się w USA, czy Europie. Są na pewno jakieś wyjątki. :)

 

Na przykładzie typowo japońskiej gry DMC4. Popatrz gdzie najgorzej się sprzedała.

 

http://www.vgchartz.com/game.php?id=7683 wersja na PS3

http://www.vgchartz.com/game.php?id=7684 wersja na Xboxa 360

Odnośnik do komentarza

 

Gadanie czegokolwiek gadaniem, a jestes w stanie obalic moje argumenty (sa w postach wczesniej jakby co, bo widze ze zrecznie potrafisz je omijac i udawac ze nie istnieja)?

 

Prostujac - nie twierdze ze rynek sie nie zmienia w ostatnich latach, czy tez juz sie nie zmienil. Jednak mowienie, na co niektorzy sobie pozwalaja, ze Japonia zostala wyprzedzona przez inne rynki to puste gadanie ludzi, ktorzy na fali pewnych zmian, pewnego docierania sie rynku, probuja wszystkim wmawiac wersje ktora byla im na reke nawet 10 czy 20 lat temu.

 

Hmmm, z tego co widzę Soq obalił w zasadzie wszystkie Twoje argumenty <_<

Zastanawiam się Krzychu po co piszesz te swoje wywody? Czy po to by "zabłysnąć" chwilowo na forum, czy Ty poważnie wierzysz w te bzdury, które napisałeś? Proponuję posiedzieć trochę na internecie, odwiedzić najważniejsze portale dotyczące branży (nie tylko polskie) i dowiedzieć się co nieco o aktualnej kondycji rynku gier wideo. Potem dopiero możemy podyskutować,bo teraz to jak walić grochem o ścianę...

 

Czy mi się wydaje, czy na poprzedniej stronie obudził się jakiś koleś, próbujący wmówić wszystkim, że zachodnie gry nie są w stanie dorównać tym tworzonym w Japonii?

 

To tak, jakby powiedzieć, że budownictwo i architektura Egiptu przewyższają europejskie.

 

4 tysiące lat temu może i tak było. :whistling:

 

Tupnij jeszcze nozka, sila twoich "argumentow" od tego urosnie. :thumbsup:

 

Chyba nie załapałeś bardzo trafnej metafory, której użył Hejas, więc wytłumaczę Ci to łopatologicznie. Japonia (patrz: Egipt) kilka lat temu może i wyznaczała trendy w branży gier wideo (patrz:budownictwo i architektura). Dziś większość developerów japońskich tkwi w stagnacji (są wyjątki, a jakże!), zaś rynek Zachodni (patrz:budownictwo i architektura europejskie) bardzo szybko przejął pałeczkę od kolegów KKW i to produkcje Zachodnie przynoszą największe zyski oraz rozwijają się zarówno na płaszczyźnie koncepcyjnej jak i technologicznej. Ponownie odsyłam do internetu bądź wcześniejszych postów Soq,a i innych. Może wtedy zrozumiesz w ogóle zasadność tej metafory :/

Odnośnik do komentarza

Pamiec Cie myli. Byl sobie temacik o Engarde (zalozony zreszta nie przeze mnie), w ktorym jedyna forma "reklamy" z mojej strony byl bannerek wrzucony w sygne i "napinka" z Yano o styl graficzny magazynu. Nigdy tez nie napisalem, ze PE to juz suchy przezytek, a jedyne co sugerowalem to to, ze minimalistyczna szata graficzna pozniejszych numerow Engarde bardziej mi sie podobala od tego co zwykle jest w PE - zreszta do dzisiaj uwazam, ze strony PE poskladane na zasadzie minimalizmu sa duzo bardziej spoko od takich, na ktorych jest "napackane" - no ale tu juz mowimy o guscie, o ktorym, jak wiadomo, sie nie dyskutuje.

 

(ciachu ciach)

 

Sciera trzyma wszystko twarda reka, ale jest bardzo wyrozumialy w pewnych kwestiach ;)

I nie nawrocilem sie - pod wzgledem merytorycznym to zawsze PE bylo dla mnie the best - nie odkryje Ameryki piszac, ze jesli chodzi o konsole to "wychowalem sie" na PE i tego nic nie zmieni :)

Spoko, kłócić się o to kto co napisał nie będę bo na forum nie wchodzę za często a i za swoją pamięć dłoni sobie uciąć nie dam, jakoś skojarzyłeś mi się z tematem o Engarde, dla którego forum, było nie było, konkurencji nie wydawało mi się najszczęśliwszym miejscem. Cóż, 'E' umarło śmiercią dość szybką i IMO dość zasłużoną ale fakt faktem że dobre wzorce można wyciągnąć ze wszystkiego, z Engarde również. Dzięki za rzeczowe wyjaśnienie i życzę powodzenia w PE :)

Odnośnik do komentarza

Wiem,wiem tylko mnie frustracja ponosi bo od 3 dni co chwila sprawdzam forum w poszukiwaniu zapowiedzi #159. ;]

 

Kiender troche wyczucia kontekstu.

 

Dokładnie, to o to samo pytałem się kilka postów wcześniej i wielkie hallo bo na PPE gdzieś z boku małą czcionką jest info kiedy nowy nr.

 

Panowie, a forum już nie ma czy jak ? Tyle czasu zajmuje odpowiednie info o nowym numerze ?

 

Mam wielu znajomych co są codziennie na forum, a PPE nie odwiedzają, lub bardzo rzadko (jak ja), ale fakt lepiej od razu zje.bać jak młodego albo walić uszczypliwości (vide Ściera), że jest się nobem , który nie potrafi szukać, ehh ten Internet.

Odnośnik do komentarza

Na to raczej bym nie liczył, bo gra wychodzi 9 listopada, więc chyba jeszcze nie rozsyłają wersji recenzenckich. Będzie recka Lords of Shadow (mam nadzieję, że werdykt będzie słuszny, bo to gra na 9).

 

 

Mam nadzieje ze jednak tak bedzie i zobaczymy recke w tym numerze juz jakis magazyn podobno ocenil gre singla jak i multi wiec chyba embargo na opinie i recenzje sie skonczylo?

Odnośnik do komentarza

Nom dobrze by było jakby recka CoD-a się zmieściła w tym numerze ale szczerze to wątpię, że znajdzie się.

Długo już nie było recenzji "gorącego tytułu" z hasłem "recenzujemy jako pierwsi" ;p (nie liczę PS Move). Wręcz odwrotnie ostatnio same obsuwy recenzji ;p.

 

Pewniaki to Castlevania, PeS10, Vanquish, MoH ;]. Może TFU2?

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...