Skocz do zawartości

PSX Extreme #158


Rekomendowane odpowiedzi

Mam wielką nadzieję,że Mafia zostanie doceniona,bo to naprawdę świetna gra(znam parę osób które zniechęciły się do tego tytułu biorąc pod uwagę niepochlebne opinie),a porównywanie jej na siłę do GTA4 to wielka porażka!Enslaved po demie to dla mnie konieczna pozycja do ogrania!

 

Zgadzam się, nie można do tej gry podchodzić jak do sandboxa (bo nim nie jest, miasto to tylko tło do działania) i od razu gra się lepiej. :)

 

No i w kategorii "szoker" (najbardziej zaskakująca scena) nie ma sobie równych, w tym roku.

Odnośnik do komentarza

Ja sobie tylko dywaguję, ale po demie można ocenić mechanikę i rdzeń rozgrywki (chyb, że zmienili to od dema ? :) ). Enslaved mi się podoba ale nie jest to mechanika na 9. Więc jak tyle dostanie to się zdziwię i tyle, co tu komentować ? (pomijając już to, że to moje subiektywne zdanie i nie jestem recenzentem, którego zdania przekonuje ileś tam osób do kupna gry)

 

A Heavenly Sword (de facto tego samego studia) dostał 9 czy tam 9+ od Kaliego (to miał być system seller ;p). A gry są bardzooo podobne do siebie ;].

 

Nie na temat ale muszę się wtrącić.

 

Dostaliśmy początkowy etap rozgrywki w demie Enslaved, i większość już ocenia rdzeń rozgrywki i mechanikę negatywnie :/ , dużo jest narzekań na walkę (schematyczna, mało ataków), no zgadza się ale przecież to początek gry w jakiej grze tego typu mamy od razu dane wszystkie możliwości umiejętności walki itp. ??

przecież w tym demie to prawie połowa klawiszy jest nie wykorzystana... L1,R1 pod tymi przyciskami na pewno się znajdą jakieś modyfikatory walki ataków, może dojdzie nowa broń w ciągu przygody a tu już zmieni walkę!

 

Słupek zagrałeś w końcu w HS? czy się tak bezpodstawnie podśmiewasz z tej gry ;) ogrywając tylko demo?

Jeśli uważasz że gra jest nie warta zagrania bo pod względem technicznym nie jest idealna jesteś w bardzo DUŻYM błędzie!! HS dostało słuszne 9+ bo każdy element zasługuje przynajmniej na 9, gra dla mnie jest nadal jednym z najlepszych exów na PS3 którego chyba żaden gracz szybko nie zapomni...

__________________________________________________________

co do nowego nr to świetnie że wrócił KOSO pisząc recenzje FIFA 11 i Enslaved, jego recki fifek i PESów są najlepsze.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że ograłem tylko demo i wypowiadam się na podstawie niego.

 

Dla Ciebie to może być gra na 10 dla mnie po tym co ograłem nie jest to więcej niż gra na 7. A czytając opinie innych "nie zachwyconych" tylko utwierdzam się w tym, gra na raz strasznie krótka z ubogim gameplayem (o czym mogłem przekonać się w demie). A biorąc pod uwagę fatalną stronę techniczną to ... tak tytuł jest nie warty zagrania imo.

 

Podśmiewasz heh, podśmiewanie jest tu jak najbardziej na miejscu bo gra system sellerem w żadnym wypadku się nie stała.

 

A co Enslaved sam jestem ciekaw strasznie recenzji ale wątpię żeby gameplay odbiegał od tego co widzieliśmy w demie (a raczej brak gameplayu) poza oczywistymi "dodatkami".

Nie wierzę w cuda, że gra raptem stanie się niesamograjem.

 

Ale tam dla mnie może dostać nawet 9+ jak HS.

 

Co do recenzji Mafii 2 też chciałbym żeby Myszaq ją pisał.

 

PS. Jak chcesz dalej kontynuować rozmowę to przenieś ją bo robi się offtop.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Prenumerata dotarła.

 

 

3 strony recenzji Halo Reach, 3 zapki NFS, 3 Enslaved, 5 Dead Rising 2, 4 FIFY 11, 3 Mafii 2 - pogniewaliście się na Microsoft, czy odwrotnie?

 

 

F1 2010:

 

słynnym rankingu kierowców Castrola - OLO

obecny jest F-duct - nie, nie jest obecny

Vitaly Petrov, Monaco - w języku polskim to Witalij Pietrow i Monako

drobne bugi - oto "krótka" lista tych "drobnych" bugów

 

Kolejna "rzetelna" recenzja tej gry.

 

 

Dziękuję za uwagę.

Odnośnik do komentarza

 

słynnym rankingu kierowców Castrola - OLO

 

Słynnym, słynnym. Inna sprawa, czy rzetelnym i obiektywnym, czy marketingowo słynnym, ale w takich kwestiach można się kłócić bez końca. Ranking FIFA też jest za przeproszeniem z pupy i co z tego, skoro i tak wszyscy się nim posługują? Jak znasz bardziej znany ranking kierowców, to dajesz. Chyba że masz na myśli ranking stworzony w Twojej własnej głowie.

 

obecny jest F-duct - nie, nie jest obecny

 

Pisząc reckę rozegrałem pełen sezon w barwach Lotusa, i częściowo Renault - jak wiadomo te teamy nie miały systemu (u Renault doszedł ostatnio), tak więc opierałem się w tym przypadku na doniesieniach i twierdzeniach twórców, a ci donosili na prawo i lewo, że F-duct będzie na bank. Tak więc biję się w piersi.

 

Vitaly Petrov, Monaco - w języku polskim to Witalij Pietrow i Monako

 

Co to znaczy "w języku polskim"? A gdzie jest ta zasada o spolszczaniu nazwisk? Nie bądź śmieszny. Chciałbyś, żeby Twoje nazwisko ktoś zagranicą przekręcał? Pisanie nazwisk w oryginale jest jak najbardziej poprawną formą, co więcej jak dla mnie najbardziej właściwą. Może zacznijmy pisać Alonzo, Zutil, Łeber i Fetel? Nie bądź śmieszny.

 

drobne bugi - oto "krótka" lista tych "drobnych" bugów

 

Kolejna "rzetelna" recenzja tej gry.

 

Są dwie grupy ludzi. Szukający dziury w całym i nie. W F1 2010 jest sporo drobnych bugów i owszem, ale jeszcze nie znalazła się gra o tej tematyce, która by takowych nie miała, nawet wszelkie rFactory, czy inne iRacingi z modami się ich nie ustrzegły. A dlaczego? Bo to zbyt skomplikowany i szczegółowy sport, w dodatku wiele rzeczy się zmienia co sezon. Gdybym pisał recenzję tylko i wyłącznie dla maniaków tego sportu, to musiałbym podejść bardziej krytycznie. Problem w tym, że 95% bugów większości Graczy przeszkadzać nie będzie, ba, nie zwrócą na nie uwagi. Miejsca w recenzji nie starczyło, by wymienić wszystkie wpadki, ale też na ocenę nie rzutowały właśnie dlatego, że gros ludzi nie jest wkręcona na maksa w gry wyścigowe. Co więcej Codemastersi jeśli chodzi o model jazdy poszli w kierunku bardziej symulacyjnym niż arcade'owym, co się chwali. Tak jak pisałem - szukasz dziury w całym i choć gra nie jest idealna (co zaznaczyłem na końcu recenzji), choć ma swoje wpadki, to i tak jest to najlepsza gra o F1 od lat. I pamiętaj, że nie tylko maniaki grają w takie gry - osoba wkręcona w temat zawsze będzie bardziej krytyczna - natomiast przez takie podejście jak Twoje tylko sobie psujesz zabawę. To tylko gra, o symulacyjnym zacięciu, ale dalej gra, więc odrobina dystansu, bo to nie symulator. Zawsze możesz sobie odpalić iRacing, czy rFactora, jak się nie podoba i chcesz hardcorowego podejścia. Niestety tak to właśnie jest z Formułą, że zawsze znajdzie się ktoś, komu będzie mało i będzie chciał większego realizmu. Ba, sam się do takich osób zaliczam. Ale jako recenzent piszę tekst nie pod kątem 1%, który będzie doceniać drobne smaczki, tylko pod kątem statystycznego Gracza, a ten będzie się świetnie przy tej grze bawić. Zresztą sam się przy niej świetnie bawię, bo przymykam oko na pewne niedoróbki. A jak chcę się pobawić bardziej hardcorowo, to sobie odpalam rFactora. Nie odbieraj tej gry jako symulator, bo sobie psujesz tylko zabawę. Model jazdy podchodzi pod symulacyjny, ale to nie symulator, tylko gra o F1 - gra targetowana pod kątem milionów Graczy, a nie kilkunastu tysięcy maniaków symulacji i totalnego realizmu.

Odnośnik do komentarza

Vitaly Petrov, Monaco - w języku polskim to Witalij Pietrow i Monako

 

Co to znaczy "w języku polskim"? A gdzie jest ta zasada o spolszczaniu nazwisk? Nie bądź śmieszny. Chciałbyś, żeby Twoje nazwisko ktoś zagranicą przekręcał? Pisanie nazwisk w oryginale jest jak najbardziej poprawną formą, co więcej jak dla mnie najbardziej właściwą. Może zacznijmy pisać Alonzo, Zutil, Łeber i Fetel? Nie bądź śmieszny.

 

Ale Ty użyłeś angielskiej pisowni nazwiska Pietrowa, Ural, więc zaprzeczasz sam sobie :) Bułgarzy używają cyrylicy, czyli nazwisko transkrybuje się w języku polskim do formy "Pietrow". Zasady transkrypcji określa PWN.

 

Dlatego Władimir Putin, a nie Vladimir Putin, dlatego Borys Jelcyn, a nie Boris Yeltsin.

Odnośnik do komentarza

Vitaly Petrov, Monaco - w języku polskim to Witalij Pietrow i Monako

 

Co to znaczy "w języku polskim"? A gdzie jest ta zasada o spolszczaniu nazwisk? Nie bądź śmieszny. Chciałbyś, żeby Twoje nazwisko ktoś zagranicą przekręcał? Pisanie nazwisk w oryginale jest jak najbardziej poprawną formą, co więcej jak dla mnie najbardziej właściwą. Może zacznijmy pisać Alonzo, Zutil, Łeber i Fetel? Nie bądź śmieszny.

 

Ale Ty użyłeś angielskiej pisowni nazwiska Pietrowa, Ural, więc zaprzeczasz sam sobie :) Bułgarzy używają cyrylicy, czyli nazwisko transkrybuje się w języku polskim do formy "Pietrow". Zasady transkrypcji określa PWN.

 

Dlatego Władimir Putin, a nie Vladimir Putin, dlatego Borys Jelcyn, a nie Boris Yeltsin.

 

Pietrow nie jest Bułgarem :). Ha i co teraz łyso Ci! A co do pisowni - no pewnie masz rację i powiem więcej - zakładam, że ją masz, ba, jestem wręcz tego pewien! Zachowam się więc honorowo i zwalę winę na korektę, ot co! Niemniej ciekawa jest ta polonizacja mimo wszystko, bo nawet patrząc po literach, to z ?????? (tu miała być cyrylica, ale literki wcięło) wychodzi Petrov (ew. Petrow, nie Pietrow) jak byk. Czyli to nie jest też tak, że Petrov, to angielska wersja - to po prostu ?????? przełożone na alfabet łaciński. Na miejscu naszego bohatera wolałbym szczerze mówiąc takie dosłowne podejście. Skądinąd jest w tym brak konsekwencji, bo w takim układzie dlaczego Webber, a nie Łeber, za to Waszyngton, a nie Washington? Po raz kolejny widać, że zasady obowiązujące nasz język są dokładnie takie, jak ci co je wymyślają...

Odnośnik do komentarza

Numer bezproblemowo dorwany to znaczy czekał już odłożony ;].

 

Na szybkiego zaskoczyła mnie pozytywnie recka DR2 na 4 strony to znaczy jeszcze nie czytałem ale nie spodziewałem się tylu stron przy tym tytule. Więc miła niespodzianka...

 

Cieszy powrót "Kosa" i jego recenzja Enslaved a jednak najgorsze obawy po demie uiściły się ;/.

 

Recenzja Mafii 2 równie dobrze weszła (oczywiście oprócz 3 groszy Urala ;p), cieszę się, że to Myszaq ją pisał bo zna się na kinie gangsterskim (cieszą ciągłę porównania do tych właśnie filmów), szkoda tylko, że tak mało wspominasz o różnicach technicznych/graficznych ;].

 

Zapowiedź NFS-a miód aż człowieka zżera żeby zagrać, damn you Lucek ;].

 

Rozczarował mnie tylko wywiad z Boonem, myślałem, że będzie dłuższy. Śmiało mogliście dać go w zeszłym numerze.

 

Relacje, targi, relacje z targów, publicystyka wiadomo to wszystko cieszy i chwali się, że tak szybko wszystko wrzuciliście (GC) ale co by nie było to jednak recenzje stanowią o sile numeru. Co dobitnie pokazał mi najnowszy 158 numer a przecież i tak nie obfituje w jakiś spory wysyp recenzji/gier (szkoda, że Castlevania się nie znalazła) dlatego aż się "boję" jak zaje.biste będą przyszłe numery ;].

 

To tyle na razie.

 

PS. Zaskoczyła mnie ocena dla Halo: Reach, myślałem, że będzie... a no właśnie hehe ;].

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza
Słynnym, słynnym. Inna sprawa, czy rzetelnym i obiektywnym, czy marketingowo słynnym, ale w takich kwestiach można się kłócić bez końca. Ranking FIFA też jest za przeproszeniem z pupy i co z tego. Jak znasz bardziej znany ranking kierowców, to dajesz. Chyba że masz na myśli ranking stworzony w Twojej własnej głowie.

 

W jakich kręgach słynny? Poza stroną Autosportu, który zamieszcza ten ranking, za co dostaje kasę od Castrola, gdzie o nim można usłyszeć? Na Polsacie? BBC? RTL? SkySport? Na portalach F1, czy to polskich, czy zagranicznych? Bo ja ani podczas oglądania transmisji na ww. kanałach, ani przeglądając strony nie widziałem o nim wzmianki, może poza momentem jego wystartowania. Nie wiem, być może w TVN Turbo albo w wiadomościach sportowych na TVP podaje się cotygodniowe notowania, ja tego nie oglądam.

 

Pisząc reckę rozegrałem pełen sezon w barwach Lotusa, i częściowo Renault - jak wiadomo te teamy nie miały systemu (u Renault doszedł ostatnio), tak więc opierałem się w tym przypadku na doniesieniach i twierdzeniach twórców, a ci donosili na prawo i lewo, że F-duct będzie na bank. Tak więc biję się w piersi.

 

Jeszcze przed premierą gry potwierdzone zostało, że gracz nie będzie mógł korzystać z F-ductu w sposób, jaki robią to kierowcy, ale bolidy z tym systemem będą osiągały większe prędkości maksymalne.

 

Co to znaczy "w języku polskim"? A gdzie jest ta zasada o spolszczaniu nazwisk? Nie bądź śmieszny. Chciałbyś, żeby Twoje nazwisko ktoś zagranicą przekręcał? Pisanie nazwisk w oryginale jest jak najbardziej poprawną formą, co więcej jak dla mnie najbardziej właściwą. Może zacznijmy pisać Alonzo, Zutil, Łeber i Fetel? Nie bądź śmieszny.

 

Śmieszny, to jesteś tylko i wyłącznie Ty, popisując się swoją niewiedzą:

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C4%99zyk_rosyjski#Transkrypcja_alfabetu_rosyjskiego_na_alfabet_polski

http://en.wikipedia.org/wiki/Romanization_of_Russian

http://pl.wikipedia.org/wiki/Witalij_Pietrow

 

Rozumiem, że równie śmieszne jest imię i nazwisko prezydenta Rosji używane przez chyba wszystkie przez wyjątku media w Polsce - Dmitrij Miedwiediew. A to przecież Dmitry Medvedev, prawda? Bo w końcu Medvedev to takie zachodnie, amerykanske.

 

I co ma piernik do wiatraka? Ja w nazwiskach Alonso, Sutil, Webber i Vettel widzę takie same litery, jak stosowane w naszym alfabecie. Wymowa to odrębna kwestia.

 

edit: Widzę, że koso już o tym wspomniał.

 

Są dwie grupy ludzi. Szukający dziury w całym i nie. W F1 2010 jest sporo drobnych bugów i owszem, ale jeszcze nie znalazła się gra o tej tematyce, która by takowych nie miała, nawet wszelkie rFactory, czy inne iRacingi z modami się ich nie ustrzegły. Gdybym pisał recenzję tylko i wyłącznie dla maniaków tego sportu, to musiałbym podejść bardziej krytycznie. Problem w tym, że 95% bugów większości Graczy przeszkadzać nie będzie, ba, nie zwrócą na nie uwagi. Miejsca w recenzji nie starczyło, by wymienić wszystkie wpadki, ale też na ocenę nie rzutowały właśnie dlatego, że gros ludzi nie jest wkręcona na maksa w gry wyścigowe. Co więcej Codemastersi jeśli chodzi o model jazdy poszli w kierunku bardziej symulacyjnym i arcade'owym, co się chwali. Tak jak pisałem - szukasz dziury w całym, to tylko gra jakby nie było i choć nie jest idealna (co zaznaczyłem na końcu recenzji), choć ma swoje wpadki, to i tak jest to najlepsza gra o F1 od lat. I pamiętaj, że nie tylko maniaki grają w takie gry - osoba wkręcona w temat zawsze będzie bardziej krytyczna - natomiast przez takie podejście jak Twoje tylko sobie psujesz zabawę. To tylko gra, o symulacyjnym zacięciu, ale dalej gra, więc odrobina dystansu. Zawsze możesz sobie odpalić iRacing, czy rFactora, jak się nie podoba i chcesz hardcorowego podejścia.

 

Pal licho te wszystkie błędy, nawet ten absurdalny jak z pit stopami, który tak swoją chyba tylko i wyłącznie Ty zauważyłeś spośród recenzentów (pytanie co robiła reszta - występuje on w wyścigu na krótkim dystansie, czyli zapewne dotknął on większości z nich, i teraz: czy myśleli, że czekanie po 20 sekund w boksie to normalka, czy też zabrakło im miejsca w internecie, żeby o tym wspomnieć, czy też...). Ale niezauważenie tego, że to co wizualnie robią przeciwnicy na torze nijak ma się do czasów, jakie gra wyciąga sobie z kapelusza, jest dla mnie karygodnym błędem. Ponieważ to właśnie przez te fejkowe SI pojawia się masa innych bugów, które dotykają wszystkich bez wyjątku. I to nie jest po prostu bug, to założenie wokół którego gra została zaprogramowana i bardzo wątpię, żeby miało się to zmienić wraz z nadchodzącą łatką(ami?). Bo co z tego, że na ostatnim okrążeniu kogoś się wyprzedzi, skoro gra wylosowała mu okrążenie o powiedzmy 3 sekundy lepsze od gracza i w tabeli wyników jest jedno wielkie WTF? Nie ma podawanych dokładnych różnic czasowych, tylko ogólnikowe 5, 10 itd. sekund od inżyniera, ponieważ, ponownie, to co widzimy na torze nie ma odzwierciedlenia w czasach.

 

Wszystkie recenzje rozpływają się nad zmiennymi warunkami pogodowymi, jednak nikt nie zauważył, że na slickach można jeździć praktycznie po wodzie, do momentu gdy gra uzna, że dalej już się tak nie da. Nie wydaje mi się, żeby nawet casuale mogli uwierzyć w takie bzdury.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...