Skocz do zawartości

League of Legends


Velius

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, to wam pare czempionow polece, skoro tak bardzo chcecie byc ad carry.

Corki - w sumie rzadko gralem ta postacia, ale ma fajny burst z tego co kojarze, dobry escape mechanism i ogolnie jest fporzo <ok>

Ashe - chyba najlepszy w tym momencie ranged ad carry, swietnie harrasujace w, MEGA ULTI ktore idealnie nadaje sie do inicjowania i tak dalej.

Polecam szczerze :>

Miss Fortune - Dosyc prosta w ogarnieciu, slow, mile ulti, fajny harras z Q bodajze. Rowniez polecam, tylko ze 6,3k moze bolec :]

Caitlyn - duzy zasieg, one-target ulti (ktore dosyc latwo przerwac), pulapki i te de. Raczej srednio, chociaz jest baaaaardzo prosta do ogarniecia.

Vayne - Kiedys op, teraz nie wiem jak to jest. Duzym atutem jest true damage, umie znikac bodajze i tak dalej.

 

Osobiscie polecam ashe/corkiego, no ale to moze byc dla was zbyt duze wyzwanie ( :f) takze bierzcie sie za mf/caith/vayne.

Nie zapominajcie, kochani gracze, ze dobrze jest ogarnac troche wiecej typow czempionow. Chociaz jakiegos melee ad, tanka, junglera, ap carry, cokoooooolwiek. No ale, gl ziomy.

 

// Tristana ssie pałąka, chyba wespół z sivir najslabsze ad carry.

Edytowane przez FARMEROS
Odnośnik do komentarza

Nie zapomnijmy również o Ezrealu, który też jest ranged i zazwyczaj teraz robi się go pod AD. Co prawda to jest cholernie ciężka postać (4 skille = 4 skillshoty) i grając średnio na pewno lepiej pójdzie nam Ashe albo Vayne, jednak jak dla mnie Ez to postać dająca najwięcej satysfakcji z gry i jako jedyna postać daje taki... jak to ktoś gdzieś ładnie określił combat feeling. ;) Z tym że nie polecałbym początkującym, bo jak się go nieumiejętnie prowadzi to może się wydawać, że nie zadaje żadnego dmg i jest squishem = useless postać - a tak z kolei nie jest jak potrafi się nim grać. ;) Jest tak samo opcja Teemo AD i TF AD - i obie postacie również są całkiem fajne do grania.

Odnośnik do komentarza

@FARMEROS, kiedy ostatnio grałeś? ;p

Caitlyn >>> Miss Fortune. Lepsze ulti, znacznie mniej sytuacyjne. Q lepiej się sprawdza przy farmieniu. Lepszy escape mechanism.

 

Tristana też jest bardzo dobra. Niezła farmerka ze swoim passywnym E. Engage mechanism i escape mechanism w jednym. Ulti które ładnie pozycjonuje. Świetna pusherka ze swoim Q.

 

 

Co do Corkiego to się zgodzę, choć ostatnio jakieś tam nerfy dostał na twarz i wiele osób mówi, ze "to już nie to samo". Ja tam nie wiem, nie mam go. Grałem ze dwa razy na FCR.

Odnośnik do komentarza

Jak ranged carry to raczej Tristana i Caitlyn, nie bez przyczyny są to postaci które teraz najczęściej można spotkać wespół z supportem na dolnym lanie, ew. za 6300 można rozpatrzyć na Vayne, albo jak ktoś lubi więcej srać spellami niż autoattackować to Corkiego, bądź też gdy gra się z kolegami można sypnąć pare ulti Ashe na inne linie i w ten sposób nadrobić early itemami za asysty jej braki w porównaniu do innych rangedów.

 

Podstawą w tego typu postaciach jest zasięg, oraz escape mechanism, dwie pierwsze postacie mają obie te rzeczy i to najlepsze jak się tylko da (no może escape mechanizm Caitlyn trochę kuleje, ale ma za to stuna), a dodatkowo świetne nuki w postaci ulti, nadające się do zburstowania/wykończenia rangeda/supporta przeciwnika, ze wskazaniem na Tristane z racji lepszej ucieczki, lepszego zasięgu i 90% attack speeda na Q (OP), no i oczywiście jest za darmo.

Odnośnik do komentarza

Caitlyn bodajze jest lepsza lejnerka niz np. taka mf, ale jest slabsza w tfach. Beskitu, fajny skilszot, ale kazdy madry sie odsunie. Te jej trapy tez kazdy inteligentny ominie. Ta jej siatka tez jest powolna i ma slaby zasieg, chociaz nie pamietam, moze troche jej zwiekszyli. Ostatni raz gralem nia z dwa tygodnie temu, mozliwe. No i ogolem rozbija sie teraz o przydatnosc czempionow w timfajtach. Bo bardzo latwo zownic kogos kejtlynka na midzie/solo topie, latwo sie farmi, ale co pozniej? W timfajtach aszka swoim ulti, czy miss fortunka leeeeeeeeepiej duzo sie sprawdza. No ale, to tylko moja subiektywna opinia, c'nie.

 

no i kejtlyn nie ma stuna, a snare'a

dobrze mowie?

Odnośnik do komentarza

Tak, snare, który wystarczy (pipi)nąć pod nogi by mieć 90% szansy na złapanie, a że teraz ma trzy, to można je ładnie rozsiać po linii i sobie ułatwić sadzenie Q. Przed ulti Ashe się można tak samo odsuwać jak przez Caitlyn, a rzucanie go z bliska szału nie robi.

Z ulti MF jest jeden problem, nazywa się interrupt.

 

Imo zasięg jest najważniejszy, szczególnie że siedzisz rangedami na bocie, bo na solotopie czy midzie nie masz szans, chyba że vs inny ranged, więc można sobie csować/harrasować (kwestia playstyle) z bezpieczniejszej odległości, a i w teamfight trzymać się z dala od samej walki, czy przy użyciu siatki/skoku tristany przeskoczyć sobie przez ścianę i atakować zza niej. A że łatwiej się farmi - więcej cs - lepsze itemy - lepsze teamfighty, proste.

Odnośnik do komentarza

@FARMEROS

Twój ostatni post brzmi (a w zasadzie to widnieje) niczym wypowiedz dziewczynki z gimnazjum... te zmiękczenia, te spolszczenia, aż oczy bolą xD

Coś czego bym się spodziewał na blogu jakiejś sŁŁitaŚnej dzieFFczynki :P

 

 

Caitlyn jest znacznie lepszym wyborem niż MF. Jej siatka poza tym, że daje slowa może Cię przerzucić przez ściany. MF jest u(pipi)ona w takiej chwili jak nie ma Flasha. jej pasyw jest może i lepszy do lane phase ale potem i tak stosunkowo łatwiej go stracić.

 

 

 

PS:

Ktoś zauważył jakieś bugi w Ashe ostatnimi czasy? Grałem nią parę rund przedwczoraj i jej ulti nie stunowało w 30% przypadków. Karthus castuje ulti, pacam swoje... a on nic.. dalej channeling i BUM! Innym razem ktoś ucieka przed moim teamem, pacam ulti by dostał slowa i stuna a on nic.. biegnie dalej mimo że dostał dmg. Nie likwidowali slowa i stuna nawet z bardzo niewielkiej odległości, nie? Bo ostatnio coś jej tam mieszali...

Odnośnik do komentarza

Najpierw mowisz o interrupcie, a sam pozniej piszesz o trzymaniu sie z dala od samej walki. Niezle.

Poza tym zapominasz, ze caithlyn tez mozna zinterruptowac ulti, takze nic nowego.

No jak kto woli, ja sie jaram bardziej innymi czempionami

 

btw. kto jest tak genialny i na aszce/mfce nie bierze flesza?

Wez traf ta siatka kejtlynki, gl & hf.

Jest we mnei troche z takiej malej, słit sikstin :( ale nie mam bloga :<

Odnośnik do komentarza

Gubisz sie kazunie w zeznaniach.

'Jej siatka poza tym, że daje slowa może Cię przerzucić przez ściany.'

W takim wypadku mowisz, ze przewaznie sie nie celuje w przeciwnika?

Swietnie, gralem naprawde ponad sto meczy z caithlyn w teamie/enemy teamie. Sam gralem nia nascie meczy.

Przez te wszystkie gry widzialem moze KILKANASCIE siatek rzuconych we wrogow. Mhm

Odnośnik do komentarza

W takim wypadku mowisz, ze przewaznie sie nie celuje w przeciwnika?

Być może się źle wyraziłem. Bardzo rzadko starasz się trafić siatka w przeciwnika atakując. Zostawiasz ją sobie głównie po to by przeskoczyć przez ścianę goniąc lub uciekając. Jeżeli chcesz żeby przeciwnik CI nie uciekł to rzucasz pułapkę w strategiczne przejście czy krzaki. Siatka to taki flash z małym cooldownem. Jak uciekasz w prostej linii to przeważnie będziesz jej używał by odskoczyć ten kawałek od przeciwnika na szybko. Jeżeli trafisz wroga i dostanie slowa to tym lepiej. W skrócie - positioning > slow jako main użycie tego skilla.

 

 

Przez te wszystkie gry widzialem moze KILKANASCIE siatek rzuconych we wrogow. Mhm

Tego zdania nie rozumiem :) Tzn nie bardzo wiem co masz tutaj na myśli.

Odnośnik do komentarza

GereNa* :)

 

Najlepiej przez kilka dni/tygodni popróbować chary, zobaczyć co nam leży a potem zacząć kupowanie. Ja chyba zacząłem kupować po około 3 tygodniach.

 

No zmienili teraz podstawową 10, więc znów jest w czym wybierać. Spodobali mi się Shaco i Ezreal.

Edytowane przez kilix
Odnośnik do komentarza

Ktory bez runek, ktore kosztuja krocie, jest sredni. Nice idea! Chyba, ze po reworku jest mniej od nich zalezny. Trynda w sumie mila postac.

Nie wiem czemu ludzie rzucaja sie na takie czempy, zamiast znalezc cos ciekawego i nietuzinkowego. Co wbijasz na normala - te same czempiony, mozna by je w slupku pisac. Dziesiatki anek, kejtlynek, tryndamerow, katarin, teemo itd. itp. etc.

No (pipi)a, sa inne czempy :<

Odnośnik do komentarza

Pieprzenie, Trynda potrzebuje takich samych runek jak każdy inny AD (może z wyjątkiem Seali, bo nie ma many, ale regen to i tak kwestia upodobań), ArPen >>> reszta, chyba że się ma ładne przeliczniczki to AD, bo proca podwójnie z Havociem. Co nie zmienia faktu, że ostatnimi czasy król barbarzyńców nie jest najwspanialszą postacią, chociaż ma potencjał by wejść w top tier wśród junglerów.

 

To graj rankedy, tam zazwyczaj nie ma ani jednej Katariny, Tryndy, czy Teemo, wszyscy zazwyczaj biorą top picki, które nie zostały zbanowane.

Edytowane przez hay
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...