Skocz do zawartości

League of Legends


Velius

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Oran

Meet your Makers - czyli typowy polski team, którego kapitanem jest mokatte (gościu od leagueoflegends.pl), pokonali dragonbornsów ze sławnym szuszejem i jego dziewczyną hosanem :P Tym samym zdobywając miejsce w LCS - 125 tysi dolców chyba na miesiąc - to zarobek tej drużyny plus sponsorzy - masakra! ZAZDROŚĆ JAK CH.UJ!

Odnośnik do komentarza

@Oran

Skądś wziął kwotę 125k dolców? Poprzednie LCS miało 50k dolarów nagrody za pierwsze miejsce - a na to pracowali ponad 10 tygodni.

 

O ile się nie mylę to teamy które walczyły o spot w LCS to są nowe teamy które zasłużyły na tę szansę dzięki byciu w Challenger Tier. Czyli jeżeli my byśmy se dziś założyli team i doszli aż do Challenger Team to na zimę moglibyśmy mieć identyczną szansę. My, szare amatorki grające z domu. Niby jakim cudem nagle zarabiamy 25k dolarów miesięcznie na głowę? Więcej niż prosi ;p

 

Sponsoringu nie liczę bo w to nie mam żadnego wglądu i info, ale nawet sponsorzy nie płacą graczom, a drużynie na ich oficjalne potrzeby - hotele, sprzęt etc (więc to nie jest 'zarobek' ze tak powiem). To trochę odmienna kategoria.

Edytowane przez Kazuun
Odnośnik do komentarza

Bez przesady z jakimiś 125 tysiakami dolków, chyba Riot by zbankrutował rozdając co miecha drużynom 2 mln baksów. Kwoty jakie się dostaje od Riotu za udział w LCSie nie są jawne, ale kumpel, który grał w turnieju o awans do LCS w Lille, mówił o podsłuchanej plotce - "kieszonkowe" dla każdego z graczy to 2 tysiaki zielonych. O ile to prawda, to tylko tyle i aż tyle to dla nastoletnich Polaków siedzących w domu i naparzających "w komputer" raczej spora kasa.

Edytowane przez hay
Odnośnik do komentarza
Gość Oran

 

The numbers have become even more impressive through Riot’s tournaments. The World Playoffs last year gave the top teams a ton of additional exposure, and now the LCS Season 3 format has given similar prominence to a ton of new teams. While Riot spends about $175,000 subsidizing each League team and its player salaries, the real wealth of the LCS is exposure.

 

sos: 

http://www.pcgamesn.com/leagueoflegends/evil-league-evil-geniuses-how-alex-garfield-and-stephen-ellis-brought-eg-league-legends

 

 

CZYLI RIOT  BANKRUTUJE.

 

Te wasze mongolskie teorie...

 

ofkors pisałem wtedy po pijaku - wiadomka ze na sezon (czyli np na wiosne) tyle idzie.

 

edit: co do sponsoringu to płacą normalnie kase drużynie i ona się dzieli nią, podpisuje sie umowy na streamowanie itp, dzięki temu m.in. koreańce mają przewagę bo im sponsorzy nie każą streamować a TRENOWAĆ. Tyle, że im to chyba % od zwycięstwa zabierają (a, że oni wygrywają miliony to inna kwestia ;p)

 

Kolejne ale to, turnieje kwalifikacyjne - możesz być czelendżer tier, ale musisz pokonać np w tym sezonie MyM, czy Team Alternate (akurat oni to typowi 3000 elo + soloq gracze), nie ma tak, że masz czelendżer i pyk, grasz, w turniejach offline zdobywa się "tickety" do playoffów do regularnego LCS. Online chyba jest jeden slot w jakimś turnieju organizowanym przez riot, na ileś tam drużyn. Ale nie jestem pewien, bo jest i EU WEST I EU EAST, RUSKI, TURASOWY serw itp, itd. Więc już chyba teraz nie było takiej możliwości - w sumei nie do końca się w tym akurat orientuje bo do czelendżera mi daleeeko na soloq, a co dopiero w timach.

Edytowane przez Oran
Odnośnik do komentarza

Coś kręcicie towarzyszu Oran ;p

 

Jakoś mi się nie widzi by RIOT płacił za sam fakt dostania się do Playoffs 175k miesięcznie przez kolejne 3 (or so) miechy. To może być co najwyżej jednorazowa dotacja i nawet wtedy nie można na to patrzeć tak że każdy z graczy dostaje po 35k dolarów na głowę i może se lecieć na bahamy. Raczej coś ala dotacja na rozkręcenie biznesu. Na pierdoły typu koszulki, bilety lotnicze, zakwaterowanie w hotelach, nowy komp (który przestaje być zabawką a staje się narzędziem pracy).

Na cholerę miałbym się starać po 10 tygodniach ligi być pierwszy by dostac marne 10k dolarów, skoro zarabiam 35k miesięcznie tyle za sam fakt bycia w niej - mogę być 4 i będzie tez ok.

 

 

To tyle odnośnie Twojej "zazdrości jak (pipi)" - możesz przystopować, bo koledzy nie stali się nagle milionerami ;p

Odnośnik do komentarza
Gość Oran

ONI DOSTAJĄ TO i tyle koniec tematu, nikt nie mówi, że przepier.dolą to na dziwki i koks. Hotele mają opłacone przez riot z tego co wiem, tym bardziej nagroda w lcs jest śmieszna bo takie MyM farmiło kase na offline turniejach i to grubą. Później poszukam na forumingu ile dokładnie na go4lol zarobili samym.

 

60 tysi zgarnęli do tej pory w 2013 roku MyM :D ładnie (pipi)a co? Za same turnieje amatorskie.

Edytowane przez Oran
Odnośnik do komentarza

Czytałem gdzieś na oficjalnym forum i wygląda to mniej więcej tak, że 10 najlepszych drużyn przez cały sezon jest opłacanych miesięczną "wypłatą" i wynosi to jakoś 135k ROCZNIE więc miesięcznie sami możecie już sobie policzyć ile wychodzi na głowę, jednak w grę wchodzą też sponsorzy, turnieje i oczywiście streamy.

Edytowane przez Empro
Odnośnik do komentarza

Nieprawda ja nikogo takiego nie miałem i jakoś sie nauczyłem grać, aktualnie 26 lv i np wczoraj nidalką 26/7 i 3 gry nią pod rząd wygrane :) Gierka jest narpawdę fajna, oferuję dużo funu i niekiedy emocjonujące rozgrywki - choć tak jak wielu pisze community w grze to shit, niektórzy uważają siebie za bogów tej gry wyzywając cały team jaki to on jest gówniany, a najczęsciej bywa tak że to przez tą osobe gra jest przegrana bo negatywne emocje przechodzą na innych graczy - a najbardziej rozwalaja mnie typki którzy biegna 1v5 a potem " noob team, no help report" zabawni ludzie.

Z pewnościa musisz sie uzbroic w cierpliwosc i jesli masz zamiar w to grac to przygotuj sie że będziesz wyzwany :) Czasem zdarzają sie dobre dusze i wspieraja "słabszych". Także miłej gry :)

Edytowane przez Krzysztof Tomczak
Odnośnik do komentarza

Wiesz, może się wpiszę w to co mówisz o społeczności, ale w ciemno mogę Ci powiedzieć, że mając 26 level tak naprawdę nie umiesz jeszcze grać. :P Choć to dobrze, że się nie zrażasz kłodami pod nogi. ;)

Odnośnik do komentarza

Wiesz, może się wpiszę w to co mówisz o społeczności, ale w ciemno mogę Ci powiedzieć, że mając 26 level tak naprawdę nie umiesz jeszcze grać. :P Choć to dobrze, że się nie zrażasz kłodami pod nogi. ;)

Nawet mając lvl 30 przez pewien czas wciąż nie umiesz jeszcze grać. Tak na prawdę to level tu nic nie mówi - na uzyskanie skilla trza czasu, dużo ;)

 

MOBA to gra gdzie trza zainwestować MASĘ czasu by do czegokolwiek dojść.

Odnośnik do komentarza

No ja nie mówie że jestem pro i w ogóle miote wszystko, ale uważam że jak na krótki okres jaki gram w tą grę to naprawdę sobie świetne radzę, a przegrywam jedynie dlatego że team nie potrafi się zgrać - wiadomo sam potrafię dużo sknocić, ale staram się jak najwięcej pomagać i grać zespołowo, ale wiadomo jak to jest z randomami, a ode mnie nikt w to nie gra ;d

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...