Skocz do zawartości

Seria Megami Tensei


Suavek

Rekomendowane odpowiedzi

Głównym problemem jest fakt, że my w Europie nie mamy oddziału Atlusa, tak to byśmy pewnie tak długo nie czekali na pewne gry (o ile wogóle się u nas by ukazały), i problem by się sam rozwiązał.

A tak musimy liczyć na innych wydawców, już po tym jak Persone 4 na PS2 wydał SE w Europie, to myślałem że nastały dla nas lepsze czasy, teraz patrzę z taką samą nadzieją na Ghostlight.

Choć najlepszym rozwiązaniem by było jak by Atlus wkońcu spią poślady i bardziej zainteresował się Europą (wiem, wiem z punktu finansowego i logistycznego nie jest to takie proste), albo samo Nintendo popukało się w ten pusty czerep i swoją krótkowzroczność, przeprosiło graczy za utrudnienia, i ściągneło tego region lock'a. Choćby na gry wydawane na nośniku, nie prosze o gry z eshop'u.

Ja rozumiem, że każdy oddział musi na siebie zarabiać, i pośrednio to jest wytłumaczenie tego działania. Ale walka z piractwem? Jak pirat bedzie chciał piracić gre, to go żadne zabezpieczenia nie powstrzymają, a takimi działaniami bardziej graczom szkodzą...

 

I to cieszy, że zapowiadają więcej gier dla Europy, tylko nie zmienia to faktu, że ludzie też chcą gier Atlusa na tym rynku...

Ja zresztą czekam, może w końcu się opamiętają, jak nie to będzie trzeba sobie dodatkowo konsole z USA sprowadzić lub obejść się smakiem...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość DonSterydo

Najlepiej mieć Yukari, Akihiko i Mitsuru. Każde z nich włada innym elementem i dlatego można szybko zacząć atakować słabe punkty u cieni wrażliwych na którykolwiek z nich. Ewentualnie można którąś z tych postaci zamienić z Junpei, a protagonistą używać czwartego elementu.

Odnośnik do komentarza

Ja tam latałem tradycyjnie - Yukari, Junpei i Akihiko. Mitsuru nigdy nie lubiłem, szczególnie w wersjach PS2, gdzie nie można było kontrolować drużyny. A niestety, gdy widziałem postacie rzucające Marin Kirin na bossa, i temu podobne cyrki, to się łatwo zniechęcałem. Podstawowa trójka jest najbardziej klasyczną ekipą moim zdaniem, a całą resztę balansuje protagonista.

Odnośnik do komentarza

Ruszyła oficjalna japońska strona Soul Hackers:

http://dssh.atlusnet.jp/

 

23 Październik :)

http://www.atlus.com/p4g/

 

Przynajmniej tak twierdzi VG+

Fajnie, szkoda tylko, że całkowicie przeszła mnie ochota na zakup PS Vita.Może kiedyś jak wyjda na to jakieś gry, bo tylko dla P4 nie wydam 1000zł...

No to skoro mamy date premiery P4 to teraz niech zabierają się za lokalizację Eternal Punishment i Soul Hackers.Zwłaszcza ten ostatni tytuł bardzo bym chciał zagrać.

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

SHIN MEGAMI TENSEI IV NA 3DSA

 

The next entry in the Shin Megami Tensei series has been announced in the latest issue of Famitsu. Usual magazine leaker Sinobi states that Atlus is readying an official site for the new 3DS title Shin Megami Tensei IV. It’ll be launching at megaten4.jp tomorrow.

Famitsu news generally leaks out over time, so this is just the initial announcement. We’ll be receiving details and scans soon, most likely.

Odnośnik do komentarza
SHIN MEGAMI TENSEI IV

Oh, awesome!

 

Wait...

NA 3DSA

http://www.nooooooooooooooo.com/

why-would-you-do-that.jpg

 

 

Ja pierdzielę. Czyli teraz będę musiał importować przereklamowaną konsolkę z US, aby w to zagrać...

 

I mam rozumieć Strange Journey już jednak nie jest uznawane za SMT4, wbrew pierwszym materiałom promocyjnym?

 

Bosz, rok 2012 a tu nadal z blokadą regionalną się zmagać trzeba. W dodatku na handheldzie... Durne nintendo.

Odnośnik do komentarza

Oh Yeah! Takiej zapowiedzi to się nie spodziewałem. Świetnie, że wypuszczają w końcu następną część z głównej linii gier SMT.

A więc tak Soul Hackers,SMTIV i pewnie jeszcze jakieś gry się znajdą i jak dla mnie to już pewne, że trzeba kupować 3DS'a z USA.No bo raczej oddział USA to wydana.Oby...prawda???:D

I jak tu ma niby PSVita konkurować z 3DS'em skoro co chwile jakieś świetne tytuły są zapowiadane na maszynkę Nintendo.No chyba,że ludki Sony liczą na to, że samymi portami/przeróbkami z PS3 zawojują rynek handheldów XD

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza
SHIN MEGAMI TENSEI IV

Oh, awesome!

 

Wait...

NA 3DSA

http://www.nooooooooooooooo.com/

why-would-you-do-that.jpg

 

 

Ja pierdzielę. Czyli teraz będę musiał importować przereklamowaną konsolkę z US, aby w to zagrać...

 

I mam rozumieć Strange Journey już jednak nie jest uznawane za SMT4, wbrew pierwszym materiałom promocyjnym?

 

Bosz, rok 2012 a tu nadal z blokadą regionalną się zmagać trzeba. W dodatku na handheldzie... Durne nintendo.

 

Oj już tak nie płacz nad tym faktem, nie zapominaj że (jak dobrze się orientuje), wydawcą gier Atlusa na Europe został obecnie Ghostlight, i raczej będę zaskoczony jak jakiegoś SMT'a nie wydadzą w Europie...

 

Co do zabezpieczeń regionalnych, to oby się nie okazało, że sobie wytniesz numer, jak okaże się że Nintendo zrezygnuje z zabezpieczeń regionalnych. Podobno pierwsze modele DS'a tez miały taką blokade (nie wiem, nie miałem tego modelu, i nie potwierdzam), i ją w końcu zdejmą (podejrzewam, że rynek to na nich wymusi - choć sensu wprowadzenia jej nie pojmuje)...

Edytowane przez P-chan
Odnośnik do komentarza
A SMT nawet jezeli dotrze do Europy to z paromiesiecznym opoznieniem.
Jeśli nie ponad rocznym. A to, że Ghostlight parę pozycji ostatnio wydał nie oznacza, że będzie to kontynuował, bądź też będzie wydawał wszystko co popadnie. Kiedyś też wydawał trochę megatenów na PS2, a takiego Devil Summoner 2 się już nie doczekaliśmy (tak, wiem, że jedynkę wydało u nas KOEI). Strange Journey też jakoś nie widzę w zapowiedziach.

 

DS nie miały żadnej blokady. Ba, to DSi dopiero zaczęło się burzyć na niektóre gierki, z tego co się orientuję. Polityka nintendo jest dla mnie zagadkowa.

 

Poza tym na 3DS nie ma obecnie żadnych innych gier, które by mnie interesowały, w związku z czym nie mam zamiaru inwestować w wersję europejską tylko z nadzieją, że KIEDYŚ MOŻE te kilka interesujących gierek łaskawie zostanie wydanych. A nawet jeśli zostaną, to importować je będzie trzeba tak czy inaczej, bo do naszego kraju z pewnością nie trafią. Tak więc co za różnica, czy importuję z US, czy z UK na ten przykład? Ceny aż tak się różnić nie będą. A i nie samymi megatenami człowiek żyje - pewnie będzie więcej ciekawych RPGów, które poza Jap i US już nie wyjdą.

 

Poczekam aż jeszcze bardziej konsolka stanieje, bądź też zapowiedzą jakiś model "lite" (now with built-in second analog stick!111one), to zacznę się zastanawiać nad zakupem. Póki co jednak będę jedynie psioczył na tę firmę i jej debilną politykę. Bear with me.

Odnośnik do komentarza

-.-

 

dlaczego np... nie na Vite i 3ds?

 

-.-

 

Po co na Vitę skoro w Japonii ta konsola się sprzedaje tak słabo, że aż szkoda gadać. Pomyśl, jako dev/wydawca chciałoby ci się pakować kasę w projekt, który ma trafić na sprzęt którego nie ma zbytnio dużo na rynku, przez co potencjalny zysk byłby mały? Podczas gdy takiego 3DS'a jest parę naście mln...

Odnośnik do komentarza

Co z tego, że 3DSa ma ileśtam mln. ludków, skoro wspomniany region lock jedynie upośledza jakiekolwiek szanse trafienia do szerszej publiki? Nie wiem jaki procent tych wszystkich posiadaczy 3DSa to Japończycy, ale nie sądzisz, że łączna ilość konsolek nijak się ma do gierki wydanej (na początek) tylko w jednym z regionów?

 

No i nie wspomnę o tym, że fani megatenów raczej zostali przyzwyczajeni do tego, iż większość nowych odsłon serii trafia przede wszystkim na konsole Sony.

 

Atlus nie wybrał 3DSa, bo to dobra platforma, tylko dlatego, że łatwiej i taniej jest stworzyć grę na niego, niż na sprzęt o możliwościach zahaczających wręcz o PS3. A jaka jest polityka atlusa wobec solidnie prezentujących się gier (przynajmniej z technicznego punktu widzenia) wszyscy wiemy...

 

Nie zdziwię się, jeśli w silniku SMT4 na 3DS wykorzystane zostaną te same modele demonów, które Atlus używał w niemal każdej odsłonie serii od czasów Nocturne...

 

Ba! Nie zdziwię się jeśli w ogóle wykorzystają ten sam silnik co w Nocturne i Digital Devil Saga...

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

No juz bez przesady, ostatnimi laty widac wyrazny odwrot Atlusa w stone kieszonkowego Nintendo. Wiadomo, ze nie ma w tym za bardzo milosci a jedynie biznes, ale zawsze. PSP dostalo trzy, "odswiezone" Persony a DS dostal 3 zupelnie nowe gry z serii. Jednak troche roznica.

 

A install base wiadomo, ze sie liczy. Nikt raczej nie bierze pod uwage importujacych inaczej rynek polski bylby uwazany za normalny. A tak kazdy importuje z UK i dla sytuacji naszego kraju to nic nie robi. Tak samo europejczycy nabijali statystyki dla USA, ale watpie zeby w jakims znaczacym stopniu.

Dlatego chociazby Pokemon Black/White 2 wychodzi na DSa. Co 100mln konsol to nie 15. Darmowa kasa.

 

 

jezeli napisalem dosc chaotycznie wybaczcie, foruming po alkoholu to zlo

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...