Skocz do zawartości

Seria Megami Tensei


Suavek

Rekomendowane odpowiedzi

Się cieszę to fakt, oby tylko z ceną nie przesadzili.

A tak z innej beczki to oglądam P4 The Animation i muszę przyznać, że po obejrzeniu 15 odcinka już dawno nie miałem tak dobrego humoru. Uśmiać się można było co nie miara. Póki co jestem bardzo zadowolony z poziomu jaki prezentuje to anime, imo póki co najlepsze przeniesienie gry na ekrany telewizorów.

Cóż pora wracać męczyć Personę na PSP. Niezły oldschool ^^

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Ja jeszcze Persony 2 nie ruszyłem od miesięcy, a premiera Devil Survivor 2 tuż tuż... Bueh.

 

Z ciekawości, wyłapał ktoś może najbardziej opłacalne miejsce zakupu DS2 po uwzględnieniu kosztów wysyłki? Myślę, czy nie zostać przy zaufanym Play-Asia, ale z wysyłką wyjdzie to aż 40$. Znajdzie się gdzieś taniej?

Odnośnik do komentarza

Z ciekawości, wyłapał ktoś może najbardziej opłacalne miejsce zakupu DS2 po uwzględnieniu kosztów wysyłki? Myślę, czy nie zostać przy zaufanym Play-Asia, ale z wysyłką wyjdzie to aż 40$. Znajdzie się gdzieś taniej?

 

No mowiles ze videogamesplus niby, co mi tutaj mieszasz teraz :<

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj dostałem mail od Atlus Faitful z tą wiadomością i fajnie, że jest wersja pudełkowa, trzeba będzie tylko poczekać aż cena spadnie do akceptowanego poziomu i można brać ^^

A tak skoro w temacie P4 to przeglądałem ostatnio Amazon uk i natrafiłem na pre-ordery na artbooki z P3 i P4.

http://www.amazon.co.uk/s/ref=ntt_athr_dp_sr_1/280-5525441-4904202?_encoding=UTF8&search-alias=books-uk&field-author=Shigenori%20Soejima

Posiadam japońską wersję tego z P3 i muszę powiedzieć, że jest świetny, dużo grafik na całą stronę, troszkę szkiców, konceptów.Ogólnie się opłaca jeśli ktoś lubi takie rzeczy.Jako, że nie mam akurat tego z P4,a jen stoi tak wysoko, że nie opłaca się praktycznie kupować niczego z Nipponu to kupno tego artbooka z Amazon uk jest spoko opcją.No i fajnie, ze takie rzeczy pojawiają się czasami na rynkach poza Japonią.

Odnośnik do komentarza

 

Kompletnie nic nie zmienili w stosunku do jedynki. Grafika, menusy, system, interface - to samo, tylko przekolorowane. Nie aby miało się to przełożyć w jakikolwiek sposób na grę złą, ale jednak Atlus mógłby się od czasu do czasu nieco wysilić...

 

https://www.videogamesplus.ca/product_info.php?products_id=18831 - troszkę nie rozumiem ich opisu, gdyż z jednej strony mają zaznaczone, iż wysyłają, a z drugiej mowa o Street Date Policy, czyli udostępnieniu towaru w dniu premiery (28 lutego, wtorek). Weekend mamy, to pewnie i tak nie wyślą, ale przed poniedziałkiem złożę chyba zamówienie.

Odnośnik do komentarza

I tym oto sposobem będziemy mogli skompletować wszystkie odsłony Persony. To była kwestia czasu zanim zapowiedzą port EP na PSP. W jednym wywiadzie poświęconym Innocent Sin twórcy mówili, że w przyszłości chcieliby wydać również Eternal Punishment na PSP. Jak dla mnie to świetna wiadomość ponieważ ceny wersji na PSX'a są wyjątkowo wysokie więc zakup odpadał, a tak to nie dość, że będzie parę ulepszeń to jeszcze cena będzie w zasięgu portfela.

Odnośnik do komentarza

Z jednej strony mnie to cieszy, gdyż PSP jest w zasięgu ręki i konsolka dobrze mi służy od lat, ale z drugiej jest to już koniec jej żywota, a gierki niestety nie tanieją. Przede mną jeszcze zakup przynajmniej trzech całkiem nowych pozycji, w tym jednego importu z japonii (ceny...), a tymczasem model 3000k zniknął ze sprzedaży, ten najnowszy podobno nie jest najlepiej wykonany, a wsparcie dla gier PSP w przypadku Vity jest ograniczone tylko do PSN. Wystarczy, że mój obecny egzemplarz w końcu nie wyrobi i nie będzie możliwości cieszenia się gierkami na UMD już wcale...

 

Inna sprawa, że kupię pewnie tę edycję tak czy inaczej... Wypadałoby jednak wpierw się za Innocent Sin wziąć.

 

django, i jak tam fabuła Devil Survivor? O gameplay nie pytam, gdyż pewnie copy-paste.

 

Mój egzemplarz wysłali przedwczoraj, więc cicho liczę, że za tydzień będzie u mnie.

Odnośnik do komentarza

Devil Survivor 2 wiec.

 

Jestem po lekko ponad 5 godzinach, drugi boss wiec oczywiscie scinka. Koles trudny wiec trzeba bedzie pogrindowac troche (ale na plus, ze walka ma odpowiedniego "twista" a nie tepe napierdalanie). Fabularnie ciezko powiedziec narazie - na pewno wszystko dzieje sie o wiele szybciej niz w jedynce. Nie ma zadnego walesania sie po parkach czy szukania jedzenia - w zasadzie odrazu jestesmy przygarnieci pod parasol super-tajnej-organizacji-o-glupiej-nazwie. Oczywiscie wiecej pytan niz odpowiedzi a sami bohaterowie to dosc standardowe klisze.

Systemowo jest niemal identyko + fajne nowe opcje (dwie druzyny z Evil Wave moga sie bic ze soba itepe). Podobnie jak z fabula tutaj tez wszystko leci dosc szybko, nie ma zadnego bicia Pixies i Koboldow w nieskonczonosc. Na arene walk dziarsko wkraczaja odrobine powazniejsi przeciwnicy i, co cieszy, sa odpowiednio podpakowani umiejetnosciami. Bindy, paralize czy inne poisony leca czesto a i same teamy sa zbudowane tak aby uprzykrzyc nam zycie (dwoch koksow nawalajacych 60+ a w srodku koles z Evil Wave = gwalt).

Jest o wiele wiecej wyborow (powiedzmy, ze) moralnych i nie koncza sie w tych w samych rozmowach, ale i rozciagaja sie na to co mozna zrobic (albo nie zrobic). Czasami wystepuje taki bajer, ze mozemy sie spoznic na wazny event i klops - jedna z postaci mowi pa-pa.

 

Muzyka srednia, w oryginale troche lepiej mi sie podobala. Tutaj troche za duzo jakis epicko-mrocznych przyspiewek i pomrokow (no dobra, tylko na poczatku, ale niesmak pozostaje). Jest wiecej wstawek in-game ze sprite'ami wystepujacymi w walce co cieszy. Nie cieszy chamski recykling teł i NPCów. Serio panowie, chyba narysowanie nowego żołdaka nie jest takie trudne?

 

Ogolnie zobaczymy jak sie rozwinie i w sumie trzymam kciuki. Narazie jest tylko ok, ale jedynka tez szczytowala dopiero pod koniec wiec gramy dalej.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dostałem dziś swoją przesyłkę z Devil Survivor 2. Wrażenia na szybko.

 

Na plus: Wbrew temu co mówił django, muzyka mi się nawet podoba - zarówno podczas walki, jak i dialogów i menusów. System walki ten sam, lecz usprawniony o nowe zdolności. Bohaterowie póki co "lubialni", pomimo schematyczności. Trochę nowych animacji i grafik, a także ogólnie większa ilość przemocy/brutalności względem poprzednika. Trzy save sloty. Gra się przyjemnie.

 

Na minus: Pełno odgrzewanych grafik czy portretów, do tego stopnia, że dla zwykłego policjanta wykorzystali wizerunek przeciwnika z jedynki. Fabuła leci na wariata i na chwilę obecną niczym szczególnym nie powala. Twórcy serii już tak przywykli do tych swoich demonów, że nawet nie silą się na wytłumaczenie logiki za ich egzystencją. Ot po prostu "ojej, to złe demony!" i tyla. Do tego sterta bezsensownych i niepotrzebnych opcji dialogowych, które sprowadzają się tak naprawdę do tego samego i jedynie oferują złudne wrażenie, iż gracz dokonuje jakiegoś wyboru. Zapewne, aby pokazać, iż protagonista też ma coś do powiedzenia, ale prawdę mówiąc wolałbym formę narracyjną zamiast 2-3 opcji, które i tak oznaczają to samo, lecz zostały inaczej sformułowane.

 

Tak czy inaczej, szykują się godziny dobrej zabawy. Przejdę to pewnie szybciej niż zabiorę się za Personę 2.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...