Skocz do zawartości

Seria Megami Tensei


Suavek

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem Persona 2/3 Bundle z PSS.

 

Jako 8 osoba dałem rating 5.0 huehuehue :D

 

Anyway, obie gry wyglądają naprawdę fajnie na vicie. Około 1.5h zajęło mi ustawianie starego psp na CFW + pluginy + robienie naprzemian saveów itp itd i mam! dwa najważniejsze save'y z regionu NTSC przerobiłem na PAL i VITA normalnie je widzi :D

 

Jestem zadowolony! no nic, teraz trzeba nadrobić P2 :D

Odnośnik do komentarza

Do tego sterta bezsensownych i niepotrzebnych opcji dialogowych, które sprowadzają się tak naprawdę do tego samego i jedynie oferują złudne wrażenie, iż gracz dokonuje jakiegoś wyboru. Zapewne, aby pokazać, iż protagonista też ma coś do powiedzenia, ale prawdę mówiąc wolałbym formę narracyjną zamiast 2-3 opcji, które i tak oznaczają to samo, lecz zostały inaczej sformułowane.

 

Podejrzewam, ze wiekszosc z tych opcji nabija system Fate. W wiekszosci takich wyborow albo mozemy rozmowce zdolowac albo pocieszyc. W innych to juz czysty (ograniczony) rolplej - czy odpowiadamy jak emodzieciak czy kazda odpowiedz to fuckyeah.jpg

 

Ja odstawiam gre na troche bo nie wyrobie. TEN (pipi)A POZIOM TRUDNOSCI JEZU. Mamy 2012 rok a kolesie daja dwie przegiete walki po sobie... bez sejwa. Jasne, za druga/trzecia proba pierwsza pojdzie bardzo szybko, ale i tak bedzie trzeba spedzic miliardy godzin klikajac A zeby pospieszyc dialog bo skipnac to sie nie da, oczywiscie. No i sam brak sejwu. Przeciez to jest czyste marnowanie czasu gracza. I tak nie ma tak, ze kontynuujemy walke z bierzacym skladem tylko wszystko leci od nowa i hp/mp nam sie regeneruje wiec jaki sens w tym. I jeszcze jedna postac kierowana AI ktora moglaby pomoc zabic bossa, ale w wiekszosci wypadkow woli napierdalac demona-kaczke na ktorego kazdy ma wy(pipi)ane.

 

I MAD

 

Phecda.jpg129938722713.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ciekawe ile ci ludzie mieli promili podczas narady, na której postanowili wrzucić do walki te motocykle. Strasznie komicznie to wygląda i zbędnie.

 

Screeny z P2:EP chyba były już na stronie famitsu. Ujawniono też, że japońce dostaną płytę z "soundtrackiem". Cudzysłów zamierzony, gdyż 14 utworów z pewnością nie tworzy całej ścieżki dźwiękowej. Widać na bonus taki jak w pierwszej Personie (2CD) nie ma już co liczyć...

 

@django

Z tymi dialogami to też różnie. Jedne faktycznie mogą wpływać na relacje z resztą postaci, ale inne to zwyczajne zamienniki. No bo czym się różni ostatecznie "Are you okay?" od "What happened?", w przypadku jakiegoś nieznaczącego NPC? Nie pamiętam już gdzie, ale w jednym momencie zrobiłem reset, raz jeszcze oglądając tę samą cut-scenkę i po wybraniu dwóch różnych opcji dostałem tą samą odpowiedź.

 

Generalnie zacząłem drugi dzień i stwierdzam, że walki bywają nieco bardziej wymagające niż w jedynce - i to nawet podczas samego grindu. Macci jak zwykle brakuje, a ja nawet na obecnym poziomie nie jestem w stanie zakończyć potyczki z jakimś sensownym bonusem, bo to moje demony częściej obrywają niż wrogie.

Odnośnik do komentarza

Akurat nie chodzi tu o samą absurdalność pomysłu, lecz jego faktyczne wkomponowanie w resztę produkcji. Za cholerę nie pojmuję obecności motocykli w trakcie walki. Ludki wrzucają je do telewizora, czy jak? Dlaczego akurat motocykle? Nie lepiej było zrobić jakieś ciekawsze animacje person zamiast tego, lub coś bardziej przyziemnego?

Odnośnik do komentarza

Witam!

Jestem nowy na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość jesli zamieszczam to w złym temacie...

Może ktoś mi poradzi, gdzie lepiej kupić Devil Survivor 2?

Waham się pomiędzy:

https://www.videogam...oducts_id=18831

a

https://www.planetax...-2/730865400447

 

Oba sklepy (z tego co wyczytałem) cieszą się dobrą opinią z tym, że ten drugi wysyła paczki z terenu UE przez co odpada problem z ewentualnym VAT.

Edytowane przez Dajzner
Odnośnik do komentarza

Cło i Vat to dwie odmienne rzeczy. Cło obowiązuje od określonej kwoty (nie pamiętam dokładnie, ale na pewno dużo wyższa niż wartość gierki), a Vat mogą dowalić do wielu konkretnych produktów spoza UE jeśli mają w urzędzie zły humor. Rzadko się to zdarza, szczególnie w przypadku małych przesyłek, ale jednak niedawno sam musiałem do pakietu dvd z zavvi (Guernsey) dopłacać 22% wartości.

 

Drugiego sklepu nie znam, ale w videogamesplus.ca sam zamawiałem już kilkukrotnie i zawsze byłem bardzo zadowolony. Szybka wysyłka, ceny względnie przystępne, a i samą grę dostałem w tydzień (aczkolwiek to już nie zależy od sklepu). Ewentualnie wspomniane Play-Asia - także sprawdzone i rekomendowane.

Odnośnik do komentarza

Devil Survivor skończony! ogółem bardzo przyjemna i satysfakcjonująca i wymagająca gra z ciekawą fabułą i świetnym(mam tu na myśli głównie utowry bitewne) soundtrackiem. niestety, na koniec gry postanowiłem pójść scieżką Yuzu, przez co zakończenie gry wywołało u mnie taki niesmak, że czuje się wręcz zobligowany do ponownego przejścia. i teraz pytanie: czy podczas ng+ jest łatwiej? trzeba grindować? czy jest to zależne od wyboru scieżki? z góry dzięki za odp. ; )

Odnośnik do komentarza

Trochę offtop, ale...

 

http://www.play-asia.com/Nendoroid_Shin_Megami_Tensei_PrePainted_PVC_Figure_Jack_Frost/paOS-13-71-8x-49-en-70-4len.html

 

JA.TO.CHCĘ.

 

Cena koszmarna, ale chyba to kupię. Nie wiem, zacznę oszczędzać na piwie, czy coś...

 

...tak, jestem nienormalny.

Odnośnik do komentarza

Fajny ten Jack Frost ale jeśli zdecydujesz się na jego zakup to taniej cię wyjdzie kupienie go na Hobby Link Japan.gdzie pre-order jest za 34 dolce a na Play Asia figurka już kosztuje 50zielonych. Różnica spora i po co przepłacać ^_^

http://www.hlj.com/product/MAX06214

Na HLJ kupuję gunple więc sklep sprawdzony i można zamawiać bez obaw.Jeśli chodzi o figurki,modele,artbooki to imo jeden z najlepszych sklepów i cenowo też wychodzi najlepiej ze wszystkich mi znanych.

Edytowane przez Paliodor
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki. Widziałem już na AmiAmi, że cena w yenach jest dużo niższa niż P-A czy YA. Ile średnio wychodzi wysyłka z HLJ do Polski, przy przesyłkach o tego typu gabarytach? Już przez pewien czas chciałem mieć swego rodzaju pluszaka Jack Frosta, a taka pozowalna figurka wygląda interesująco. Niemniej jednak 50$ + przesyłka, to kwota spora jak na durną figurkę, więc wolałbym zaoszczędzić gdzie to możliwe.

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...