Skocz do zawartości

audio do pokoju


Infidel

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Jaki budżet?

 

Pylony grają zacnie ale akurat w tych jest impedancja 4 omy wszystkie wzmaki mają teraz do 8 więc teoretycznie będzie trzeba uważać na to żeby ci głośniki nie poszły przy ostrym graniu.

 

Zobacz np coś takiego http://www.hfc.com.pl/test/2030,klipsch-r-28f.html sam mam coś takiego i bardzo sobie chwalę. Co na wielki plus to  to że bas reflex mają na froncie więc możesz postawić je blisko ściany no i grają bardzo dobrze praktycznie we wszystkim.

 

Co do wzmaka tradycyjnie polecam onkyo. Jeżeli myślisz o stereo i chcesz budować cały system w oparciu o gramofon to świetnie się sprawdzi np to: 

 

http://www.euro.com.pl/amplitunery/onkyo-tx-8150-czarny.bhtml?gclid=Cj0KEQiAzNfDBRD2xKrO4pSnnOkBEiQAbzzeQb9JzGiqcerQrIyfCfof5ZWvuiPmT7tdXFHFqHQJJLUaAsqf8P8HAQ&gclsrc=aw.ds&dclid=COqIvqjVutECFUcgcgod2bgC3Q

 

Będziesz zadowolony ze wszystkiego w tym wzmacniaczu, co ważne ma wbudowany przedwzmacniacz do gramofonu /tzw wejście Phono/ tutaj masz test.

 

https://stereolife.pl/archiwum/testy-lista/2507-onkyo-tx-8150

 

Przy tych klipsch ach i tym wzmacniaczu nie będzie ci potrzebny żaden głośnik centralny bo scena jest bardzo szeroka i wyrazna i tym bardziej nie myśl o subie bo bas wgniecie cię w fotel. 

Edytowane przez mars75
Odnośnik do komentarza

ok to moze wiecej szczegolow

 

budzet (kolumny + wzmak/ampli) - okolo 4k (wiadomo, costam mozna dorzucic)

 

sprzet ktory uzywam:

ps4

gramofon (phono dobrze gdyby bylo, ale przezyje i tak mam przedwzmak)

laptop

 

wiec w sumie pasowalby ampli ktory ma wejscia hdmi - chcialbym sobie wszystko do niego podlaczyc i jednym arc do tv potem)

Odnośnik do komentarza

Ampli: http://www.euro.com.pl/amplitunery/onkyo-tx-nr656-czarny.bhtml Na pewno nie będzie złym wyborem w tej cenie.

 

Do tego kolumny Perły 25 od Pylona polecam bardzo (samowystarczalne, bass jest w nich świetny, szerokość sceny też super). Sam posiadam i w tej cenie chyba nie znajdzie niczego lepszego. Ewentualnie tak jak polecał kolega wyżej, ale ja bym zostawił troszkę budżetu na porządne okablowanie (to też jest ważne wbrew pozorom). Polecam serdecznie kable Melodiki. Cena/jakość na piątkę z plusem. http://melodika.pl/pl/kable/27-gunmetal-edition/202-mdc2250g Ewentualnie kolor fioletowy. :)

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

dzieki, ten ampli wyglada spoko, ale ma chyba jedna wade.

 

rozumiem, ze dziala to tak, ze podpinam do niego wszystko, a potem jednym arciem do tv.

 

ale wtedy odpada np. sluchanie muzy (z telefonu przez BT albo gramofon) i jednoczesne granie na ps4? no i inne kombinacje typu leci tv z dekodera a w tle muza.

 

 

zastanawiam sie czy nie kupic prostszego wzmaka, podpinac wszystko klasycznie do tv (dekoder, konsola, laptop), a z tv puscic tylko klasycznie jackiem albo optykiem dzwiek do wzmacniacza. chyba nie ma wtedy duzej straty dzwieku, hę?

Odnośnik do komentarza

dzieki, ten ampli wyglada spoko, ale ma chyba jedna wade.

 

rozumiem, ze dziala to tak, ze podpinam do niego wszystko, a potem jednym arciem do tv.

 

ale wtedy odpada np. sluchanie muzy (z telefonu przez BT albo gramofon) i jednoczesne granie na ps4? no i inne kombinacje typu leci tv z dekodera a w tle muza.

 

 

zastanawiam sie czy nie kupic prostszego wzmaka, podpinac wszystko klasycznie do tv (dekoder, konsola, laptop), a z tv puscic tylko klasycznie jackiem albo optykiem dzwiek do wzmacniacza. chyba nie ma wtedy duzej straty dzwieku, hę?

Z ARC jest na odwrot niz napisales na poczatku. Wszystko co sie da podlaczasz do tv aby potem tv spiac ARCiem z amplitunerem i miec dzwiek na nim z tego, co aktualnie wyswietlone jest na tv czyli dekoder sat, tv naziemna, miracast rzucony na tv itd.

 

Jesli bedziesz korzystal z innych zrodel dzwieku typu konsola, gramofon, blu ray player, media center pc to wiadomo, ze lepiej podlaczyc to bezposrednio z ampli, np popularnym optykiem - lepsza jakosc niz po chinchu.

 

Jesli chcesz grac na konsoli i ja slyszec + osobno dzwiek z amplitunera w postaci wlasnej muzyki lub innego zrodla to w takim wypadku standardowo:

-Konsola do tv

-Amplituner gra osobno z kolumnami

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

podlaczajac TV przez ARC musze jeszcze cos na telewizorze konfigurowac? Bo podlaczylem HDMI z PS4 do TV, HDMI 1 ARC - Denon X1000, na denonie ustawilem sterowanie HDMI:wlacz, wyjscie HDMI Audio:AVR i nadla nie leci dzwiek z glosnikow...

Moze ktos pomoze ?

 

EDIT: do tego takze potrzebuje specjalnych kabli HDMI z napisem ARC ?

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

podlaczajac TV przez ARC musze jeszcze cos na telewizorze konfigurowac? Bo podlaczylem HDMI z PS4 do TV, HDMI 1 ARC - Denon X1000, na denonie ustawilem sterowanie HDMI:wlacz, wyjscie HDMI Audio:AVR i nadla nie leci dzwiek z glosnikow...

Moze ktos pomoze ?

 

EDIT: do tego takze potrzebuje specjalnych kabli HDMI z napisem ARC ?

Musisz mieć odpowiednie hdmi z arc. Takie kable są w marketach kilkanaście złotych droższe od zwykłych.

Odnośnik do komentarza

Ale o wychodzeniu to możesz pogadać z rodzicami. W każdym temacie wozisz się jak atencyjne dziecko, czyżby w realu ludzie tak mocno Cię zbywali że cała swoją wielką osobowość postanowiłeś przelać na internety? Koleś pyta to mu grzecznie odpowiadam. W mojej okolicy jest kilka sklepów typu media markt, saturn itd i w każdym mozna kupić kable hdmi z arc lub bez i jest różnica w cenie pomiędzy tymi kablami. Prościej nie potrafię tego napisać ale myślę że tak wybitny specjalista jak Ty potrafi czytać ze zrozumieniem. A jak chesz dalej pajacować ze zgrywaniem omnibusa to odbij ode mnie bo nie jestem ciekawy Twoich kolejnych wywodów.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dobra.

 

Poniżej masz link do kabla o którym mówisz Hama za 9.97 który podałeś.

 

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/kabel-hama-kabel-hdmi-1-5m

 

w specyfikacji nie ma wzmianki o tym że kabel obsługuje arc co pozwala przypuszczać że jest to kabel o standardzie 1.3 lub 1.3 a-c

 

Poniżej link do kabla Hama następnego w kolejności cenowej:

 

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/kabel-hama-hdmi-hdmi-1m-2

 

W specyfikacji jest wyraznie napisane że kabel obsługuje kanał zwrotny arc.

 

Moja pomyłka tkwi w tym że napisałem iż różnica w cenie to kilkanaście zł (opierałem swoje informacje o produkty dostępne fizycznie w sklepach które widziałem na własne oczy) online ta różnica wynosi kilka zł.

 

Easye jeżeli wprowadziłem Cię w błąd to przepraszam.

 

Bizon nie traktuj wszystkich jak gamoni z allegro z którymi robisz biznesy... chociaż wydaje mi się że twoja irytacja wynikła bardziej z faktu że kilka postów wyżej zaprzeczyłeś sam sobie. Jeżeli wierzyć twoim opowieściom w dziale allegro to potrafisz się kulturalnie zachować, o co ta cała spina i obrażanie? :lapka:

Odnośnik do komentarza

Nie musi byc o tym wzmianki bo z innych elementów opisu wynika, że to jest 1.4

 

Sugerujesz ludziom, że musza specjalnie dopłacać bo sam nie znasz specyfikacji hdmi i nie wiesz czym się charakteryzują kolejne wersje standardu. Probujesz wmowic, ze media i saturn sprzedają kable w standardzie sprzed 8 lat. Byle glupi kabel teraz to jest minimum 1.4 (obsluguje arc) o wiekszosci w 2.0 nie wspominam bo produkcja takiego kabla to są grosze.

 

Pozniej ludzie w takim dziale technicznym zamiast chwile sie zastanowic nad zagadnieniem, zadaja glupie pytania albo ida kupic nowy amplituner, bo na stary niedziala im arc, na nowym tez nie bo nie czytaja instrukcji od swojego tv albo ampli i nic a nic nie kumaja, mimo ze odpowiedzi sa w zasiegu reki. Potem z takiego fajnego dzialu robi sie powtarzane w kolko Q&A na poziomie podstawowki. ja jestem za tym aby na kwestie techniczne wypowiadac sie konkretnie a nie pisac jakies niesprawdzone ogolniki. Na koniec probujesz mi uswiadomic, ze w markecie trzeba sie specjalnie przygladac aby czasem nie kupic 8 letniego kabla, ktory przez tyle czasu dalej wisi na wieszaku. Badzmy powazni.

Odnośnik do komentarza

no to przetestowalem z 3 kable HDMI (dwa 1.4, 1 od prosiaka) wedlug instrukcji Denona wszystko mialem ustawione jak nalezy, w koncu nie ma gdzie sie pomylic w 3 krokach:

Po ustawieniach wybralem inne wyjscie HDMI, wlaczalem dekoder, konsole, a w opcjach dzwieku telewizora niestety nie widzialem nadal nic poza glosnikami TV i sluchawkami... w koncu wqrwiony poszedlem po kabel optyczny i zadzialalo z automatu, sa 2 wyjscia wiec 1 podlacze pod TV, PC, Xboxa, 2 bezposrednio wykorzystam na Prosiaka, moze to i lepiej, bo troche szkoda jednogo z dwoch portow HDMI 2.2 wykorzystywac tylko na dzwiek.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Nie musi byc o tym wzmianki bo z innych elementów opisu wynika, że to jest 1.4

 

Sugerujesz ludziom, że musza specjalnie dopłacać bo sam nie znasz specyfikacji hdmi i nie wiesz czym się charakteryzują kolejne wersje standardu. Probujesz wmowic, ze media i saturn sprzedają kable w standardzie sprzed 8 lat. Byle glupi kabel teraz to jest minimum 1.4 (obsluguje arc) o wiekszosci w 2.0 nie wspominam bo produkcja takiego kabla to są grosze.

 

Pozniej ludzie w takim dziale technicznym zamiast chwile sie zastanowic nad zagadnieniem, zadaja glupie pytania albo ida kupic nowy amplituner, bo na stary niedziala im arc, na nowym tez nie bo nie czytaja instrukcji od swojego tv albo ampli i nic a nic nie kumaja, mimo ze odpowiedzi sa w zasiegu reki. Potem z takiego fajnego dzialu robi sie powtarzane w kolko Q&A na poziomie podstawowki. ja jestem za tym aby na kwestie techniczne wypowiadac sie konkretnie a nie pisac jakies niesprawdzone ogolniki. Na koniec probujesz mi uswiadomic, ze w markecie trzeba sie specjalnie przygladac aby czasem nie kupic 8 letniego kabla, ktory przez tyle czasu dalej wisi na wieszaku. Badzmy powazni.

 

Ale w jakim ty kraju żyjesz? jeżeli w Polsce to powinieneś wiedzieć że markety typu media, saturn itd to jest siedlisko niekompetentnych sprzedawców, i trzeba naprawdę uważać żeby nie paść ofiarą jakiegoś typa z działu telewizorów itd (patrz na gościa kilka postów wyżej który kupił tv LG w promocji). Co do kabli to powiedz mi z jakich elementów opisu wynika że ten za 9.97 to jest kabel w standardzie 1.4? bo dane techniczne tego kabla pokrywają się z tymi z 1.3 i przy wszystkich pozostałych droższych kablach jest jednak wzmianka że obsługują arc. Dokonując zakupu sprzętu w ww marketach przeglądam wszystko dwa razy bo dla mnie większym przypałem jest bieganie z reklamacjami z powodu niedoczytania specyfikacji produktu. To jest dział o sprzęcie a ty nie jesteś jego adminem żeby określać jakie pytania mogą być w nim zadawane.

 

easye jaki masz tv?

Edytowane przez mars75
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...